Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.818.506
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Imam još samo 1 pitanje. Na netu sam našao Palit gtx 1050 i msi gtx 1050. Jel to isto, ima li razlike? Pitam jer je palit gtx 1050 jeftinija 100kn al neznam ima li kakve cake?

Nitko nezna?

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa tko ce ti rec kad nisi napisao tocne modele.

Palit ti ima godinu dana krace jamstvo (ako pricas o novim)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Pa tko ce ti rec kad nisi napisao tocne modele.

Palit ti ima godinu dana krace jamstvo (ako pricas o novim)

 Uh pardon nisam znao, evo dati ču link pošto nemam pojma ništa o tome :

http://www.h2-shop.com/PAL-NE5105001841F-RMA?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.mikronis.hr/graficka-kartica-vga-msi-nvidia-geforce-gtx-1050-lp-2gb-gddr5-dvi-d-hdmi-displayport-p-n-gtx-1050-2gt-lp.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

evo to su te dve najjeftinije koje sam našao, sada koja je razlika i jel ovo neka šala da palit ima 3 mjeseca garanciju?

 

I imaju li ove opciju za onaj stariji monitor koji ima plavi konektor neznam kak se zove točno (možda VGA) (ako nema oče mi radit ako uzmem npr vga to hdmi conector?)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 22:25 (NistaNeznam).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...
ibme74 kaže...

Pa tko ce ti rec kad nisi napisao tocne modele.

Palit ti ima godinu dana krace jamstvo (ako pricas o novim)

 Uh pardon nisam znao, evo dati ču link pošto nemam pojma ništa o tome :

http://www.h2-shop.com/PAL-NE5105001841F-RMA?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.mikronis.hr/graficka-kartica-vga-msi-nvidia-geforce-gtx-1050-lp-2gb-gddr5-dvi-d-hdmi-displayport-p-n-gtx-1050-2gt-lp.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

evo to su te dve najjeftinije koje sam našao, sada koja je razlika i jel ovo neka šala da palit ima 3 mjeseca garanciju?

 

I imaju li ove opciju za onaj stariji monitor koji ima plavi konektor neznam kak se zove točno

 Palitova je popravljanja(pise ti to kod slike), no moras bit lud da dajes 900kn za gtx 1050 

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pogledaj ovo ako ti je blizi klik

 

Ok je cijena, pise da ima i garu treba vidit fo kad.

To ti je rang gtx1050

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...
ibme74 kaže...

Pa tko ce ti rec kad nisi napisao tocne modele.

Palit ti ima godinu dana krace jamstvo (ako pricas o novim)

 Uh pardon nisam znao, evo dati ču link pošto nemam pojma ništa o tome :

http://www.h2-shop.com/PAL-NE5105001841F-RMA?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.mikronis.hr/graficka-kartica-vga-msi-nvidia-geforce-gtx-1050-lp-2gb-gddr5-dvi-d-hdmi-displayport-p-n-gtx-1050-2gt-lp.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

evo to su te dve najjeftinije koje sam našao, sada koja je razlika i jel ovo neka šala da palit ima 3 mjeseca garanciju?

 

I imaju li ove opciju za onaj stariji monitor koji ima plavi konektor neznam kak se zove točno (možda VGA) (ako nema oče mi radit ako uzmem npr vga to hdmi conector?)

 Ma nemoj to kupovati imaš na njuškalu polovne za te novce sa garancijom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 22:38 (hummer0).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Pogledaj ovo ako ti je blizi klik

 

Ok je cijena, pise da ima i garu treba vidit fo kad.

To ti je rang gtx1050

 Predaleko mi je to a nevjerujem da bi dao novce pa da mi pošalje strgano. A niš preostaje mi samo msi onda iz mikronisa jer je ista cijena možda 100kn manja za rabljenu na njuškalu.... Možete mi samo reči pošto nevidim VGA u opisu, ako uzmem vga to hmdi kabel, oče mi to raditi sve kako treba? 

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nece, nove grafe ne podrzavaju vga signal tako da trebas aktivni adapter od 200kn ili monitor sa hdmi/dvi

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Nece, nove grafe ne podrzavaju vga signal tako da trebas aktivni adapter od 200kn ili monitor sa hdmi/dvi

 Dal to znaci da.nece pomoci ni vga to dvi-d adapter? Jer ako nece, onda nemogu nista jer nemam novaca za jos i ekran.

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poštovanje,

 

imam neobičan slučaj nadogradnje, moj trenutni PC je ovo:

CPU: Intel i5 3570K

GPU: MSI 7850 2Gb OC

MBO: ASRock Z77 Extreme 4

RAM: 2x4GB DDR3 @1600MHz

HDD: WD Caviar Black 1Gb

SSD: OCZ 120 gb SSD

PSU: OCZ Silencer Mk III 600W

Kućište: Gigabyte Aurora 3D , staro kućište iz 2006 možda bih ga modirao ako se slažete kao na linku: https://www.furaffinity.net/view/21250604/

Monitor: Dell 2407wfp

 

Od komponenti imam:

GPU: 1x(mogu i dvije ako predlažete CF) RX 580 sapphire nitro+ 8gb

PSU:  Corsair HX1000i, RM850i ili Seasonic 850 gold plus

 

Htio bih iskoristiti ovo staro kućište (malo bih ga očistio i modirao kao na linku), sa što manjim ulaganjima u ostatak konfe..

Kakav je vaš prijedlog, koji procesor, matičnu i Ram da uzmem da uparim sa jednom RX 580 (ili dvije) i koji monitor za sve to?

Jako rijetko igram, ali bih voli nabaviti volan za Project Cars za poneku vožnjicu u simulatoru a možda zabaciti i koju partiju ARME3...

 

Hvala na pomoći... 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bas sam nekidan gledao kako taj sli/crossfire vise prakticki i nije podrzan u novim naslovima, odnosno da se ne isplati ulagati u maticnu i nabavku dodatne (ili kupovina dvije jednake graficke), jer se to tesko moze iskoristiti.....

Neznam koliko je to istina, nekad je to bilo popularno, no, ako vec imas rx580, radije nju prodas, i te novce zajedno s onim sto bi dao za jos jednu takvu ulozis u daleko jacu grafiku, koja ce ti sigurno raditi sa svim igrama, nego ulagati u nesto sto ce mozda raditi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

RX580 je grafa koja voli "povuć" struje i samim time se i grijat tako da nebi to trpao u takvo neprozracno kucidte sa losim prostorom za cable managmant.

Smijesno mi da imas imas love sa 2x580 i vrhunska napajanja a nemas za posteno kuciste od cca 300kn.

Sto se ostatka konfe tice Ryzen 1600/1600x/2600 ili intel i5 8400/9400f su neki minimum da se igras bez da te CPU koci.

 

Uzmes takav Ryzen/Intel, odgovarajucu plocu, 2*8gb ddr4 (ako je Ryzen gledaj da je frekvencija RAM-a barem na 3.000MHz).

Grafu i diskove zadrzi, psu komotno mozes varijante od 550/650 w jer 850-1000 ti stv ne treba i uzmi si neko posteno kuciste da se te komponente ne kuhaju unutra.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 11:49 (ibme74).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Meni moja gtx1060 po gpuz programu guta 126.5W, sad kolko je to točno ne znam, al komp fkt ne troši puno, a to je zaslužna i grafa i slabašni proc. Tako da 200W u loadu bi reko prosjek što je malo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DiRT kaže...

Meni moja gtx1060 po gpuz programu guta 126.5W, sad kolko je to točno ne znam, al komp fkt ne troši puno, a to je zaslužna i grafa i slabašni proc. Tako da 200W u loadu bi reko prosjek što je malo.

 

GTX1060 i troše oko 120w u full loadu, moja konfa sa i5 6400 i GTX1060 također troši 200 i kusur W, RX580 već idu oko 185w i više se i griju pa je za njih ipak bolje iamti neko kvalitetnije i prozračnije kućište.

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

isplati li mi se mijenjat trenutni cpu mbo ram za rabljene i5 4960 + xyz mbo + 16gb rama, oko 900kn bi me izaslo od covjeka od kojeg uzimam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sta je bolje intel il amd za surfanje ,igranje pokera, puno tabova otvorenih, youtube, filmove?? Treba mi procesor itx maticna,graficka, ramovi. ja sam mislio ovak i5 9400f, gt1030, 2x8 kingston fury 2666, asus h370i

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi ryzen 2200g ili i3 8100 i koristi integriranu grafiku.

Takoder ne treba ti 16gb ram-a (koliko tabova mislis pod puno?)

10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Del_Boy97 kaže...

isplati li mi se mijenjat trenutni cpu mbo ram za rabljene i5 4960 + xyz mbo + 16gb rama, oko 900kn bi me izaslo od covjeka od kojeg uzimam?

Da

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

30-tak tabova. Imo sam i5 7600 i 8gb rama pa nisam bas bio zadovoljan, iso bi na 6 jezgri jel mislim komp imat minimum 3 godine. cijeli zivot imam intel al ak je amd bolji za te stvari uzo bi njega imam 4000kn sad za to da nadogradim i hocu sve potrosit

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa uzmi onda i5 8400 i koristi iGOU, te gt1030 su bacanje love

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dmx kaže...

30-tak tabova. Imo sam i5 7600 i 8gb rama pa nisam bas bio zadovoljan, iso bi na 6 jezgri jel mislim komp imat minimum 3 godine. cijeli zivot imam intel al ak je amd bolji za te stvari uzo bi njega imam 4000kn sad za to da nadogradim i hocu sve potrosit

 sad sam potvarao 50 tabova i zauzece rama je preslo 7gb, vjerovatno ti je samo falilo ram memorije, i ako odjednom brzo otvaras hrpu njih cpu se zna zagusiti kaj god imao.lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da. Pa sta jedan i5 7th gen nije dovoljan za tabove u browseru. Mislim fkt...pa uzmes vise rama i to je to. Meni jos 16gb nije zafalilo, uvijek postoji rezerve jos, a nisam manijak da cu zakucat sve na 100%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

i5 8400 je 1650 a i5 9400 je 1370 kn i gt1030 600kn ukupno 300 kuna vise od samog i5 8400 a kolko gledam duplo je jaca. Ak ja pustim na tv neki 4k video hocu na monitoru moc igrat poker i surfat ak imam sam integriranu grafiku iz ovog i5 8400?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
...
ja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 7:02 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
...
ja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 7:03 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Moze preporuka best buy maticne i 16gb rama koji idu uz 8600k.

Takoder, koji bi bio AMDov ekvivalent po performansama?

Edit: uhm... da, mobilna verzija foruma ocito spama poruke ako stisnes posalji vise puta xD
ja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 7:04 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Budzet koji mislis potrositi na maticnu i 16gb rama?

 

Ekvivalent, tj. konkurencija po single-thread performansama bi trebala biti prezentirana na Computexu za malo vise od mjesec dana. Konkurencija za multi-thread perf. idu od r5 1600 nadalje, znaci r7 1700, r5 2600 itd.

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ZC_Someone kaže...
Moze preporuka best buy maticne i 16gb rama koji idu uz 8600k.

Takoder, koji bi bio AMDov ekvivalent po performansama?

Edit: uhm... da, mobilna verzija foruma ocito spama poruke ako stisnes posalji vise puta xD

 Ram bilo koji, uzmes najeftiniji tj nekakav best-buy, plocu bi osobno da biram uzeo opet msi z370a pro, jeftina solidno opremljena za tu lovu, a strasan overkloker i jos k tome najnovija generacija intela ce ici na nju, ryzena u toj kategoriji nema niti ce biti barem sto se tice igara.lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, imam oko 1000 kn za upgrade (znam da nije puno) i primat bi mi definitivno bio RAM pošto se sve vise okrecem prema izradi 3D modela i sl., a i 8gb je stvarno minimum za danasnje standarde vec. 
Sad zanima me da li da uzimam 8gb novih istih kao i stare ili se mozda isplati upgrejdat (i imam li uopce dovoljno novca) za dva potpuno nova od 8 gb? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz, imam trenutno i7 3770k na 4.5 i 1060 graficku

Sta bi mi bilo pametno prvo upgrade, i5 8600k maticna ram, ili 2060 graficku.

Igram ionako na low detaljima jer ne podnosim previse bljeskanja ali mi treba 144 fps.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice