Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?

poruka: 12
|
čitano: 4.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?
Pozdrav,

Planiram uzeti ryzen 5 3600, b450 tomahawk max plocu i PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3733MHz ram memoriju. Koristim vodeno hladjenje coolermaster masterliquid 240mm, cyclops kuciste, 1 vent od 12 cm nazad i 14 cm na vrhu za izbacivanje toplog zraka.

Procitao sam da su temperature u na ryzenu u idle 40-50 stepeni, prilikom surfanja oko 60 stepeni, a u igrama preko 80 stepeni. Da li je to istina?

Hvala unaprijed
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?
alleinichev kaže...
Hvala unaprijed

 ne, temperature su značajno manje, čak iako nemam pojma kakvo je to kućište odnosno koliki je protok zraka u njemu, nema šanse da su tolike temperature s vodenim hlađenjem

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 15:54 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?

 Pa temperature ovise kako kod koga, tko ima kakav hladnjak. Ryzen 5 3600 nije CPU koji je zahtjevan i hladise bez problema s prosiječnim hladnjacima. To tvoje vodeno će ga držati ko kap vode na dlanu, što god ti radio s njim. 

6 godina
offline
Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?

Super, hvala na informacijama.

Jos jedno kratko pitanje, da li je ovo dobra konfiguracija i dobra za narednih 3-5 godina? Imate li mi preporuciti mozda nesto drugo?

 

Graficka je RX 580 Nitro 8GB OC.


Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 16:03 (alleinichev).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?

 A dobra je, nego šta. Šta joj fali?  A to sad za tako neku budućnost, radit će sigurno sve kako treba i moći ćeš raditi sve što normalan korisnik radi s kompom, naravno. A sad, uvijek može brže, tako da je to nezahvalno komentirati. Ovo ti je odličan combo po ok cijeni tako da je po meni odlično za normalnog usera. S vremenom, ako ti treba više performansi uvijek možeš samo jednostavno prodati taj CPU i uzeti duplo jači/brži i super. Tako da, dobro je to, pogotovo za gaming i tako te uobičajene stvari. 

7 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?
itomic009 kaže...

 A dobra je, nego šta. Šta joj fali?  A to sad za tako neku budućnost, radit će sigurno sve kako treba i moći ćeš raditi sve što normalan korisnik radi s kompom, naravno. A sad, uvijek može brže, tako da je to nezahvalno komentirati. Ovo ti je odličan combo po ok cijeni tako da je po meni odlično za normalnog usera. S vremenom, ako ti treba više performansi uvijek možeš samo jednostavno prodati taj CPU i uzeti duplo jači/brži i super. Tako da, dobro je to, pogotovo za gaming i tako te uobičajene stvari. 

 pa ne bih baš stavljao duplo jači (ukoliko pod duplo misliš duplo jezgri) u tu ploču ali 8 jezgreni bi mogao na knap, uglavnom ova konfiguracija je sasvim ok

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
13 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?

  Može na tu ploču bez problema i 12 core a pogotovo 8 core CPU. Prvo, ta ploča je vrlo pristojna, pogotovo s VRM sekcijom, drugo, govorimo o modernom AMD procesoru, ne starom ili trenutnim Intel se velikim TDP-om (ako govorimo o 8 core procesoru a 12 core ni nemaju u toj klasi). Za Intelove ti treba skupa ploča, za AMD Ryzen 3000 seriju ti ne treba ploča od 200 eura, osim ako nisi entuzijast i tražiš overclock i slično. Sasvim fino bi na toj ploči out of the box radio i Ryzen 9 3900. Uglavnom, ima odličan upgrade path down the road na toj ploči pa može kroz 2 - 3 godine radit upgrade ako mu treba. 

8 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?
S tim da ce prije trebati jaci gpu nego cpu
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?
alleinichev kaže...
Pozdrav,

Planiram uzeti ryzen 5 3600, b450 tomahawk max plocu i PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3733MHz ram memoriju. Koristim vodeno hladjenje coolermaster masterliquid 240mm, cyclops kuciste, 1 vent od 12 cm nazad i 14 cm na vrhu za izbacivanje toplog zraka.

Procitao sam da su temperature u na ryzenu u idle 40-50 stepeni, prilikom surfanja oko 60 stepeni, a u igrama preko 80 stepeni. Da li je to istina?

Hvala unaprijed

 R5 3600 prilikom gaming malo zahtjevnije igre (tipa bf5) je na cca 70-75 stupnjeva na stock cooleru, tako da bi tebi sa vodenim trebao bit cca 60 stupnjeva...

6 godina
offline
Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?

Momci, da ne bih otvarao novu temu, mozete li mi reci koji je najbolji ram za ovu plocu i cpu ryzen? Ja sam naveo gore da planiram uzeti 2x8 viper od 3733mhz. Da li da ga uzmem ili da uzmem neki drugi brand koji radi na 3200 ili 3600mhz jer sam negdje pročitao da su ovi od 3200 i 3600mhz najbolji za gaming? Ne razumijem se bas najbolje sto se tice rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?
alleinichev kaže...

Momci, da ne bih otvarao novu temu, mozete li mi reci koji je najbolji ram za ovu plocu i cpu ryzen? Ja sam naveo gore da planiram uzeti 2x8 viper od 3733mhz. Da li da ga uzmem ili da uzmem neki drugi brand koji radi na 3200 ili 3600mhz jer sam negdje pročitao da su ovi od 3200 i 3600mhz najbolji za gaming? Ne razumijem se bas najbolje sto se tice rama

 Koju plocu ? (nista, vidio plocu, uzmi od ova 2 dole koji ti se vise svidja/pase...)

 

Inace zlatna sredina za ryzen 3000 je 3000cl15 i 3200cl16, ako nakon toga hoces vidjet razliku onda ides na +3800 cl18 i jos dodatno namjestat stvari, no realno je bacanje love...

 

Uzmi si ove ili ove (te se najvise i koriste pri slaganju kompova)...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 19:38 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Da li se Ryzen 5 3600 pregrijava?

Ma dobar si s ramom od 3200 Mhz CL16, ne moraš se oko toga uopće nešto razmišljati previše i sekirati. Možeš i od 3600 Mhz, ali to je sve u praksi ista stvar.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice