Trebam li novi PSU?

poruka: 8
|
čitano: 1.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Trebam li novi PSU?

Trenutna konfa:

  • MBO: Gigabyte 990XA-UD3
  • CPU: AMD FX-8350
  • RAM: 2 x 4GB DDR3 Kingston
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 970
  • HDD: 2 x 7200RPM SATA 500MB
  • SSD: 1 x 120GB + 1 x 240G
  • PSU: XFX 550w PRO
  • Preko USBa samo tipkovnica i mis.

Nista overclockano.

 

Planiram uzeti Gigabyte GeForce RTX 2070 i nisam siguran hoce li trenutni PSU sve to moci podrzati.

Pitanje za oni koji se razumiju u to vise od mene - da razmisljam o kupnji novog PSUa ili je ovaj dovoljan?

 

Hvala!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trebam li novi PSU?

Trenutno napajanje ukoliko je ispravno je dovoljno. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Trebam li novi PSU?
0,03 kaže...

Trenutna konfa:

  • MBO: Gigabyte 990XA-UD3
  • CPU: AMD FX-8350
  • RAM: 2 x 4GB DDR3 Kingston
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 970
  • HDD: 2 x 7200RPM SATA 500MB
  • SSD: 1 x 120GB + 1 x 240G
  • PSU: XFX 550w PRO
  • Preko USBa samo tipkovnica i mis.

Nista overclockano.

 

Planiram uzeti Gigabyte GeForce RTX 2070 i nisam siguran hoce li trenutni PSU sve to moci podrzati.

Pitanje za oni koji se razumiju u to vise od mene - da razmisljam o kupnji novog PSUa ili je ovaj dovoljan?

 

Hvala!

 

Dovoljno je napajanje ali procesor nije ni blizu dovoljan i u vecini slucajeva na full hd ces imat identicne performanse kao sa gtx 970...

16 godina
offline
Trebam li novi PSU?

FX ti koči i tu 970 što imaš. Ne bacaj novce osim ako ideš na 4K monitor onda je možda prihvatljivo al nekako sumnjam da daješ hrpu para za grafu i još toliko za monitor.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Trebam li novi PSU?

Hvala na odgovorima!

 

Znaci savjetujete da promijenim CPU? Hm... To mi nije palo na pamet.

Nacelno mijenjam konfiguraciju cim neka igra padne ispod ~25 FPSa na najboljoj rezoluciji. Novije igre pocinjus stekati i prvo mi je na pamet pala graficka, o procesoru nisam ni razmisljao.

Ali to mi je AM3+ socket a neki bolji CPU ima drugaciji socket pa onda moram i plocu mijenjati.

Mislite da ce mi novi MBO+CPU donjeti bolje rezultate od nove GPU? Vjerovatno je i jeftinija opcija....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trebam li novi PSU?

Nije jeftinija opcija ali je jedina opcija koja će ti podići performanse.

Tako je, trebaš proc, ploču i ram. Računaj na barem 3500 ako ćeš ići na 16GB ram i proc srednje klase (ryzen 5).

Ta nadogradnja bi ti malo podigla performanse (koliko je FX bio bottleneck) ali bi ti omogućila kasnije zamjenu grafičke jačom uz značajan boost performansi.

Sama promjena grafičke bez prvo promjene platforme bi ti rezultirala jednakim pa čak i gorim ponašanjem igara (veće variranje frameratea tj više bi osjetio štekanje).

Probaj malo pratiti zauzeće grafičke u igrama.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 20:59 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam li novi PSU?
Ja sam imal r9 390 uparenu s tim procesorom. Jedva da sam je pola koristio. Tak da, da. Kao sto su kolege preporucile prvo proc zamijeni.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
14 godina
protjeran
offline
Re: Trebam li novi PSU?
0,03 kaže...

Hvala na odgovorima!

 

Znaci savjetujete da promijenim CPU? Hm... To mi nije palo na pamet.

Nacelno mijenjam konfiguraciju cim neka igra padne ispod ~25 FPSa na najboljoj rezoluciji. Novije igre pocinjus stekati i prvo mi je na pamet pala graficka, o procesoru nisam ni razmisljao.

Ali to mi je AM3+ socket a neki bolji CPU ima drugaciji socket pa onda moram i plocu mijenjati.

Mislite da ce mi novi MBO+CPU donjeti bolje rezultate od nove GPU? Vjerovatno je i jeftinija opcija....

Pa na kojoj ti to rezoluciji igras ako ti sa gtx 970 pada ispod 25fps? Sigurno ne na full hd...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice