Otvaranje turističke stranice

poruka: 8
|
čitano: 4.826
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Otvaranje turističke stranice

Pozdrav svima

Želim otvoriti turističku stranicu o svom mjestu.Nisam programer.Po struci sam kuhar.Čuo sam za Wordpress.Nikad nisam radio sa tim.Jesam gledao par filmića.Imam jako malo para pa ću ju morati sam izraditi i kasnije održavati.Osim ako ima nekog tko mi može preporučiti nekog tko se s time bavi.Ime imam i dosta materijala za popuniti već čeka.

 

1.Stranica bi imala dosta fotki i video materijala jer bih snimao reportaže o ljudima iz svog mjesta.Imam nešto samonučenog znanja iz obrade zvuka a vjerujem da bi brzo naučio i obrađivati video.

2.Na stranici bi,između ostalog,ponudio autorima tj.izdavačima,knjiga da besplatno preko moje stranice mogu prodavati knjige u štampanom,audio i elektoronskom obliku. 

Nemam firmu ili obrt niti to želim otvarati.

3.Nudio bih besplatni prostor za reklame svojih mještana u video,fotkama i tekstu.

4.Sam bih snimao fotke i video materijale i stavljao ih na stranicu.Smijem li to pravno,jer nisam fotograf niti snimatelj? Taj materijal nebi nikome prodavao.

5.Kako mogu izraditi pozadinske slike,iza teksta,od slika koje sam snimim?

6.Ponudio bih Googleu da prilikom svakog otvaranja dijelova stranice umetne svoje reklame.Tek toliko da nije sve besplatno.Ali naglašavam,svim ostalim korisnicima ove stranice bi bilo.

 

Molim Vas za odgovore.

Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Otvaranje turističke stranice

Kakav odgovor bi htio?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otvaranje turističke stranice

ne ide to tako... prvo registriraj nešto (firma, TZ..). Pri tome ćeš izgubiti volju-interes i problem je riješen..

(imaš previše pravnih, tehničkih i ostalih pitanja .. ) ali ako ne želiš (tako kažeš) tad se ne možeš time baviti, jer je sve to komercijala.

 

nego, ja bi skuhao jastoga.. trbam lonac i .. vatru? To je dovoljno ili još ulje i sol? Kuhača..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje turističke stranice

Pa dobro.Ne trebam ja prodavati nečije knjige.Mogao bih samo staviti poveznicu na neku stranicu gdje si oni mogu prodavati.Naime jedan moj sumještanin je obradio sve.Kako bi se reklo,od igle do lokomotive.Sama objava njegovih knjiga u elektronskom i audio obliku je cijela moja stranica.Ima 4 knjige a obuhvaća doslovno sve ljudske djelatnosti.Povijest,gospodarstvo,udruge,religiju,međuljudske odnose itd,itd...

Mnogi ljudi tj.udruge koje su spomenute u njegovim knjigama sam i ja kontaktirao i nabavio njihove podatke.Nešto foto materijala sam dobio od njih.Druge fotke i videa sam snimio mobitelom.Smijem li takav(svoj) materijal objaviti na svojoj stranici ili trebam imati licencu fotografa i snimatelja?

 

7 godina
offline
Re: Otvaranje turističke stranice

Pa nemislis se valjda upustati na temelju forumskih savjeta u tebi nepoznato podrucje gdje kazne mogu biti milionske....

Znanje, kao i pravno i financijsko savjetovanje koštaju. Ima valjda u tvojoj blizini kvalitetniji knjigovodstveno revizorski ured, ili neka tvrtka za poslovno savjetovanje, pa buš tamo za par hiljadarki dobio tocne, precizne i pismene odgovore iza kojih će i stajati oni koji su ih dali....

Forum je ko krčma na placu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 8:30 (bunker).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje turističke stranice

Hm,da..Imaš pravo.

Nekak mi se čini da bum moral dublje posegnuti u đep.

Eto kad je napravim,napisal bum ovdje što mi je sve bilo potrebno.Poželite mi sreću.

7 godina
offline
Re: Otvaranje turističke stranice

Da bi ti nekome ili netko tebi nesto platio ( čak i reklamicu na web sajtu ), oba morate biti poslovni subjekti, ovlasteni i registrirani za te djelatnosti, cim je tu neka zarada odmah su tu i porezi, ako poslujes kroz vise drzava onda moras poznavati i postivati i njihovo zakonodavstvo, cim su tu neke tudje slike i sl odmah su tu autorska prava.....

Jednostavno, previse je tu faktora, zakona, pravila, agendi, da bi to jedna osoba kontinuirano pratila i svako malo implementirala u svoje poslovanje. Zato postoje specijalizirane tvrtke koje to rade i taj svoj rad naplaćuju a tebi pojednostavljuju poslovanje, pronalaze ti povoljnije izvore financiranja i na kraju krajeva snose i odgovornost te mozes od njih potrazivati stetu ako te krivo savjetuju pa te opali dvostruko oporezivanje i sl. Ako se mislis necime ozbiljno baviti, nemozes biti strucnjak za sve i moraces angazirati i druge osobe-tvrtke. A ako mislis samo nekaj nabrzaka, onda bus vise zaradio prodajom viagre ili ginsenga nacrnjaka na njuški pa dok traje traje....

U tražilicu pukni "poslovno savjetovanje" pa rokaj po redu da im vidis cjene.... I bivsi premijeri imaju svoje tvrtke za tu vrstu savjetovanja pa se mozes i njima obratiti pa bus postedjen borbe sa balkanskom birokracijom jer ako ti oni guraju papirine sve ide adhoc..( vrag zna zašto.. ☺ ).
15 godina
offline
Re: Otvaranje turističke stranice

-proljeće.. vrijeme kad osim buđenja prirode, postoje neki fondovi (kasnije presuše.. tko prvi do bunara, možda uspije..). Tako da je sad vrijeme za takve pokušaje. Raspitaj se lokalno, no mora biti neki biz, firma.. projekt-papirologija. Tome služe savjetovališta (+ novcu koji se može izvuči za to..).

 

npr kad pitaš za postavljanje svojih slika.. a kako ćeš nekome objasniti-dokazati da je slika tvoja? Kako Huljić dokazuje za pjesmu, za auto? Papiri, registracija.. naravno, kad slike držiš u svom foto albumu (kućna upotreba) tad to ne trebaš.. ali kad je to vani, javno, moraš .. tj svi to mogu razumjeti, ali traže papir-dokaz. Pa tako i Huljić ne može puštati svoje pjesme, jer nije distributer i morao bi imati (svoju) dozvolu vlasnika za izvođenje.. tj zampa, jer to ne radi vlasnik-autor direktno.. i tako Huljić mora plaćati zamp ako izvodi (svoju) pjesmu, jer .. its the biz. (dok on kroz zamp dobije novac). Samo ta sitnica (stvarno sitnica u ostatku ideje/projektu) ti može sugerirati kako je to sve povezano, komplicirano i nije za amaterski pokušaj.. Naravno, možeš i tako amaterski krenuti pa u hodu rješavati stavari.. i rizik neke kazne. Sve što upotrijebiš, svaki font, slika, zvuk, film.. sve mora biti pokriveno papirima/ugovorima pa čak i kad si ti autor-vlasnik, jer to mora negdje biti evidentirano, npr tvoj font, ... dok nema zarade, neki webhost ti može dati free storage-web.. ali čim kreneš s reklamom, komercijala, tad oni pošalju račun ili te izbace. PRobaj upravo to.. i tad ćeš znati što sve (dio) moraš imati-znati.. a firma je jedan od osnovnih elemenata, porez, žiro.. bez tog, možeš biti običan korisnik-konzument, ne netko tko nešto radi, pri tome nije kriterij cijena (jer ti možeš free..) ne tiče se države jel taxi naplaćuje tebi vožnju, može voziti đabe, pekar može dijeliti kruh, ali moraš biti registriran za biz, bez tog si već u prekršaju. Taxi mora imati licencu (taxi) i vozačku.. pekar ne smije ni dijeliti hranu ako nije provjerena zdravstvena ispravnost (i plaćeni porezi..) itd. -samo kao karikirana usporedba što sve moraš.. i zato prvi post, odustani dok je vrijeme (ili se ozbiljno primiš i napraviš).

 

+ tad, kad kreneš u biz, ne pitaš ovako jer nije ništa relevantnog (što bunker kaže, naše blebetanje..), nego ili znaš sam ili uzmeš prefesionalnca (platiš, račun, ugovor).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 13:38 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice