Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.818.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne znaci nista za tebe, a za one koje znaci znaci mozda 5 fpsa u odredenim uvjetima. Takoder za tebe ne znaci ni jesu iste plocice, iste marke i iste brzine. bios ce ih sam slozit na istukonfiguraciju, odnosno na onu od sporije plocice i sve ce sljakat

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

znaci apsolutno nista .... uzmi jednu plocicu i to je to

5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebam savjet za odabir rama

Zanima me Best buy u rangu od 1000 do 1200 kn  

16gb ddr4

Vidio sam onaj Ripjaws V i pise da ima Cl 16, ali poslije na njihov stranici sam vidio da pise CL 16-18-18 ili tako nesto

Koliko je to bitno?

Znam kako se racuna onaj "True latency"?

Jeli to sve sta treba gledat?

Koliko sam shvatio to je vrijeme potrebno da podatak dode do rama, tj da ga memorija moze pocet nesto radit s njim

No, jednom kad ga ram dohvati i krene radit to nesto sta god bilo s podatkom nije li onda Cl nebitan nego samo brzina?

Tako vidio sam HyperX predator 2666mhz cl 13-i jos neki veci brojevi kasnije

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prije dvije godine sam se na jednom od foruma (ovdje ili na forum.hr) informirao o kupnji računala. 
Nisam bio nešto upućen u moderna tech zbivanja pa sam zato i odlučio tražiti pomoć na netu.
Normalno, par dežurnih se javilo i složilo konfiguraciju u par min čisto da nešto komentiraju. 

Grafičku sam već upgradeao, a sad je u planu i matična+proc. Realno, nije to loš pc koliko je meni apetit porastao. 
I za tih malo više od 4000 kn koliko me izašlo, ne vjerujem da se moglo puno bolje proć pa.. nemam kome što zamjeriti. 

Ali sam razočaran da se nitko nije sjetio objasniti mi važnost single i dual channel memorije. Već 2 godine sam na 1x8gb, u single channel modu. 
Nedavno naletim na you tube video: 



Razlike i do 40 fpsa u korist dual channel rama. 
Ne brzajte s kupovinom i svakako se raspitajte u detalje. Svaki dio konfiguracije je bitniji od drugoga. 
Koliko god po forumu ima znalaca i ljudi spremnih pomoći, vjerojatno je više onih kojima je kvantiteta vlastitih postova bitnija od vašeg novčanika. :)





Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
moukie kaže...

Trebam savjet za odabir rama

Zanima me Best buy u rangu od 1000 do 1200 kn  

16gb ddr4

Vidio sam onaj Ripjaws V i pise da ima Cl 16, ali poslije na njihov stranici sam vidio da pise CL 16-18-18 ili tako nesto

Koliko je to bitno?

Znam kako se racuna onaj "True latency"?

Jeli to sve sta treba gledat?

Koliko sam shvatio to je vrijeme potrebno da podatak dode do rama, tj da ga memorija moze pocet nesto radit s njim

No, jednom kad ga ram dohvati i krene radit to nesto sta god bilo s podatkom nije li onda Cl nebitan nego samo brzina?

Tako vidio sam HyperX predator 2666mhz cl 13-i jos neki veci brojevi kasnije

 

 Ne zamaraj se previse. Cl ti je taj prvi broj u nizu i ako kazes da znas racunat stvarnu latenciju koja ukljucuje i ram frekv i cl onda valjda mozes zakljucit da kad tako izracunas onaj koji ima manju latenciju je brzi bez obzira sta pise. Sad cu lupit napamet jer mi se ne da racunat al cl 14 3000mhz moze biti brze od 3600mhz cl 16...to je samo karikaturno nisam racunao koji je stbarno brzi ali takvih situacija mozes naci..iako se ne trebas time zamarati, razlika ne bude prevelika i uglavnom se danas vise ne vide razlike osim ako ne kupis neki ram sa ekstremno velikim latencijama...cl 16 u pravilu nije problem

7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Htio bih uzeti RGB fanove, ali me zanima koliko je bitno jesu li 120 ili 140mm?

I jesu li bolji NZXT Aer RGB ili Corsair LL RGB?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa 140mm tjeraju vise zraka pri manjim okretajima a corsair ll su dosta populsrni pa pretpostavljam da su bolji al oba su dobra nemas brige. Koje kuciste imas? Mozda da pogledas na aliexpressu aygo rgb ring ventove. Jedni od najljepsih koje sam vidio

7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kuciste je NZXT H500i, mislim da cu ipak uzeti Corsair LL 120mm jer ne nadjem 140mm

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pazi da uzmes pack s kontrolerom inace dzaba sve hahah uzasno skup sport name rgb ventovi

H500 stvarno zasluzuje fini rgb

7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

To sam upravo vidio da moram imati i kontroler...kakva glupost

taj kontroler ide u kuciste ili ostaje vani?

https://iponcomp.hr/shop/termek/corsair-ll120-rgb-120mm-dual-light-loop-rgb-led-pwm-fan-3-fan-pack-with-lighting-node-pro/1612334

Na ovo ciljam

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 12:31 (Rononi2).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

U kuciste se stavi, iza mobo traya da se ne vidi.

 

Poglrdaj i ovo, isplati se vise

 

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Može pomoć kako da provjerim da li je ovaj ram kingston KVR800D2N6/2G kompatibilan sa pločom gigabyte p35c-ds3r. Na manual od ploče nemam podataka nikakvih.
Hvala
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

zanima me mišljenje o nadogradnji stare kante za gejmanje. Imam AsRock Z77 Pro4 s i5-3350P (1155), nVidia 1060 i 16 GB RAM, Hyper 212 cooler. Ne želim mijenjati cijeli sustav jer nemam para toliko, ali rado bih upgrejdao procesor. Trenutno se stvari gore vrte podnošljivo, ali počinje ozbiljno štekati.

 

Trojim između i5-3570K, i7-3770 non-K ili i7-3770K. 

 

Rabljeni i5K se nađe za 600-tinjak krznenih, rabljeni i7 non-K je oko 900, a K je oko 1500, što je fakat dosta love. Obzirom da i7 ima 8 threadova, zanima me zna li netko koliku to razliku čini u gejmanju. Kažu ljudi, žene kažu, da BF1 i BF5 jako traže više od četiri jezgre, al ne znam jel se tu broje i threadovi.

 

Pokušavam naći neki sweet spot, da još par godina preživim na ovoj platformi, a da ne ubijem previše love. Igre su tipa Battlefield serijal, tu i tamo Arma, Divinity: OS2, Witcher 3 i tak.

 

Ima netko ideju?

0 i5 3570K
10 i7 3770
2 i7 3770K
The Chinaman is not the issue here!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Abatwa kaže...

...

 

Ima netko ideju?

Za Battlefield serijal nikako ne idi na manje od 6 niti, u tvom slučaju to znači neki proc s 4 jezgre 8 niti. i5 s četiri jezgre (4 niti) za Battlefield V baš i nije neka sreća, s 64 igrača bi ti kočio tu 1060 isto kao itaj kojeg imaš.

Dakle i7 ili alternativno Xeon za taj socket (ima ih jeftinih na eBayu jer se serveri masovno nadograđuju/mijenjaju, ploče krepavaju a procesori ostaju).

Ja bih čak prije Xeon nego i7, jeftinije a isto (Xeoni nemaju integriranu grafičku i podržavaju ECC memoriju, sve ostalo je identično i7).

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Abatwa kaže...

Pozdrav,

 

zanima me mišljenje o nadogradnji stare kante za gejmanje...

Pokušavam naći neki sweet spot, da još par godina preživim na ovoj platformi, a da ne ubijem previše love. Igre su tipa Battlefield serijal, tu i tamo Arma, Divinity: OS2, Witcher 3 i tak.

 

Ima netko ideju?

 s obzirom na ulozeno dobiveno svakako obican i7 3770, bude to vise manje ok s tom gtx 1060.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koji Xeon konkretno misliš da bi bio u kategoriji i7-nonK? Cijene za top-range modele su oko +100 funata, a nisam nekako lud za kupovanjem rabljenog proca online, obzirom na mogućnost da je, jelte, neispravan :)

The Chinaman is not the issue here!!!
5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Lp

Treba mi savjet za odabir procesa 

Dvoumim se izmedu intela i5 8500 i jednog od ryzena 5 2600 ili 7 1700

Kupio sam vec rx 580

Planiram ponajvise igrat igrice

Pa me zanima gubim li sta ako odaberem ryzen (mislim na fps), s obzirom da gpu nije neki prejaki?

Takoder primjetio sam da su frametimeovi na nekim naslovima dosta bolji na Ryzenima kako Intel podrzava samo 6 dretvi dok Ryzen podrzava 12 tj. 16 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
moukie kaže...

Lp

Treba mi savjet za odabir procesa 

Dvoumim se izmedu intela i5 8500 i jednog od ryzena 5 2600 ili 7 1700

Kupio sam vec rx 580

Planiram ponajvise igrat igrice

Pa me zanima gubim li sta ako odaberem ryzen (mislim na fps), s obzirom da gpu nije neki prejaki?

Takoder primjetio sam da su frametimeovi na nekim naslovima dosta bolji na Ryzenima kako Intel podrzava samo 6 dretvi dok Ryzen podrzava 12 tj. 16 

 

Inteli su trenutno debelo preskupi za ono što nude. Pred koji mjesec i5 8600K bio je oko 1800 Kn, sada je skoro 2500.

Ryzen 5 2600 ti je taman par za tu RX 580. Alternative - Ryzen 5 1600, 1600X, 1700X. Npr 1600X je osjetno jeftiniji od 2600 a performanse su im tu negdje.

Za Ryzena, ako želiš solidnu ploču (da ima dobru naponsku regulaciju), računaj na barem 900-1200 Kn, npr MSI B450 Tomahawk, MSI X470 Gaming Pro, B450 Gaming Pro Carbon AC, Gigabyte Aorus X470 Ultra.

Isto tako, iznimno je bitan takt memorije. Gledaj barem 3000 MHz, a preko 3400 nije isplativo.

Twitter: @191x7
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Moze neki savjet za bestbuy memoriju

budget oko 1200 kn

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ak tražiš DD4 16Gb ja sam sebi ovo uzeo.

Imaš i keks od 8gb za 500kn ak trebaš manje.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
moukie kaže...

Lp

Treba mi savjet za odabir procesa 

Dvoumim se izmedu intela i5 8500 i jednog od ryzena 5 2600 ili 7 1700

Kupio sam vec rx 580

Planiram ponajvise igrat igrice

Pa me zanima gubim li sta ako odaberem ryzen (mislim na fps), s obzirom da gpu nije neki prejaki?

Takoder primjetio sam da su frametimeovi na nekim naslovima dosta bolji na Ryzenima kako Intel podrzava samo 6 dretvi dok Ryzen podrzava 12 tj. 16 

 

 Ryzen 1700 i clocknes ga na nekih 3.7 i imas super stroj...

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Tražim dobru tipkovnicu do par stotina kuna (cca. do 300/400), nista posebno, ali sam svoju zalio kavom tako da 
Glavna namjena je gaming i dosta pisanja, samo mi bitno da bude "laka" za dlan i da mi nisu tipke pretvrde, razmisljao sam cak o mehanickoj, ali nekako sumnjam da ima dobrih u ovom rasponu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ficosime kaže...

Tražim dobru tipkovnicu do par stotina kuna (cca. do 300/400), nista posebno, ali sam svoju zalio kavom tako da 
Glavna namjena je gaming i dosta pisanja, samo mi bitno da bude "laka" za dlan i da mi nisu tipke pretvrde, razmisljao sam cak o mehanickoj, ali nekako sumnjam da ima dobrih u ovom rasponu.

 Zapravo, za 400-500 Kn se nađe dobrih mehaničkih tipkovnica. Preporučio bih da upitaš u temi za to.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Abatwa kaže...

Pozdrav,

 

zanima me mišljenje o nadogradnji stare kante za gejmanje. Imam AsRock Z77 Pro4 s i5-3350P (1155), nVidia 1060 i 16 GB RAM, Hyper 212 cooler. Ne želim mijenjati cijeli sustav jer nemam para toliko, ali rado bih upgrejdao procesor. Trenutno se stvari gore vrte podnošljivo, ali počinje ozbiljno štekati.

 

Trojim između i5-3570K, i7-3770 non-K ili i7-3770K. 

 

Rabljeni i5K se nađe za 600-tinjak krznenih, rabljeni i7 non-K je oko 900, a K je oko 1500, što je fakat dosta love. Obzirom da i7 ima 8 threadova, zanima me zna li netko koliku to razliku čini u gejmanju. Kažu ljudi, žene kažu, da BF1 i BF5 jako traže više od četiri jezgre, al ne znam jel se tu broje i threadovi.

 

Pokušavam naći neki sweet spot, da još par godina preživim na ovoj platformi, a da ne ubijem previše love. Igre su tipa Battlefield serijal, tu i tamo Arma, Divinity: OS2, Witcher 3 i tak.

 

Ima netko ideju?

 druze poslusaj moj savjet i nemoj nadogradjivat taj PC

 

znaci imam 1060 i imao sam i5 3350p,zatim nadogradio na i7 2600K ISKRENO BACENE PARE,dusu mu vadio na 4.5GHZ i opet dzaba,cak i i7 3770K od kolege stavio u PC na par dana i promjene iskreno ko da i nije bilo,procesor nema dovoljno snage u multiplayer igrama da gura 1060.

 

skupljaj pare za ryzena i mijenjaj komplet platformu.

 

znam da ne zelis cuti taj odgovor i mnogi ce mozda reci kako grijesim bla bla,al govorim ti iz licnog iskustva,sandy i ivy su nazalost mrtvi,kolega cak sa haswell i5 nije mogao ko covjek igrati BF5 sa gtx 1060,dropovi su uzas.

 

i5 6 core ili ryzen to je to :)

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mersimh kaže...

 

 

znam da ne zelis cuti taj odgovor i mnogi ce mozda reci kako grijesim bla bla,al govorim ti iz licnog iskustva,sandy i ivy su nazalost mrtvi,kolega cak sa haswell i5 nije mogao ko covjek igrati BF5 sa gtx 1060,dropovi su uzas.

 

 

Pa meni skylake i5 guši GTX1060 u BF MP a da neće ti stari, to nije nikakva novost...

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ne igram Battlefield da mogu potvrdit ali tu na ovom videu i3 sa četiri jezgre ne guši gtx 1060.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa dobro kad je na 5ghz onda nece hahah ali svaki stariji i5 ili ryzen 3 ce u mp malo gusit grafu. Moj i5 4670 gusi, bratov ryzen 3 na 3.7ghz  isto lagao guši, frend ima i5 6400 ista stvar. Nije neki bottleneckk da se ne  moze igrat al grafa bude okoo 80-90 posto, nekad padne na 70

9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, nadogradila bi komp (definitivno bi jos rama i ssd ali ako imate jos kakav dobar savjet za nešto izmijeniti "im all ears")

 

Konfa sad:

Gigabyte 970A-DS3P, AM3+, AMD 970 SB950, 4x DDR3 2000(O.C.)/1866
XFX R9-280A-TDBD, DD Radeon R9 280 1000M 3GB DDR5 2xmDispayPort
TOSHIBA 1TB, 7200rpm, SATA 6 Gb/s, 32MB, DT01ACA100
Procesor AMD FX-Series X6 6300 3.5GHz,14MB,95W,AM3+, FD6300WMHK
DDR3 8GB (1x8GB) Crucial, 1600MHz CL11

i totalno predobro kućište za postojeću konfu :


Fractal Design Define R4 Black Pearl, Midi tower, ATX,mATX

 

Help!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

trebaš prvo mjenjati platformu, taj FX niej sposoban izgurati ni tu grafu kako spada a ulaganje u DDR3 RAM i nema nekog smisla na pragu 2019.

5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Razmisljam o kupnji kingstona A400 od 480gb

Jeli to dobar ssd?

Ima netko iskustva s ovim ssdom?

lp :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice