Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.828.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

msi afterburner, ili upalis u pozadini gpu-z, igraj 5minuta, alt+tab-aj i pogledaj koliki ti je cca gpu usage, nemres na pamet govoriti provjeri pa ti javimo koliki ces upgrade dobiti.

Ince koci te i tih 3gb vrama na kartici sto je premalo za pubg, ja sam morao dosta detalja smanjiti da mi igra ne steka radi manjka video rama na  karticama s 4gb cak i 6gb. Sad se to nesto popravilo s dosta patcheva.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 20:01 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz ekipa. Prije malo manje od godinu dana sam sklopio novu konfu sa Ryzen 5 1500x, 16GB RAM, GTX 1060 6GB i ASUS Prime A320M-K. Igram sim racing igrice i PUBG, ništa ajme zahtjevno. Jako me živcira u zadnje vrijeme količina stuttera i naglog variranja FPS-a, gdje čak ne mogu ni stabilnih 60 fps-a držat na bilo kojim postavkama. Gledo sam i pratio temperature, sve je uredu, stavio sam novu termalnu pastu, srušio sistem, doslovno sam sve probo i dalje ništa ne pomaže. Pitanje je, što nadograditi prvo i koliko smisla ima? Novi GPU ili CPU?

Tarzan skače u mekinje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ray_OGF kaže...

Pozz ekipa. Prije malo manje od godinu dana sam sklopio novu konfu sa Ryzen 5 1500x, 16GB RAM, GTX 1060 6GB i ASUS Prime A320M-K. Igram sim racing igrice i PUBG, ništa ajme zahtjevno. Jako me živcira u zadnje vrijeme količina stuttera i naglog variranja FPS-a, gdje čak ne mogu ni stabilnih 60 fps-a držat na bilo kojim postavkama. Gledo sam i pratio temperature, sve je uredu, stavio sam novu termalnu pastu, srušio sistem, doslovno sam sve probo i dalje ništa ne pomaže. Pitanje je, što nadograditi prvo i koliko smisla ima? Novi GPU ili CPU?

 nemas kaj nadogradivati, mora sve raditi 100%(osim cpu-a :), pogledaj da ti cpu takt mozda nije na maximumu, namjestiti power opcije u windowsima na "perfomanse" tako i za gpu u control panelu. provjeriti cpu i gpu usage s nekim hw monitoringom, msi afterburner i sl,.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
ray_OGF kaže...

Pozz ekipa. Prije malo manje od godinu dana sam sklopio novu konfu sa Ryzen 5 1500x, 16GB RAM, GTX 1060 6GB i ASUS Prime A320M-K. Igram sim racing igrice i PUBG, ništa ajme zahtjevno. Jako me živcira u zadnje vrijeme količina stuttera i naglog variranja FPS-a, gdje čak ne mogu ni stabilnih 60 fps-a držat na bilo kojim postavkama. Gledo sam i pratio temperature, sve je uredu, stavio sam novu termalnu pastu, srušio sistem, doslovno sam sve probo i dalje ništa ne pomaže. Pitanje je, što nadograditi prvo i koliko smisla ima? Novi GPU ili CPU?

 nemas kaj nadogradivati, mora sve raditi 100%(osim cpu-a :), pogledaj da ti cpu takt mozda nije na maximumu, namjestiti power opcije u windowsima na "perfomanse" tako i za gpu u control panelu. provjeriti cpu i gpu usage s nekim hw monitoringom, msi afterburner i sl,.lp

 Kak misliš cpu takt na maximumu? Usage sam pratio, sve je uredu, čak sam i grafičku overclocko. 


EDIT: Sve postavke su na High Performance.

Tarzan skače u mekinje.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 21:37 (ray_OGF).
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nista nadogradivati. Provjeri temperature i ispravnost hdd/ssd. Mozda su se windowsi usrali.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

PUBG je jos uvijek dodta neoptimiziran i dropovi se dogadaju i na jacim konfama tako da to i nije neko mjerilo...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

PUBG je jos uvijek dodta neoptimiziran i dropovi se dogadaju i na jacim konfama tako da to i nije neko mjerilo...

 Nije samo PUBG u pitanju. LoL je na Very Low i dalje sam na 116 fpsa...

Tarzan skače u mekinje.
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...

msi afterburner, ili upalis u pozadini gpu-z, igraj 5minuta, alt+tab-aj i pogledaj koliki ti je cca gpu usage, nemres na pamet govoriti provjeri pa ti javimo koliki ces upgrade dobiti.

Ince koci te i tih 3gb vrama na kartici sto je premalo za pubg, ja sam morao dosta detalja smanjiti da mi igra ne steka radi manjka video rama na  karticama s 4gb cak i 6gb. Sad se to nesto popravilo s dosta patcheva.lp

 ovo je solo, fps cca 75-100, na squad je dosta manje, al nisam veceras igrao squad.

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Matična ploča MSI Z370-A Pro
Procesor Intel Core i5-8600
DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 G.Skill Aegis

 

Cca 3900,00kn za gotovinu u ADM-u. Ostale komponente mi trenutno ne trebaju.

 

 

Ima neki dobar razlog za 8600k ili 8700 ili 8700k? Po benchmarkovima ga ne vidim. Koliko mi 500-1000kn više znači kao ulaganje u neku budućnost nisam baš siguran... A ni za OC nemam baš namjere.

 

Isplati se možda po performansama ekvivalentna AMD verzija? Ili neki drugi prijedlog.

 

Namjena uglavnom za gaming i povremeni 3D tipa CATIA, Creo, Inventor... Planiram jednog dana prelaziti na neki 1440p, >100Hz monitor. Vjerojatno kad budem uzimao i novi GPU.

ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ZC_Someone kaže...
Matična ploča MSI Z370-A Pro
Procesor Intel Core i5-8600

 

Cca 3900,00kn za gotovinu u ADM-u. Ostale komponente mi trenutno ne trebaju.

 Ima neki dobar razlog za 8600k ili 8700 ili 8700k? Po benchmarkovima ga ne vidim. Koliko mi 500-1000kn više znači kao ulaganje u neku budućnost nisam baš siguran... A ni za OC nemam baš namjere.

 razlika za prvi koji si naveo nije 500 kuna, nego 150 kuna po nabavi.hr i isplati se obzirom da ga možeš kloknuti na 5.0ghz, a ionako uzimaš z ploču za klokanje

jedino ako ne računaš i dodatni hladnjak

 

a za i7 sam trebaš vidjeti jel ti to treba

ako baš nećeš ocati, onda radije idi na i5 8400 koji je 300 kuna jeftiniji od tog 8600, a manja je razlika

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Da s hladnjakom koji sam gledao je cca 500kn :)
ja
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ZC_Someone kaže...
Da s hladnjakom koji sam gledao je cca 500kn :)

 druze onda cemu Z ploca? imas obicnih za 299kn..jos ako ces poslje prelaziti na 1440p onda ce ti biti dovoljan i 8400! no pricekaj izlaze novi zalemljeni procesori, nema ti nekog smisla sad to uzimati.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 23:48 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
thebatman kaže...
Stjepanj kaže...

msi afterburner, ili upalis u pozadini gpu-z, igraj 5minuta, alt+tab-aj i pogledaj koliki ti je cca gpu usage, nemres na pamet govoriti provjeri pa ti javimo koliki ces upgrade dobiti.

Ince koci te i tih 3gb vrama na kartici sto je premalo za pubg, ja sam morao dosta detalja smanjiti da mi igra ne steka radi manjka video rama na  karticama s 4gb cak i 6gb. Sad se to nesto popravilo s dosta patcheva.lp

 ovo je solo, fps cca 75-100, na squad je dosta manje, al nisam veceras igrao squad.

 a evo i squad

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Netko mi je nekad preporucio tu plocu, a iskreno nisam bas gledao dalje od toga, zato sam dosao pitati. Trenutni i7 860 je star 9 godina i recimo da od tad nisam pratio ovaj tip HWa. :)

A uvijek izlazi nesto novo. Najvise ovisi koliko ce se trenutna maticna blesirati. Kad izdahe, a ocekujem da hoce ubrzo, uzimam nesto novo.
ja
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako ces kasnije ici na vece reze uzmi i5 8400 + B360 plocu + 16GB RAM-a (mozes i od 2400MHz, kod Intela ti brzina ne igra neku veliku ulogu pa nema smisla nesto previse nadoplacivati).

To ti je nekih 700-800kn manje nego sto si ti gore slozio a odradit ce isti posao.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
thebatman kaže...
thebatman kaže...
Stjepanj kaže...

msi afterburner, ili upalis u pozadini gpu-z, igraj 5minuta, alt+tab-aj i pogledaj koliki ti je cca gpu usage, nemres na pamet govoriti provjeri pa ti javimo koliki ces upgrade dobiti.

Ince koci te i tih 3gb vrama na kartici sto je premalo za pubg, ja sam morao dosta detalja smanjiti da mi igra ne steka radi manjka video rama na  karticama s 4gb cak i 6gb. Sad se to nesto popravilo s dosta patcheva.lp

 ovo je solo, fps cca 75-100, na squad je dosta manje, al nisam veceras igrao squad.

 a evo i squad

 cika betmenu predi sto prije imat ces cca 30% vece perfomanse, inace mene je i gpu s 4gb na 1080p znalo u dosta naslova kociti tj igra bi trzala radi toga pa sam morao kljucne detalje smanjivati, neznam kako si mislio napraviti tu traniziciju s starog na polovno sad su ti 8 generacija intela poprilicno povoljni, em ti izlazi i 9 generacija da pricekas rade.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pod MOJ PC se vide trenutne komponente. Napajanje je Naxn enermax 500W. 

 

Htio bih zamjenit igrafu, iz razloga sto bih igrao BF V. Ne gejmam puno, zato i nemam jaču grafu, no eto BF V bi htio igrat i uzeo bi grafu samo za to. Monitor je 1920x1080. Grafa može biti i polovna pa eto neka preporuka. Vidim da u preporučenim spec. za minimum piše gtx 660 ali nez je li to uopče onda neki upgrade i koliko se to isplati. 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nul-3 kaže...

Pod MOJ PC se vide trenutne komponente. Napajanje je Naxn enermax 500W. 

 

Htio bih zamjenit igrafu, iz razloga sto bih igrao BF V. Ne gejmam puno, zato i nemam jaču grafu, no eto BF V bi htio igrat i uzeo bi grafu samo za to. Monitor je 1920x1080. Grafa može biti i polovna pa eto neka preporuka. Vidim da u preporučenim spec. za minimum piše gtx 660 ali nez je li to uopče onda neki upgrade i koliko se to isplati. 

 

Nađi si GTX1060 3Gb, ima ih već od 1.100kn sa jamstvom.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Napajanje dobro?
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

da

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
thebatman kaže...
thebatman kaže...
Stjepanj kaže...

msi afterburner, ili upalis u pozadini gpu-z, igraj 5minuta, alt+tab-aj i pogledaj koliki ti je cca gpu usage, nemres na pamet govoriti provjeri pa ti javimo koliki ces upgrade dobiti.

Ince koci te i tih 3gb vrama na kartici sto je premalo za pubg, ja sam morao dosta detalja smanjiti da mi igra ne steka radi manjka video rama na  karticama s 4gb cak i 6gb. Sad se to nesto popravilo s dosta patcheva.lp

 ovo je solo, fps cca 75-100, na squad je dosta manje, al nisam veceras igrao squad.

 a evo i squad

 cika betmenu predi sto prije imat ces cca 30% vece perfomanse, inace mene je i gpu s 4gb na 1080p znalo u dosta naslova kociti tj igra bi trzala radi toga pa sam morao kljucne detalje smanjivati, neznam kako si mislio napraviti tu traniziciju s starog na polovno sad su ti 8 generacija intela poprilicno povoljni, em ti izlazi i 9 generacija da pricekas rade.lp

 Uzeo sam od prike 4770k i z97 maticnu sa vodenim hlađenjem za 2000kn, samo me malo j**e što ne mogu memoriju natjerat da radi u DC, imam dva ista keksa od 8GB svaki.

 

Što se tiće CPU, clocknuo sam ga na 4GHZ, temp je maximalan 68c bio, valjda je to ok.

 

Sad samo da probam danas squad par partija :D

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stavi memoriju u odgovarajuće slogove na matičnoj. Nije bas neki oc, daj ga na 4.5ghz posto imas i vodeno na njemu nema ga smisla tako nisko drzati
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pozz.. Imam pc kojeg bi htio nadograditi.. Kupljen je slozen i s maticnom plocom asrock q1900m pa me zanima kakav to ima procesor tj. hlađenje za procesor... i može li se procesor mjenjati ili napraviti overclock..

 

 

 Mislim staviti napajanje corsair cs750m od 750 watti, graficku geforce gt710 1gb ili 2gb ddr3 i mozda jos 4gb rama

Ovo su trenutacne specifikacije

 (i napajanje od 250 watti)

zanima me isplati li se nadogradivat pc i ako da ima mozda prijedloga za bolju nadogradnju a da se ne potrosi previse i ako bi s mojom navedenom nadogradnjom mogao igrati neke novije igre ili barem fortnite?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 14:53 (1 am Noob).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Imam i5 3470,kupujem rx 580 i kasnije ryzen 2600 ,bili 550w bilo dovoljno za obe konfiguracije ili bi trebalo 600/650?
Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

i kvalitetno napajanje od 500w to drzi bez problema

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poz, nisam uspio naći temu za procjenu komponenti (a bila je ako se dobro sjećam), pa da ne otvaram novu temu.. Molio bih pomoć u procjeni za sljedeću konfiguraciju:

 

CPU Phenom x4 960t

Cooler Lc-cc-120 novi hladnjak star niti mjesec dana (promijenjena i termalna pasta, u full loadu procesor radi na 32 stupnja)
MBO Gigabyte 970a 2.1 račun i garancija za nju
RAM Memorija 2x4gb ddr3 1600MHz
HDD WD1TB
GPU Gigabyte Gtx 750 ti s garancijom još par mjeseci
POWER XFX 450W 80+
Kućište CM elite 430
Tipkovnica ms infinity
Miš logitech G402
OS Win 10 Pro 64 Bit

Izvršen memtest, izvršen HDD test i Prime95 preko 2h bez ijedne greške, moguće testiranje komponenti kod mene doma. Sve je 100% ispravno.

Steam account sa CS:GO i PUBG.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

1500kn

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kolacic kaže...

1500kn

 Slazem se s kolegom, mozes na njusku staviti 2k i napisati da nije fiksno pa mozda koju stotku više dobiješ, cijenkas se spustis mu 100-200 

everyday i'm shuffling...
6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

S obzirom da sam noob što se tiče slaganja komponenti, molio bih malu pomoć. Upgradeam si stroj, nedavno je pala nova grafička (1060ti), a sad je na redu procesor.

Uzeo bi ovaj procesor:

i7-8700k

Da li moja matična (malo je dated) podržava gore navedenog?
Z77AG45

 

Hvala puno :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Shabbe kaže...

Pozdrav,

S obzirom da sam noob što se tiče slaganja komponenti, molio bih malu pomoć. Upgradeam si stroj, nedavno je pala nova grafička (1060ti), a sad je na redu procesor.

Uzeo bi ovaj procesor:

i7-8700k

Da li moja matična (malo je dated) podržava gore navedenog?
Z77AG45

 

Hvala puno :)

 Ne, treba ti z370 ili b360 maticna ploca.

RIP Šaban (21.6.2016)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice