Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.941
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Morat ce tele 2 zakupiti 800 ili 2600 MHz jos. Uglavnom kapacitete nekako.

 2600 možda, ali 800 nikako. 800 probija svugdje. tako da bi onda imao na jedan odašiljač još možda deset puta više ljudi. bolje je 1800 - 2600. manje područje i lakša kontrola.

 

800 bi bio dobar da mogu zakupit 4 puta po 20 mhz. ali tcom i vip su sve pokupovali pa od toga ništa. trenutno će se oslobodit možda jedan od 20 mhz kad se uvede t2 televizija. i ako to tele2 ne uzme ruralni dijelovi mogu zaboravit dobar net.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kad dođe T2 vec ce biti 5G a 5G ide od 3500 do 6000 MHz, druge su frekvencije nego danas. Anyway ne zanima me kako ce povecati kapacitete. Nisam ja za to placen. Ovakvu uslugu posebno u vecernjim satima ne mogu nikome preporuciti. Navecer mi jedino pozivi normalno rade pa ajd bar mogu laprdat.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

....T2 nema ništa sa "3500 do 6000 MHz" (wifi ostaje na 2400MHz). T2 će osloboditi samo zadnji dio TV UHF banda ~ 700-800MHz.

Sve što je bežično neće raditi bez problema gdje god ima više korisnika jer su svi na istoj "žici" (eter) ....

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma i na 5G sve je uzaludno što se tiče brzina kad osvane neki novi slogan poput "Podborka".  Došla Podborka ošle upotrebljive brzine za normalno surfanje na 4G!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa znam da 3500-6000 MHz nema ništa sa T2. Zato sam i napisao da su na 5G druge frekvencije nego danas. Idu veće brzine, manja latencija čitaj teže ka 1ms. Moraju dizati frekvenciju. Niža frekva bolje pokrivanje, a višlja frekva veće vršne brzine.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nego sam htio napisati dok oni oslobode blok od 20 MHz pri prelasku na T2 na tom spektru 800 MHz. Već će polako kretati 5G koji nema veze s tim.
Na s ovim dolje u Zg u kući. Ferenščica mogu ovaj tren pošto je večer biti i sretan lol. Dok se netko ne nalegne do kraja pa me skine skroz na 1Mb/s večeras. Ono a mogao sam uzet t-com 20/2 za dvjesto i nešto kuna. Reko neću ovo je čak i jeftinije moguće su i veće brzine, mobilno je, govorna tarifa je imam pozive. Čak i jeftinije. E pa eto mi sada jeftinije. Mogu molit onog gore da mi posade blizu još koju baznu i ništa drugo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Pa znam da 3500-6000 MHz nema ništa sa T2. Zato sam i napisao da su na 5G druge frekvencije nego danas. Idu veće brzine, manja latencija čitaj teže ka 1ms. Moraju dizati frekvenciju. Niža frekva bolje pokrivanje, a višlja frekva veće vršne brzine.

 koliko sam listao specke za 5g on će biti felkisbilan, niže frekvnecije za poslove sa potrebom za niskim latencijama, te više frekvencije za potrebe za velikom propusnoću, sa kanalom od 100mhz.

 

problem kod 3.5 do 6 ghz spektra je probijanje kroz obične zidove. zato oni nikad neće služit kao glavna frekva na 5g. ali ukidanje 2g mreže bi moglo poboljšat taj niži spektar. sad kada će to bit kod nas neznam. nadam se brzo pa da ga privremeno uzme lte-a. iako su to sve samo želje. ja sam trenutno zadovoljan i sa ovime. pošto mi optika u dogledno vrijeme neće biti dostupna.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Trebaš biti taktičan i pričati susjedima kako su brzine očajne :-P

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ranko jel i ti isto imas navecer ovakvu katastrofu od brzine? A donekle se unormali sta ja znam u dva, pol tri u noci. Posto sam godinama bio na vip nocnoj pod normalno mi je vec da u gluho doba noci idem nes skidat ili dizat. Sam kaj tu sad imam oko 20 Mb/s a to mi je vise od pol losije nego vip ili bonbon s istog mjesta. To je kad ekipa brije. Je vi ste u Zagrebu vama je tamo sve super. Je vidi se iz mog primjera. Lol. Dakle susjedi f off brzine nema više. Prodano. Lol.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi, nije vam niti u Čakovcu ništa bolja situacija. Koma živa!!! :-(

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ranko jel i ti isto imas navecer ovakvu katastrofu od brzine? A donekle se unormali sta ja znam u dva, pol tri u noci. Posto sam godinama bio na vip nocnoj pod normalno mi je vec da u gluho doba noci idem nes skidat ili dizat. Sam kaj tu sad imam oko 20 Mb/s a to mi je vise od pol losije nego vip ili bonbon s istog mjesta. To je kad ekipa brije. Je vi ste u Zagrebu vama je tamo sve super. Je vidi se iz mog primjera. Lol. Dakle susjedi f off brzine nema više. Prodano. Lol.

 Ja imam sreću da živim u pretežno starom naselju, sve obiteljske kuće. znači s ljudima kojima je internet na žicu od 4 mbita sasvim ok. tako da oni niti neznaju za ovo. i  mogu reć navečer kad sjednemo i frend i ja za komp a spojeni smo na isti odašiljač kod mene vrti 60 kod njega 50 mbita. sasvim zadovoljavajuće. nije svima tako. neki žive među zgradama i to je vjerujem užaš. ali recimo po rijeci većina naselja s zgradama ima optiku.  a kopati optiku za 50 kuća ili za samo jednu zgradu nije isto.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidim da vas ima dosta nezadovoljnih sa tele2. Ako neko ima Tele2 router tj Zte MF286 kupio bi ga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

http://mreza.bug.hr/dogovori-oko-raspodjele-frekvencija-za-digitalnu-televiziju/

 

evo koji spektar se oslobađa do 2019-te. lijepih 4 kanala. možda i 5. neznam da li je 5mhz već odvojeno već od tog spektra ili se mora dodat da ne bi bilo preklapanja kanala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Broj korisnika drastično će se povećavati još minimalno dvije godine, dok svima (koji imaju potrebe za većim brzinama i misle otkantati tcom bakar) ne istekne ugovor kod trenutnog operatera. Sada još nije prošlo godinu dana otkako je uvedena flat ponuda, a brzine su već drastično pale. Za godinu, godinu i po kad se svi više manje prebace, brzine će u peak satima uz dobar 4G signal varirati oko jednog megabita.

 

Zato je pametnije uzeti HT turbo mix opciju jer su tamo svi ograničeni na max. 30mbit preko 4G i nema zagušenja mreže. Kad odašiljač dosegne maksimalni kapacitet (kada ne mogu svi istovremeno vuci 30mbit/s) prestaje se prodavati opcija. Jedini downside je limit od 100GB mjesečno, nakon čega brzina pada na 4mbit.

 
0 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
wAlpha kaže...

Za godinu, godinu i po kad se svi više manje prebace, brzine će u peak satima uz dobar 4G signal varirati oko jednog megabita.

 

 

 Ne mora značiti.

 

Sve ovisi o planovima Tele2 za nadogradnju mreže i brzinom i kapacitetom. Oni su sada jedini na plafonu od 150 megabita.

 

HT i VIP nude (u teoriji) više od 300 megabita u svojoj mreži.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...
wAlpha kaže...

Za godinu, godinu i po kad se svi više manje prebace, brzine će u peak satima uz dobar 4G signal varirati oko jednog megabita.

 

 

 Ne mora značiti.

 

Sve ovisi o planovima Tele2 za nadogradnju mreže i brzinom i kapacitetom. Oni su sada jedini na plafonu od 150 megabita.

 

HT i VIP nude (u teoriji) više od 300 megabita u svojoj mreži.

 

 

 

Mogu oni ulagati u nadogradnju mreže koliko žele, dok se zakupe dodatan spektar, ništa od toga. Ali u redu, s razlogom su najjeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 1:29 (wAlpha).
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
wAlpha kaže...

 

Mogu oni ulagati u nadogradnju mreže koliko žele, dok se zakupe dodatan spektar, ništa od toga. Ali u redu, s razlogom su najjeftiniji.

U proširenje ide i zakupljivanje frekvencija, a to je isključivo njihova odluka. Više nisu tako jeftini kao što su bili. U prvom redu gledam ponudu tarifa za bonaše jer me pretplate već godinama ne zanimaju. Zato su mi samo backup mreža s tarifom Revolucija na bonove, ako mi zatrebaju za poziv. Slagalice za bonaše trebale bi nuditi 1, 3, 5, 10GB, a minute bi trebale ići od 100, 200, 500, 700, 1000 minuta... Ne moraju biti baš ti brojevi, ali bi trebali ponuditi malo više mogućnosti od dosadašnjih.

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pokućnjaci, jeste li connectabilni na privatnim trackerima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

zadnjih dana, slabo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sandi4 kaže...

Pokućnjaci, jeste li connectabilni na privatnim trackerima?

 Da, bez problema. Provjeri da nisi u CGN-u.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja se spajam na odasiljac u Belici i imam 35dl i 40 ul, nego tebi je cini mi se veza u banani jer ti je upload vrlo los
Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Citaj poruku iznad Tomyhr

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 19:33 (Zemljanin).
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

http://ss.kikimon.net/WBo4LCA.png

 

74/43Mbps

Njivice - Otok Krk

Uređaj - Mikrotik WAP LTE
 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kako mogu provjeriti na koju bazni sam spojen?
Imam iznad na zgradi neke odašiljače a ne znam čiji su.
Doduše imam i 4-5 katova do toga jer sam prizemlje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Skini aplikaciju Open signal pa vidi kakvo je stanje oko tebe.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Garac24 kaže...
Kako mogu provjeriti na koju bazni sam spojen?
Imam iznad na zgradi neke odašiljače a ne znam čiji su.
Doduše imam i 4-5 katova do toga jer sam prizemlje.

 Većinu signala ne dobijaš u direktu sa krova već od refleksija sa susjednih zgrada jer antene bazne stanice najmanje zrače dolje pogotovo još kroz sve prepreke (beton).

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakav vam je ping na pokucnom, moze li se igrati? Domski net je katastrofa.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

meni je sasvim solidan i bez problema igram iako mi je kvaliteta signala dosta loša, uglavnom mi je oko 50ms na europskim serverima.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oni nekaj i delaju. Jel valja kaj ovo? :)
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Oni nekaj i delaju. Jel valja kaj ovo? :)

 

Valja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 20:13 (ridealong).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice