Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.170
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Može preporuka za neki tablet koji bi služio čitanju knjiga. 

 

Kupio bih neki e-book reader, ali hocu ekran od min 10" što ti ereaderi nemaju. Također bih i ponekad čitao mangu na njima, pa ako ima android je veliki plus 

 

Specifikacije su mi nebitne, htio bih samo da ima kvalitetan ekran i da ne šteka. Kamera, GPS ili sim uzor nepotrebno. 

 

Cijena do 200 eura po mogućnosti manje, može biti iz bilog kojeg dućana u Europi i šire. 

 

Hvala unaprijed na pomoći 😊

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ako mislis citat, ja bi ti svakako preporucio E-book.
tablet ce te vise zamarat za oci...
jesus_tm1
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Tablet 700-900 kuna, youtube, citanje vijesti/tekstova. Imali ista zanumljivo ovdje za uzet od tableta na popustu ?  https://www.hgshop.hr/akcija/black-friday-2018/ponuda/

 

edit: nije mi dalo stavit hgshop link 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 20:26 (Pandzinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Zamolio bi za preporuku tableta za stariju osobu. Uzeo bi ga kod nas jer sumnjam da do Božića može stići ako ga naručim izvana.

 

Da je čim veći. Na njemu će se vrtit samo par appova, poput Novine.hr, znači ništa prezahtjevno.

 

Volio bi da cjenovno isto nije prezahtjevno, ali da nije baš zadnji šrot.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 22:58 (marijanooo).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji tablet da uzmem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

probat ću ih testirat negdje ako imaju izložene, ovaj 300kn skuplji ima malo veću rezoluciju i noviji android, pitanje ako je vrijedno te razlike... najradije bi xiaomi mi pad 4 plus ali nije baš dostupan a i cijena je preko 2k kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

može li preporuka za tablet veći od 7 incha (otprilike kao a4 format papira) sa što više memorije ili mogućnosti ugradnje iste, što jeftiniji samo za čitanje pdf-ova, tj. knjiga 

e-readeri su mi premali 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav, trebam perporuku za tablet 

  • - 10 inch zaslon

- Cca oko 2000 kn buđet

- za igranje igrica

- za gledanje filmova i crtića (dobar zvuk)

- dobra baterija- da dugo drži

- surfanje internet

 

dvojbe android ili windows? da li windows usporava?

 

Nabavka mora biti iz HR

 geldali ove, da li netko ima pa da podjeli iskustva?

 

Samsung Tab A 10.1“ (T585) 32 GB LTE 

 

Acer One 10 S1003-1368 Crni Intel Atom X5-Z8350 1.44GHz 4GB 64GB

 

NAšla ovaj i čini mi super:

 

https://hr.mobileshop.eu/tableti/samsung/galaxy-tab-a-10-5-lte-32gb-3gb-ram-sm-t595/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 11:43 (kmbv).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

 

Samsung Galaxy Tab A2016 10,1" (T585N) LTE

2GB RAM /16 GB ROM

 

HUAWEI MEDIA PAD T5 10" LTE

2 GB RAM / 16 GB ROM

 

Molim vas za pravu preporuku izbora od ova dva tableta gdje će iskjučiva upotreba biti .

1.Live stream

(IPTV,YOU TUBE,NETFLIX)

2.Intrenet

Muči me dakle ovih malih 2 GB RAMa kod oba dva da li će to biti problem u vidu usporavanja,rušenja ili je to sasvim dovoljno ta tu upotrebu.

Naginjem na Samsung jer ima mogućnost proširenje memorije na SD card dok Huawei to nema.

Hvala ,hitno mi je.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,hitno mi treba pomoć..iman huawei mediapad t3 10 tablet koji sam kupija prije 3 mijeseca u tele 2  i sad mi treba micro sd kartica neka za njega od 128 gb za puno serija i filmova..zanima me vaše misljenje dali ce mi ova kartica biti dobra ili da uzmen neku drugu slične cijene:

 

https://www.moduldevet.hr/704595-memorijska-kartica-sd-micro-128gb-hc-class-uhs-i-u3-300s-ts-0704595.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Wayto XD kaže...

Pozdrav,hitno mi treba pomoć..iman huawei mediapad t3 10 tablet koji sam kupija prije 3 mijeseca u tele 2  i sad mi treba micro sd kartica neka za njega od 128 gb za puno serija i filmova..zanima me vaše misljenje dali ce mi ova kartica biti dobra ili da uzmen neku drugu slične cijene:

 

https://www.moduldevet.hr/704595-memorijska-kartica-sd-micro-128gb-hc-class-uhs-i-u3-300s-ts-0704595.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

To je najjeftinija na nabava.net, ha :) ?

Nije no - name, class 10 je.. trebala bi bit ok.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
7 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Kupio neki dan u SDomenici 

Samsung Galaxy tab A6 10,1 " SM 580 ex.2016 , 2 GB /32 GB

za 1499 kn.

Na njemu je Nougat 7,0  za sada odmah imam vidljivu zamjerku 

loš odziv displaya ne reagira odmah na dodir .

Vidljivo da mu je baterija strašno dugotrajna,WIFI radi dobro ,live stream IPTV  je OK drugo nisam previše testirao.

Muči me ovaj odziv displaya jel to normalno kod ovog Samija.

U trgovini sam tražio da otvori kutiju predamnom da nije oštećen ,ali nisam ništa primjetio .

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ima li tko Huawei t3 10, 2/16 da zna od koliko sd karticu prima taj tablet? Pročitao da prima neki spominju 128, a neki čak 256 gb. Mislio sam preko aliexpressa kupiti od 128 gb samsung evo plus. Oko 30 dolara, 200 kn. 

 

 

Edit: Još jedno pitanje? Piše da podržava microUSB 2.0. Trebam li onda samo ovo... 

https://www.google.hr/amp/s/www.dignited.com/21457/difference-micro-usb-usb-type-c/amp/ ili mi treba još i adapater da bi spojio usb stik i gledao filmove? Nikako skontati šta mi treba sve od toga:) 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 8:32 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mariclius kaže...

Ima li tko Huawei t3 10, 2/16 da zna od koliko sd karticu prima taj tablet? Pročitao da prima neki spominju 128, a neki čak 256 gb. Mislio sam preko aliexpressa kupiti od 128 gb samsung evo plus. Oko 30 dolara, 200 kn. 

 

 

Edit: Još jedno pitanje? Piše da podržava microUSB 2.0. Trebam li onda samo ovo... 

https://www.google.hr/amp/s/www.dignited.com/21457/difference-micro-usb-usb-type-c/amp/ ili mi treba još i adapater da bi spojio usb stik i gledao filmove? Nikako skontati šta mi treba sve od toga:) 

Ako želiš spojiti USB na tablet, dovoljan ti je i samo mali adapter micro usb otg. Slika u prilogu. Njega samo na usb pikneš i u tablet.

A imaš i kao mali kabel sa nastavkom micro usb a drugi je zenski usb, slika 2, kao i bez kabela slika 3.

 

Meni je prakticnije taj mali adapter sa prve slike :)

 

Bitno ti je da je micro usb nastavak da ti paše za tablet, jer ovo što si ti stavio nije to to. Prvi ti je samo konverter micro usb u usb c, a drugi obican usb a drugi kraj usb c, sa time nikako ne mozes svoj stick spojiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 10:10 (kiki_b).
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Kiki_b, hvala ti puno. Morao sam više puta pročitati tvoj post da shvatim jer se baš i ne kužim u to:))) Danas si naručujem. Hvala, lp!

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Evo kupio taj kabel, 20 kn koštao. Ima dole slika. Spojio usb stik od 32 gb na Huawei T3 10, i radi odlično jedino mi se čini da na taj način se više troši baterija koja je inače solidna. Zadovoljan sam tabletom, za ono što meni treba. Iptv, filmovi, surfanje... 2/16 nije full hd, ali nije loše. Dosta dobro sve to radi. Spojio i hard disk od 500 gb, ali taj već radi sporije pa ću isprobati od 64 i 128 gb. Sd karticu ću naručiti preko aliexpressa od 128 gb. Jedino mi ne radi na mx player filmovi i serije od 1080 u 265 hevc 10 bit formatu. Svašta sam isprobao tražeći na google rješenje, ali ne pomaže. Eto jedan kratak i slabašan osvrt na t3 10 tablet:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

danas uzeo iPad Mini 4 128GB i mogu reci da jako fluidno ide. 

 

vjerovatno radi novog iOS-a. jako sam zadovoljan, za netflix i anime dusu dao :D

IG: _m0riarty
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 16:28 (_itsmoriarty).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
_itsmoriarty kaže...

danas uzeo iPad Mini 4 128GB i mogu reci da jako fluidno ide. 

 

vjerovatno radi novog iOS-a. jako sam zadovoljan, za netflix i anime dusu dao :D

Koja je godina model proizvodne govoreći i kako si skinuo Spotify aplikaciju, obzirom bih i ja to volio skinuti, no kao da meni NE NUDI baš tu aplikaciju ?! 

 

Unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru!  

ATJ Lučko
6 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ATJLučko kaže...
_itsmoriarty kaže...

danas uzeo iPad Mini 4 128GB i mogu reci da jako fluidno ide. 

 

vjerovatno radi novog iOS-a. jako sam zadovoljan, za netflix i anime dusu dao :D

Koja je godina model proizvodne govoreći i kako si skinuo Spotify aplikaciju, obzirom bih i ja to volio skinuti, no kao da meni NE NUDI baš tu aplikaciju ?! 

 

Unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru!  

 kako da vidim godinu modela? di to pise? 

 

spotify imam jer zivim u Svicarskoj i mi njega mozemo koristiti, koliko znam u Hrvatskoj ga ne mozete koristiti? 

 

2015 godina, A1538 model. 

 

 

IG: _m0riarty
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 18:46 (_itsmoriarty).
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
_itsmoriarty kaže...
ATJLučko kaže...
_itsmoriarty kaže...

danas uzeo iPad Mini 4 128GB i mogu reci da jako fluidno ide. 

 

vjerovatno radi novog iOS-a. jako sam zadovoljan, za netflix i anime dusu dao :D

Koja je godina model proizvodne govoreći i kako si skinuo Spotify aplikaciju, obzirom bih i ja to volio skinuti, no kao da meni NE NUDI baš tu aplikaciju ?! 

 

Unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru!  

 kako da vidim godinu modela? di to pise? 

 

spotify imam jer zivim u Svicarskoj i mi njega mozemo koristiti, koliko znam u Hrvatskoj ga ne mozete koristiti? 

 

2015 godina, A1538 model. 

 

 

Uvjeren sam da Spotify imaš na pretplatu, no sada me zanima, koliko si uloženo/dobiveno zasovoljan sa njom ?! 

A što se tiče iPad-a, imaš ga bez zaštite ili si nešto i od toga uzeo, ustvari, gdje si ga uzeo, grad i dućan?! 

ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav svima, ja sam u dvojbi. Razmišlajm da li uzeti android tablet, točnije samsung galaxy tab a 10.5 novi koji mi je čisto ok ovako jer znam da je i lagano prenositi podatke copy/paste na njega i obrnuto. A drugi tablet koji mi je intigantan je ipad 2018. 9.7 inca. Esad ipad je sigurno dugoročnija bolja kupovina ali neznam kako njemu bluetooth funkcionira sa ostalim uređajima ili sa androidom kako tu ide prijenos podataka. I jedan i drugi su mi oki al nekako mi je ipad zanimljiviji ali i ti itunesi i prijenois sve te multimedije mi se čini jednostavnije na androidu. Jel ima tko ipad 2018 taj pa da mi svoja iskustva opiše il iako netko ima i samsung navedeni isto. Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Preporuka tableta do 1200 kn,10 inch i što jača kondiguracija,treba ocu za internet,filmove i Skype itd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Tko god je u dvojbi za jeftini tablet, stigao mi je Mi tab 4 plus. Fantastičan tablet za tu lovu.

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
maks0806 kaže...

Tko god je u dvojbi za jeftini tablet, stigao mi je Mi tab 4 plus. Fantastičan tablet za tu lovu.

 gdje si kupio i cijena? ja kad sam ga tražio sam samo nalazio onaj od 8" koji mi je premali

11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
AliExpress, sa cashbackom i poštarinom oko 1800kn
Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da li je netko provjerio koliko košta Mi Pad u novootvorenom Mi Storeu (Arena Centar) ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ja sam bio prije tjedan dana tamo i nisam uopce vidio tablete, mozda sam slijep ali eto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
perkoxcar kaže...

Ja sam bio prije tjedan dana tamo i nisam uopce vidio tablete, mozda sam slijep ali eto.

 Nekako sam i imao taj filing. Baš sam se ponadao.

 

maks0806 kaže...

Tko god je u dvojbi za jeftini tablet, stigao mi je Mi tab 4 plus. Fantastičan tablet za tu lovu.

 Baš i nije nešto jeftin s obzirom da dolazi sa dodatnim stresom kod ostvarivanja garancije.

 

Za tu lovu se već kod nas pikne Huawei ili Samsung Tab s puno boljim ekranom.

 

Onaj 8" za cca 150 dolara je drugi par cipela.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 14:28 (DarthMarkus).
15 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Šta preporučate od 10" tablet treba mi za auto da mala moze geldat crtice i da ga mogu nekad koristit za surfanje u stanu 

 

Ove kikiriki marke me nezanimaju, malo sam istrazivo mislim da mi je sasvim dovoljno 3gb rama da ima, e sad dosta ljudi preporuca samsung tab A 6 a on ima 2gb rama. 

 

Dali ima sta u tom rangu sa 3gb? Sony z2 ima 3gb ali mislim da je to vec stariji malo model,ako se nevaram

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice