Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.818.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

slična dvojba kao i svima ostalima. Trenutno imam i5 2500K u mATX formatu. Koristim komp za povremeno igranje (FM 2018, Assetto Corsa - dakle ništa prezahtjevno) i povremeno renderiranje. Što uzeti? 

Ryzen 2600 ili 1800X? Ako imate savjet za ploču mATX formata, također molim savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ako ti nije problem sam OC 1800x ja bim uzeo to ....

isto tako ako mozes pricekat mijesec dana onda pricekaj ... nesto se kuha u AMD-u za CES 2019 (8.1.2019) http://prntscr.com/lrhrfx 

 

source :

 

ovo je glasina i netreba bit 100% tocno ali je dosta vjerovatno jedino sam skeptican u svezi brzina odredenih procesora (ne svih samo pojedinih)

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav moja trenutna konfa je

 

MBO: Asrock z77 Extreme 4
RAM: 8GB G.Skill Sniper Series 2*4gb
Procesor: Intel Core I5 3570k 3.4GHZ -> 4.2GHZ
CPU Cooler: Vodeno hlađenje - COOLERMASTER Seidon 120V Ver.2 
Grafička: MSI GTX 960 Gaming G2
Kućište: HAF 912 plus
Napajanje: VX 550W Corsair
HDD: 500 GB WD Cavier Black
SSD: SanDisk Ultra II 120gb

 

 

Kako sam počeo više raditi video obradu u Premieru, što mi preporučujete da nadogradim, promjenim i je li potrebno mijenjati? Naravno želim biti i u toku s novim igrama 

http://dogadaji.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Polovan ram kakav vec imas

 

Polovna grafa  s garancijom tipa gtx 1070, gtx 1080...

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jos 8GB RAM-a a sto se grafe tice za taj cpu je plafon gtx1060/rx580, eventualno rx590 ako imas love za novu posto sumnjam da ces neaci polovnu jer je tek nedavno krenula u prodaju.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
U slučaju da mijenjam SSD na koji sam nedavno stavio OEM Windows koji je uspješno aktiviran, dali mogu ponovo iskoristiti key na novom disku?
Znam da je OEM vezan uz računalo, ali ne znam jel uz mbo, disk ili nešto treće? Ili komplet?
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako ti neće prihvaćati aktivaciju, nazoveš Microsoft i oni ti ga aktiviraju. Vjerojatno neće biti potrebno, jer bi ga trebalo aktivirati bez problema.

 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

vise stavri ... ako mjenjas samo jednu nebi te rtebalo pitat ....

zasto bis mjenjao ssd ? pustis taj za sustav i samo lupis drugi gore za ostale stvari

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
x360gamer kaže...
U slučaju da mijenjam SSD na koji sam nedavno stavio OEM Windows koji je uspješno aktiviran, dali mogu ponovo iskoristiti key na novom disku?
Znam da je OEM vezan uz računalo, ali ne znam jel uz mbo, disk ili nešto treće? Ili komplet?

 vezan je uz maticnu oem key.

ja sam imao na hdd aktiviran oem pa sam  kupio ssd i sam mi se aktivirao nakon reinstalacije

15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kupujem 16GB rama.

 

Dvojba između:

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 G.Skill Aegis : 1000kn

2x DDR4 8GB (1x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 Corsair Vengeance LPX : 1040kn

 

Il imate nešto bolje za taj cjenovni rang ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

2x DDR4 8GB (1x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 Corsair Vengeance LPX definitivno .. g.skill Aegis i nije bas na dobrom glasu ....

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Giopriest kaže...

vise stavri ... ako mjenjas samo jednu nebi te rtebalo pitat ....

zasto bis mjenjao ssd ? pustis taj za sustav i samo lupis drugi gore za ostale stvari

 Ma uopce ne bih mjenjao, tek sam kupio ovaj SSD za PC1 iz potpisa za OS, office i net da mi brze radi i ubaci malo zivota u taj PC.
Medutim, Kingstone SSD Manager (sluzbeni sw od Kingstona) mi ga nikako i nikako ne zeli odcitati da mogu pratiti health diska.

Pisao sam vec ovdje, pomoci nigdje. Probao po netu, sve sta sam nasao i isprobao - nije djelovalo!
Javim se Kingsu i nakon par mailova oni kazu da je greska do SSDa i da dam adresu.

3 dana nakon UPS zvoni i u paketu novi SSD

Svaka im cast na supprotu!

 

Pa sada sam mislio isprobat s tim SSDom, ali moguce da niti necu buduci da programi poput: Hard Disk Sentinel, Crystal, Speccy, itd ga ocitavaju i prikazuju i health i sve!

Tako da je vjerojatno nesto do njihovg programa, a ne do diska - na kraju, na disku je W7 i uredno sve radi.

Nista, onda ce ovaj novi ili na prodaju ili neka ceka crne dane zapakiran!

A da sam odnio Linksu gdje je kupljen prije 30etak dana, sigurno bi bio bez njega, bvukao bi se po servisima i vratio nazad da sve stima (sto i je istina na kraju), a ovako sam dobio 1+1 gratis

Ne znam kako sada ide s garancijom, ali valjda niti nece trebati.

 

Tako da eto, hvala na odgovorima, isprike na poduzem postu i svaka cast Kingstonu!

A ja bar znam za inace za sta je vezan OEM key, premda sam tako i mislio! :)

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Giopriest kaže...

2x DDR4 8GB (1x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 Corsair Vengeance LPX definitivno .. g.skill Aegis i nije bas na dobrom glasu ....

 zbog cega nije na dobrom glasu ?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

hm po trgovinama i forumima puno ljudi se zalilo da ga nemogu na ryzen (prvoj generaciji) dic preko 2400mhz

isto dosta ljudi se zalilo na defektne komade pa ih morali vracat

http://prntscr.com/lrqjk7 , http://prntscr.com/lrqjplhttp://prntscr.com/lrqjxd i ima ih jos brdo ovo sam samo jako mali broj screenshooto ...

 

sve u svemu posto se cijene rama stabiliziraju polako i razlika u cijeni je samo 40kn izmedu njih preporucujem corsair vengeance lpx ... pogotovo ako imas ryzen

imaj na umu da se sjecam kada je razlika izmedu ta dva rama bila i do 300kn i odgovor bi bio drugaciji ... odnsono da riskiras sa tim aegisom (koliko znam samo aegis od gskilla je na losijem glasu )

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 0:24 (Giopriest).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Giopriest kaže...

2x DDR4 8GB (1x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 Corsair Vengeance LPX definitivno .. g.skill Aegis i nije bas na dobrom glasu ....

 zbog cega nije na dobrom glasu ?

 ja sam u njemackoj kupio ryzen druge generacije,plocu i taj aegis i jedna plocica nije radila,morao vratiti i kupio ripjaws V 3200mhz

 

aegis je fakat jeftinjak neki izgleda

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mersimh kaže...
hahhaajaads kaže...
Giopriest kaže...

2x DDR4 8GB (1x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 Corsair Vengeance LPX definitivno .. g.skill Aegis i nije bas na dobrom glasu ....

 zbog cega nije na dobrom glasu ?

 ja sam u njemackoj kupio ryzen druge generacije,plocu i taj aegis i jedna plocica nije radila,morao vratiti i kupio ripjaws V 3200mhz

 

aegis je fakat jeftinjak neki izgleda

 A evo meni od prvog dana sve radi ko po spagi, taknuo u plocu, stisnuo xmp profile 1 i odma se digle na 3000, jos sam spustio latencije i rade ko po spagi 

5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Dobar dan, evo ako mi netko može reći je li ovaj kombo ok:
GIGABYTE GA-AX370M-DS3H

HyperX 8GB FURY DDR4 2666MHz CL16 HX426C16FB2/8

AMD Ryzen 5 1600X 3.60GHz AM4 BOX

 

na procesor bi išao cm hyper T4 hladnjak koji imam od stare konfe

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Fortron Raider S 750W

Evo ispravio i u postu :)

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
mersimh kaže...
hahhaajaads kaže...
Giopriest kaže...

2x DDR4 8GB (1x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 Corsair Vengeance LPX definitivno .. g.skill Aegis i nije bas na dobrom glasu ....

 zbog cega nije na dobrom glasu ?

 ja sam u njemackoj kupio ryzen druge generacije,plocu i taj aegis i jedna plocica nije radila,morao vratiti i kupio ripjaws V 3200mhz

 

aegis je fakat jeftinjak neki izgleda

 A evo meni od prvog dana sve radi ko po spagi, taknuo u plocu, stisnuo xmp profile 1 i odma se digle na 3000, jos sam spustio latencije i rade ko po spagi 

 Kod mene rade super ali nece preko 2800Mhz.
Ukoliko mozete bolje mozda uzeti neki drugi ram ako se kombinuje sa prvom generacijom Ryzena

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Procesor je Ryzen 2600 sam da se zna.

 

Imaju u ponudi i ovi rami. Sad dal se isplati dat 100kn više za ove i dal će se neka razlika promijetit u odnosu na gore navedene.


DDR4 16GB (2x8GB) PC4-25600U 3200MHz CL16 G.Skill RipJaws

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000 3000MHz CL15 Corsair Vengeance LPX black, 

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-25600U 3200MHz CL18 Kingston HyperX Fury, 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 21:25 (Flameseeker).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ako mozes ic na DDR4 16GB (2x8GB) PC4-25600U 3200MHz CL16 G.Skill RipJaws onda idi ... provjerio sam na forumima i ta memorija radi sa ryzen5 2600 na 3200mhz

 

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000 3000MHz CL15 Corsair Vengeance LPX black, neisplati se... potpuno ista ko ono sta si gledao za 1040kn

 

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-25600U 3200MHz CL18 Kingston HyperX Fury, nikako se neisplati .... ovaj prvi gskill je 11kn jeftiniji a cl16 dok je ovaJ CL18 (CL  ti je oznaka za latenciju .. manje=bolje)

 

isto tako malo provjeri forume jer se latencije jos mogu zategnut sto ti toplo preporucujem za ryzen ako se snades za to ... ako ne samo XPM profil u biosu i to je to

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 21:44 (Giopriest).
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Isto kupujem rame.

 

Znači:

CPU Ryzen 1600x

MBO Asus x370 PRO

 

Ak uzmem ove gore RipJaws jel bi na ovom gore setupu trebao izvuć tih 3200 Mhz il da idem sa Vengeance 3000Mhz ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
AmonZero kaže...

Isto kupujem rame.

 

Znači:

CPU Ryzen 1600x

MBO Asus x370 PRO

 

Ak uzmem ove gore RipJaws jel bi na ovom gore setupu trebao izvuć tih 3200 Mhz il da idem sa Vengeance 3000Mhz ?

 Jesi uzeo to onu ploču sa njuške? Uzmi te RipJaws.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 11:52 (mislioc).
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Da, to je ta ploča. Hvala na linku 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koju si memoriju kupio je li low density modul??

 

"G41 chipset (Dual Core/Core 2 Duo/Core 2 Quad) boards require double-sided low density (2Rx8) 4GB module" 

everyday i'm shuffling...
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Planiram na PC 2 iz potpisa staviti Windows 10, te bi shodno tome dodao i još 4 GB RAM (8 ukupno). Budući da je unutra jedan keks od 4 GB koji više nigdje nema za kupiti (Corsair value select), planiram njega prodati i kupiti 2x 4 GB Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, CL17. Zašto to? Zato što je 180 kn po keksu ih pun Njuškalo :D
Ne stvarno.. Tražim što jeftinije. Ne igram igrice, PC služi samo za internet, filmove, i Office. Jel to ok ili ipak treba nešto skuplje?
Ne znam kakve veze imaju te latencije, koliko čitam po netu manje je bolje, a za MHz je naravno veće bolje... E sada, dal ću ja osjetiti to u svakodnevnom radu uopće?
Ili je to sve radi benchmark rezultata?


I čisto informativno molim nekoga da odgovori tko se kuži:
Ovaj sada RAM mi je 2133mhz cl15.
Ovaj koji planiram kupiti je 2400mhz cl17.
Jel bolje onda više mhz ili manje cl (ako vec oboje ne ide na ruku) - pošto po netu koliko čitam oboje određuje brzinu pristupu podacima?!
Isto tako sam primjetio da ddr3 memorija, u usporedbi s ddr4, ima puno manji cl, kao i MHz?
Zaključujem da nam proizvođači onda stalno nameću novi standard, a pomaka je zapravo vrlo malo?
Sigurno sam u krivu, pa molim nekoga da me informira čisto da znam u čemu je caka s latencijama i MHz :)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

u krivu si .. bitna je brzina

stvarna latencija (ns) se zapravo nije puno pomakla jos od ddr1 (formula true latency (ns) = clock cycle time (ns)x number of clock cycles (CL))  http://prntscr.com/lsoxj5  (oznacio crvenom)

znaci dok god podizes brzinu prjenosa podataka a stvarna  latencija ostaje priblizno ista zapravo povecavas brzinu

 

ako te zanima vise i znas engleski https://www.crucial.com/usa/en/memory-performance-speed-latency (nije clanak vise je inzinjersko objasnjenje)

 

isto tako svaki semiconductor inzinjer ce ti rec da cas latency ti je netocan pokazatelj performansi

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 16:24 (Giopriest).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Sta je onda bitnije.. mhz ili cl?
I sta kazes na ove RAMe? Mislim d aje svakako mi bolje imati 8GB nego 4
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

imas za kupit isti ram kao sta imas http://prntscr.com/lsp2s7

ostalo je na tebi

 

isto tako mozes uzet tu polovnu 2400mhz cas17 i 99% sam siguran da ce sve radit na 2133 cl15 ako je radi novaca posto je ona na njuskalo duplo jeftinija (bios uvjek namjesti  sve na nasporiji modul sta imas )

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Imam Corsair Value select 2133MHz cl15.
Ovo gore je KIngston...

Mislim da mi je bolje onda na njusci uzeti 2 ista, brza (2400), ali vece cl (17).
A ovu moju prodat.
Ti s njuske su novi, 10 godina jamstvo navodno.

Sto uopce cl znaci za mene koji koristim PC samo za surfanje, office i filmove??
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice