Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.824.338
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HCgamingCRO kaže...
acmilan2 kaže...

Ja sam sad na svojem kompjutoru samo to pokrenuo da pitam - jel to ta voltaza sta sam oznacio s crvenim?

Ako cura to instalira na svoj laptop pa mi posalje screenshot isto tako, da li je to onda ta voltaza koju moram gledati? Onda bih upario Adata SU650 240Gb iz SuperNet-a za 224kn i uzeo kod njih odmah i RAM, jedino sto sad trenutno ni ne znam na kojoj frekvenciji radi ovaj sto sad trenutno ima niti latencije. (koje mi nisu iskreno jasne)

Cijene su razlicite do 50-ak kuna.

 

EDIT: vidim da je tamo neraspolozivo, onda uzeti u protisu i miran sam, samo da mi sazna preko progrmaa na kojoj voltazi radi.

 da to je voltaza ali ona nema veze ako trazis kompatibilan ram sa tvojim sustavom..bitno j da gleda model rama-ko tebe je to ddr4 3200 pc4-25600..na laptopu je vjv neki ddr sta dalje neznam i obavezno moraju biti SO DIMM moduli(manji su nego UDImm)

 

The_Fichek kaže...

Da, to je to. Gledas ovo kaj pise uz skroz gornji napon, a frekvenciju mnozis sa 2. Znaci ti imas neke 1.35V, 3200 Mhz, CL 16-18-18-36 RAMe. Dosta dobra pila inace, a curi samo 100kn dajes za upgrade haha :P

 

Da, postavi samo screenshot kad ces bit na njenom laptopu.

 Evo poslala je. Ajde mi sad preporucite, sveukupno recimo 650-700kn, tako sam si ja izracunao otprilike, znaci SSD 240/250/256GB, RAM SO-DIMM od 8GB i tu jednu ladicu. Ja sam sve skupa za 671kn nasao u protisu, pa ako je to vec u redu, ne morate niti drugu preporuku pisati. HVALA

 

RAM

SSD

Ladica

Kovačić
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Dobro je 

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Mala pomoc oko nadogradnje, graficka je u pitanju.

 

Planiram uzeti neku rabljenu karticu, da malo pojacam (poboljsam) igranje, nista posebno, plan je 1080p igranje, stabilan fps, high detalji. Troumim se izmedju 1060 3gb, rx560 4gb ili gtx970 4gb.

To su sve kartice oko 700kn rabljene, sto mi odgovara, samo me zanima vasa preporuka koja bi bila najbolji izbor, 1060 mi se namece kao najbolji zbor, iako ima manje memorije.

 

Ili imate neku drugu preporuku u tom cjenovnom rangu?

 

Konfiguracija je 2200g, 16gb ddr4, procesor je u planu zamjeniti nekim mid range ryzenom uskoro, tako da moze i nesto jaca kartica nego sto je ovaj 2200g moze gurati, jer je to samo privremeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

GTX1060

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1060 3GB koju ne nalazim za 700kn je najbolja od tih da, mozes pogledati i RX 570 kojih se tu i tamo nadje za 600kn. 570 je malo slabija, ali imas prednost u pogledu FreeSynca. Mozes loviti i RX 580 tako da pokusas kojoj spustit cijenu na 800kn, a za 850kn ih ima par. Pokusaj naci grafu s jamstvom, sta got uzeo. Pokusaj se kloniti mini ITX verzija grafi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 12:26 (The_Fichek).
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Malo ih je teze naci s garancijom barem za te novce, ako imaju garanciju onda su preko 1000kn sto mi je ipak previse.

Vidjet cu jos mozda uleti nesto pametno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Damir22 kaže...
Malo ih je teze naci s garancijom barem za te novce, ako imaju garanciju onda su preko 1000kn sto mi je ipak previse.

Vidjet cu jos mozda uleti nesto pametno.

 

Nije ih uopće teško naći sa garom


MSI Armor RX570 4GB 16mj jamstva 700kn (ponudi 650kn)

Inno3D GTX1060 3GB 8mj jamstva 750kn (ponudi 650kn)

PowerColor RX570 4GB 8mj jamstva 700kn (ponudi 650kn)

 

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nespretno sam se izrazio, recenica je trebala biti "kod mene lokalno ih bas nema s garancijom po tim ciframa" ;)

 

Iako sam se iznenadio koliko graficke drze cijenu, prakticki u tom cjenovnom rangu do 800 kn su sve kartice 2013 godiste (mislim na modele).....

 

Vjerovatno cu uzeti neku od 1060 3gb modela. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, imam ovo kućište https://en.sharkoon.com/product/16426.

U njega mi nestane nova rx580 koja uzima 2.5 slota.

Koje kućište mogu kupit a da u njega ide m-itx matična kao što je u ovom koje imam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Budget?

P.S. nadam se da ne planiras staviti tu RX-icu na konfu iz potpisa 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Imam i5 4460 i fortron hexa 400w , mislim da bi to tribalo drzat ok.

Karticu sam dobia na koristenje pa ... bolja je od 960 gtx 2gb :)

Do nekih 300-400 kn. Vjerojatno cu nadogradit komp , jer ovaj radi već 4 godine + ali za sad samo kućište(posli se prebacim na mATX ali za sad mi treba da može mITX) .

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

To napajanje ti je na knap i ako bude radilo pitanje je koliko će dugo, RX580 ipak troše osjetno više nego GTX960/1060

6 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Moze li mi netko sracunati hoce li mi stati graficka u vertikali sa cablemod vert. gpu bracketom i strixicom, stoga da mi je h100i vodeno sprijeda, s340 je case

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Za sad će morat tako :/

14 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

To napajanje ti je na knap i ako bude radilo pitanje je koliko će dugo, RX580 ipak troše osjetno više nego GTX960/1060

Nije taj budget fortron opet toliki krs da ce se raspast ako komp povuce 300W, a vise od toga i onako nema sanse ta konfiguracija povuc, ni blizu...

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nije krš ali nije ni za grafe koje same mogu povuć 180w pogotovo ne za duže staze

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mislim da nece moc povuc max sta moze jer cpu nije dovoljno dobar, ali opet ce bit bolje nego sa 960 :)

Još mi treba kućište :) Ako znate koje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Nije krš ali nije ni za grafe koje same mogu povuć 180w pogotovo ne za duže staze

Sta ne bi bilo, ima 2x6+2pin vga konektora, dakle predvidjeno je. Ono sta sam rekao 300W je previse, nece vidjet preko 250W u gamingu.. 

Kad bi to bilo problem za to napajanje, onda bi bilo ekvivalent no-name krsevima od napajanja, a znamo da to nije i da ga se preporuca za budzet konfiguracije.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ajmodaj kaže...

Mislim da nece moc povuc max sta moze jer cpu nije dovoljno dobar, ali opet ce bit bolje nego sa 960 :)

Još mi treba kućište :) Ako znate koje ?

 

U nekim CPU zahtjevnim naslovima ćeš imati BN da ali ne svuda. Ako planiraš tu grafu zadržati uzmi jače napajanje.

Budžet za kućište?

 

ansha kaže...
ibme74 kaže...

Nije krš ali nije ni za grafe koje same mogu povuć 180w pogotovo ne za duže staze

Sta ne bi bilo, ima 2x6+2pin vga konektora, dakle predvidjeno je. Ono sta sam rekao 300W je previse, nece vidjet preko 250W u gamingu.. 

Kad bi to bilo problem za to napajanje, onda bi bilo ekvivalent no-name krsevima od napajanja, a znamo da to nije i da ga se preporuca za budzet konfiguracije.

 

Kažem ti iz iskustva, na duže staze to napajanje nije za grafe koje troše 180+w. Kolega je držao 3-4mj R9 270X (koja ima slično potrošnju) i napajanje je nakon tog razdoblja počelo zujati i nekad se random resetira tokom igranja, kada je uzao jače napajanje problem je nestao.

Može biti da je jednostavno bilo do primjerka napajanja ali opet, kao što rekoh, ja na tom napajanju nebi držao RX580.

5 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

NESTEDITE na napajanju,komponente ce vam biti zahvalne!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

To napajanje ti je na knap i ako bude radilo pitanje je koliko će dugo, RX580 ipak troše osjetno više nego GTX960/1060

 Imam isto napajanje,oce moc 1660 (1660 ti )?

...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 22:54 (DaNiTo).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ta grafa trosi 120w max tako da neće biti problema ako je napajanje ispravno

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Naša sam u hgspot Zalman T3 i stalo je sve u njega :) 200 kn

Al ova grafa je ko da imam avion u sobi u odnosu na gtx 960.

 

Ma igram trenutno Apex i vrti ga sad na 120 fps, sve low, osim texture , antialiasing i tsaa. Meni dosta, napokon mogu vidit u daljini jel player ili su pixeli :/ 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebam sinu malo pojacati komp

zeza ga fps na fortnitu

fps je od 50 do max 100

komp ima

amd fx 6300

700 wata napajanje relativno novo

8 gb ddr3 rama 

ssd 

graficka radeon hd 6950

 

sad sam mislio uzeti neku polovnu graficku od 700 do 900 kuna mozda 100 kuna vise ako se bas isplati

 

molim za prijedlog sto bi bilo najbolje?

robi
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
robif kaže...

Trebam sinu malo pojacati komp

zeza ga fps na fortnitu

fps je od 50 do max 100

komp ima

amd fx 6300

700 wata napajanje relativno novo

8 gb ddr3 rama 

ssd 

graficka radeon hd 6950

sad sam mislio uzeti neku polovnu graficku od 700 do 900 kuna mozda 100 kuna vise ako se bas isplati

molim za prijedlog sto bi bilo najbolje?

 Najbolje bi bilo sve novo uzeti :D

 

Uzmi recimo GTX 1060. Ima ih po 700-800 kuna. (ili malo više ako ideš na 6GB, to je ako u budućnosti planiraš kupiti sve novo osim grafičke.)

 

I overclockiraj taj FX 6300.

Ili uzmi neki FX 8300 ili 8320, pa ga digni na kojih 4.2-4.5 GHz.

Ima ih po 400 kuna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

znam da je sve to vec staro

stariji sin ima fx 8320 i graficku gtx 970-4gb i tamo je fps duplo veci

ovaj fx6300 radi na 4 ghz

na koju graficku mislis od 6gb?

 

robi
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 22:36 (robif).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
robif kaže...

znam da je sve to vec staro

stariji sin ima fx 8320 i graficku gtx 970-4gb i tamo je fps duplo veci

ovaj fx6300 radi na 4 ghz

na koju graficku mislis od 6gb?

 

 Ovo gore označeno sam i ja imao. Da mi nije uletio dobar deal, još bi bio na tome :D

 

GTX 1060 grafičke postoje u dvije "verzije" - s 3 i 6GB.

Za većinu igara nije potrebno 6GB, ali ako je cijena slična ljudi vole uzeti ove modele s 6GB, da se nađe, možda će zatrebati.

 

U tom rangu ti je i AMD-ova RX 580 ako želiš ostati na AMD-u. Obično ima malo nižu cijenu, višu potrošnju, a ovisno o igri, jako su slične 1060 i 580.

 

Ako imaš volje, potraži testiranja u Fortniteu pa pogledaj koja daje bolje rezultate.

 

Znači, uzmeš GTX 1060 ili RX 580. Ovisno kak su bencmarci u igrama koje igra.

I overclockiraš procesor, ili uzmeš još jedan 8320. (I njega overclockiraš :) )

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

hvala na pomoci

 

robi
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
robif kaže...

hvala na pomoci

 

 

uzmi za 100e rabljenu gtx1060 3gb/rx570 sa garom i onda gledaj promjeniti platformu

5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, trebao bih jedan savjet. Imam rx 480 8gb, našao sam povoljno PC bez grafičke pa me zanima dali će biti bottlenecka i ako da dali će biti puno.. CPU= AMD FX-8320E
Matična= ASUS 970 Pro Gamming Aura
RAM= 8GB
1TB HDD
PSU= 500W

Hvala u naprijed na odgovoru...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice