Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.824.338
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

E i da, ak nebude radilo koji jeftini power suply mi preporucujete, ak postoji koji do 100kn polovni bilo bi idealno, hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Ok znaci koliko sam shvatio teoretski bi mi trebalo raditi al nema bas 100% garancije. Inace maticna je novija kupljena prije 2-3 god jer mi stara riknula, nis kupit cu pa vam javim kak je prosli.

Moze samo savjet sto da gledam kod tog cpu-a da mi nebi uvalio strgani?

 

 
Niko ti nece uvalit strgani quad star 12 godina. Mozes uzeti bilo koji sa 12MB cache q9650 bi isao cak.
Napajanje neko corsair cx ili hx serije, oni su oko 200kn-300kn po njusci s garancijom se nađe.
Treba ti jos 4GB rama sto ti je jos 200kn i bolja graficka, GTX 770 iako je bottleneck za taj CPU, taman bi isao kad bi digao FSB na maticnoj.

CPU: Q9650
RAM: 2x2GB
Napajanje: Corsair CX ili HX 400++ W da bude.
GPU: GTX 770 TOP (ovo ti je vec bottleneck za CPU, ali ako ga clokas pravilno nije).

Uzivaj u 50 frameova.

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ok onda budem taj q9550 jer taj sto si napisao nemogu naci na njuskalu a 4gb rama imam vec :) i tnx za napajanje ako buxe trebalo za taj q9550. Mos mi samo reci sto znaci to bottle neck za gpu, sta ak nabavim q9550 nece podrzavat moj r7 250 1gb?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

sta? do2000 kn

 

adb
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

sta? do2000 kn

 

adb
15 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
sta? do 2000 kn!?
Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Ok znaci koliko sam shvatio teoretski bi mi trebalo raditi al nema bas 100% garancije. Inace maticna je novija kupljena prije 2-3 god jer mi stara riknula, nis kupit cu pa vam javim kak je prosli.

Moze samo savjet sto da gledam kod tog cpu-a da mi nebi uvalio strgani?

 

 Za intel procesor ne mozes znat samo po vanjstini jel radi ali inace procesor otovo nikad u normalnim okolnosima se ne pokvari tako da je gotovo 100 posto sigurno kupit polovni

 

https://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-antec-500w-oglas-25783543

https://www.njuskalo.hr/kucista/kvalitetno-napajanje-corsair-cx-430-oglas-25668845

https://www.njuskalo.hr/kucista/xfx-pro-450w-oglas-25652274

ja ne bi isao ispod ovoga nista jer sve jeftinije je smece od kojeg prijeti pozar

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Ok onda budem taj q9550 jer taj sto si napisao nemogu naci na njuskalu a 4gb rama imam vec :) i tnx za napajanje ako buxe trebalo za taj q9550. Mos mi samo reci sto znaci to bottle neck za gpu, sta ak nabavim q9550 nece podrzavat moj r7 250 1gb?

 

proc ce ti podrzavat grafu, nema bottlenecka nikakvog...usput, u infoshopu mislim da imaju starih socket 775 procova za koje nude i garanciju. Frendu sam od njih nabavio Q6600 i radi ok. Napajanje nije problem, s obzirom da imash (sorry) shrot komponente, ali ako je starije, zamijeni ga sa nekim drugim, recimo sa njoy, njih ima novih za oko 100kn i solidna su...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
15 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Evo ga opet sa n JOJ kvalitetom 😂
Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...
NistaNeznam kaže...

Ok onda budem taj q9550 jer taj sto si napisao nemogu naci na njuskalu a 4gb rama imam vec :) i tnx za napajanje ako buxe trebalo za taj q9550. Mos mi samo reci sto znaci to bottle neck za gpu, sta ak nabavim q9550 nece podrzavat moj r7 250 1gb?

 

proc ce ti podrzavat grafu, nema bottlenecka nikakvog...usput, u infoshopu mislim da imaju starih socket 775 procova za koje nude i garanciju. Frendu sam od njih nabavio Q6600 i radi ok. Napajanje nije problem, s obzirom da imash (sorry) shrot komponente, ali ako je starije, zamijeni ga sa nekim drugim, recimo sa njoy, njih ima novih za oko 100kn i solidna su...

 Halo kakav njoy jesi ti normalan? Zasto bi dao 100kn za smece od napajanja kad vec ima napajanje? Ako ce mu trenutno napajanje imat problem s ovim komponentama onda ce mu i to njoy. Ne mogu vjerovat sta citam haha

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nemojte tako, ipak je nJoy renomirano rumunjsko napajanje sa vijetnamskim kapacitorima i dolazi sa cijela 24mj garancije 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 20:21 (ibme74).
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ok hvala vam puno ljudi, uzet cu taj cpu i drzat fige da sve bude kak treba xd a kada nadem bolji posao pitat cu za bolji pc xd

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...
 Halo kakav njoy jesi ti normalan? Zasto bi dao 100kn za smece od napajanja kad vec ima napajanje? Ako ce mu trenutno napajanje imat problem s ovim komponentama onda ce mu i to njoy. Ne mogu vjerovat sta citam haha

 

Kao sto sam napisao, sigh, AKO JE NJEGOVO STARIJE I DOTRAJALO. Ocito nema para za pljunut 500kn za kvalitetno nes, a njoy je najbolje sto moze nac jeftino...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja sam imao 14 godina staro ms napajanje koje je radilo na xeonu x5450 i hd7770 i nije krepalo ali cekao sam samo kad ce. Tako da starost nema bas veze, ako imas srece imas, ako nemas najebo si. I to njoy mu moze krepat odmah i povuc sve komponente za sobom i dzabe mu garancija na napajanju. 

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ljudi sry ak sam dosadan, al sam zaboravio pitat, hoce li odgovarat moj stock ventilator od pebtium dual core 2.6ghz za taj intel q9550? Jer neznam jel se to gleda po maticnoj kakve ventilatore mozes stavit ili moram neki bas od q9550 uzet ventilator?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako nisi mijenjao maticnu odgovarat ce

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nisam i dalje je ona navedena na kojoj radi dual core. Znaci gleda se po maticnoj dal ce sjest na nju samo. Hvala svima sto ste bili strpljivi samnom i pozelite mi srecu da novi cpu bude radio tak da napokon odigram starije igre koje dual core nije mogo i fortnite sa frendovima malo :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne, cooleri za dual i quad core procesora za 775 socket nisu isti i ovaj od dualca ga nece bas dobro hladiti

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Oce li odlazit preko 60 stupnjeva ako je cooler od dual cora ili ce samo malo slabije hladit nego njegov origi al?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ici ce dosta, netko je bas nedavno na ovom ili pc ekspert forumu imao quad core sa coolerom od starog dualca i isle su temp do 80c

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ok budem pitao cocjeka ima li i cooler od q9550, tnx again za info ljudi

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Moja greska, ocito sam onda ja imao cooler za quad uz e8400 u kompu koji je stari uzeo dok se jos nisam razumio u sve jer sam par godina kasnije uzeo quad xeona i na stocku cooleru nije isao preko 65

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zaboravio sam jos pitati, ako covjek nema cooler od q9550, kakav trebam trazit preko njuskala?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Zaboravio sam jos pitati, ako covjek nema cooler od q9550, kakav trebam trazit preko njuskala?

 Ostavi hladnjak koji imaš. S q9550 je dolazio onaj tanji hladnjak koji nije ništa bolji od onog stsrijeg debljeg. Pusti priče nekog s PC Experta jer tko zna kako je on namontirao hladnjak. Onaj debeli hladnjak s bakrenom jezgrom što je izišao s prvim procesorima 775 socketa je bio najbolji. 

MISCREATED
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

E super baš taj imam sa bakrenim krugom koji ide na procesor :D Hvala opet svima:P Javim kak je sve prošlo kada nabavim :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Zaboravio sam jos pitati, ako covjek nema cooler od q9550, kakav trebam trazit preko njuskala?

Da sam ti kupio bih:
LC CC 95 polovni i termalnu pastu novu iz dućana, Arctic MX-4.

Nemožeš jeftinije i sasvim dovoljno za taj processor. Isto tako javi se kad kupiš sve u ovu temu: CLICK
Pa ga malo clocknemo na veću frekvenciju, da taj fortnite dobije mali boost.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

Da sam ti kupio bih:
LC CC 95 polovni...

 ma daj, na njuškalu ga prodaju po 80-90 kuna, a toliko košta novi u trgovini

da ga dobije i upola cijene, opet će platiti poštarinu još toliko

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 19:46 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
Luka123 kaže...

Da sam ti kupio bih:
LC CC 95 polovni...

 ma daj, na njuškalu ga prodaju po 80-90 kuna, a toliko košta novi u trgovini

da ga dobije i upola cijene, opet će platiti poštarinu još toliko

 Nisam ni gledao nabavu iskreno , svakako opet novi/polovni. Mislim da je best opcija.

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo samo da javim, nabavio sam cpu i moro sam hladnjak, onaj stock nije dostatan (ipak nije imao bakreno dno kao sto sam mislio). Uglavnom radi fino, nema problem sa napajanjem i fornite ide fino ali mi sporo ucitava igru na pocetku, a kroz igru zna tu i tamo zalag da stane slika. Mislim da je to problem u hdd ili ramu al nisam 100% siguran

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Javi se u temu koju ti je kolega gore napisao da malo kloknes proc ako si kupio bolji hladnjak. Kolko rama imas sad?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice