Kupujem polovno racunalo pa mi treba pomoc

poruka: 3
|
čitano: 1.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kupujem polovno racunalo pa mi treba pomoc

Kupujem polovno racunalo pa me zanima da li se isplati ili bi bilo bolje slagat racunalo od polovnih dijelova jer nisam bas pri parama a treba mi. Na slici pise pise sve. Znam inace kako se cijene vrte pa nisam ni gledao sta je pisao kolko sta kosta. Samo me zanima da li se isplati

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupujem polovno racunalo pa mi treba pomoc

procesor - 200kn

matična - 200kn

grafička - oko 1000kn

ram - 300kn

napajanje - 350kn

kućište - 150kn

 

ukupno - 2200kn

 

Ako ti komp hitno treba i nemaš se živaca navlačit i cjenkat sa retardima po njuškalu onda kupi, ali po meni je to loš deal.

Dobiješ nekoliko godina staru konfiguraciju u šrot kućištu i niti jednu od komponenata (osim možda napajanja) nećeš moći koristiti za neki budući upgrade + moraš dokupit SSD/HDD što te na kraju ne ispadne 2600 nego 3000 kuna. Za 3000 od polovnih komponenti složiš puno bolju konfiguraciju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 18:52 (pavlovs_dog).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupujem polovno racunalo pa mi treba pomoc
Jibus kaže...

Kupujem polovno racunalo pa me zanima da li se isplati ili bi bilo bolje slagat racunalo od polovnih dijelova jer nisam bas pri parama a treba mi. Na slici pise pise sve. Znam inace kako se cijene vrte pa nisam ni gledao sta je pisao kolko sta kosta. Samo me zanima da li se isplati

 Ovisi o situaciji. Ja sam tjednima tražio gotovo računalo (posljednje il predposljednje generacije) i onda je na njuškalu upao 8700K procesor 1400 kuna jeftiniji od najjeftinijeg dućana!

Brzo sam ga zgrabio, pa mi je uletjela dobra ponuda za ploču iz njemačkog dućana..

Pa memorija.. pa SSD na oglasniku...

 

I tako sam sredio komp, s garancijom, za 2500 manje nego u dućanu.

 

A ako ne znaš baš puno o procesorima i pločama, onda ti je jaaako teško tražiti, jer koji god oglas vidiš, trebao ići tražiti na Google o čemu se radi.

 

Ja bi se na tvom mjestu naučio nazive procesora od AMDa i Intela, bar otprilike, da znaš prepoznati koja su generacija... dal su stari godinu..3 ..5.. I u koju "klasu" spadaju

I onda si recimo odrediš da kupuješ za 2600kn.

Onda na Oglasnicima gledaš do 3000 kuna, pronađeš 5-6 najboljih odabira i šalješ ljudima mailove i zoveš ih, tko će najviše spustiti i onda kupiš.

 

Ako se stvarno potrudiš i imaš vremena 1-2 tjedna, možeš uštedjeti veliku lovu, a dobiti duplo bolji PC od ovog gore.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice