Trebam pomoć oko nadogradnje kompa.

poruka: 2
|
čitano: 870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko nadogradnje kompa.

Kupio sam komp prije neke dvije godine od kolege pa sad bi htio viditi sto bi se dalo napravit da bude malo bolje.

 

Graficka i napajanje su relativno novi ostalo je ko zna koliko staro ne razumjem se bas.

 

Specovi :

 

GPU : NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB (Gigabyte)

CPU: AMD FX-4300 Vishera 32nm Technology

Maticna: ASUSTeK Computer INC. M5A78L-M LX3 (AM3R2)

RAM: 8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz 

HDD :Seagate ST1000DM003-1CH162 ATA Device (SATA )

SSD :SanDisk SSD PLUS 240GB ATA Device (SATA (SSD)
PSU :EVGA 500 B1, 80+ BRONZE 500W

 

 

Bili netko znao nesto slozit da bude ok. Sto mogu da ostane sto da mijenjam. Ugl za gaming da mogu pokrenut nesto novije ili bar da dotu mogu na max sa 144fps (ako bi ikako moglo ak bi se odlucio za 144hz monitor).

Mislim potrositi nekih 3000-4000kn mogu povuc i vise ako bi razlika bila veca al netreba mi overkill. Monitor imam pa predpostavljam da bi trebao RAM,Maticna I Processor.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 15:14 (FlameStick).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Trebam pomoć oko nadogradnje kompa.
FlameStick kaže...

Kupio sam komp prije neke dvije godine od kolege pa sad bi htio viditi sto bi se dalo napravit da bude malo bolje.

 

Graficka i napajanje su relativno novi ostalo je ko zna koliko staro ne razumjem se bas.

 

Specovi :

 

GPU : NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB (Gigabyte)

CPU: AMD FX-4300 Vishera 32nm Technology

Maticna: ASUSTeK Computer INC. M5A78L-M LX3 (AM3R2)

RAM: 8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz 

HDD :Seagate ST1000DM003-1CH162 ATA Device (SATA )

SSD :SanDisk SSD PLUS 240GB ATA Device (SATA (SSD)
PSU :EVGA 500 B1, 80+ BRONZE 500W

 

 

Bili netko znao nesto slozit da bude ok. Sto mogu da ostane sto da mijenjam. Ugl za gaming da mogu pokrenut nesto novije ili bar da dotu mogu na max sa 144fps (ako bi ikako moglo ak bi se odlucio za 144hz monitor).

Mislim potrositi nekih 3000-4000kn mogu povuc i vise ako bi razlika bila veca al netreba mi overkill. Monitor imam pa predpostavljam da bi trebao RAM,Maticna I Processor.

 

Hvala.

 

RAM, matična i CPU definitivno. 

 

Diskovi i napajanje mogu i ostat, ali grafika baš i nije nešto za pogonit igre na 144 Hz monitoru. Nju ostavi za kraj, ali na kraju će i nju trebat pojačat.

 

Za CPU bi ja gledao nešto kao AMD Ryzen 5 3600 (oko 1800 kuna, novo), pripadajuća ploča (Asus, B450) oko 900 kuna (ima i jeftinijih, ovo sam sve na brzinu, odoka) i 16 GB RAMa (2x8) je oko 700 kuna. Ovako odoka, u Linksa - 3400 kuna za CPU, memoriju i ploču.

 

U oglasima je sve to puno jeftinije.

 

Možda netko ima i boljih preporuka.

 

P.S.

 

Pardon, DOTU igraš, tek sad upratio. Onda ti neće trebat nova grafika.   

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice