Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

poruka: 23
|
čitano: 16.714
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Zanima sto sve taj tablet ima i i u kojim vipovim trgovinama mogu nabaviti taj aparat??

Hvala{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Specifikacije imaš ovdje

 Da li ga ima u tebi obližnjim vipovim centrima najbolje da odeš i pitaš, ili nazoveš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 17:26 (mario1990).
12 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Pozdrav! Zanima me da li se isplati kupit ovaj tablet za 998 kn u T-mobileu. Uzeo bi tarifu net xl za mlade, tako da bi mjesecno imao 20Gb za 100kn.

 

Da li je tablet ugodan za radit?

 

I da li je sigurno da u taj tablet idu kartice (ne memorijske, vec SIM kartice za prijenos podataka). Jer na jednoj youtube recenziji, zenska je rekla da je  WI-FI only, pa me to malo brine.

 

Hvala na pomoci! :)


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

isplati se ja sam ga kupio prije mjesec dana i imam samo rijeci hvale za njega.

jos nijednu manu mu nisam nasao uzeo sam ga u t mobilu uz pretplatu na data 130 kn i platio ga 1300 kn

 

da u njega ide sim kartica moze bit kombinirana za pozive i datu ili samo data (kao u mom slucaju)

hegyi
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

mene zanima druga jedna stvar kad i aplikacije saljem mail i hocu prikaciti privitak on mi otvara galeriju sa slikama zna li itko kako ga nagovoriti da otvori i ostale datoteke?

 

hvala

hegyi
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Kvaka je u tome što ga u t-mobileu nema već kojih 2-3 tjedna,niti u webshopu;ima li tko možda kakvu drugu informaciju?

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Ako netko ima taj tab dali koristi adapter za hdmi i gdje ga je kupio i po kojoj cijeni?


thx

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Dali neko gleda tv serije na tabletu i ako je kako je to izvodivo

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

nitko

 

Ako netko ima taj tab dali koristi adapter za hdmi i gdje ga je kupio i po kojoj cijeni?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100
shegyi2000 kaže...

mene zanima druga jedna stvar kad i aplikacije saljem mail i hocu prikaciti privitak on mi otvara galeriju sa slikama zna li itko kako ga nagovoriti da otvori i ostale datoteke?

 

hvala

Imas besplatnu aplikaciju Total Commander , instaliraj i prilikom koristenja aplikacije za mail (Gmail) odaberes gore za privitak i on te pita preko koje programa oces. Slicno kao i kad otvaras web link pa imas vise browsera...

 

Probaj...

12 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

imam jedno pitanje u vezi ovog tableta..

 

da li je moguce na njega spojiti usb kablom fotic i onda prenesti slike sa fotica na njega.. buraz si ga namjerava uzet, pa ga ovo zanima..

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Pozdrav !

 

Dali je tko probao možda ovaj oficijalni Jelly Bean 4.1.2 unbranded ROM.

Ima i tutorial i sve kako napraviti ali me zanima hoče li poslje toga ipak raditi 3G od recimo T-mobilea ili BonBona.

Svakako bih ga htio dići na novu verziju ali me zanima šta vi mislite o tome.

U uputama pod broj 4. ovako piše 4) The Tab 2 10.1 should be factory unlocked.

Nije mi bas jasno zašto i da li je ovaj tablet iz T-mobilea lockan ili unlockan.Može li se kako napraviti unlock. Ima li to uopće veze ?

Pretpostavljam da ako je zaključan i da ako ipak bez obzira na upozorenje odem stavljati novi rom neće biti ništa, šta kažete i ako

je bio lockan da bi sa ovim unbranded romom trebao ostati za ubuduće unlockan dok ne bih recimo stavio od našeg T-mobilea neki drugi softver.

Ne bih htio da mi se desi da ne mogu više koristiti 3G opciju. Tablet još nisam ni jednom upalio već sam ga onako iz kutije sinoć

ušteko oko ponoći na punjenje i jutros ga skinio sa punjenja (100%) i sad dali da odmah probam stavljati novi firmever

ili da ga prvo upalim jednom sa stock verzijom sa kojom dolazi (ne znam još , jel) i tamo podesim onaj debug mod i onda

ga ugasim i kako piše u totorialu redom....

Može li se onda napraviti root kad ga dignem na 4.1.2 preko odina ?

Eto za početak toliko !

 

Hvala na pomoči {#} !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Zar nitko ne zna odgovor ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Dajete ljudi pomagajte....zna li netko da li su ovi tableti P5100 zaključani na t-mobile....htio bih ga dignuti na 4.1.2 ali u svakom tutorialu se spominje da kako treba provjeriti dali je tablet otključan.

Kako to da provjerim? Ima li kakaf softver za to ili je opće poznato da je od t-mobilea zaključan?

 

thx !

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Nakon nekoliko sat čekanja da se netko javi sa iskustvom ili kakvim savjetom odlučio sam ići na sve ili ništa i preko odina puknuo novi nebrendirani JellyBean 4.1.2 i ono malo što sam radio na 4.0.4 izgleda totalno traljavo u odnosu na 4.1.2.

Negdje sam pročitao da je netko rekao da ne vidi razliku u brzini....razlika je više nego očita i vizualno ali i u fluidnosti samog OS-a. Sutra slijedi rootanje pa instal aplikacija. Za danas dosta....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Evo da i ja prijavim nekoliko svojih dojmova ali o modelu P5100. Dakle radi se o modelu WIFI+3G.

Prvo što sam napravio na njemu nakon paljenja je paljenje USB debugging moda i odmah mu ubacio preko Odina softver Jelly Bean 4.1.2.

Ono vrlo kratko vremena (10 min max. ) sto sam vidio kako radi na ICS 4.0.4 je čista katastrofa u odnosu na 4.1.2.

Na 4.0.4 se stvarno osjete trzavica kad se prolazi kroz menu ili kad se šalta lijevo desno kroz prozore.Toga nema ili ja

još nisam primjetio nako par dana što sam na 4.1.2.

Što se baterije tiće kad sam ga dobio odmah sam ga napunio prije prvog paljenja na 100% tj. punio se od ponoći pa do sutradan oko 15.30h.

Tek onda sam počeo prčkanje po njemu i upgrade. Od tada ga nisam punio a bome sam ga izubijao svime i svačime , plus što ga je žena ubila

internetom i gledanjem nekih serija preko youtube-a. Uglavnom radio je poprično dugo, usudio bih se reći da je radio više od 10h i sada mu je

baterija na nekih 33% što znači da imam još barem 2 sata fore za prčkanje prije novog punjenja. Mislim da je to jako jako dobar rezultat i

ugodno sam iznenađen jer nisam očekivao ni pola od toga da će izdržati na jednom punjenju. Bilo je tu i igranja NFS Most Wanted  i sličnih igara

koje on može gurati i gledanje serija u HD720p-MKV formatu koje je odrađivao sa lakočom.

Tablet me zapravo iznenadio a u početku sam mislio da ga je vrijeme već odavno pregazilo ali sve sam više siguran da je to još dosta dobar uređaj

te da je bolji od dosta jačih no name proizvoda.Kako nisam zahtjevan korisnik jer mi zapravo treba za net i malo serija kad ne mogu doći na red na TV

ovaj tablet zadovoljava sve moje potrebe u potpunosti a na autonomiju baterejue se u potpunosti mogu pouzdati.

 

Toliko od mene , pozdrav !

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Totalno se slažem s tvojim postom, osim za razlike između ICS-a i JB-a, oba sustava sam isprobavao na razl. tabletima i nema tu neke razlike velike ako nisi prezahtjevan user. Ja nisam, a tablet koristim ugl. za

mail, surfanje i gledanje serija. Imam wifi only model i smatram da je Gtab2 još uvijek sjajan tablet za ono što nudi po cijeni koju ima. Oduševljen baterijom, pogotovu nakon što sam imao usranog Prestigia kojem si doslovce mogao gledati kako mu mjerač baterije opada a oni iz servisa su mi besramno rekli nakon testiranja da je to takav tablet kojem je normalno da sat vremena videa posisa 18% baterije. Je..š takav uređaj, a prodavao se prije 6 mj za 1800 kn! Poludio sam nakon toga, prodao ga i kupio ovaj Samsungov i ne namjeravam mijenjati ga još dugo, dugo. Možda i nikad, idu mi na živce sve te spike o retini i četverojezgrenim procesorima...za pare koje trebaš da uzmeš neki takav radije kupim solidan laptop ili desktop.

 

Samsung je baš onako dobar da se zbilja nemreš žaliti, osim što je po meni njegov PLS ekran mrvicu lošiji od IPS ekrana koji većina tableta danas ima. No meni je sasvim pristojan i uživam u serijama na njemu i neću ga se riješiti bar nekoliko godina.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100
marik7 kaže...

Samsung je baš onako dobar da se zbilja nemreš žaliti, osim što je po meni njegov PLS ekran mrvicu lošiji od IPS ekrana koji većina tableta danas ima. No meni je sasvim pristojan i uživam u serijama na njemu i neću ga se riješiti bar nekoliko godina.

 

Pozdrav !

 

živa istina za PLS display , nije loš ali je ipak vidljiva razlika u odnosu na IPS display. Kako god bolji je od običnog LCD miljama jer se ovaj vidi i iz raznih kuteva jedino je izreženije probijanje svjetla na rubovima ali to zapravo i nr smeta toliko jer ionako iz tih kuteva se ne gleda tablet. Za pare koje dodje mislim da ipak ima vrlo malo tableta a da su tako dobri....mislim ima ih sa boljim specama ali no name brendovi koji mislim da ne mogu izfržati na bateriji toliko sati i podrška im nije ni izbliza kao recimo samsungu....bilo od strane proizvođača ili slobodnih developera sa XDA i sličnih stranica.

 

Pozdrav !

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

jel možeš malo pojasnit kako da stavim taj jelly bean 4.1.2. na svoj galaxy tab 2 10.1

 

Stipan Batinic
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

ja bih želio instalirati jelly bean na svoj tablet pa akomi možeš malo pomoći , kako da skinem drver za samsung galaxy tab za svoj komp

 

Stipan Batinic
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100
kleopatra96 kaže...

ja bih želio instalirati jelly bean na svoj tablet pa akomi možeš malo pomoći , kako da skinem drver za samsung galaxy tab za svoj komp

 

Driveri ti se instaliraju zajedno sa programom Kies koji skineš sa samsungovih stranica.

Što se tiče rootanja i ostalog upgradea na 4.1.2 vec sam u prijašnjem postu stavio linkove i tamo sve ima napisano kako i sta.

Uglavnom nema se tu sta posebno zeh...ti , samo radi po uputama i eto ga. Ne ljuti se ali mi se ne da pisati nešto već napisano od

nečje druge strane....samo malo prosurfaj po linkovima i već je gotovo i upgradenja i rootanje.

Glavni prijatelj ti je Odin 3.07  za root i prvo stavljenje softvera i obavezno neka je upaljen usb debugging mod na tabletu.

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Pozzz svima. Drug mi je doneo samsung galaxy tab 10.1 wifi 3G.

 

Ne moze da digne sistem, upali se, pojavi se logo samsunga i restartuje se. Tako u krug. Sta da radim, moze li neko da mi da upute kako da instaliram i podignem sistem i koji ROM bi bio najbolji za njega?

 

U pitanju je GT-P5100 verzija

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 13:06 (veljkoka).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P 5100

Ja kad sam imao takav problem kod mog Samsung tableta, morao je na servis, nešto sa matičnom pločom nije bilo u redu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice