Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.837.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da zbog toga mi i je dilema,npr rabim adobe premiere i lightroom,te handbrake. Tu je negdje u exportu intel brzi 5-10sec, u samoj obradi je ryzen tako 5-10 sec. Nemam ja neke cijelodnevne workloade,te mi i 10 sec nije neka uloga. U gamingu opet intel ima vise naslova di vodi npr 10fps u benchu,ryzen rijetko koji pobijedi,vecina isto il slabiji,al ne za veliko,iznenadilo me jedino to sto cak i u CIV,koja je CPU igra ryzen gubi.

 

A posto gledam da mi cpu mbo i ram dugo drze i dajem veliku lovu za to ne zelim pogrijesit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako su izjednaceni u tome sto radis a kazes da ne radis puno to da bi ti igralo ulogu onda uzmi i7. 10 fpsa na igrice koje daju preko 150 fpsa ni ne gledam, svejedno mi je jel 150 ili 170 kad ionako sve radi glatko. Ja da sad uzimam takvu high end konfu ne bih intel iz principa uzeo, rade bi proguto tih 10 fpsa. A i temperature procesora su nize pa je manji fan speed i manja buka odmah. i7 8700k oc ide preko 85 stupnjeva cak

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako cesto koristis adobe premiere onda nemas sta razmisljati, nakon novog updejta gdje adobe koristi Intelovu intergrirku jedan 8600k je bolji od ryzena 2700x, a sad zamisli sta bi radio jedan 8700k 

 

Sto se tice ovih bencheva na 1440p razlike nisu ne znam kakve, ali mora se uzeti u obzir da su to stavljene max postavke medu kojima cesto ima nepotrebno nafrljenih postavki koji ne cine gotovo nikakvu razliku. Smanjivanjem takvih detalja razlike postaju vece, tj jedan Ryzen postaje bottleneck dok sa Intelom to nije slucaj. Osim toga rekao si da namjeravas mijenjati kartice, vec sa iducom generacijom koja ce gurati 1440p puno bolje nego danasnje generacije opet ce se dogoditi to da ce se Intel odvojiti sa vodstvom koje je 10-30% ovisno od o naslovu.

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ja bih rekao, Premiere Intel, ostalo AMD. I to zato jer je Adobe shebo zadnji update, mozda i namjerno. Ako se koristi neki drugi editing progz onda nije vise tako. U igrama ces tesko skuziti razliku, uglavnom samo na benchevima, a 144 FPS lock na ultra postavkama pri 1440 ce biti tesko i sa najskupljom opremem. A Counterstrike i sl. e-sports igre ionako rade na 144 FPSa na takovom PCu.

Za sve brze treba ici na HEDT, a to kosta.
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa zato se niti ne ide ultra lock, ja ne znam tko to dode i stavi preset na ultra i tako igra, a posebno oni sa 144hz monitorima... Fino si optimiziras postavke i onda je razlika osjetna, pogotovo u 1% low fps-u koji je itekako vazan kad se igra na high rr monitorima.

 

Ne kuzim cemu vise mitovi "razlika se ne kuzi", "sve je to slicno" itd. Sve se vec odavno ima crno na bijelo i kad god se neki novi test napravi rezultati su opet isti, a 10-30% razlika u FPS-u nikad pa ni tad nece biti ista.

 

Ne znam kako se ostali programi koje covjek koristi ponasaju na Intelu, a kako na Ryzenu pa ne zelim ulaziti u taj dio, ali ako vec koristi Adobe Premiere i ima monitor od 144hz, u oba slucaja je Intel osjetno bolji tako da sa te strane nema puno razmisljanja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Razliku i platis. Loše iskustvo neće imat ni sa jednim od ta dva i ja smatram da nema sanse da ne može 120+ fpsa na tweakanim postavkama izvuc s ryzenom...A to što će s intelom imat jos više to je druga stvar... Pola ljudi uzme intel da se priključe dick measure bandwagonu da se mogu hvalit kako imaju 8700k a na kraju nit ga znaju clockat kako treba ili ga upare sa gtx 1070

 

Ja ne kažem da intel nije jaci, kazem da je i skuplji s tim sto je jaci a da ryzen nije ni priblizno los pogotovo na 1440p

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Jeli, s kim se ti boriš?

30% je u par specificnih igara (a i kod Intela ima par sporijih) i to tek kad se Intel nafrlji do yaya, a tako i hlađenje. Sto i nije cudno kada su sve developane prije izlaska prvih Ryzena. Jedina razlika u visokim FPSovima se vidi kada je i nije 144 lock jer primjetis odstupanje od stabilnog, ostalo na vise FPSa je dokazano da nitko ne kuzi, cak se i obrnuto dogodi. Ako namjesti malo ispod ultra postavki jos manje se vidi. I na kraju to je samo za igre, ne i za ostalo.
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

Razliku i platis. Loše iskustvo neće imat ni sa jednim od ta dva i ja smatram da nema sanse da ne može 120+ fpsa na tweakanim postavkama izvuc s ryzenom...A to što će s intelom imat jos više to je druga stvar... Pola ljudi uzme intel da se priključe dick measure bandwagonu da se mogu hvalit kako imaju 8700k a na kraju nit ga znaju clockat kako treba ili ga upare sa gtx 1070

 

Ja ne kažem da intel nije jaci, kazem da je i skuplji s tim sto je jaci a da ryzen nije ni priblizno los pogotovo na 1440p

 Slazem se zapravo sa svime sta si rekao, ali razlika u cijeni i nije bas velika. Vjerovatno mislis na hladenje, ali da se razumijemo, i Ryzen se posteno grije kad se digne na 4.2-4.3 Ghz tako da si po pitanju hladenja opet na istom, sve ovisi kakvim se temp zadovoljavas, Intel se clocka jednako dobro i na plocama od 850kn, cijena ploca raste ovisno o featureima na obje platforme, a ram moras nesto skuplje platiti za Ryzena. Jedina prava razlika u cijeni je izmedu samih cipova.

 

Sto se clockanja tice Intela clockas sa 2-3 clicka dok kod Ryzena moras poloziti tecaj da bi namjestio tajminge na memoriji i izvukao maksimalno iz njega tako da ti taj dio bas i ne drzi vodu...

Mad Ant kaže...
Jeli, s kim se ti boriš?

30% je u par specificnih igara (a i kod Intela ima par sporijih) i to tek kad se Intel nafrlji do yaya, a tako i hlađenje. Sto i nije cudno kada su sve developane prije izlaska prvih Ryzena. Jedina razlika u visokim FPSovima se vidi kada je i nije 144 lock jer primjetis odstupanje od stabilnog, ostalo na vise FPSa je dokazano da nitko ne kuzi, cak se i obrnuto dogodi. Ako namjesti malo ispod ultra postavki jos manje se vidi. I na kraju to je samo za igre, ne i za ostalo.

 Cek ti mene pitas s kim kim se ja borim, a ti uletavas sa spikama "Igre su developane za Intel"? Dovoljno si rekao. 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Za tebe je sve ovo ocito previse, a kamoli da se dotaknemo intel kompajlera i slicno. Bori se i dalje.
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Borba protiv dezinformatora nikad ne staje.

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebam preporuku za maticnu, proc i ram, jer mi je maticna otisla.

Trenutno imam

amd FX-6300

16 gb ddr3

r9 270x 4gb - mijenjat ce se kada se skupe pare

2x ssd

1x hdd

napajanje corasir tx550

monitor 1080p 60hz - isto postoji mogucnost mijenjanja za 144hz/veca rezolucija, ali to mi je zadnje sto bi mijenjao

 

Racunalo bi sluzilo surfanju, igranju i malo 3d modeliranja. 

 

Do sada sam vecinom imao AMD procesore tako da o intelu jako malo znam.

 

Iznos 3000 kn, max 4000 ali ako bas moram.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 17:30 (Meneldor).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
war3_tft kaže...

 Slazem se zapravo sa svime sta si rekao, ali razlika u cijeni i nije bas velika. Vjerovatno mislis na hladenje, ali da se razumijemo, i Ryzen se posteno grije kad se digne na 4.2-4.3 Ghz tako da si po pitanju hladenja opet na istom, sve ovisi kakvim se temp zadovoljavas, Intel se clocka jednako dobro i na plocama od 850kn, cijena ploca raste ovisno o featureima na obje platforme, a ram moras nesto skuplje platiti za Ryzena. Jedina prava razlika u cijeni je izmedu samih cipova.

 

Sto se clockanja tice Intela clockas sa 2-3 clicka dok kod Ryzena moras poloziti tecaj da bi namjestio tajminge na memoriji i izvukao maksimalno iz njega tako da ti taj dio bas i ne drzi vodu...

Mad Ant kaže...

 Ryzen 2nd gen se cak i ne mora clockat, pokazalo se da ce uz stock hladnjak precision boost ga dic na 4.1 ghz, uz bolji hladnjak ogranicen je na 4.35ghz, vidio sam na nekim testovima da je i uz stock cooler otisao na 4.35 uz temp 75c...znaci prosjecan hladnjak koji je bolji od stocka bi ga lijepo hladio a za precision boost mu je dovoljna i x370 ploca od 800-900kn...sad hvala bogu imamo i rama jeftinijih a 3000+mhz, u nekoliko konfi koje sam preporucio u drugoj temi sam stavljao g.skill rame 3000mhz za 650kn po 8gb plocici...najjeftinija bez heatsinka plocica od 2400mhz koliko preporucujemo na intel jer su iste cijene kao 2133 je 630kn tako da nije neka ni razlika u cijeni. Tajminge i ostalo moras drkit ako zelis izvuc apsolutni maksimum pa gurat tu plocicu na 3200-3400 kolko vec ljudi ganjaju al pokazalo se da je sve preko 3000 dobro za ryzen i da je diminishing return ic na brzu memoriju ako ne mislis bezglavo trcat. Mislim, rasprava je zapravo besmislena jer se donekle i slazemo. Ja sam rekao da iz principa za tu sicu od fpsa ne bi dao novce intelu pa sve i da jednako kostaju a pogotovo ne bi odabrao 500-800kn skuplju soluciju. Bolje bi uzeo jos jedan ssd od 500gb ili neku igricu kupio. Al kolega kaze da planira uzet aours plocu, nzxt hladenje i h700 kuciste. Onda nek pici i na i7 8700k ako ionako kaze da mu ne znaci 10s u poslu jer ga nema toliko da bi se akumuliralo. Sto se meni cini da je zapravo njemu to vjerojatno osobno pravdanje da je komp primarno za productivity a onda za gaming jer vise ga muci oce imat 10 fpsa vise nego bolje perf u productivityju.


14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Meneldor kaže...

Trebam preporuku za maticnu, proc i ram, jer mi je maticna otisla.

Trenutno imam

amd FX-6300

16 gb ddr3

r9 270x 4gb - mijenjat ce se kada se skupe pare

2x ssd

1x hdd

napajanje corasir tx550

monitor 1080p 60hz - isto postoji mogucnost mijenjanja za 144hz/veca rezolucija, ali to mi je zadnje sto bi mijenjao

 

Racunalo bi sluzilo surfanju, igranju i malo 3d modeliranja. 

 

Do sada sam vecinom imao AMD procesore tako da o intelu jako malo znam.

 

Iznos 3000 kn, max 4000 ali ako bas moram.

 Intel i5 8400

Matična ploča Gigabyte B360M DS3H

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 G.Skill Aegis

 

Ukupno: 3.325,50kn

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A ako bi isao na ryzen 5 2600, koja bi maticna odgovarala (ne planiram clockat niti se s takvim stvarima zaj...) i koji ram (moze i 8gb plocica pa lako kupim jos 1 ako se faliti)?

Nisam prije napisao, da ne bi bilo lose da ne mjenjam dijelove oko 5 godina (osim graficke).

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1x Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.40GHz, 16MB Cache, s.AM4, YD2600BBAFBOX 

1x Matična ploča MSI B350 PC Mate, s.AM4, 7A36-003R 

2x DDR4 8GB (1x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 G.Skill Aegis, F4-3000C16S-8GISB 

 

UKUPNO: 3.465kn
Besplatna dostava

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

 Ryzen 2nd gen se cak i ne mora clockat, pokazalo se da ce uz stock hladnjak precision boost ga dic na 4.1 ghz, uz bolji hladnjak ogranicen je na 4.35ghz, vidio sam na nekim testovima da je i uz stock cooler otisao na 4.35 uz temp 75c...znaci prosjecan hladnjak koji je bolji od stocka bi ga lijepo hladio a za precision boost mu je dovoljna i x370 ploca od 800-900kn...sad hvala bogu imamo i rama jeftinijih a 3000+mhz, u nekoliko konfi koje sam preporucio u drugoj temi sam stavljao g.skill rame 3000mhz za 650kn po 8gb plocici...najjeftinija bez heatsinka plocica od 2400mhz koliko preporucujemo na intel jer su iste cijene kao 2133 je 630kn tako da nije neka ni razlika u cijeni. Tajminge i ostalo moras drkit ako zelis izvuc apsolutni maksimum pa gurat tu plocicu na 3200-3400 kolko vec ljudi ganjaju al pokazalo se da je sve preko 3000 dobro za ryzen i da je diminishing return ic na brzu memoriju ako ne mislis bezglavo trcat. Mislim, rasprava je zapravo besmislena jer se donekle i slazemo. Ja sam rekao da iz principa za tu sicu od fpsa ne bi dao novce intelu pa sve i da jednako kostaju a pogotovo ne bi odabrao 500-800kn skuplju soluciju. Bolje bi uzeo jos jedan ssd od 500gb ili neku igricu kupio. Al kolega kaze da planira uzet aours plocu, nzxt hladenje i h700 kuciste. Onda nek pici i na i7 8700k ako ionako kaze da mu ne znaci 10s u poslu jer ga nema toliko da bi se akumuliralo. Sto se meni cini da je zapravo njemu to vjerojatno osobno pravdanje da je komp primarno za productivity a onda za gaming jer vise ga muci oce imat 10 fpsa vise nego bolje perf u productivityju.


 Ak se ne varam precision boost dize 2 jezgre, tak da to nije nista nego malo sofisticiraniji turbo boost koji u obzir jso uzima i temp.

 

Sta se memorije tice, uvijek se za usporedbu uzimaju grafovi sa nabrijanom memorijom, a onda se preporucuje neka jeftinija...

 

U njegovom slucaju productivity nece imati losije perf jer kao sto vidis na video koji sam stavio Intel u Adobe Premiere radi to sta radi.

 

Onaj dio gdje se najvise razilazimo je gaming, puno je to vise od 10 fps-a, no dobro, covjek i sam zna citati grafove i vjerovatno do sad ima dovoljno informacija. 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...
njemu to vjerojatno osobno pravdanje da je komp primarno za productivity a onda za gaming

 

 LOL,ne,nema pravdanja samom sebi :)

 

Ljeti (1.6. do 1.9.) ak odigram u tjednu 2h icega to je plafon (zato i kazem da nemam veliki workload). Zimi igram podosta jer nema vani previse aktivnosti,nema poslova ni nicega,te mi je onda komp za gaming 90%. Cijelu godinu delam excel tablice za firmu. Dok adobe alate (najvise njih jer su najbolji) rabim ljeti. Letovi dronom sa snimkama i slikama,profi obrada fotki ,te sada podosta snimanja sa gopro (sve navedeno u 4k),koje ima i 240fps slowmotion (zapravo razlog kupnje jer HEVC ovaj moj proc ne podrzava i snimke stekaju,kaj se gaminga tice moj bi jos godinu dana bio ok,igram na mid-high postavkama)

 

Dakle zato trazim allarounder platformu,jer si radom otplatim foto opremu vrlo brzo,dok gaming mi je uzitak. Je ,bed mi je malo u 2018. imat intel s manje jezgri jer mi 2700x jako primamljivo izgleda. No kad vidim da na 8700k sa delidom (koji bi svakako napravio) mogu doci do 5+ ghz i jako lijepih performansi mi zatitra srce.Uz to ove stazice su mi bitne jer mislim stavit 2 ssd-a,pa da tu nebi gubio na performansama. Najradije bi uzeo i7 i amd al nema love za to,a bome i ni potrebe. Zato je bila dilema i pitanje postavljeno ovdje,e sad ,amd s jezgrama i stazicama ili intel i imat dobru podlogu za buduci gaming,ha neznam ni sam. Uskoro nista novo ne dolazi,a nemogu cekat zimu....

 

Hvala svima na savijetima 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
war3_tft kaže...
pacijent007 kaže...

 Ryzen 2nd gen se cak i ne mora clockat, pokazalo se da ce uz stock hladnjak precision boost ga dic na 4.1 ghz, uz bolji hladnjak ogranicen je na 4.35ghz, vidio sam na nekim testovima da je i uz stock cooler otisao na 4.35 uz temp 75c...znaci prosjecan hladnjak koji je bolji od stocka bi ga lijepo hladio a za precision boost mu je dovoljna i x370 ploca od 800-900kn...sad hvala bogu imamo i rama jeftinijih a 3000+mhz, u nekoliko konfi koje sam preporucio u drugoj temi sam stavljao g.skill rame 3000mhz za 650kn po 8gb plocici...najjeftinija bez heatsinka plocica od 2400mhz koliko preporucujemo na intel jer su iste cijene kao 2133 je 630kn tako da nije neka ni razlika u cijeni. Tajminge i ostalo moras drkit ako zelis izvuc apsolutni maksimum pa gurat tu plocicu na 3200-3400 kolko vec ljudi ganjaju al pokazalo se da je sve preko 3000 dobro za ryzen i da je diminishing return ic na brzu memoriju ako ne mislis bezglavo trcat. Mislim, rasprava je zapravo besmislena jer se donekle i slazemo. Ja sam rekao da iz principa za tu sicu od fpsa ne bi dao novce intelu pa sve i da jednako kostaju a pogotovo ne bi odabrao 500-800kn skuplju soluciju. Bolje bi uzeo jos jedan ssd od 500gb ili neku igricu kupio. Al kolega kaze da planira uzet aours plocu, nzxt hladenje i h700 kuciste. Onda nek pici i na i7 8700k ako ionako kaze da mu ne znaci 10s u poslu jer ga nema toliko da bi se akumuliralo. Sto se meni cini da je zapravo njemu to vjerojatno osobno pravdanje da je komp primarno za productivity a onda za gaming jer vise ga muci oce imat 10 fpsa vise nego bolje perf u productivityju.


 Ak se ne varam precision boost dize 2 jezgre, tak da to nije nista nego malo sofisticiraniji turbo boost koji u obzir jso uzima i temp.

 

Sta se memorije tice, uvijek se za usporedbu uzimaju grafovi sa nabrijanom memorijom, a onda se preporucuje neka jeftinija...

 

U njegovom slucaju productivity nece imati losije perf jer kao sto vidis na video koji sam stavio Intel u Adobe Premiere radi to sta radi.

 

Onaj dio gdje se najvise razilazimo je gaming, puno je to vise od 10 fps-a, no dobro, covjek i sam zna citati grafove i vjerovatno do sad ima dovoljno informacija. 

Nije precision boost na 2 jezgre nego na svim, tj na svim aktivnim. Ako 6 jezgri radi a dvije idleaju onda ce na tih 6 dici, a ako sve rade na svima ide. Precision boost 2.0 je odlican i doraden naspram 1.0

 

Ajd nadi mi neki benchmark na 1440p s gtx 1080 razliku vecu od 10-15 fpsa, nije da hejtam al ja nisam vidio nigdje takve razlike ako nije u pitanju 1080p rezolucija

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kolko se sjecam nekog videa vezanog za taj precision boost kad boosta tako vise jezgri nabije napon u nebesa, zato bez postenog hladenja mozes zaboravit na ferkvencije od 4.3 koje ti spominjes cak i na par jezgri, na svim jezgraam to neces vidjeti, pogotovo iz razloga sto na 4.3 idu zlatni primjerci.

 

Sto se tice rezultata na 1440p procitaj gore sta sam napisao jer mi se ne da ponavljati, a zapravo mi se vise ne da uopce rasrpavljati o temi gdje je sve kristalno jasno.

15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

zanima me da li se isplati ulozit 3000 kn za neku novu komponentu ili cekat jos neko vrijeme pa novo sve uzet?

Te ako se ispati uzimati nova komponenta sta prvo mijenjati?

trenutna konfiguracija je ovo:

 

MBO: Asus H97 PLUS
CPU: I5 4460
GPU: XFX R9 280 Black OC
HDD: 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Caviar Black,
RAM: 8GB G.Skill Sniper 2X4 GB Kit
Napajanje: Seasonic ss-550g
KUCISTE: Zalman Z3+ White

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
telefon kaže...

Ja bih počeo od ploče, procesora i RAMa, uzmi i5 8400, ploču za njega i 16 GB RAMa.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
telefon kaže...

Pozdrav,

 

zanima me da li se isplati ulozit 3000 kn za neku novu komponentu ili cekat jos neko vrijeme pa novo sve uzet?

Te ako se ispati uzimati nova komponenta sta prvo mijenjati?

trenutna konfiguracija je ovo:

 

MBO: Asus H97 PLUS
CPU: I5 4460
GPU: XFX R9 280 Black OC
HDD: 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Caviar Black,
RAM: 8GB G.Skill Sniper 2X4 GB Kit
Napajanje: Seasonic ss-550g
KUCISTE: Zalman Z3+ White

 

Hvala

 nemas kaj cekati, na njusku i uzmi i7 4790(bez K), prodaj tu r9 280 i ostatak ulozi u cca gtx 1060 6gb/rx 580 8gb porast perfomansi od 100%..novom konfom ces potrosit pare a dobit drek...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 14:14 (Stjepanj).
7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...

 nemas kaj cekati, na njusku i uzmi i7 4790(bez K), prodaj tu r9 280 i ostatak ulozi u cca gtx 1060 6gb/rx 580 8gb porast perfomansi od 100%..novom konfom ces potrosit pare a dobit drek...lp

 Pozdrav,

 

i ja sam u sličnoj dilemi (komp pod moj pc). Mislio sam uzeti i5 8400 + 16GB RAM-a + novi MBO.

Zanimaju me igre koje dolaze na jesen koje bih htio igrati na full detaljima u full HD-u.

Ne znam koliko smisla ima uzimati i7 8700 koji je 1000kn skuplji, a mislim da mi na toj rezoluciji niti ne treba?

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
telefon kaže...

Pozdrav,

 

zanima me da li se isplati ulozit 3000 kn za neku novu komponentu ili cekat jos neko vrijeme pa novo sve uzet?

Te ako se ispati uzimati nova komponenta sta prvo mijenjati?

trenutna konfiguracija je ovo:

 

MBO: Asus H97 PLUS
CPU: I5 4460
GPU: XFX R9 280 Black OC
HDD: 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Caviar Black,
RAM: 8GB G.Skill Sniper 2X4 GB Kit
Napajanje: Seasonic ss-550g
KUCISTE: Zalman Z3+ White

 

Hvala

 

Ja bih tu neku gtx 1060 ili cak 1070 opizdio

velka me vrućina ovladala...
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Miro8 kaže...
Stjepanj kaže...

 nemas kaj cekati, na njusku i uzmi i7 4790(bez K), prodaj tu r9 280 i ostatak ulozi u cca gtx 1060 6gb/rx 580 8gb porast perfomansi od 100%..novom konfom ces potrosit pare a dobit drek...lp

 Pozdrav,

 

i ja sam u sličnoj dilemi (komp pod moj pc). Mislio sam uzeti i5 8400 + 16GB RAM-a + novi MBO.

Zanimaju me igre koje dolaze na jesen koje bih htio igrati na full detaljima u full HD-u.

Ne znam koliko smisla ima uzimati i7 8700 koji je 1000kn skuplji, a mislim da mi na toj rezoluciji niti ne treba?

 promjenom ploce, rama i procesora ces dobit sitno veci framerate, nadogradnjom na bilo koji i7 koji je moguce naci za sto manju lovu, imate od 4770 i 4790 u svim varijantama, od p, s k itd, turbo boost im je svima dovoljno velik da na njega mozete staviti i gtx 1080...cuvajte lovu!LP   

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima

 

trenutna konfa:

 

AMD FX-4300 BE
SSD Samsung 120 GB
WD Caviar Black 640 GB + 120 GB SSD Kingston
8 GB Kingmax 1333 DDR3
PSU Corsair CX500
MBO Gigabyte 970A-DS3P
GPU nVidia GTX660 OC
Staro dvije godine, vrijeme je za nadogradnju, pa molim savjet za CPU, ploču i memoriju u prvom šutu, grafička iza Nove kad legne bonus :)
Generalno za igre - WOW, WOWS, PUBG, Fallout 4, Skyrim...
nešto u rangu Ryzen 3 ili i3, ništa skuplje.
hvala!
Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ryzen 1200 + B350 + 8GB DDR4

i3 8100 + H310 + 8GB DDR4

 

Oba komba te izadju nesto manje od 2.000kn

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ryzen 1200 + B350 + 8GB DDR4

i3 8100 + H310 + 8GB DDR4

 

Oba komba te izadju nesto manje od 2.000kn

 Koja grafa bi išla uz Ryzen?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa neki vrh za oba CPU-a na 1080p bi ti bile RX580/GTX1060

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Pa neki vrh za oba CPU-a na 1080p bi ti bile RX580/GTX1060

 1050 prolazi?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice