[Procjena] Haswell konfiguracija

poruka: 11
|
čitano: 2.581
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
[Procjena] Haswell konfiguracija

Zanima me koliko bi kostala ovakva konf da ju danas kupujem?

 

CPU: i7 4770k

MBO: z87 Pro3

RAM: 2x8GB Corsair dominator

PSU: XFX Core 550W

Case: Fracatl design define mini c

CPU Cooler: Noctua NH-D15S

 

nema GPU i HDD! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [Procjena] Haswell konfiguracija

2500-2800 možda malo više

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 9:28 (mislioc).
13 godina
offline
Re: [Procjena] Haswell konfiguracija

Hmm, ok i mislio sam da je tu negdje.. Hvala na brzoj procjeni! :)

12 godina
offline
[Procjena] Haswell konfiguracija

Ako ti je PC za igre slobodno ostani na njemu i ubaci jaču grafičku i miran si. To je još uvijek odličan PC.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[Procjena] Haswell konfiguracija

Kako imam slicnu konfu sa istim cpu-om cudi me da je ovako "jeftino" cijela konfa. Mislim nema mi smisla, znam da je staro 4-5 god. ali cpu drzi dobar dio igara na 1080p sa gtx 1080 bez problema.

Cak imam 144 fpsa avg na PUBG, min sto pada na 85-90 fpsa u nekim situacijama sa "shroud" postavkama.

Mozda je do memorije jer imam CL9 na 2133Mhz?

Svejedno po meni premalo novaca.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Haswell konfiguracija
Luka123 kaže...

Kako imam slicnu konfu sa istim cpu-om cudi me da je ovako "jeftino" cijela konfa. Mislim nema mi smisla, znam da je staro 4-5 god. ali cpu drzi dobar dio igara na 1080p sa gtx 1080 bez problema.

Cak imam 144 fpsa avg na PUBG, min sto pada na 85-90 fpsa u nekim situacijama sa "shroud" postavkama.

Mozda je do memorije jer imam CL9 na 2133Mhz?

Svejedno po meni premalo novaca.

 a jbg tako je....

cpu+mbo 1500kn

ram 600kn

psu 200kn

kućište + noctua ajde je 700

 

eto to ti je to... 3000 max nategnuto na prodavača a realno kako je mislioc rekao

 

 

10 godina
offline
Re: [Procjena] Haswell konfiguracija
@Luka123
Zašto bi mijenjao kad je to skoro isti procesor po snazi kao 7700k na istim frekvencijama, s tim da se slabije kloka. 7700k još nešto malo profitira zbog brže memorije ali ništa puno. Mijenjaj ga jedino u slučaju da te svrbi džep.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 10:15 (Chico12).
12 godina
offline
Re: [Procjena] Haswell konfiguracija
Chico12 kaže...
@Luka123
Zašto bi mijenjao kad je to skoro isti procesor po snazi kao 7700k na istim frekvencijama, s tim da se slabije kloka. 7700k još nešto malo profitira zbog brže memorije ali ništa puno. Mijenjaj ga jedino u slučaju da te svrbi džep.

 Upravo se to i razmisljam. Zato me i zapanjuje da z87 + 4770k tako malo vridi.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: [Procjena] Haswell konfiguracija
Luka123 kaže...

 Upravo se to i razmisljam. Zato me i zapanjuje da z87 + 4770k tako malo vridi.

 jbga, staro je

intel jest zajebao s minimalnim pomacima od hase do kaby

ali se računaju generacije/starost pri padu cijene, plus je sada skočio sa 4 na 6 jezgri i ovi stariji automatski dodatno gube cijenu

15 godina
offline
[Procjena] Haswell konfiguracija

Jako je mala cijena jer je van garancije između ostalog, da ne kažem da je ram spor i star.

 

Imam isti problem i odlučio sam da neću prodat. Ideja je bila uzimat novi za komp kad dođe slijedeća generacija (vjerojatno slijedeće godine), prodat ovo, i prastari i3 iz htpc-a, uzet novi i3 i i7.... međutim novi i3 košta i košta, matične koštaju, ram košta, u zbroju bi me kuplje izašlo nego što mogu dobit za ovaj i7, matičnu i ram, a dobit ću slične performanse... tako da neću ništa prodavat već samo ubacit ovo u HTPC i uzet novi za svoj komp, a prastari i3 (i3 530, matinu i ddr2 ram) donirat u vrtić ako će ga htjet... ponudit ću im ubacit to u njihovo računalo umjesto njihovog prastarog pentiuma.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [Procjena] Haswell konfiguracija
Rhodin kaže...

Jako je mala cijena jer je van garancije između ostalog, da ne kažem da je ram spor i star.

 

Imam isti problem i odlučio sam da neću prodat. Ideja je bila uzimat novi za komp kad dođe slijedeća generacija (vjerojatno slijedeće godine), prodat ovo, i prastari i3 iz htpc-a, uzet novi i3 i i7.... međutim novi i3 košta i košta, matične koštaju, ram košta, u zbroju bi me kuplje izašlo nego što mogu dobit za ovaj i7, matičnu i ram, a dobit ću slične performanse... tako da neću ništa prodavat već samo ubacit ovo u HTPC i uzet novi za svoj komp, a prastari i3 (i3 530, matinu i ddr2 ram) donirat u vrtić ako će ga htjet... ponudit ću im ubacit to u njihovo računalo umjesto njihovog prastarog pentiuma.

 ma lako što je ram spor, na intelu to malo znači

eno ti 4-core ryzen s ddr4 ramom na istoj brzini slabiji od mojeg prastarog hase

testirali chaselol i ja na 3,7ghz, na cb imam veći skor... eto koliki je napredak u četiri godine, jednostavno se ne isplati prodavati

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice