Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.827.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Thorin20 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 PC pod MojPC koristim već dvije godine te je moje pitanje dali ima smisla za nadogradnju pošto PC koristim za multimediju i surfanje? A druga stvar radi bolje podrške drivera za linux trebao bi preporuku neke kartice od Nvidie jer planiram prijeći na linux? Koju karticu bi najbolje bilo da uzmem? Netrebam karticu za nikakav gamig, a da je od nvidie?

 Bilo bi dobro da napišeš zašto ti treba grafička kartica ako ne igraš, i kako to da ti treba baš Nvidia, možda odabir ovisi o namjeni.

Nekakav najbolji omjer uloženo/dobiveno je GTX 1060, rabljena sa garancijom.

 

 Razlog zašto nvidia je taj da dok sam na laptopu sa integriranom intel grafom koristio Ubuntu/linux imao sam problema sa screen tearing dok bi na prošlom pc sa nvidiom samo uključio nvidia drivere i nebi bilo nikakvog problema. A velim PC koristim za surfanje, multimediji tu i tamo neki dokument i to je to. JA sam po nabava net gledao i mi pala za oko 1030. samo trebam nvidiu radi drivera pošto sa njom imam i linuxom imam dobrih iskustva. a sad ako trba mogu se protegnuti i na nešto jače ali mislim da nema smisla s obzirom na namjenu. a po pitanju nadogradnje pc znači nema mi smiisla nadograđivat pošto imam takve nezahtjevne namjene?

Kod 1060 misliš na 3gb varijantu ili 6gb? to čak mogu novu uzet jer mi nije preskupo. i misliš na MSI verziju

 Mislio sam da ti treba za neki program, ili za nešto što koristi grafičku za obradu (trenutno popularno "foldanje".)

Ali ako nije ništa od toga, nega samo iz razloga da imaš Nvidiu, onda slobodno ideš na 1030. Makar radije na GTX 1050 da ipak bude malo bolje od trenutno integrirane.

1060 ti je ipak bacanje novaca ako ne koristiš graf. karticu (osim ako negdje u budućnosti ipak misliš igrati igre? Ako da, uzmi ovu s 6GB, za svaki slučaj, obično se uzima ona s više ventilatora - manja buka i manje temperature. Ne mora uvijek biti tako, al je veća vjerojatnost da je :) )

 

I opet ponavljam, usporedi cijene s rabljenim (sa garancijom) na oglasnicima. Obično je ušteda i do 50%!

FlameStick kaže...
Jeli mozes preporucit neko kuciste da je kompaktibilno sa ovim. Iskreno nebi nista pretjerano samo da sve stane I radi. Nikakve posebne ili dodatne stvari me ne zanimaju. Sta jeftinije bolje (Sam da radi sa konfom)
Zasad cu ostavit ovaj SSD sta iman a taman sam kupio taj ryzen set. Fala na linku cijena mi se pari vrhunska.
Velika fala na pomoci. Daj mi BTC addresu dam tip za pomoc.
Hvala!

 Evo, kolega ti spomenuo dobar Zalman.

I ovaj se često spominje. Ja ga osobno nisam ni probao ni koristio, ali se čini kao super izbor za odličnu cijenu:

https://www.nabava.net/search.php?q=SilentiumPC+Signum

 

Ne dam BTC adresu  samo ti uživaj u novom računalu 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 19:06 (CyberDemonVZ).
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
Damir22 kaže...

"pls don't test it with extrem stress testing"

 

 

 

Prije godinu dana, rx580 4gb se mogla naci u rangu 600-700kn, sa minimalno godinu i pol dana hrv. garancije. 8gb varijante su bile rang 700-800kn.

 

Iako ne pratim, vjerujem da su cijene morale pasti za godinu dana, tako da..... preriskantan potez, neznam sto tocno s ovime dobivas i gdje vidis ustedu.....ali mislim da si za 600kn mogao uzeti i kod nas istu karticu, s domacom garancijom.....

 Yep u zd zupaniji na njuski su bile isto tako rx480 GB za 600kn, a 1060 3GB 800kn

 Ja sam nasao random covjeka na njuskalu, domaca garancija, 650kn, no brainer...prije godinu dana ravno...

 

E, sto se Zalman S3 tice, prednji usis je dosta restriktivan, doduse 2 poteza skalpelom da se ukloni unutarnja plastika rjesi problem, no eto imaj na umu, ako samo bubnes ventove, protok ce biti ogranicen poprilicno.... s time da efektivno samo 2 venta naprijed imaju smisao, treci puse direkt u psu shroud, pa bas i nema neke pretjerane koristi od njega....

 

Osim toga, dobro kuciste, prihvatljiva cijena, neces pogrijesiti....

Children Shouldnt Play with Dead Things
15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
birra kaže...
HaM kaže...
Naručio sam polovnu RX 580, novu pastu (obje stvari od kineza, odlučio sam se za rulet, shop se čini pouzdan https://www.aliexpress.com/item/4000180435134.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74a84c4dy6yMMD), zamijeniti ću trenutno grafu koju imam (GTX 950) i napraviti JOŠ VEĆI bottleneck od ovoga koji trenutno imam (CPU radi bottleneck GPU, masovni). 

Naručuješ grafu iz Kine, i to polovnu! Niđe veze :/

124$?? Pa te grafe u Hrv sa 2-3 godine garancije koštaju isto koliko si platio ovom Kinezu. 
A ništa, moli se da to uopće radi kad stigne. Ne kontam čemu brzopletost?

Brzopletost? U zadnjih 21 dan sam proveo bar 50 sati, ako ne i više, da saznam sve vezano za novi hardware, što kupiti i u kojoj trgovini. Ima puno plaćenih reviewa na youtube i na portalima, teško je naći pravu informaciju (tom's hardware je potplaćen totalno).

Kina ili UK mi je jedini izbor za kupnju hardwarea pošto živim i radim u Irskoj. Imam samo dobra iskustva sa Aliexpressom, imam punih 11 stranica kompletiranih narudžbi. Prva narudžba mi je isto tako bila 100€. Jednom su poslali narudžbu na pogrešnu adresu, netko se usrećio a iz shopa iz kojeg sam kupio su mi refundirali novac.

Komentari su uglavnom dobri, ima ih preko 800 a prodanih komada je preko 1000 a sada sam vidio da ipak daju garanciju. Teško je RX 580 nabaviti, bila je na e-bayu za 500€ po komadu prošle godine jer su mineri u jednom momentu sve pokupovali.

Da nije došla plandemija, dao bih 1200 za mašinu koja mi zapravo uopće ne treba pa zato i razlog da se "kockam" sa 100. Ako izdrži grafa dvije godine, meni sasvim dovoljno.



Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 0:20 (HaM).
15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
FlameStick kaže...
Jeli mozes preporucit neko kuciste da je kompaktibilno sa ovim. Iskreno nebi nista pretjerano samo da sve stane I radi. Nikakve posebne ili dodatne stvari me ne zanimaju. Sta jeftinije bolje (Sam da radi sa konfom)

Zasad cu ostavit ovaj SSD sta iman a taman sam kupio taj ryzen set. Fala na linku cijena mi se pari vrhunska.

 Odi na Zalman S3, cca 270kn. Ja nikak nebi uzimao Naviatec kucista iako su lijepa, i dolaze sa ventovima, nema bas prepuno airflowa sa prednje strane.

T7 je u istom rangu sa cijenom.

https://www.nabava.net/kucista/kuciste-zalman-t7-cijena-prozirna-bocna-stranica-2x-12-cm-fan-1x-usb-30-103371251

 

Dobro je to što su dva ventilatora već instalirana (jedan ima S3), ima mesh i bočna stranica se lakše otvara.

Loše je to što nema niti jedan filter (S3 ima ispred i na dnu) i veličina grafe u T7 ne smije imati više od 305mm.

Imam i sam jedno Zalman kučište, odlična su za cijenu po kojoj se prodaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 0:19 (HaM).
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Ukratko ubrzao bi malo komp pod Moj PC, igram WoW 90% vremena i vidim da se lagano poceo muciti.. sad predpostavljam da bi stavio jos jedan keks od 8gb rama pa da pitam za savjet dal isti ovakav da trazim? I ssd mi je oko 80% pun pa dal da uzmem jos jedan da se ovaj rastereti malo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Iwx kaže...

dal da uzmem jos jedan da se ovaj rastereti malo?

Traži isti model kakav imaš sada.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

imam i5 4460, 16gb ddr3 i rx580 8gb strix.

 

Kojim putem da radim upgrade ? Uzima bi ssd, kučište, napajanje novo, ali ostalo neznam.

 

Do 3-4k kn. ( izgled nije bitan)

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 12:40 (Ajmodaj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bilo bi ti najisplativije prodat sve osim rx580 i kupit ddr4 AM4 platformu ryzen 1600, b350/450 maticnu , ram 2x8gb 3000mhz cl15 ili 3200 cl16 ram , cpu , mbo , psu .

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mjenjaj platformu, taj i5 ti koči i tu rx580 u zahtjevnim naslovima, za 2k kuna uzmes Ryzen 1600 af + giga b350 ds3h + 2x8GB DDR4 3000/3200MHz, ostatak para potrosi na ssd, psu i case (koji PSU i Case imas uopce?).

Evo imas cak upgrade kit ovakav klik

Kasnije po potrebi nabavis jacu grafu kada izadje nova serija ili nabavis jeftinije trenutne.

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Taj komp san poklonia ali mi je ostala rx580 jer sam ima staru gtx 960, tako da sve ide novo osim grafe u svakom slučaju.

Ako bi uzea taj kit + rx580 koje napajanje, kućište da uzmem?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 12:54 (Ajmodaj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

mozes ovako

 

1 * Napajanje Seasonic SS-550GB, 550W, 80+ Bronze
Sifra: 0151689 - 543,33 Kn

1 * Zalman S4 PLUS Mid Tower Case
Sifra: ZAL-S4-PLUS - 443,33 Kn

 

Ukupno na rate: 986,66 Kn
Ukupno s popustom za keš: 887,99 Kn

 

dakle sa onim upgrade kitom te izađe 2.886kn i ostane ti još love za kakav želiš SSD

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
Thorin20 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 PC pod MojPC koristim već dvije godine te je moje pitanje dali ima smisla za nadogradnju pošto PC koristim za multimediju i surfanje? A druga stvar radi bolje podrške drivera za linux trebao bi preporuku neke kartice od Nvidie jer planiram prijeći na linux? Koju karticu bi najbolje bilo da uzmem? Netrebam karticu za nikakav gamig, a da je od nvidie?

 Bilo bi dobro da napišeš zašto ti treba grafička kartica ako ne igraš, i kako to da ti treba baš Nvidia, možda odabir ovisi o namjeni.

Nekakav najbolji omjer uloženo/dobiveno je GTX 1060, rabljena sa garancijom.

 

 Razlog zašto nvidia je taj da dok sam na laptopu sa integriranom intel grafom koristio Ubuntu/linux imao sam problema sa screen tearing dok bi na prošlom pc sa nvidiom samo uključio nvidia drivere i nebi bilo nikakvog problema. A velim PC koristim za surfanje, multimediji tu i tamo neki dokument i to je to. JA sam po nabava net gledao i mi pala za oko 1030. samo trebam nvidiu radi drivera pošto sa njom imam i linuxom imam dobrih iskustva. a sad ako trba mogu se protegnuti i na nešto jače ali mislim da nema smisla s obzirom na namjenu. a po pitanju nadogradnje pc znači nema mi smiisla nadograđivat pošto imam takve nezahtjevne namjene?

Kod 1060 misliš na 3gb varijantu ili 6gb? to čak mogu novu uzet jer mi nije preskupo. i misliš na MSI verziju

 Mislio sam da ti treba za neki program, ili za nešto što koristi grafičku za obradu (trenutno popularno "foldanje".)

Ali ako nije ništa od toga, nega samo iz razloga da imaš Nvidiu, onda slobodno ideš na 1030. Makar radije na GTX 1050 da ipak bude malo bolje od trenutno integrirane.

1060 ti je ipak bacanje novaca ako ne koristiš graf. karticu (osim ako negdje u budućnosti ipak misliš igrati igre? Ako da, uzmi ovu s 6GB, za svaki slučaj, obično se uzima ona s više ventilatora - manja buka i manje temperature. Ne mora uvijek biti tako, al je veća vjerojatnost da je :) )

 

I opet ponavljam, usporedi cijene s rabljenim (sa garancijom) na oglasnicima. Obično je ušteda i do 50%!

FlameStick kaže

 Na kraju sam ipak odustao od linuxa. probao sam live USB te ipak ostajem na windowsima. Ali grafu ću sigurno stavit pošto radim kao Autocad Operater. Stoga bi neke stvari mogao doma radit. U firmi koristimo ProgeCAD te Solidworks. Pa koja bi grafa bila najbolja za moje potrebe? Sad može biti i AMD. Trebam li još što na PC nadograđivat da PC bude dovoljno jak za ove buduće potrebe? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:15 (Thorin20).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Thorin20 kaže...

 Na kraju sam ipak odustao od linuxa. probao sam live USB te ipak ostajem na windowsima. Ali grafu ću sigurno stavit pošto radim kao Autocad Operater. Stoga bi neke stvari mogao doma radit. U firmi koristimo ProgeCAD te Solidworks. Pa koja bi grafa bila najbolja za moje potrebe? Sad može biti i AMD. Trebam li još što na PC nadograđivat da PC bude dovoljno jak za ove buduće potrebe? 

 Sad si pretjerao 

To ti je najbolja odluka.

 

Pogledaj posljednje dve poruke od kolege ibme74 i uzmi sve što nemaš novije (matična, ploča, memorija.. i ako trebaš kućište, napajanje, SSD..)

 

Grafa rx580 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:19 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Neki dan sam postavio pitanje o računalu do 8000 kn. Poslusao sam neke vase savjete da je bolji dual chanel ram neko single. Kučište sam zamjenio i dodao napajanje novo, procesor ryzen 5 3600 umjesto 2700x jer izgleda da je malo brži. Šta mislite o složenoj konfiguraciji. Jel donekle uravnoteženo. Komp bi trebao za igranje 1920 x1080 rezolucija, 3d, autocad, revit, photshop. Ako je moja stara kanta10 godina koja je koštala 5000 kn vrtila cad i revit i photoshop, ova bi se trebala igrati s navedenim aplikacijama i igrama. Pozz !!!

 
3 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nisam znao gdje bi postavio pitanje, pa eto pitam ovdje

 

Koliko sam shavatio uz r5 3600 ne dolazi stock cooler te treba isti kupiti( Ne planiram overclockat ili zanima me nešto najobičnije što će solidno odradit posao)

Stoga bi mi trebala preporuka za jedan hladnjak navedenog CPU-a

Nadalje evo slika računala u dijelovima kojeg mislim naručiti + ati 7970 koj već imam (planiram nekad kasnije dodat rx 5700xt, ali ne još).

Htio bih da mi ga oni slože pošto sam dosta zauzet i nemam vremena za slaganje, ali se bojim da to ofrlje naprave, tj. loše slože ili brute force-aju kompontente unutra i nešto mehanički oštete dok slažu, jesu li mi strahovi opravdani ili sam bespotrebno paranoičan?(Znam da se ljudi bave prodajom informatičke opreme, ali eto ipak... xd)

Također sve komponente planiram naručit iz ADM-a, činilo mi se da imaju solidne cijene i dobru ponudu( gledao sam po nabavi ), varam li se i bi li mogao negdje proći bolje? Gledao sam da sve nekako bude best buy.
Jesam li možda fulao sa nekom komponentom? Hoće li mi stara grafička biti kompatibilna sa ovom matičnom pločom?
Vidio sam da ima jeftinijih B450 ploča kao što je ona ASUS TUF B450M-PLUS GAMING i MSI B450-A Pro, evo linkovi:
https://www.adm.hr/asus-tuf-b450m-plus-gaming-am4-90mb0yq0-m0eay0/094.500.076/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
https://www.adm.hr/msi-b450-a-pro-max-am4-7b86-022r/094.500.146/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Bi li neke od njih bile jednako dobar izbor za jedan mid range PC kao što je ovaj?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 17:15 (moukie).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
goran022 kaže...

Odlično složeno, ako imaš novaca, uzmi si LC CC 120 ili ARCTIC Freezer 34 za cca. 180 kn hladnjak za procesor, imat ćeš niže temperature i tiši rad.

Mislim da ti taj MS ne dolazi sa ventilatorima, pa si dokupi dva komada Arctic F12 PWM ili P12 PWM ventilatora, jedan naprijed na kućište da uvlači zrak unutra,

te jedan otraga da isti izvlači van.

ps. obrati pozornost da ta ploča ne podržava Ryzen 3000 sa tvorničkim BIOSom, ako sam slažeš, traži dućan da ti nadogradi BIOS, ako dućan slaže PC, onda nemaš brige.

Thorin20 kaže...

 Na kraju sam ipak odustao od linuxa.

Tvoju platformu se ne isplati nadograđivati, predlažem ti Ryzen 1600AF, Gigabyte B450M DS3H te 2X 8 B RAMa te RX570 karticu najjefiniju koju nađeš, može i polovnu.

RX 580 ti za tvoje potrebe i nije potrebna, a za nju mi je tvoje napajanje malo preslabo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 17:25 (Valentin17).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

O kojoj ploči govoriš?

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
moukie kaže...

 

 Uz svaki Ryzen procesor dolazi cooler, uz 3600 dolazi wraith stealth koji je najlosiji ali sa normalnim kucistem i protokom zraka je i on dobar ali ljudi uvijek kupe bar nekakav najjeftiniji tj. Freezer 34 ili LC CC 120 koji je i tih i jos ga mozes kloknut dokle ide.

 Maticnu mozes koju hoces, tj. B450M Pro4(f) (jako dobra budget ploca, isto ima 3000 out of box), MSI B450M Mortar MAX, Gaming K4, A-PRO Max, Tomahawk MAX pa cak i ta TUF, znaci sve ove maticne su odlicne i u buducnosti mozes stavit jaci proc (tipa 3900x ili buducu 4000 seriju).

 

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600, 100-100000031BOX
Sifra: 0400496 - 1.687,78 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 798,89 Kn

1 * SSD Kingston 480GB A400 SATA3
Sifra: SA400S37/480G - 704,00 Kn

1 * Zalman S4 PLUS Mid Tower Case
Sifra: ZAL-S4-PLUS - 443,33 Kn

1 * Napajanje Seasonic CORE GC-650 Gold
Sifra: 0151612 - 721,11 Kn

1 * Hladnjak ARCTIC COOLING Freezer 34, s. 1150/1155/1156/2011/2011-3/2066/AM4, crni
Sifra: 050.903.387- - 211,11 Kn

1 * MSI Main Board Desktop B450 (SAM4, 4xDDR4, 2xPCI-Ex16, 2xPCI-Ex1, USB3.2, 4xSATA III, 2xM.2, Raid, DP, HDMI, GLAN) mATX Retail
Sifra: B450M_MORTAR_MAX - 900,00 Kn

 

Ukupno: 5.466,22 Kn

 

Ukupno s popustom: 4.919,60 Kn

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sve ove ploče podržavaju ryzen 3000 out of the box?

Trebam li se brinuti ukoliko kažem da mi u dućanu slože komp?

9 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Da, trebaš se brinuti... nekome kome je to posao i koji će ga odraditi korektno ćeš prepustiti nešto što bi ti trebalo biti gušt.

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
moukie kaže...

Sve ove ploče podržavaju ryzen 3000 out of the box?

Trebam li se brinuti ukoliko kažem da mi u dućanu slože komp?

 Da, sve te ploce gore vec imaju najnoviji bios.

 

 Za slaganje kompa ne znam jel besplatno posto nemas grafe, ali pitaj ih na mailu (posaljem ti trg u pp) i brzo ce ti odgovorit 

15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 O pa hvala puno! Koristio sam jedan drugi (donedeal) jer su mi rekli da je najveći međutim nisam išao provjeravati - izgleda da je ovaj veći :)

Hvala ti od srca, baš imam za prodati puuuun klinac stvari (koje sam fotkao zadnjih 30 minuta) tako da, baš si "uletio" ko budali šamar.

Hvala još jednom!

I da, vidim rx80, 8 giga za 145€ na tom sajtu ali šta je tu je :) Na onom nije bilo ništa slično, samo druge grafe.

Upravo sam provjerio njegovu verziju - grafe su identične ali kod njega nemam godinu dana garancije tako da, ispadnem na isto osim što ću duže čekati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 19:09 (HaM).
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok svma

Trebao bih komponente do 2000-2300kn,posjedujem HDD,kuciste i napajanje corsair 550W 80+(kupljeno prije nepunih mjesec dana),SSD ne planiram jer brze ucitavanje i rad racunala mi bas ne znaci nesto,zadovoljan sam sa HDD.
Namjena racunala je multimedia,igrice i ostale gluposti sta mladi rade na racunalu
Znaci treba mi RAM,CPU,GPU i maticna,preferiram AMD,a i RAM nije potrebno odmah 16 giga ili ne znam ni ja kolko,za prvu ruku 6-8 je uredu,lako bih poslije sebi nadogradio jos kroz naredne mjesece i cooler za CPU imam (lc-cc 120)

Electronic Dance Music ♥
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 20:00 (Strumf123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strumf123 kaže...

Bok svma

Ryzen 1600AF, Gigabyte B450M DS3H, 8 GB RAMa na barem 3000 MHz kao GSkill Aegis npr. te RX 570/RX 580 4 GB grafička kartica - model sa dva ventilatora.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 20:07 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strumf123 kaže...

Bok svma

Trebao bih komponente do 2000-2300kn,posjedujem HDD,kuciste i napajanje corsair 550W 80+(kupljeno prije nepunih mjesec dana),SSD ne planiram jer brze ucitavanje i rad racunala mi bas ne znaci nesto,zadovoljan sam sa HDD.
Namjena racunala je multimedia,igrice i ostale gluposti sta mladi rade na racunalu
Znaci treba mi RAM,CPU,GPU i maticna,preferiram AMD,a i RAM nije potrebno odmah 16 giga ili ne znam ni ja kolko,za prvu ruku 6-8 je uredu,lako bih poslije sebi nadogradio jos kroz naredne mjesece i cooler za CPU imam (lc-cc 120)

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 1600 (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) box, with Wraith Stealth cooler
Sifra: YD1600BBAFBOX - 943,33 Kn

1 * ASRock B450M-PRO4-F, AM4
Sifra: asr-b450m-pro4f - 765,56 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 798,89 Kn

 

Ukupno: 2.507,78 Kn

 

Ukupno s popustom: 2.257,00 Kn

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kelam kaže...

Ekipa posta mi je ssd na laptopu premal (120gb nije bia ninkad ni velik hahahah). 

Laptop je ASUS ROG G752V Specifikacije pod MOJ PC.

Zanima me koji je best buy nvme trenutno do nekih 500injak kuna stotica gore dole. Mozda mi je bitnije da ima vise memorije jer rzliku izmedu 3000 R/W i 1500 R/W necu previse primjetit.

  BUMP

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi crucial p1

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 21:51 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Strumf123 kaže...

Bok svma

Trebao bih komponente do 2000-2300kn,posjedujem HDD,kuciste i napajanje corsair 550W 80+(kupljeno prije nepunih mjesec dana),SSD ne planiram jer brze ucitavanje i rad racunala mi bas ne znaci nesto,zadovoljan sam sa HDD.
Namjena racunala je multimedia,igrice i ostale gluposti sta mladi rade na racunalu
Znaci treba mi RAM,CPU,GPU i maticna,preferiram AMD,a i RAM nije potrebno odmah 16 giga ili ne znam ni ja kolko,za prvu ruku 6-8 je uredu,lako bih poslije sebi nadogradio jos kroz naredne mjesece i cooler za CPU imam (lc-cc 120)

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 1600 (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) box, with Wraith Stealth cooler
Sifra: YD1600BBAFBOX - 943,33 Kn

1 * ASRock B450M-PRO4-F, AM4
Sifra: asr-b450m-pro4f - 765,56 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 798,89 Kn

 

Ukupno: 2.507,78 Kn

 

Ukupno s popustom: 2.257,00 Kn

 
Nemogu vjerovati kako su pale cijene za 2257 kn imaš zvjerku od PC-a. 6 Core i 12 Threads za 950 kn ! LOL

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

To je 950kn na rate, 850kn je kes - i jos je rijec od AF verziji 1600 koji je zapravo 2600 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 17:15 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice