Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-64bi

poruka: 13
|
čitano: 1.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-64bi

tražio sam valjda po svim web-trgovinama i to nitko nema.

Trebaju  mi  64-bitni  windozi  jerbo  mi  treba  barem  8GB  RAM  memorije.

 

I  ako  netko  zna  možda  trgovinu  koja  prodaje  radne  stanice,  a  da  imaju  više  od  dvije  razlicite

 

i  kaj  je  sa  ovim  srcem  na  svakoj  mojoj  temi????  ko  derpe  samMršti se

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2008 15:33 (toma999).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-
toma999 kaže...

tražio sam valjda po svim web-trgovinama i to nitko nema.

Trebaju  mi  64-bitni  windozi  jerbo  mi  treba  barem  8GB  RAM  memorije.

 

I  ako  netko  zna  možda  trgovinu  koja  prodaje  radne  stanice,  a  da  imaju  više  od  dvije  razlicite

 

i  kaj  je  sa  ovim  srcem  na  svakoj  mojoj  temi????  ko  derpe  samMršti se

Zašto baš brand? I zašto s predinstaliranim? Lako je instalirat windowse, a ak baš neznaš, daj nekom kog poznaš nek ti ih instalira...

Kaj se tiče srca, to ti označava da ti pratiš tu temu... Drugi to ne vide...
16 godina
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-

hahaha ovo je bilo prejebe..."i  kaj  je  sa  ovim  srcem  na  svakoj  mojoj  temi????  ko  derpe  sam"

hahahahhaa


Diritor je lipo reka
pali smo na dno
homo si skupa na BIRO.
16 godina
protjeran
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-
toma999 kaže...

tražio sam valjda po svim web-trgovinama i to nitko nema.

Trebaju  mi  64-bitni  windozi  jerbo  mi  treba  barem  8GB  RAM  memorije.

 

I  ako  netko  zna  možda  trgovinu  koja  prodaje  radne  stanice,  a  da  imaju  više  od  dvije  razlicite

 

i  kaj  je  sa  ovim  srcem  na  svakoj  mojoj  temi????  ko  derpe  samMršti se

Otidi na Dell web.
Sto se tice srceka valjda si postao "Pillow biter", u prijevodu jastucni grizac.....

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-

Predinstalirani windozi zato kaj je OEM verzija 3 puta jeftinija od FPP-a, tak da ako uzmem računalo sa free dosom, to će me koštati 800-900 kuna manje, i onda moram platiti još 2000kn za xp-e-e.  Iz tog razloga bi mi više odgovaralo imati preinstaliranu 64-bitnu verziju windoza.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-
toma999 kaže...

Predinstalirani windozi zato kaj je OEM verzija 3 puta jeftinija od FPP-a, tak da ako uzmem računalo sa free dosom, to će me koštati 800-900 kuna manje, i onda moram platiti još 2000kn za xp-e-e.  Iz tog razloga bi mi više odgovaralo imati preinstaliranu 64-bitnu verziju windoza.

 

 

 Ali računaj da ćeš dobit lošije komponente. Primjerice, ako kupiš gotovo računalo, lošije su komponente, da ga sam slažeš je puno jeftinije (za razliku u cijenu uzmeš windowse), i to je to. Na kraju će ti biti još bolje.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-
bestia kaže...
Otidi na Dell web.
Sto se tice srceka valjda si postao "Pillow biter", u prijevodu jastucni grizac.....

Nisam  nikada  cuo  za  izraz  "Pillow biter",  ali  valjda  je  trebalo  biti  funny.

Otišao  sam  na  dell  web,  ali  njihove  radne  stanice  mi  sve  imaju  grafičke  koje  su  za  mene  overkill,  odnosno  uopće  mi  ne  treba  grafička  kartica.
A  za  ove  vostre  ću  nazvati  megatrend  ili  nešto  takvo,  pa  da  vidim  sa  njima  da  li  mi  oni  mogu  nabaviti  točno  ono  kaj  želim.

p.s.  nisam  siguran  da  li  sam  dobro  qoutao  tvoj  tekst,  odnosno  izgleda  da  mi  se  bugar  forum  malo  svađa  sa  mojom  operom. 

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-
a zašto ne nađeš nekog ko je iz tvog grada da ti on sastavi komp?
Kupi svew dijelove i instalira windows i ti samo dođeš po komp i gotova stvar.
Ili pogledaš u hardware shops?
Oni uvijek imaju pored dijelova za komp i gotove konfiguracije
16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-

Ma sve je to meni jasno. Mislim znam i ja složiti računalo, fala bogu složio sam ih dosta u životu.

Ali  ovo  mi  je  za  firmu  i  trebalo  bi  mi  10-tak  takvih  konfiguracija,  pa  sam  mislio  uzeti  već  neko  gotovo  rješenje  sa  testiranim  komponentama,  za  koje  netko  garantira  da  će  raditi  bezprijekorno,  pa

makar  me  to  koštalo  1000-1500kn  više  po  konfi. I naravno uzeti jedno rezervno, ako jedno rikne, onda upada, a ovo ide na popravak u ovlašteni servis.

 

Ali  dobro  nema  veze,  za  sada  neću  ništa  uzimati  jerbo  još  nisam  siguran  da  li  ću  uopće  uzimati  64-bitne  i  32-bitne  windoze.  Trebam prvo provjeriti kako mi alati rade uopće na win xp 64.

16 godina
neaktivan
offline
Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-64bi

Ja ti 'toplo' (nema veze sa srčekima Namigiva  ) preporučujem Dellove Precision radne stanice. Koristim ih na poslu i strava su. Imaju Xeon procesore, 4 gige rama i  Nvidia Quadro  FX  grafičke.  Također  sa  64-bitnim  XP


There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-
Slazem se, ukoliko je Servis, Garancija, Pouzdanost, a novac nije upitan, Dell je dobar izbor. Istina, uvijek si sam mozes sloziti bolje, a ako firma placa a ti si odgovoran za infrastrukturu / nabavu istih preporuka ti je potrositi svaku raspolozivu kunu i uzeti naj strojeve koje mozes za budget. Nekakve eventualne ustede ce te nakraju kostati vise a u pravilu ces biti krivljen za svaki problem.
Ovo s Pillow Biter, Malo maste, (ak se naguzis, i pronades barem jedan razlog zbog kojega bi u tom polozaju grizo jastuk)
16 godina
neaktivan
offline
Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-64bi

Dodatak na moj prethodni post:

 

64bitni  win  XP  su  ok  ali  su  oni  bili  'pionir'  64bitnih windowsa, tako da  bi  neka 64 bitna  Vista  bila  puno  bolji  i ozbiljniji izbor  (Home Premium  ako  ćeš  koristiti  nako  za  doma  i  još  ponešto,  a  Business  ako  imaš  neke  ozbiljnije  radnje  na  pameti)

Sad,  to  je  moje  razmišljanje  i bio bi moj izbor, a ti ćeš prema svojim  zahtijevima  odabrati  najbolje  riješenje


There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Treba mi računalo (brand) sa preindtaliram xp-

Ovako, nemam pojma o radnim stanicama i slično, ali sam već nekoliko puta na njuzima vidio da škvadra u smislu radnih stanica preporuča LAB2000, jer su (kažu) dobri, stručni, voljni pomoći savjetom i izaći u susret. A koliko je od toga istina možeš probati saznati telefonom. Ne škodi imati višak opcija, barem na početku...

 

Nadam se da sam pomogao, pozz!


Pazi, gledam te!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice