Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.908.818
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

O tome se i radi, da za te novce teško da će se nać išta bolje, čak i za veće novce teško. Ja sam ga nakrcao raznim appsima tako da je ostalo 3GB slobodno, možda sam pretjerao, radi on, al vidjet ćemo kad sve posložim kako će raditi, trebao bi kupiti veću microsd karticu da neke stvari tamo držim. Za surf po doma da se ne troši komp il skupi mob je odličan taj tablet. Kvalitetno je napravljen nikad nebi reko zbog cijene, al kinezi su to, velesila.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ja pikam Xiaomi Mi pad 4 radije. 

 

Cijena 8 inčnog modela sa 3 gige rama je stvarno smješna.

 

Ne kontam zašto je 10" toliko skuplji od ovog. Ok, veća pohrana, 4g, dijagonala, ali na ALIju je baš pre skup.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 13:50 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?

Mi pad 4 je 8" tako da nije ista kategorija puno je ugodnije surfati na vecem ekranu, mi pad4+ ce biti ok cijena u studenom kad budu popusti i do tada ce vec doci global verzija, ovo sad je prenapuhano jer su pre sales.

 

e jos da napisem 16:10 omjer kaj se tice gledanja yt videa ostavlja black barove dolje i gore.

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da, ali brate bolje da si čekao Mi pad +.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?

nisam mogao cekat jer mi je to tablet za malu da gleda crtice u krevetu, ono nis zahtjevno tu i tamo zena prosurfa vijesti i slicno. a ja da rasteretim svoj komp :)

 

a tu je i opet 2 godine jamstvo, mipad4+ jos se ne zna kad ce global verzija i dok spuste cijene, previse mi je to bilo za cekanje. ako bude odlicna cijena za blagdane onda ga mozda i kupim pa prodam huawei no vidjet cemo, zasad sa ovih 2gige rama huawei radi bez štekanja, odlicno su ispolirali softver.

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
roby27 kaže...

nisam mogao cekat jer mi je to tablet za malu da gleda crtice u krevetu, ono nis zahtjevno tu i tamo zena prosurfa vijesti i slicno. a ja da rasteretim svoj komp :)

 

a tu je i opet 2 godine jamstvo, mipad4+ jos se ne zna kad ce global verzija i dok spuste cijene, previse mi je to bilo za cekanje. ako bude odlicna cijena za blagdane onda ga mozda i kupim pa prodam huawei no vidjet cemo, zasad sa ovih 2gige rama huawei radi bez štekanja, odlicno su ispolirali softver.

 Pitanjce.

Šta je s tom SIM karticom koju smo dobili uz T3 10? Jel nam to Tele2 daje samo 10 GB prometa? Ništa pozivi i sms?

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?

Jos nisam stavio u tablet jer nemam potrebe posto sam na wifi-u doma ali koliko mi je rekla zena to je samo sim za trosenje GB-a i traje mjesec dana od aktivacije. i da 10GB dobijes a poslije sam nadoplacujes koliko trebas. 

13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Možeš ju aktivirat bar na mojoj piše do 30.11.2018. pa se valjda dobije besplatno 10GB internet prometa, ali nebitno, upravo isprobao svoju tomatu nano sim unutra i sve radi, poziv isto, di ćeš bolje i microsd i sim kartica unutra za te novce, al uzo sam to radi surfanja po doma.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
DiRT kaže...

Možeš ju aktivirat bar na mojoj piše do 30.11.2018. pa se valjda dobije besplatno 10GB internet prometa, ali nebitno, upravo isprobao svoju tomatu nano sim unutra i sve radi, poziv isto, di ćeš bolje i microsd i sim kartica unutra za te novce, al uzo sam to radi surfanja po doma.

 djigibao  , evo, otključan je ... 

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

I naravno kad je bez sim kartice unutra neda noviji update, a čim je sim unutra odma je došo update za lipanj, a bio je prije svibanj.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Jel taj apdejt neprimjetno odradi? U moj tablet je trgovac stavio SIM karticu, došao sam kući i vidim 7 GB slobodnog prostora. Dan, dva kasnije, vidim cca 6,8 GB prostora...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ne, to rucno azuriras, security update je.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
roby27 kaže...

nisam mogao cekat jer mi je to tablet za malu da gleda crtice u krevetu, ono nis zahtjevno tu i tamo zena prosurfa vijesti i slicno. a ja da rasteretim svoj komp :)

 

a tu je i opet 2 godine jamstvo, mipad4+ jos se ne zna kad ce global verzija i dok spuste cijene, previse mi je to bilo za cekanje. ako bude odlicna cijena za blagdane onda ga mozda i kupim pa prodam huawei no vidjet cemo, zasad sa ovih 2gige rama huawei radi bez štekanja, odlicno su ispolirali softver.

 Štucanja na svakom Android uređaju su uočljiva kad se uređaj optereti, ovako dok je još friški sa tek instaliranim aplikacijama 99% će raditi odlično. Zato ne slušam reviewe po internetu jer svi rade review na osnovu cistog sustava out of the box. 

 

Fascinantno mi je doduše kako je Xiaomi loš što se tiče promidžbe, niti jedan official video ne mogu naći za Mi Pad 4 Plus, na youtubeu nema također nijedan video. 

 

Tako su i sa Redmi Note 5 Pro radili, tri godine dok uređaj dođe u global verziju i Europu, dotada je prošlo jedno 4 mjeseca od izlaska u Indiji i Kini i već su izbacili 5 modela u međuvremenu. 

 

Loša politika firme. 

 

Također imaju hrpu mobitela koji su prepakirani samo. 

 

Malo sam offtopic. 

 

Nadam se da će Mi Pad 4 Plus biti 300injak $ oko Božića.

15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
DiRT kaže...

O tome se i radi, da za te novce teško da će se nać išta bolje, čak i za veće novce teško. Ja sam ga nakrcao raznim appsima tako da je ostalo 3GB slobodno, možda sam pretjerao, radi on, al vidjet ćemo kad sve posložim kako će raditi, trebao bi kupiti veću microsd karticu da neke stvari tamo držim. Za surf po doma da se ne troši komp il skupi mob je odličan taj tablet. Kvalitetno je napravljen nikad nebi reko zbog cijene, al kinezi su to, velesila.

 Zar ima utor za microSD karticu? Na GSMAreni piše da nema?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da, prvi dio u utoru je za microSD, drugi dio je za nanoSIM. 4G radi, al nema potrebe i 3G je brz za mobilne podatke. Ne znam koji je max kapacitet microSD kartice, valjda do 32GB ili 64GB, al treba probat stavit veću karticu unutra pa će se vidjeti dal ju prepoznaje il ne.

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Matozan kaže...
DiRT kaže...

O tome se i radi, da za te novce teško da će se nać išta bolje, čak i za veće novce teško. Ja sam ga nakrcao raznim appsima tako da je ostalo 3GB slobodno, možda sam pretjerao, radi on, al vidjet ćemo kad sve posložim kako će raditi, trebao bi kupiti veću microsd karticu da neke stvari tamo držim. Za surf po doma da se ne troši komp il skupi mob je odličan taj tablet. Kvalitetno je napravljen nikad nebi reko zbog cijene, al kinezi su to, velesila.

 Zar ima utor za microSD karticu? Na GSMAreni piše da nema?

 Trebaš pogledati i mišljenja korisnika, iz njih se vidi da ima utor za microSD...

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?

zanimljivo i za mipad4+ isto su naveli pod specke da ne podrzava card slot...

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_pad_4_plus-9295.php

5 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Čitajući ovu temu jučer sam kupila ovaj tablet HUAWEI T3 10 na akciji u Tele 2. Zadovoljna sam osim što mislim da su u pravu svi oni koji govore da ne podržava mikro sd karticu. Tablet ima utor za micro sd, ali kad se ugradi ta sd kartica ona ne funkcionira kako treba. Meni uopće neće instalirati aplikacije na sd kao ni skidati filmove. Jedino što prebacuje su pdf fajlovi. E sad, je li to zbog mog neznanja ili je kod vas isti slučaj? Ovi forumaši koji govore da tablet podržava sd karticu, jeste li vi stvarno i probali kako funkcionira? 

 

Ako bi se našla neka dobra duša koja mi je voljna pomoći bila bih jako zahvalna tim više što sam potrošila 160 kuna za nabavku te sd kartice. Nadam se da te novce nisam bacila u vjetar. 

 

Hvala.

 

 

Edit: riješila sam nekako problem, a ni sama ne znam kako. Svašta sam nešto čačkala i izgleda dobro pročačkala tako da s micro sd karticom sve lijepo funkcionira. Thx enyway. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 21:28 (kike horvat).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Kupio bi neki phablet ili možda tablet za prvenstveno igranje igri, nešto unutar 1 000 - 1 600 kuna.
Svaki savjet je dobro došao. Hvala.

android 6 +
2016 god. +
8 inch + 
RAM 2GB +
OTG support
i mogućnost telefoniranja bi bila sjajna

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Xiaomi Mi Pad 4

16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Je li netko rootao i kako huawei uhu tablet?
Btw nadogradio tj update sw je skinuo, steta sto nema android 8
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ag008 kaže...
Je li netko rootao i kako huawei uhu tablet?
Btw nadogradio tj update sw je skinuo, steta sto nema android 8

 Kupiš 3 UHU ljepila odjednom (moraju biti na istom računu), i s tim računom ti Tele2 proda tablet za samo 749 kn... Tele2 gdje sam ja kupio tablet je imao u prodaji i ta ljepila...

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Spiridon kaže...
Ag008 kaže...
Je li netko rootao i kako huawei uhu tablet?
Btw nadogradio tj update sw je skinuo, steta sto nema android 8

 Kupiš 3 UHU ljepila odjednom (moraju biti na istom računu), i s tim računom ti Tele2 proda tablet za samo 749 kn... Tele2 gdje sam ja kupio tablet je imao u prodaji i ta ljepila...

 pita kako rutati taj tablet a ne kako ga kupiti (očito ga već ima)

16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
kike horvat kaže...

Čitajući ovu temu jučer sam kupila ovaj tablet HUAWEI T3 10 na akciji u Tele 2. Zadovoljna sam osim što mislim da su u pravu svi oni koji govore da ne podržava mikro sd karticu. Tablet ima utor za micro sd, ali kad se ugradi ta sd kartica ona ne funkcionira kako treba. Meni uopće neće instalirati aplikacije na sd kao ni skidati filmove. Jedino što prebacuje su pdf fajlovi. E sad, je li to zbog mog neznanja ili je kod vas isti slučaj? Ovi forumaši koji govore da tablet podržava sd karticu, jeste li vi stvarno i probali kako funkcionira? 

 

Ako bi se našla neka dobra duša koja mi je voljna pomoći bila bih jako zahvalna tim više što sam potrošila 160 kuna za nabavku te sd kartice. Nadam se da te novce nisam bacila u vjetar. 

 

Hvala.

 

 

Edit: riješila sam nekako problem, a ni sama ne znam kako. Svašta sam nešto čačkala i izgleda dobro pročačkala tako da s micro sd karticom sve lijepo funkcionira. Thx enyway. 

 Kako si uspjela i imaš li sada mogućnost premještanja na SD karticu nakon odabira "pohrana"?

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Stigao Galaxy TAB A 10.5 (2018) u HR. 

 

Izgleda poklopio se dolazak sa akcijom u Sancti pa se LTE moze piknuti za jednokratno 2400kn, dok na rate ide 10 odnosno 15% popusta.

 

https://www.sancta-domenica.hr/tablet-samsung-sm-t595-galaxy-tab-a-10-5-lte-crni.aspx

 

Zanimljivo...

 

Mi Pad 4 Plus mi pada u očima polako ali sigurno zbog 12mj garancije i teže ostvarivosti iste...također zbog toga što ćemo se načekat na global verziju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ako neko zna kakav je HUAWEI T3 10 tablet za citat stripove..dali se more otvoriti cijela stranica a da su slova citljiva?
To mi je jako vazno da kupim taj tablet.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

@Ag008,

 

imam sad mogućnost. sve mi lijepo funkcionira, ali ne znam točno kako sam uspjela. instalirala sam dva mala programa (file manager i andro zip kako bih bolje kontrolirala što radim, gdje mi je što i slično), podesila da mi je "main storage" sd kartica, podesila browser da mi skida na sd i mislim da je to najvažnije što sam učinila i zašto sam uspjela. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 23:45 (kike horvat).
5 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav svima, htio bi si uzeti tablet, predviđen prvenstveno za crtanje, a bilo bi dobro i za gledanje online sportova/serija i filmova. Zanimaju me i ostale funkcije jer nisam imao dosad takav uređaj, ali opet da nije cjenovno preskup. Ako imate kakve preporuke, bio bi zahvalan!

 

Malo gledam komentare, je li ovaj na akciji u tele2 može proć za ove moje potrebe? I još sam pronašao ova dva koja mi se čine ok, pa ako može komentar na njih:

https://www.elipso.hr/mobile/tableti/ACER-Aspire-One-10__NT.G5CEX.009/

 

https://www.links.hr/hr/graficki-tablet-wacom-intuos-m-bluetooth-2018-crni-102100083

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 16:12 (Griffs).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav, treba mi nekakav tablet za klinju da gleda crtiće i igra igrice.Ako je moguće da ima win 10 os, da se može koristiti i miš kada se spoji kabelom na lcd telku.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 19:30 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
evo, kupio i ja Mi Pad 4 (4/64 WiFi + LTE) u Honorbuy.
tablet, preklopna maska, kaljeno staklo i postarina(43usd) sve zajedno za 315usd. platio u srijedu, danas HP dostavio (brutalna brzina dostave) bez dodatnih troskova.
ovi tamo mi predinstalirali Google servise (iako sam ih zamolio da ne diraju) pravdajuci se da sve uredaje otvaraju radi provjere ispravnosti.

evo, dosad imam 4h SOT, malo istrazujem... tablet mi se jako svida. dvoumio sam se 10" ili 8". kupio 8" i ispalo mi taman.
uzeo ovaj s LTE pa nek se nade, nikad neznas kak ces gdje na putu biti s WiFi, a necu propast za razliku.
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice