Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

poruka: 341
|
čitano: 183.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Zanima me jedna stvar. Postoji li neka stranica gdje će mi neki algoritam generirati neke komponente koje su kompaktibilne sa komponentama koje već imam.

 

Npr. imam grafičku i još neke komponente s kojima sam zadovoljan, ali bih želio promjeniti procesor i matičnu. Kad bih to promjenio, nisam siguran da bi mi napajanje koje imam bio dosta. Tj. mislim da bi bilo, ali volio bih izbjeći situaciju da shvatim da je napajanje slabo nakon što kupim procesor i matičnu.

 

Znači, zanima me postoji li neka stranica gdje ću ja unijeti komponente koje već imam i (po mogućnosti) one koje još mislim nabaviti, a da mi onda algoritam izbaci hoće li sve te komponente biti kompaktibilne jedna sa drugom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Kompatibilne*

Mislim da postoji, ali pitaj ovdje za preopruku.

"Uspjeli ste temu o visokoj tehnologiji, umjetnoj inteligenciji i robotima koji uzimaju poslove ljudima ponovo svesti na ljevičare i desničare i NDH i Jugoslaviju."
11 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Istina, kompatibilne haha

 

Da, znam da bi i ovdje bilo dobro pitati, ali već imam iskustava (kada sam napisao konfiguraciju i pitao hoće li određeni RAM-i koje sam planirao kupiti biti kompatibilni) kada sam dobio površne odgovore tipa "kupi pa probaj" i onda sam kupio i vidio da ne valja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Pa danas ti to nije teško dat ću za primjer AMD ako imas procesor FX-6300 on je Socket AM3+ i tražiš maticnu za AMD koja je AM3+ a sve ostalo je skoro standard(npr RAM,Grafička,Napajanje...)

9 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

e društvo, imam pitanje vezano za slaganje komp, nadam se da je ovo dobra tema

 

dakle znam što ću kupovati i sve, kupujem komplet novi komp (samo kučište jel), samo me zanima jel ga mogu sklopiti i koristiti ga bez grafičke kartice? čekam izlazak pascala gtx 1070/1080 pa bi onda kupio grafu, a zanima me jel može računalo do tada normalno raditi, uzeo bi proc i7-6700k, a taj ima integriranu intelovu grafu, jel bi mmoga normalno koristiti računalo ono internet, word, filmovi serije i onda kad izađu te grafe koje me zanimaju samo ubacim jednu i pičim igrice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Cansee kaže...

e društvo, imam pitanje vezano za slaganje komp, nadam se da je ovo dobra tema

 

dakle znam što ću kupovati i sve, kupujem komplet novi komp (samo kučište jel), samo me zanima jel ga mogu sklopiti i koristiti ga bez grafičke kartice? čekam izlazak pascala gtx 1070/1080 pa bi onda kupio grafu, a zanima me jel može računalo do tada normalno raditi, uzeo bi proc i7-6700k, a taj ima integriranu intelovu grafu, jel bi mmoga normalno koristiti računalo ono internet, word, filmovi serije i onda kad izađu te grafe koje me zanimaju samo ubacim jednu i pičim igrice?

 Da možeš ga koristit.

7 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Da li ima tko u st iskusan u slaganju racunala??

Komponente su sljedece

-1.Kuc-Fractal desing define r5 bijelo
-2.Nap-EVGA SuperNOVA G2 850W
-3.Mat-Asus Maximus hero VIII
-4.Proc-Intel procesor Core i7 6700K
-5.Hlad-Arctic Liquid Freezer 240
-6.Ram-Kingston 32GB/2666MHz DDR-4 HyperX FURY fekete (Kit 4db 8GB) 
-7.Ssd-Samsung 250GB 850 EVO

-8.hdd-WD Blue Desktop WD10EZEX 1TB

 

Bio bih zahvalan kada bi mi netko rekao gdje bi to mogao sloziti i koliko bi to otprilike kostalo??

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Vecina trgovina obavlja slaganje racunala ako su svi dijelovi kpljeni kod njih.
"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Hvala.. To znam, pitanje je dali tko sklapa jer nije nista kupljeno u hrv vec preko computeruniversa..
8 godina
protjeran
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Nazovi u Links u Splitu pa pitaj koliko bi kostalo da ti oni sloze, ja mislim da bi ti uzeli 300kn za 2 sata posla ako zelis da se sve sredi kako spada.

 

Za te novce si mogao uzeti Broadwell E i7 6800k

 

Inace, ne vidim da si uzeo graficku, a napajanje ti je 850w?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 5:26 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
malac 365 kaže...
Hvala.. To znam, pitanje je dali tko sklapa jer nije nista kupljeno u hrv vec preko computeruniversa..

 valja imati prijatelje koji "se u to razumiju" i prihvaćaju naturalnu (tekuću) isplatu za trud. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Kolega vjerojatno ceka nereferentne 1080 da dodu i da malo cijena padne. :D
Eh da sam jos uvijek u splitu mogo sam i ja slozit..ovako 50-ak km dalje teze organizirat :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

tocno tako.. Ma mislim mogu i sam slozit, nije problem, nebi mi bio prvi put da sklapam.. Samo eto nikad nisam montirao vodeno, pa mi je nepoznanica.. Kako, sto, itd.. Kad sam vec dao tolike novce nebi mi bilo problem dat kome god koju kunu jos da sklopi to da sam vidim, ako je vec to sklapao i ima iskustva..

7 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

btw luci, i7 6700k je bila 2600 na computer universe a 6800k je 4200, nije bas da je ista cijena, max hero je bila 1550, a socket 2011 mat su +/-oko 2300.. Usteda je velika a nije da ce mi pretjerano znacit vise jezgri.. i ovako sam isao vise nego sta mi treba... 

 

P.s. Gdje si bio kad sam u vise tema prije tjedan dana pitao za savjet da li treba sto promjenit.. :) Sad je vec kupljeno, glavno mi je da sam ja zadovoljan odabirom :)) a sad da li je moglo bolje u istom cjenovno rangu, cisto sumnjam, ali opet ostavljam mogucnost da je.. P.s. Ona gore konf me dosla 915€(cca7000kn), da sam te sve komponente uzimao u hrv doslo bi me cca 11-12k kn ovisi od ducana do ducana, a niti jedan ducan nije imao sve komponente koje sam ja htio.. Ukratko ustedio sam si gtx1070 preko computeruniversa najmanje :)) doduse dosta stvari je bilo na popustu na CU, zato sam neke stvari i promjenio ali usteda je usteda...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Pozdrav ekipa, treba mi pomoc, dosla je konfiguracija i sve sam slozio.. Ali me muci temperatura procesora koja je pri prvom paljenju compa dosla na 90°C dok sam instalirao windowse(temp sam vidio u BIOS-u), pa sam se prepao i iskljucio comp odmah nakon instalacije.. Spojio sam sve kako pise, samo me buni hocu li pumpu ukljuciti na cpu_opt ili w_pump?? Jer nisam dojma da pumpa radi kad sam je prvi put ukljucio u w_pump pin. Ventovi su normalno radili(sva 4 spojena u cpu_fan). Mat je asus maximus hero VIII, a vodeno je arctic liquid freezer 240. Gore me buni jer u knjizicama od maticne i vodenog ne pise gdje trebam ukljuciti pumpu koja je na procesoru,a ovo mi je prvi put da montiram vodeno. Gleao sam videa po youtubeu i recenzije i negdje pise da ide na cpu_opt, a negdje na w_pump.. Pa mi vise nije nista jasno.. Sorry na romanu, ali muci me ta temperatura pa eto ako moze pomoc ako ima iskustva sa arctic liquid-om :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Pozdrav društvo ! 

Kao prvo nisam siguran ako je ovo pravo mjesto za ovakvo pitanje ,ali nadam se da nije veliki problem ako je krivo mjesto.

 

Prvi puta namjeravam slagati PC i pošto se baš ne razumijem previše u kompjuterske komponente,  zanjima me kolika bi cca. bila cifra za PC koji moze podržavati igre na najvecim settings-ima kao sto su : For Honor, The Last of Us II, Kingdom Come Deliverance , Horizon Zero Dawn

i druge next gen igre ?

 

 

Ivank
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Uskoro vjerojatno nadograđujem PC iz mog pc-a, a pošto nemam iskustva u ugradnji komponenti i nemam vremena zbog posla i malog bebana, zanima me ima li netko iz Splita i okolice s iskustvom u tome da to radi ili zna za pouzdan servis?

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Bumb 

 

Itko?

10 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Dragonaut kaže...

Uskoro vjerojatno nadograđujem PC iz mog pc-a, a pošto nemam iskustva u ugradnji komponenti i nemam vremena zbog posla i malog bebana, zanima me ima li netko iz Splita i okolice s iskustvom u tome da to radi ili zna za pouzdan servis?

 Do koliko novaca ? Sto se tice ugradnji, najbolje je nac nekog kog poznate, jer ti servisi uzimaju jako puno love (i vremena) za ugradnju par komponenti. Frendu su mi nedavno naplatili 200kn stavljanje novog coolera na proc i trebalo im je 2 sata da to naprave, a to je inace posao koji je napravi za 5min (10min sveukupno da se skine staro vodeno i ocisti procesor od paste, stavi se nova pasta koju je on isto kupio i za manje od 5min se stavi nova pasta i cooler).

15 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
hahhaajaads kaže...
Dragonaut kaže...

Uskoro vjerojatno nadograđujem PC iz mog pc-a, a pošto nemam iskustva u ugradnji komponenti i nemam vremena zbog posla i malog bebana, zanima me ima li netko iz Splita i okolice s iskustvom u tome da to radi ili zna za pouzdan servis?

 Do koliko novaca ? Sto se tice ugradnji, najbolje je nac nekog kog poznate, jer ti servisi uzimaju jako puno love (i vremena) za ugradnju par komponenti. Frendu su mi nedavno naplatili 200kn stavljanje novog coolera na proc i trebalo im je 2 sata da to naprave, a to je inace posao koji je napravi za 5min (10min sveukupno da se skine staro vodeno i ocisti procesor od paste, stavi se nova pasta koju je on isto kupio i za manje od 5min se stavi nova pasta i cooler).

Nadogradnja ide s oko 7500 kn. Ostaju samo kućište diskovi i napajanje. Problem je u tome što ne poznajem nikoga tko se time bavi i upravo zbog navedenih razloga bih i izbjegao sevise ako je moguće. Nije problem nekome platiti neku razumnu cifru ako znam da neće posao napraviti navrat-nanos s lošim cable menagmentom i općenito ofrlje.

10 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Dragonaut kaže...

Nadogradnja ide s oko 7500 kn. Ostaju samo kućište diskovi i napajanje. Problem je u tome što ne poznajem nikoga tko se time bavi i upravo zbog navedenih razloga bih i izbjegao sevise ako je moguće. Nije problem nekome platiti neku razumnu cifru ako znam da neće posao napraviti navrat-nanos s lošim cable menagmentom i općenito ofrlje.

 Ok, kuciste je ono, i okej i nije ok jer je vec malo stariji model sa hrpa ovih pregrada za HDDove i ne sakriva napajanje dole, ako imate samo 1 vent odozada onda bi valjalo stavit bar jos 2 naprijed (2 da upuhuju hladni zrak sprijeda i 1 straga da ispuhuje topli zrak). Napajanje je okej, razina je ovih jako dobrih napajanja tak da i ono moze ostat (po listi rang riotoro enigma g2 iliti seasonica focusa tako da je super i nebi trebalo radit probleme).

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600
Sifra: 0400496 - 1.810,00 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 743,33 Kn

1 * SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5700 XT 8G GDDR6 HDMI / TRIPLE DP OC W/ BP (UEFI)
Sifra: 11293-01-20G - 3.905,55 Kn

1 * Cooler ARCTIC Freezer 34 eSports DUO, s. 1150/1151/1155/1156/2011/2011-3/2066/AM4, crveni
Sifra: 050.903.393- - 365,56 Kn

1 * MSI B450 TOMAHAWK MAX, 4xDDR4, ATX, Ryzen3Gen, S.AM4
Sifra: B450_TOMAHAWK_MAX - 1.076,67 Kn

 

Ukupno: 7.901,11 Kn

 

Ukupno s popustom: 7.111,00 Kn

 

Za tih dodatnih 400kn si mozete uzet dodatni SSD od 480GB (tipa onaj od Gigabytea), ono cisto ako zelite stavit neke drugi stvari na SSD osim windowsa.

 

A sto se tice servisa, mozda bi najbolje bilo pogledat od ovih poznatijih sa nabave, tipa Links, HGSpot.. Samo ih treba zvat na mob ili poslat na mail pa pitat kolko bi izaslo ugradjivanje komponenti i to ugradjivanje nebi trebalo ispast vise od nekih 150ak kn.

13 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Pozdrav,

 

Nekoliko godina nisam bio u svijetu PC komponenti,vidim da se dosta toga promijenilo.

 

 imam slijedeću konfu

 

I5 4670K

Z97 Extreme 6

8gb ram

R9 290X 4GB GDDR5

Transcend ssd 512gb

 CORSAIR HX750

FRACTAL DEFINE 

 

Philips 278e monitor

 

 

 

 

Počeo sam igrati BF5 te moja konfa vrti bez problema FHD Ultra.

 

Od čega krenuti da osvježim komp za trenutne i nadolazeće igre,te dali uopće išta mijenjati?

 

Buđet 7000kn.

 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600
Sifra: 0400496 - 1.810,00 Kn

1 * Cooler ARCTIC Freezer 34 eSports DUO, s. 1150/1151/1155/1156/2011/2011-3/2066/AM4, crveni
Sifra: 050.903.393- - 365,56 Kn

1 * MSI B450 TOMAHAWK MAX, 4xDDR4, ATX, Ryzen3Gen, S.AM4
Sifra: B450_TOMAHAWK_MAX - 1.076,67 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 743,33 Kn

1 * MSI Video Card AMD Radeon RX 5700 XT MECH OC GDDR6 8GB/256bit, 1750MHz/14000MHz, PCI-E 4.0, 3xDP, HDMI, AMD Cooler(Double Slot), Backplate, Retail
Sifra: RX_5700_XT_MECH_OC - 3.776,67 Kn

 

Ukupno na rate: 7.772,23 Kn
Ukupno s popustom za kes: 6.995,01 Kn

Besplatna dostava

 

Diskove, napajanje i kuciste zadrzi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Hvala.

 

Dali bi dobio kakav napredak u performansama,ako ostavim svoju staru GPU?

 

Dali bi se bolje isplatila varijanta I5 9600K umjesto Ryzena?

 

 

 

lp 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
11 godina
online
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Nope za oba pitanja.

6 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

pozdrav,

 

ja se ispricavam unaprijed nego nisam znao gdje postaviti ovo pitanje, pa cu ovdje. 

 

naime prijatelj je kupio amd ryzen 5 3600, 16gb DDR4 G,Skill Ripjaws rame, gtx 1660 super 6GB, VS550 npajanje, Asrock AB350M Pro4 maticna. 

 

i komp mu se stalno gasi pri paljenju, tek ga slozio, u cemu moze biti problem? jel do maticne? navodno podrzava taj processor pise na njihovoj stranici. 

 

hitno je, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Jel ima na kutiji Ryzen 3000 ready naljepnicu? Ako nema onda treba BIOS update da bi radio taj CPU na toj ploci.

6 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
ibme74 kaže...

Jel ima na kutiji Ryzen 3000 ready naljepnicu? Ako nema onda treba BIOS update da bi radio taj CPU na toj ploci.

 ima *, al problem je sto se komp odmah ugasi, malo odvrti nema ni slike na ekranu. i da napomenem mislim da smo napravili gresku uzeli smo 2400mhz rame

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 12:24 (_itsmoriarty).
11 godina
online
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Da, nećeš izvući max iz tog procesora sa RAM-ima od 2400MHZ, 3000Mhz cl15/3200MHz cl16 je neki sweet spot a nisu puno skuplji od tih sporijih RAM-a, i nije to jedina greška, to napajanje je također njesra, nije da neće raditi ali za tu lovu se dalo naći kvalitetnijih napajanja sa dužim jamstvom. Također ne kužim čemu B350 ploča ako se ide na ryzne 3xxx seriju kraj toliko B450 ploča koje podržavaju 3xxx out of box, shvatio bi da je već imao neku konfu sa b350 pa je sada uradio upgrade na 3xxx - ali hej, poslje hopa cupa nema kajanja - zato se prvo pita ako se ne zna ili nije sigurno u nešto.

 

Što se problema tiče onda nešto niste dobro spojili, uzmi priručnik od ploče, provjeri za konektore dali ste spojili sve kablove koji trebaju ići u matičnu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 12:31 (ibme74).
6 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
ibme74 kaže...

Da, nećeš izvući max iz tog procesora sa RAM-ima od 2400MHZ, 3000Mhz cl15/3200MHz cl16 je neki sweet spot a nisu puno skuplji od tih sporijih RAM-a, i nije to jedina greška, to napajanje je također njesra, nije da neće raditi ali za tu lovu se dalo naći kvalitetnijih napajanja sa dužim jamstvom. Također ne kužim čemu B350 ploča ako se ide na ryzne 3xxx seriju kraj toliko B450 ploča koje podržavaju 3xxx out of box, shvatio bi da je već imao neku konfu sa b350 pa je sada uradio upgrade na 3xxx - ali hej, poslje hopa cupa nema kajanja - zato se prvo pita ako se ne zna ili nije sigurno u nešto.

 

Što se problema tiče onda nešto niste dobro spojili, uzmi priručnik od ploče, provjeri za konektore dali ste spojili sve kablove koji trebaju ići u matičnu.

 napajanje je imao od ranije, sto se tice ploce i rama ja sam zaj. stvar jer nisam u amd svijetu jbg. a njemu komp ionako samo za PUBG sluzi. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice