Slaganje računala - odabir komponenti izdvojena tema

poruka: 1.546
|
čitano: 516.288
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slaganje Računala - Odabir Komponenti
5 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti
Pozz ekipa,

imam priliku kupiti dosta dobar PC po jako povoljnoj cijeni. Prodaje frend koji zivi u Švicarskoj jer je presao na PS4.
Evo staviti cu vam sliku računa i sliku same kutije. Molio bih samo za komentar na samu konfu, kako se ne kuzim previse, zanime me jel trebam sta buildati ovaj komp(cooleri ili nez sto vec) ili je ovo skroz oke da radi iducih 2-3 godine.

Igram fortnite, planiram i pubg kad stigne komp isto tako imam u planu koristiti adobeove alate za obradu slika(photoshp, illustrator).

LP
Unaprijed hvala na info
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
bastijan21 kaže...
Pozz ekipa,

imam priliku kupiti dosta dobar PC po jako povoljnoj cijeni. Prodaje frend koji zivi u Švicarskoj jer je presao na PS4.
Evo staviti cu vam sliku računa i sliku same kutije. Molio bih samo za komentar na samu konfu, kako se ne kuzim previse, zanime me jel trebam sta buildati ovaj komp(cooleri ili nez sto vec) ili je ovo skroz oke da radi iducih 2-3 godine.

Igram fortnite, planiram i pubg kad stigne komp isto tako imam u planu koristiti adobeove alate za obradu slika(photoshp, illustrator).

LP
Unaprijed hvala na info

 Ps: gledam neke rewieve na ytu. Na dosta videa ljudi se žale da je gtx1060 6gb g1 gaming preglasna, zna netko iz vlastitoga iskustva jel to bas tako ne podnosljivo glasno i jel se moze kako fixati? Ps: ne zahtjevam igranje na ultra postavkama tako da mislim necu toliko opterecivati grafu.

 

Hvala

13 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Ovisi po kojoj cijeni ti proda, al komp je sasvim u redu, vrtit će sve kak treba, za 2-3 godine malo smanjiš postavke u nekim novim igrama i opet će biti dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
On prodaje jer mu hitno treba lova, cijena je 500E. Realno 500e nije puno ali se opet nebi htio zaletiti ko grlom u jagode. Ne zahtjevam previse od ultra postavki, želim da bude relativno tih i da se ne grije, ako mi to ova konfa omogucava, uzimam jos danas.

Isto tako me zanima jel moze itko preporuciti kakav monitor, budgete monitor, tipa 24' za gaming.
13 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Za 500€ nemaš kaj razmišljat, ak bi slagao novo mogo bi složit tak neš slično ili slabije i to još bez grafičke za te novce. Grafa će ti biti tiha i hladna, u igrama tek pali ventilatore ja mislim kak i većina ima tu opciju. Monitor ti mogu preporučit Dell P il U seriju (bolju), u ostale monitore se ne želim miješat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti
Hvala puno, pomogli ste!
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Pozdrav,

 

PC je bio nekoliko godina izvan pogona i sada bi ga opet malo tlačio,

koristen bi bio za osnovne stvari, surfanje, office programi ali i za igranje Football Managera samo.

 

Trenutna konfiguracija je sljedeća:

AMD Athlon 64 x2 dual core 5000+ , socket AM2

RAM:2 GB

AMD Radeon HD 5570

Asustek M2N68 AM SE2

NVIDIA GeForce 7025

+prastari monitor od prije 15 godina 

 

to sam pronašao o konfiguraciji.

 

E sad, htio bi proći sto jeftinije a da ga malo nadogradim jer su to sve jako stare komponente pa ne znam da li se isplati sto od ovoga ostaviti ili sve mijenjati. Imate li kakve prijedloge? Bit o mi je da bude fluidno da nema previse zastajkivanja.

 

jedino sigurno treba novi monitor , a to može i polovni.

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Pozz, dvoumim se između ove dvije ploče: MSI B450M BAZOOKA V2 i MSI B450-A Pro. Naletio sam na popust za ovu drugu pa me zanima ima li neke veće razlike između njih. Na njih planiram staviti r5 2600 i rx580 8gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Za starije igre

Radi se o frendu koji je informatički nepismen,ali voli igrat medal of honor, fear mu je zakon, wolfenstein i takve FPS igre. To sve pogoni na C2Duo 7 i nešto, 3 gb ddr2 667 i HD 5670 što je bijedno za njegov apetit pa me stalno žica da mu složim nešto. Treba mi prijedlog za ploču, cpu i grafiku. Ostalo imam. Hvala !

 

za nekih 700 - 800kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 2:02 (mate brate).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
Betelgeuse kaže...

Pozz, dvoumim se između ove dvije ploče: MSI B450M BAZOOKA V2 i MSI B450-A Pro. Naletio sam na popust za ovu drugu pa me zanima ima li neke veće razlike između njih. Na njih planiram staviti r5 2600 i rx580 8gb.

 Ja ne vidim preveliku razliku osimu formatu. Ja osobno jako volim manje kao i kučišta (planiram mini itx zvierku).

 

A ti Ako imaš želju utrpat zvučnu i još neku pciex karticu (wifi,video in out) uzmi veću tj B450-A PRO a i tako imaš veći protok zraka za hladit RX580 sa svih 8 GB. Požuri rajzeniraj je jer ryzen JEST zen i to anarho zen 

11 godina
online
Re: Za starije igre
mate brate kaže...

Radi se o frendu koji je informatički nepismen,ali voli igrat medal of honor, fear mu je zakon, wolfenstein i takve FPS igre. To sve pogoni na C2Duo 7 i nešto, 3 gb ddr2 667 i HD 5670 što je bijedno za njegov apetit pa me stalno žica da mu složim nešto. Treba mi prijedlog za ploču, cpu i grafiku.Ostalo imam. Hvala

 Budžet?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Za starije igre
Mile 74 kaže...
mate brate kaže...

Radi se o frendu koji je informatički nepismen,ali voli igrat medal of honor, fear mu je zakon, wolfenstein i takve FPS igre. To sve pogoni na C2Duo 7 i nešto, 3 gb ddr2 667 i HD 5670 što je bijedno za njegov apetit pa me stalno žica da mu složim nešto. Treba mi prijedlog za ploču, cpu i grafiku.Ostalo imam. Hvala

 Budžet?

 oko sto eura, pardon promijnit ću tekst

11 godina
online
Slaganje računala - odabir komponenti

Za te novce može samo nadograditi taj komp sa recimo Q9550 i R9280.

Za ostatak novca nek uzme još barem 2GB memorije, a procesor neka kloka ako može na svojoj ploči.

 

EDIT: Koje napajanje ima?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 14:13 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
Mile 74 kaže...

Za te novce može samo nadograditi taj komp sa recimo Q9550 i R9280.

Za ostatak novca nek uzme još barem 2GB memorije, a procesor neka kloka ako može na svojoj ploči.

 

EDIT: Koje napajanje ima?

 

Ništa nadogradnja jer je to intelova ploča brand name plug and play bez dodatnih opcija. Htio sam prvu generaciju i5i grafiku u rangu gtx 560 ti da nije bučna i da ima veliku memorijsku propusnost. Možda netko prodaje ovdje na forumu  ako netko javite.

11 godina
online
Slaganje računala - odabir komponenti

CPU, MBOR9280 ili R9270X.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
Mile 74 kaže...

 

Brao majstore! Hvala! Uskoro zovem agenta gejmera sa zadanim uputama!

12 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Pozdrav,

jedno pitanje u vezi s komponentama koje mislim uzeti dali je sve ok i kompatibilno:

CPU : AMD Ryzen r5 2600

MBO: MSI B450 Tomahawk (ili bolje ASUS TUF B450-Plus gaming)

RAM: DDR4 16GB (2x8) Corsair 3000 LPX, CMK16GX4M2B3000C15R, RED

COOLER: Arctic Freezer 33 eSports ONE red

 

Dolje navedene komponente imam:

PSU: Corsair vx550W

GPU: Asus Strix r9 380

 Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Slaganje računala - odabir komponenti

Sve paše, a MSI B450 Tomahawk je kvalitetnija ploča.

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
brka911 kaže...

Pozdrav,

jedno pitanje u vezi s komponentama koje mislim uzeti dali je sve ok i kompatibilno:

CPU : AMD Ryzen r5 2600

 

 

 

Ja recimo prije spavanja umjesto ovce brojim threadove na svom rajzenu 7 i tako zaspem izlječivši se od nesanice. Pa bi vama ukoliko imate isti problem preporučio rajzen 7 svakako radi većeg stada tredova.

5 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Pozdrav ! :) 

 

Imam sljedeće računalo, AMD A8 9600 3.10 ghz (mislim da ide do 3.4), 8 gb rama, integrirana grafička Radeon R7. Ako bi kupio grafičku RX 560 4 GB, jel bi to bilo dovoljno da igram sljedeće naslove 

 

Cossacks 3, Sudden Strike 4 i Civilization 5 i 6 ? :)

 

Hvala ! :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
gamer85 kaže...

Pozdrav ! :) 

 

Imam sljedeće računalo, AMD A8 9600 3.10 ghz 

 

Hesus maria! pa što ćeš sa tim procesorom. Ja bi na tvom mjestu za te pare kupio Ryzen 3 2200g ( 860kn ) ili ryzen 5 2400g ( 1100kn) Imao bi solidnu grafiku.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
mate brate kaže...
gamer85 kaže...

Pozdrav ! :) 

 

Imam sljedeće računalo, AMD A8 9600 3.10 ghz 

 

Hesus maria! pa što ćeš sa tim procesorom. Ja bi na tvom mjestu za te pare kupio Ryzen 3 2200g ( 860kn ) ili ryzen 5 2400g ( 1100kn) Imao bi solidnu grafiku.

 

Ok, hvala na odgovoru ! :) Nešto ću iskombinirati obzirom da mi je budget ograničen :D

15 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Pozdrav ekipa, i sve najbolje u Novoj Godini!! 

 

Planiram nakon skoro 10 godina sastaviti novi stroj, a nisam baš 100% u toku,

tako da me zanimaju svi komentari i kritike. 

Zanima me da li je sve kompatibilno (trebalo bi biti), i naravno alternativne 

komponente u istom cjenovnom rangu!

 

Hvala!!

 

 

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
Zvekan kaže...

Pozdrav ekipa, i sve najbolje u Novoj Godini!! 

 

Planiram nakon skoro 10 godina sastaviti novi stroj, a nisam baš 100% u toku,

tako da me zanimaju svi komentari i kritike. 

Zanima me da li je sve kompatibilno (trebalo bi biti), i naravno alternativne 

komponente u istom cjenovnom rangu!

 

Hvala!!

 

 

 pozdrav i tebi, samo još reci koja je namjena računala i da li se uz tih 10 godina možeš strpiti još par mjeseci, jer nova serija rajzena po dosadašnjim leakovima će biti puno bolja od sadašnje

čak toliko bolja da bi za manje novaca mogao dobiti dosta jači procesor od tog 2700x, a barem potvrdu toga (kao i dostupnost u prodaji) trebali bi znati već za nekoliko dana

15 godina
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti

Primarno je konfa za igre, osim toga Solidworks, 3dsMax, AfterEffects i Premier....
Nije mi panika, mogu se strpiti par mjeseci bez problema, ako to ima smisla ;)

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
Zvekan kaže...

Primarno je konfa za igre, osim toga Solidworks, 3dsMax, AfterEffects i Premier....
Nije mi panika, mogu se strpiti par mjeseci bez problema, ako to ima smisla ;)

 evo ti tema na bug forumu, pa sam procijeni - u svakom slučaju strpi se još par dana do ces-a, pa će puno toga biti jasnije, uključujući potvrdu ovih jezgretina, kao i datum kad će se moći kupiti

 

ali pogledaj sam navodne podatke novih procesora dolje na slici, nasljednik tog 2700x koji si izabrao bi trebao imati 50% više jezgri i threadova te bi trebao raditi na 5.0ghz, što je sve zajedno gledajući otprilike duplo jači procesor za vjerojatno vrlo slične pare

ili ćeš imati za manje para 3600x sa 8/16 jezgri/threadova i vjerojatno mogućih 5ghz, što je opet dosta jače od tog 2700x 

5 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

A cuj uvijek mozes cekati. Tako na kraju i smrt docekasmo.

Nakon procesora mozes cekati da vidimo sto ce AMD napraviti sa Navi, a kada vec toliko cekamo, mozemo pricekati da vidimo i ciku Intela sto smjera. Mozda se ugura i ddr5 RAM. I sve to i jos mnogo vise toga je moguce u ovoj godini

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 14:33 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - odabir komponenti
SamoPitam3 kaže...

A cuj uvijek mozes cekati. Tako na kraju i smrt docekasmo.

Nakon procesora mozes cekati da vidimo sto ce AMD napraviti sa Navi, a kada vec toliko cekamo, mozemo pricekati da vidimo i ciku Intela sto smjera. Mozda se ugura i ddr5 RAM. I sve to i jos mnogo vise toga je moguce u ovoj godini

 

 je, samo što to možda vrijedi kad je datum izlaska godinu dana daleko ili kao kod intela kad ionako nema nikakvog napretka osim onih bijednih 5% rasta perfomansi iz generacije u generaciju

 

ovako kad nasljednik ima 12/24 umjesto 8/16 jezgri, što je 50% više i još ima 25% veću brzinu i to ukupno daje potencijalnih 100% više perfomansi, e onda se itekako isplati pričekati koji mjesec, pa ako ništa drugo isplati se barem pričekati služebene najave s ces-a tih par dana

5 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Pozzz!Dobio sam od frenda ryzen 5 1600x ,gtx 1070ti,mbo asrock b350 pro4 imam svojih 16gb rama,2x 120gb ssd + 1tb hdd e sad me zanima jel bi 400 watta napajanje bilo dosta za ovu konfu ili treba jace napajanje jel bi u buducnosti stavio i noviju neku grafu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Slaganje računala - odabir komponenti

Preslabo ti je to, uzmi si neko jače napajanje tipa: Fortron Hexa 550, Hyper 600/700, Seasonic 520 GM, Sama Armor 550W. To su sve napajanja rang cijene 450-500kn.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slaganje Računala - Odabir Komponenti
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice