Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.840.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pa kad gledas intel kombinacija bi bila parsto kn skuplja sa i5 +mbo +ram

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sve da je parsto kn skuplja, a nije, i dalje nije dobar omjer cijene i kvalitete. Intel najjeftiniji u nekoj poznatijoj trg je 2100kn a ryzen 5 2600 je 1350kn..a s rx 480 koju on ima mu je to i vise nego dovoljno. Da ima i gtx 1080 ne ni bilo velike razlike. Znacajnija razlika bi se vidjela sa 1080ti a nisam siguran i da ni i5 8400 izgurao nju bez problema

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Striko2009 kaže...

Pa kad gledas intel kombinacija bi bila parsto kn skuplja sa i5 +mbo +ram

 je, samo što je intel 6/6, a rajzen je 6/12

obzirom da se situacija konačno mijenja i vječni 4-core i5 više nije dovoljan za sve igre - odnosno sve se češće davi u njima, nije na odmet imati više threadova

također, i5 non k nema prednost većeg kloka da bi to nadoknadio koliko-toliko

dakle sa rajzenom dobivaš kao nekad i7 4/8 vs i5 4/4, samo što si nekad i7 masno plaćao, a sad duplo više threadova dobiješ jeftinije

 

još mu je monitor 60hz i nema se tu što misliti - rajzen je 100% bolja opcija u ovom slučaju

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo ja sam naveo da je PC primarno za gaming. Dali je ovaj ryzen 5 2600 po performansama ko ovaj i5 8400? Po cijeni definitivno nije.
Znam da zbog socketa mogu računati na budući upgrade sa AMD-om ali gledam upgrade napraviti sad i što bi mi više koristilo a ne da za pola godine godinu dana moram opet prodavat/kupovat.
Trenutnu kofiguraciju sam uzeo davnih dana samo sa drugom grafom (XFX 7870) i evo do danas me izvrsno služi ali računam igra tipa BF5 trebat će mi bolji proc inače nebi upgrade radio sad nego slj. godinu. Ostalo još ovaj proc solidno gura s obzirom da nije OC.

battlelog: TheAssistantPimp
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Neces pogrijesit sa ryzenom tim sigurno i neces ga morat mijenjati nista prije nego intel taj. Performansama su rame uz rame a cijena je znacajno niza.

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BareVL kaže...

Evo ja sam naveo da je PC primarno za gaming. Dali je ovaj ryzen 5 2600 po performansama ko ovaj i5 8400? Po cijeni definitivno nije.
Znam da zbog socketa mogu računati na budući upgrade sa AMD-om ali gledam upgrade napraviti sad i što bi mi više koristilo a ne da za pola godine godinu dana moram opet prodavat/kupovat.
Trenutnu kofiguraciju sam uzeo davnih dana samo sa drugom grafom (XFX 7870) i evo do danas me izvrsno služi ali računam igra tipa BF5 trebat će mi bolji proc inače nebi upgrade radio sad nego slj. godinu. Ostalo još ovaj proc solidno gura s obzirom da nije OC.

 mislim da su i5 8400 i rajzen 2600 vrlo slični perfomansama, dolje ti je game test na više igara - da, i5 8400 ima sitnu prednost no tu prednost na 60hz nećeš vidjeti

kad igre postanu sve zahtjevnije za jezgrama, odnosno threadovima, rajzen će sve više imati prednost

 

i nije to više kao u doba amdove fx serije, jer pod prvo razlika u ipc nije toliko velika i već sad su i5 i rajzen vrlo slični u igrama

kao drugo, ako smo ikad mogli očekivati da sve više igara koristi više threadova onda je to u narednom periodu

 

u prijevodu - sa i5 bi se lako mogao naći u situaciji da ti za 2-3-4 godine počnu igre štucati zbog manjka threadova, kao što primjerice meni sad one cpu zahtjevnije štucaju sa i5 haswellom

još uvijek je to donekle ok na 60hz monitoru, no da imam i7 to bi sad bilo daleko manje izraženo i ova moja gtx 1070 bi bila daleko manje bottleneckana

ne kažem da se ne može dogoditi da priča o jezgrama opet potraje - no već i sad nemaš velike razlike u i5 vs rajzen i u najgorem slučaju za 3-4 godine opet će biti ista razlika, u boljem slučaju profitirat ćeš od 6/12 procesora

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 15:09 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

Neces pogrijesit sa ryzenom tim sigurno i neces ga morat mijenjati nista prije nego intel taj. Performansama su rame uz rame a cijena je znacajno niza.

Da se Ibtel ne isplati zbog trenutnih cijena - istina, ali da je Ryzen 2600 bas rame uz rame sa i5 8400... Pa bas i ne...

Ako se doticni igra na 1080p 60/75hz onda mu je manje vazno koji ce uzeti, ako pak cilja na 120/144hz onda ce itekako osjetiti razliku...

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Da se Ibtel ne isplati zbog trenutnih cijena - istina, ali da je Ryzen 2600 bas rame uz rame sa i5 8400... Pa bas i ne...

Ako se doticni igra na 1080p 60/75hz onda mu je manje vazno koji ce uzeti, ako pak cilja na 120/144hz onda ce itekako osjetiti razliku...

 pa jebiga, ako 6% razlike perfomansi u prosjeku nisu rame uz rame, onda ne znam što jest

 

EDIT:

da dodam i rajzen 2600, prva slika je za x verziju rajzena

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 15:19 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BareVL kaže...

Evo ja sam naveo da je PC primarno za gaming. Dali je ovaj ryzen 5 2600 po performansama ko ovaj i5 8400? Po cijeni definitivno nije.
Znam da zbog socketa mogu računati na budući upgrade sa AMD-om ali gledam upgrade napraviti sad i što bi mi više koristilo a ne da za pola godine godinu dana moram opet prodavat/kupovat.
Trenutnu kofiguraciju sam uzeo davnih dana samo sa drugom grafom (XFX 7870) i evo do danas me izvrsno služi ali računam igra tipa BF5 trebat će mi bolji proc inače nebi upgrade radio sad nego slj. godinu. Ostalo još ovaj proc solidno gura s obzirom da nije OC.

 Razlika u gamingu izmedju AMD i INtel CPU-ova se vidi ako igras na visokim frameovima, znaci ako zelis da vrtis igre na nekih 144pfs ili ti ga na 144Hz monitorima. 

U takvim situacijama Intel procesori zbog vecih single core frekvencija i opcenito vecih turbo prekvencija daju vise fps-a i pogodiniji su za igre. 

 

ALI ta situacija dolazi do izrazaja kada procesor uparis sa nekom grafickom tipa gtx 1070 i boljom ili Vegama koje su same sposobne da daju taj fps na visokim detaljima. Obzirom da ti imas RX580 koji god procesor uzmes tebi procesor nece biti usko grlo u igranju i neces imati nikakvih problema prilikom igranja igara, naravno na 60Hz ili eventualno 75, a da zelis imati detalje.

 

Isto tako iako jos uvijek nije uzelo nekog velikog maha proizvodjaci igara su poceli ubacitavi podrsku za multicore pa samim time procesori sa vecim brojem jezgir i threadova ce se moci sve bolje i bolje nositi sa novijim naslovima. 

U slucaju ryzena 2600 npr ti dobivas hexa core procesor, ( 6 fizickih jezgri) koji ima podrsku sa hyperthreading, a to ti znaci da windows svakoj fizickoj jezgri fakticki dodjeljuje dvije logicke jezgre i kada je moguce dijeli zadatke obrade izmedju te dvije logicke jezgre. Naravno software koji se obradjuje mora imati podrsku da bi to sve radilo bolje i dugo je to sljakalo, nije bas islo iako hyperthreading postoji od pentium 4 procesora koji su izasli davne 2002 ili 2003. 

 

Bitno je da je pocelo uzimati maha, da se podrska ubacuje i da se ide u tom pravcu.

Do sada je intel izbacivao mainstream procesora sa 4 fizicke i 8 logickih jezgri (4 cores and 8 threads) da bi ti AMD sa ryzenma pomakao tu granicu tako da ryzen 1600 npr ima 6 fizickih i 12 logickih, a ryzen 1700 ima 8 fizickih i 16 logickih.

 

Po meni je trenutno dosta bolji deal kupovina ryzena cisto radi multi core performansi i tzv futureproofinga konfiguracije. Razlika u gamingu sa grafickim karticama iz srednjeg segmenta (gtx 1060, rx 570/580) je zanemariva i mislim da neces osjetiti neki skok u performansama ukoliko aj tvoj trenutni i5 zamijenis sa i5 8400 ili ryzen 2600. Ukoliko ti je samo gaming prioritet i ako planiras idalje igrati na FHD 60Hz monitoru ja iskreno bih sacuvao novac i ne bih mijenjao nista jos neko vrijeme. 

Ukoliko pozelis igrati na vecoj rezoluciji ili brzem monitoru onda trebas mijenjati i proc i graficku ali to je vec druga stvar. 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sve probleme riješiš kupnjom i5 8600k/9600k. Nikakvi bottleneckovi, buduće nadogradnje i slične gluparije. Kupuješ sad i uzimaš najbolje, a to je trenutno i5 8600k/9600k. Najbolji gaming cpu na kugli zemaljskoj trenutno.

 
0 3 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...

Razlika u gamingu sa grafickim karticama iz srednjeg segmenta (gtx 1060, rx 570/580) je zanemariva i mislim da neces osjetiti neki skok u performansama ukoliko aj tvoj trenutni i5 zamijenis sa i5 8400 ili ryzen 2600. Ukoliko ti je samo gaming prioritet i ako planiras idalje igrati na FHD 60Hz monitoru ja iskreno bih sacuvao novac i ne bih mijenjao nista jos neko vrijeme. 

 upravo to, pogotovo što bi uskoro trebale izaći nove tehnologije poput pcie 4.0 i ddr5, pa će sve ove trenutno nove matične biti zastarjele već sljedeće godine

 

mislioc kaže...

Sve probleme riješiš kupnjom i5 8600k/9600k...

 čovac gleda i5 8400 ili rajzen 2600, tvoja opcija je kudikamo skuplja

uostalom, te intele ne bih kupio iz principa - rebrandiranje rebrandiranog rebranda, vuku taj skylake već četvrtu godinu

 

čak i ako si fanboy intela, trebao bi preskočiti tu zastarjelu arhitekturu i čekati sljedeću seriju

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 15:29 (picajzla0707).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ma u pravu si bolje da uzme Ryzena koji već sad kaska, ali nekim čudom u budućnosti će bit bolji i brži. Joj daj više ne serite s tim jezgrama i futureproof sranjima.

Najbolje da su ga nazvali AfterZen postaje bolji s godinama. Pa taj procesor je kao vino što stariji to bolji i brži.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 15:47 (mislioc).
 
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

144HZ monitor mi nije bio u planu možda ga i uzmem ali čisto zbog CSGO jer otkad sam probao 144Hz i 240Hz kod frenda ipak u CS-u to donosi razliku a trenutna konfa gura CS ima FPS-a "na lopate"
Jedino što me brine sa ovim ryzenom je to koliko troši jer sam na napajanju 450W pa da mi se i to ne povuče ko dodatni trošak... Intel je tu mislim ipak malo lakši sa potrošnjom pod opterećenjem. Kažem i sam da nebi mijenjao ništa da nije BF5.
Sve što igram ovaj proc gura eto čak sam i BF1 igrao i to sa pristojnim postavkama nije bilo štucanja bar ne koliko sam ja primjetio.

Pošto ste naveli da će uskoro opet neka nova memorija i ostalo možda ipak uložim samo u malo RAM-a pristojan hladnjak ili vodeno, bacim malo OC a kroz sljedeću godinu vidit šta se nudi na tržištu pa uzest komplet sve novo.
Ovi koji predlažu i5 8600k... Bi ja drage volje i taj ili i7 8700k i novu RTX 2080 i bacio bi 20k kuna na komp bez periferije ali trenutačno je to nemoguće :P Gledam si proć što jeftinije a da opet to izgura par godina.
Hvala svima na pomoći

battlelog: TheAssistantPimp
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ljudi tu normalno pišu i potkrepljuju svoje savjete činjenicama dok ti niti čitaš šta se piše niti misliš šta pišeš i još se tu nešto bahatiš... Ako nemaš šta pametno za kazat, šuti.

battlelog: TheAssistantPimp
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BareVL kaže...

144HZ monitor mi nije bio u planu možda ga i uzmem ali čisto zbog CSGO jer otkad sam probao 144Hz i 240Hz kod frenda ipak u CS-u to donosi razliku a trenutna konfa gura CS ima FPS-a "na lopate"
Jedino što me brine sa ovim ryzenom je to koliko troši jer sam na napajanju 450W pa da mi se i to ne povuče ko dodatni trošak... Intel je tu mislim ipak malo lakši sa potrošnjom pod opterećenjem. Kažem i sam da nebi mijenjao ništa da nije BF5.
Sve što igram ovaj proc gura eto čak sam i BF1 igrao i to sa pristojnim postavkama nije bilo štucanja bar ne koliko sam ja primjetio.

Pošto ste naveli da će uskoro opet neka nova memorija i ostalo možda ipak uložim samo u malo RAM-a pristojan hladnjak ili vodeno, bacim malo OC a kroz sljedeću godinu vidit šta se nudi na tržištu pa uzest komplet sve novo.
Ovi koji predlažu i5 8600k... Bi ja drage volje i taj ili i7 8700k i novu RTX 2080 i bacio bi 20k kuna na komp bez periferije ali trenutačno je to nemoguće :P Gledam si proć što jeftinije a da opet to izgura par godina.
Hvala svima na pomoći

 Ma onda Ryzen dokazano postaje brži s godinama. Tek u trećoj godini korištenja se onako pravo razradi i onda postaje brutalan.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
pacijent007 kaže...

Neces pogrijesit sa ryzenom tim sigurno i neces ga morat mijenjati nista prije nego intel taj. Performansama su rame uz rame a cijena je znacajno niza.

Da se Ibtel ne isplati zbog trenutnih cijena - istina, ali da je Ryzen 2600 bas rame uz rame sa i5 8400... Pa bas i ne...

Ako se doticni igra na 1080p 60/75hz onda mu je manje vazno koji ce uzeti, ako pak cilja na 120/144hz onda ce itekako osjetiti razliku...

 Ovisi od igre do igre i pogotovo dolazi do izrazaja na visokim fps i ta razlika je do 10 posto i kad gledas da je to 10 fpsa na 100+ fpsa po meni je to rame uz rame. Osim u situaciji da imas 144hz monitor onda tih 10 znaci puno jer ipak je 144 fpsa visoka brojka koju treba nategnut i ne zwlis gubit. A takve stvari se i cesce dogadaju sa 8600k vise nego sa 8400

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

S cim kaska? Sa gtx 1080ti daje 10 fpsa manje pa umjesto 130 imas 120 ili 110 fpsa. A on ima rx 480 koja nece sigurno imat problema. Ako za par.godima i uzme jacu grafu koja je razine sadasnje gtx 1080ti kolko ce ga to stvarno osakaktit? Ako ti imas za bacanje 100e da bi se kurcio okolo kako imas intela a navlacis za i5 8400 onda tako treba rec i tim ljudoma sta uzimas taj krnji procesor koji ce stekat za 3 godine uzmi 8600k pa onda klokaj...nemoj kenjat molim te, ryzen 2600 za 1300kn je idealan proc za ljude koji zele sasvim dobar proc a nemaju love ko pljeve

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mislioc kaže...

Ma u pravu si bolje da uzme Ryzena koji već sad kaska, ali nekim čudom u budućnosti će bit bolji i brži. Joj daj više ne serite s tim jezgrama i futureproof sranjima.

 kako misliš kaska, kad je razlika pišljivih 6% i to isključivo zato jer se gleda maksimalni fps, kojeg on na 60hz monitoru neće vidjeti

zapravo tih 6% nećeš vidjeti niti na bržem monitoru jer 100 ili 106 fps je apsolutno nebitno

 

u svakom slučaju rajzen može i ne mora postati bolji, ali je već sad dovoljno dobar da ta moguća buduća korist u multicore perfomansama prevladava nad tih 6% prednosti intela

još kad dodaš razliku u cijeni, situacija je više nego jasna

 

ja bih razumio da pričaš o situaciji otprije pet godina, kad se gledalo fx sa 8 jezgri vs i5 sa 4 jezgre

no tada je fx zaostajao gadno za ipc-om intela, sad je ta razlika gotovo nepostojeća

 

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo ispada da je pacijent ustvari mislioc a mislioc pacijent

Pacijent i picajzla hvala na savjetu

battlelog: TheAssistantPimp
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 16:14 (BareVL).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BareVL kaže...

Evo ispada da je pacijent ustvari mislioc a mislioc pacijent

Pacijent i picajzla hvala na savjetu

 Da inače da si malo odskrolo unazad zadnjih 845 stranica se preporuča Ryzen 2600 kao best buy. Neznam šta si mislio da će ti preporućit za 1400 kuna Intel i12.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 

Evo o cem se prica, kolega ima rx 480 koja je malo i slabija od 580 a 580 i 1060 glase pod jednaku jakost. U videu se vidi par r5 2600 + rx 580 vs i5 8400 + gtx 1060...obje grafe su zakucane do kraja sto znaci da ovih par fpsa koji naizmjence idu na stranu nvidia ili amd su zapravo razlike u grafama a fps je dosta slican i vidi se da s nijednim od ta dva procesora njegova grafa nece imat nikakav problem, tj bit ce ogranicen u igrama mogucnostima grafe a ne proca. Ista stvar bi bila i sa jacom grafom osim ako ne govorimo od gtx 1080ti i rtx 20xx seriji i high refresh gamingu. A kako je naveo da mu je high refresh bitan samo u csgo oba proca i obje grafe ce ispucat 144 lock bez problema

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mislioc kaže...

 Da inače da si malo odskrolo unazad zadnjih 845 stranica se preporuča Ryzen 2600 kao best buy. Neznam šta si mislio da će ti preporućit za 1400 kuna Intel i12.

 Da si ti čitao vidio bi odmah da i5 8600k nije opcija. Naveo sam i5 8400 + MBO + RAM ili neki ryzen u tom cjenovnom rangu. Ako mi nađeš u tom cjenovnom rangu i5 8600k sa dobrom MBO koja će mi omogućiti da iskoristim taj proc do kraja + RAM odmah kupujem! Samo što onda taj proc povlači sa sobom i upgrade GPU a tu je još od 4-6k kuna pa i više. da ne govorim napajanje. Neznaš o čem pričaš... Drž se ti svojeg intela i12

battlelog: TheAssistantPimp
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BareVL kaže...
mislioc kaže...

 Da inače da si malo odskrolo unazad zadnjih 845 stranica se preporuča Ryzen 2600 kao best buy. Neznam šta si mislio da će ti preporućit za 1400 kuna Intel i12.

 Da si ti čitao vidio bi odmah da i5 8600k nije opcija. Naveo sam i5 8400 + MBO + RAM ili neki ryzen u tom cjenovnom rangu. Ako mi nađeš u tom cjenovnom rangu i5 8600k sa dobrom MBO koja će mi omogućiti da iskoristim taj proc do kraja + RAM odmah kupujem! Samo što onda taj proc povlači sa sobom i upgrade GPU a tu je još od 4-6k kuna pa i više. da ne govorim napajanje. Neznaš o čem pričaš... Drž se ti svojeg intela i12

 Ništa sinko prodaj taj PC i sve kupi novo. Ovako samo odgađaš neodgodivo. Ideš na Ryzen treba ti ram, napajanje, ploča, procesor sve osim grafičke tako da lijepo ti to na njušku. Pa kad se skupi lovica po novu mašinu i uživaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 17:25 (mislioc).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Preporuka za neki jeftini HDD od 1 TB za pohranu multimedije za PC 2 iz opisa.
Takoder bi volio i nadodati jos 4 GB RAMA, ali buduci da nema vise nigdje isti keks ko ovaj moj, onda izgleda da mi je bolje prodati i uzeti novi keks od 8.
Ima sta jeftinije povodom BF ludila?

p.s. - vidite da je to PC za multimediju, pa mi ne trebaju 3000Mhz gaming ramovi itd.
7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Vec sam nedavno napisao ovdje da upgradeam pc. 
Mislim se uzet ryzen 1600x + neku maticnu od 400-500 kn (nadam se naletjeti na nekakav deal u ponedjeljak). 

Pošto X verzija ryzena nema hlađenje, nego se mora kupovat naknadno, gledam što se isplati uzeti, a da me ne udru po džepu:


https://www.links.hr/hr/cooler-lc-power-lc-cc-120-cosmo-cool-socket-775-1150-1151-1155-1156-1366-2011-2011-3-fm1-fm2-am2-am2-am3-am3-am4-050903309?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Nešto sam čitao da ovaj hladnjak prije nije mogao tek tako na am4 matične, ali da sada ide bez potrebe za naručivanjem tih ostalih dijelova!? Ima li itko više informacija? 

EDIT:

 

u nazivu artikla im stoji ovo: 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3/FM1/FM2/AM2//AM2+/AM3/AM3+/AM4 

A u opisu ovo: 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3/FM1/FM2/AM2//AM2+/AM3/AM3+

Smiješno.



Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 18:39 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Znači sastavljam novu konfu za kolegu i u dilemi smo kod procesora, grafe i napajanja.
CPU: Ryzen 5 x1600 vs 2600 (Novo cca 1350kn)
GPU: 1060 6GB vs 580 8GB (Rabljeno cca 1500kn)
PSU: Fortron 550W Hexa 85+ vs Fortron Hyper 600W

Ryzeni su sličnih cijena s tim da bi za x1600 imao dodatan hladnjak jer ne dolazi s istim, tak da cijena oba bude skoro pa ista. Nekako naginjem na R5 2600.

 

Što se tiće odabira grafičke, pošto kupuje odma i monitor (dodatni, sad ima IPS, bez FreeSynca), dal je taj free sync toliko gamechanging da bi prije odabrao 580 Radeon u odnosu na 1060 ? Zasad sam ima super iskustva sa Gforce karticama.

 

Naravno, napajanje vjerovatno ovisi o gore dva odabira (CPU i GPU). Dal ovaj od 450W može povuć sve moguće opcije ?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Flameseeker kaže...

Znači sastavljam novu konfu za kolegu i u dilemi smo kod procesora, grafe i napajanja.
CPU: Ryzen 5 x1600 vs 2600 (Novo cca 1350kn)
GPU: 1060 6GB vs 580 8GB (Rabljeno cca 1500kn)
PSU: Fortron 550W Hexa 85+ vs Fortron Hyper 600W

Ryzeni su sličnih cijena s tim da bi za x1600 imao dodatan hladnjak jer ne dolazi s istim, tak da cijena oba bude skoro pa ista. Nekako naginjem na R5 2600.

 

Što se tiće odabira grafičke, pošto kupuje odma i monitor (dodatni, sad ima IPS, bez FreeSynca), dal je taj free sync toliko gamechanging da bi prije odabrao 580 Radeon u odnosu na 1060 ? Zasad sam ima super iskustva sa Gforce karticama.

 

Naravno, napajanje vjerovatno ovisi o gore dva odabira (CPU i GPU). Dal ovaj od 450W može povuć sve moguće opcije ?

 

 R5 2600 + RX 580 8GB + Forton Hexa 550W Hexa 85 + Freesync monitor

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 23:16 (hahhaajaads).
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, ovako imam 

 

amd a4 3400

4gb rama 

500 w napajanje 

Hard 500 Gb 

 

Iiii sad mi treba neka grafa za taj procsor i to sto imam..koju uzeti a da nije prejaka

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

druze ryzen 5 2600 je odlican procesor,bas sam juce upload video za BFV temu jer ljudi ne vjeruju da imam konstantno preko 100 fpsa u multiplayeru.
kakav crni intel nisi lud kupovat 8400 po ovim cijenama,ryzen najpametnija opcija.
BTW imam 144hz monitor i odlicno kombinira sa ryzenom.
imao sam zadnjih 7 godina samo intel i evo prezadovoljan sam AMDom



odvadite malo sa fanboyizmom,to su vasi novci i koristite ih pametno.

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 13:06 (mersimh).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da li staviti stari cooling corator ds na novi ryzen 3, i može li se uopće stavit? 

I zvučna karta crative audigy 2 zs je li bolja od zvučne na asrock ab350m pro4? 

Zdravi i veseli bili :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 13:50 (bradonja_85).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice