Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.818.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ne, nije.

komp služi za uobičajenu multimediju plus malo nezahtjevnog igranja sa zvukom.

4 jezgre i 8 gb ddr4 bi bilo ok.

7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav :D

Uzeo sam Sennheiser HD 598 i razmišljam hoće li mi biti potrebna posebna zvučna ili neko eksterno pojalačalo. Trebao bih savjet. Ukoliko da, imate neke preporuke do 300tinjak kuna? Koristim integriranu zvučnu na Asus X79 Deluxe. (Realtek ALC1150,DTS Connect, High Definition Audio, DTS UltraPC II). 

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vjerojatno ne jer imas 1150 cip na ploci, no prvo i sam isprobaj pa tek onda kupuj ak ti nesto ne stima s zvukom.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne i da, zvuk samo će biti lošiji nego da koristiš neki bolji interface, dovoljan bi bio focusrite 2i2 i veće su šanse da ti izgori zvučna pri većem volume-u, ili ako si kao ja napraviš synth sa 1000+ osc-a i stisneš akord ode zvučna .

Šalu na stranu kupi 2i2 i tako imaš zvučnu više manje ok.

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Može mala pomoć dečki,

 

Koji bi proc bio solidan upgrade s i5 4460?

Uzeo bih iz burazovog kompa njegov G4400, MSI H110M PRO-D i 8 gb rama, maknuo taj pentium i uzeo sebi nekaj normalnijeg, te njemu dao ovaj svoj stari i5 4460.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kiky877 kaže...

i7 4770k ili običan 4770 ili 4790k ili običan 4790.

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kiky877 kaže...

Može mala pomoć dečki,

 

Koji bi proc bio solidan upgrade s i5 4460?

Uzeo bih iz burazovog kompa njegov G4400, MSI H110M PRO-D i 8 gb rama, maknuo taj pentium i uzeo sebi nekaj normalnijeg, te njemu dao ovaj svoj stari i5 4460.

 klik

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 10:32 (Gorstak79).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kiky877 kaže...

Može mala pomoć dečki,

 

Koji bi proc bio solidan upgrade s i5 4460?

Uzeo bih iz burazovog kompa njegov G4400, MSI H110M PRO-D i 8 gb rama, maknuo taj pentium i uzeo sebi nekaj normalnijeg, te njemu dao ovaj svoj stari i5 4460.

 Low end ploca, nikakav upgrade, to je entry (desktop)/uredska ploca, na nju nista bolje od tog pentiuma.

Valentin17 kaže...
Kiky877 kaže...

i7 4770k ili običan 4770 ili 4790k ili običan 4790.

Krivi socket gledas. Uzeo bi od brata h110m. Ali ako bi zadrzao staro, opet mislim ne. Radije prodati i novo, nekog ryzen-a.

Gorstak79 kaže...
Kiky877 kaže...

Može mala pomoć dečki,

 

Koji bi proc bio solidan upgrade s i5 4460?

Uzeo bih iz burazovog kompa njegov G4400, MSI H110M PRO-D i 8 gb rama, maknuo taj pentium i uzeo sebi nekaj normalnijeg, te njemu dao ovaj svoj stari i5 4460.

 klik

Taman mi se mozak odmoria od tebe, evo te natrag sa glupostima.

everyday i'm shuffling...
6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pfff, kakav pametnjakovic...

žene ga vole
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

pfff, kakav pametnjakovic...

 Nije on nikakav pametnjaković, veču glupost mu nisi moga predložit i shodno tome je tako reagirao.

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

jos jedan, sto imate neku cajanku odje?

žene ga vole
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

jos jedan, sto imate neku cajanku odje?

 Sokole ostavi se savjetovanja nije to za tebe 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
Kiky877 kaže...

Može mala pomoć dečki,

 

Koji bi proc bio solidan upgrade s i5 4460?

Uzeo bih iz burazovog kompa njegov G4400, MSI H110M PRO-D i 8 gb rama, maknuo taj pentium i uzeo sebi nekaj normalnijeg, te njemu dao ovaj svoj stari i5 4460.

 Low end ploca, nikakav upgrade, to je entry (desktop)/uredska ploca, na nju nista bolje od tog pentiuma.

 Jel mogu ja pitat za razlog zašto ne bi silom prilike mogao stavit i7 6700 na tu ploču? Znam da je entry ploča i nema bas dodatnih featurea ali ta ploča i dalje podrzava i7 procesore i trebali bi radit normalno i na njoj. Sto točno bi se dogodilo pa ne preporucas da stavi? Nece oc na njoj pa da bi se vrm ovi pregrijavali ili tako nešto 

6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

nitko ti ne brani, ekipa buba gluparije s neta...

 

i3 procovi su, bar do sada, uvijek imali pristojno visok takt za relativno nisku cijenu, a igre vole takt vise od jezgri...superpi test funkcionira najbolje sa sto visim taktom, tako da mos jednostavno bacit oko na superpi reze i vidjet sto je najbolje za igre...

 

Usput, proc koji sam preporucio dolazi sa pristojnom hd 630 grafikom, istom kao i na coffee lake seriji, tako da mu za dobar dio naslova grafa nije ni potribna...

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 13:33 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...
Kiky877 kaže...

Može mala pomoć dečki,

 

Koji bi proc bio solidan upgrade s i5 4460?

Uzeo bih iz burazovog kompa njegov G4400, MSI H110M PRO-D i 8 gb rama, maknuo taj pentium i uzeo sebi nekaj normalnijeg, te njemu dao ovaj svoj stari i5 4460.

 klik

Whoa... Just whoa...

Znači ti mu preporucas da plati 1.200kn za dvojezgreni i3 7300 dok za 1.300kn uzme četverojegreni i3 8100 + h310 ploču? Svaka čast, upravo si nabacio još jednu glupost na ono svoje brdo idiotarija koje si izgovorio i preporučio 

6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

hmm, dakle i3 7300 je dvojezgreni proc...vidis ti eksperata odje, na sve strane...

žene ga vole
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Whoa... Just whoa...

ne znam čemu čuđenje, već odavno smo navikli na budaleštine s tog izvora

samo treba pripraziti da ne zajebe nekog naivca koji je došao po dobronamjerni savjet, što opet nije neki problem jer je većina ekipe upoznata sa situacijom i brzo reagiramo

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

hmm, dakle i3 7300 je dvojezgreni proc...vidis ti eksperata odje, na sve strane...

pa nego šta je, dva i pol jezgreni?

14 godina
moderator
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

hmm, dakle i3 7300 je dvojezgreni proc...vidis ti eksperata odje, na sve strane...

 Da, je

https://ark.intel.com/products/97458/Intel-Core-i3-7300-Processor-4M-Cache-4_00-GHz

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

dobro, dvojezgreni je, ali sa HT-om, dakle 4 dretve...

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

dobro, dvojezgreni je, ali sa HT-om, dakle 4 dretve...

i? Opet za iste pare dobiješ i3 8100 sa 4c/4t + ploču.

Znači opet pričaš gluposti, ideš preporučit čovjeku procesor a ne znaš ni da je dvojezgreni? 

Idi ti instaliraj još koji firewall i mani se preporuka...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 14:44 (ibme74).
14 godina
moderator
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

dobro, dvojezgreni je, ali sa HT-om, dakle 4 dretve...

Sad se samo pokušavaš izvuči iz gluposti koju si rekao... 

Očito je da nemaš pojma o čemu pričaš ili samo trolaš...

 

Molim te da prestaneš davati savjete o stvarima koje očito neznaš, jer samo možeš nekom naštetit.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 14:41 (XXX-Man).
6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

nigdje nisam nista netocno napisao, ali da, i3 8100 i nova ploca bi bio bolji izbor...

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

nigdje nisam nista netocno napisao, ali da, i3 8100 i nova ploca bi bio bolji izbor...

 Ne nisi xD

Ekvivalent si dvorske lude

Bar činiš forum veselijim :D

 

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

a štaš. ja san malo zaosta za ovon ekipon što se penje navr*

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kolega je tu na bugu dobio konfiguraciju s tom pločom i i5 6500 prije god dana. 4460 mi već postaje BN čak i za ovu GTX 1060 6GB. Dvojezgreni i3 ne bih u 2018. Kaj onda rade nekog ryzena? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kiky877 kaže...

Kolega je tu na bugu dobio konfiguraciju s tom pločom i i5 6500 prije god dana. 4460 mi već postaje BN čak i za ovu GTX 1060 6GB. Dvojezgreni i3 ne bih u 2018. Kaj onda rade nekog ryzena? 

ako ćeš financijski minimalnu nadogradnju, prodaj svoj 4460 i uzmi 4790k koji ide do 4,4ghz na toj ploči i za gtx 1060 je sasvim dovoljan

ako ćeš potrošiti više, daj burazu svoju ploču i proc, njegovo prodaj i onda gledaj nešto novo, a mijenjati moraš kompletno sve - ploču, matičnu i ram

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

zanima me ima li smisla zamjeniti i7 870 sa i7 4770k? Prakticki igram PUBG i to je to. Mogu li ocekivat neku razliku u performansama?

 

Ostatak PC:

 

12GB DDR3

1060 3GB

SSD

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
thebatman kaže...

Pozdrav,

 

zanima me ima li smisla zamjeniti i7 870 sa i7 4770k? Prakticki igram PUBG i to je to. Mogu li ocekivat neku razliku u performansama?

 

Ostatak PC:

 

12GB DDR3

1060 3GB

SSD

 

 

 poprilicna razlika, no provjeri si gpu usage u pubg pa javi..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
thebatman kaže...

Pozdrav,

 

zanima me ima li smisla zamjeniti i7 870 sa i7 4770k? Prakticki igram PUBG i to je to. Mogu li ocekivat neku razliku u performansama?

 

Ostatak PC:

 

12GB DDR3

1060 3GB

SSD

 

 

 poprilicna razlika, no provjeri si gpu usage u pubg pa javi..

 Iskreno igra radi fenomenalno dok igram solo, kad sam u squadu onda mi je fps do 80% niži. Google kaže da je to do CPU-a, samo radi toga bi upgradeao. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice