Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.052.162
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja pretpostavljam da je njima negdje glavni vod nekakav prebukiran i sada nas bacaju kuda stignu.

Nadam se da ce se to popraviti kroz neko vrijeme jer ne vjerujem da je do odasiljaca.

da je do odasiljaca onda je nemoguce da mi samo jedan dan ping skoci sa 13ms na 50ms pa onda sa 50 na 100 i tako ostane, a to se ne dogadja samo meni u Gospicu nego i korisnicima u Šibeniku, Zadru, Splitu, Krku itd., znaci zahvaćena je cijela regija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 22:04 (icanic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To sam već bio napisao koliko sam bio na vipu od 2009 do prošle godine. Vip recimo nikad nije posuđivao ip adrese od mobilkoma austrija ili slično. Možda sada da. Jedino što me vip uredno trpao u nekakav Core Sisačko Moslavačka županija a ja u Zg cijelo vrijeme. Zato me i začudilo da Tele 2 posuđuje IP adrese iz Švedske ili Litve.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...

Ja pretpostavljam da je njima negdje glavni vod nekakav prebukiran i sada nas bacaju kuda stignu.

Nadam se da ce se to popraviti kroz neko vrijeme jer ne vjerujem da je do odasiljaca.

da je do odasiljaca onda je nemoguce da mi samo jedan dan ping skoci sa 13ms na 50ms pa onda sa 50 na 100 i tako ostane, a to se ne dogadja samo meni u Gospicu nego i korisnicima u Šibeniku, Zadru, Splitu, Krku itd., znaci zahvaćena je cijela regija.

 Stvar je u tome što na mnogim lokacijama nisu spojeni optikom na odašiljač, već extendaju "vezu" s odašiljača na odašiljač. Recimo imaju optiku par desetaka kilometara od nekog većeg grada do prvog odašiljača, a onda se dalje extenda ta veza na idući odašiljač, pa na idući i tako redom. A to uzrokuje dodatne gubitke, povećani ping, nestabilnost veze i najvažnije od svega preopterećenost. Kad bi imali optiku do svakog odašiljača 90% problema sa stabilnošću linije ne bi imali, ali to košta poprilično.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
To sam već bio napisao koliko sam bio na vipu od 2009 do prošle godine. Vip recimo nikad nije posuđivao ip adrese od mobilkoma austrija ili slično. Možda sada da. Jedino što me vip uredno trpao u nekakav Core Sisačko Moslavačka županija a ja u Zg cijelo vrijeme. Zato me i začudilo da Tele 2 posuđuje IP adrese iz Švedske ili Litve.

 ako te zbunjuje švedska i litva, to ti je jer je glavni vod od tele2 privatni, i ide direktno zg - švedska. i tek od tamo ide dalje prema europi. zato ti uvijek mora pokazivati da si u švedskoj.

 

jer meni na dosta stranica ponuđuje švedsku lokaciju i njihovu valutu, jer me svrsta po ip geolokaciji.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa to je odlično! Bar ne moraš koristiti VPN za korištenje Spotifyja. 😂

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kad bi oni puknuli satelit gore ne treba im nikakava optika ni odašiljači. Svim operaterima svijeta pa nek djele troškove. Da vidiš pokrivenosti. Da fakat zašto tu nema satelita.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne nije istina meni uvijek neda švedsku IP adresu. Ili je hrvatska ili švedska ili livtanska. Samo je problem što ja nisam u Švedskoj ili Litvi nego u Hrvatskoj. I tu onda nastaje kuršlus bilo ping, bilo brzina ili oboje. Ali badava ja to pišem. Niti jedan operater to ne radi nego Tele 2. Uživajte.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

A što bi ti kad nema više slobodnih IPv4 adresa? Bolje i tako nego da vam daju blacklistane IP adrese, pa da vas svaka web stranica blokira zbog spama.

 

Ja na mobitelu većinom dobijem hrvatsku IP adresu, ali znalo se dogoditi par puta da mi se pojavi švedska.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne bi ja ništa. Plaćam. Drugo mi ne preostaje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod mene nema promjene pinga na bilo kojoj ip jedini problem kad mi je Švedski ip kodi mi ne radi jer treba HR ip čak sam ping popravio novim routerom prije mi je bio 20 sad je 15

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Napokon su odgovorili na moj prigovor i priznali da imaju generalni problem s prevelikim pingom

MISCREATED
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nicky.sl kaže...

Napokon su odgovorili na moj prigovor i priznali da imaju generalni problem s prevelikim pingom

 ja sam malo tipkao sa ovima sa fejsa tele2, ali nisam uspio dobit neki konkretni odgovor. očito kad im više ljudi iz raznih krajeva javi grešku, jednostavno je moraju priznat.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nicky.sl kaže...

Napokon su odgovorili na moj prigovor i priznali da imaju generalni problem s prevelikim pingom

mene sad strah poslat im podatke, da me nebi promatrali pa mi vidli piratskog prometa 

TiONiO
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja sam zadovoljan još uvijek , zna se nekad desiti da odjednom naglo uspori veza ali to je jednom u mjesec dana možda

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 22:56 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...
Marko :D kaže...

Naravno da je bitno. Nije isto gledaš li YouTube video ili skidaš torrent. Torrenti najviše opterećuju baznu stanicu ...

 Opet ti o torrentima :)

A što je s sinkroniziranjem OneDrive racuna od TB cloud prostora? Dropboxa, GoogleDrivea ili MediaFirea? Sto ako hocu uradit backup na BackBlaze, CrashPlan, Carbonite ili iDrive? Sto ako sam youtuber pa svakodnevno uploadam 4k video na kanal?

Kako znaš da torrenti apsolutno uvijek povuku maksimalni dostupni bandwidth i da su time jedini koji tvojim riječima najviše opterećuju baznu stanicu ?

 Gle kak ne razmes da  Tmobile nema FLAT internet u ponudi i njegovi korisnici paze na promet koji rade i time prakticno ni ne opterecuju mrezu bez obzira na broj korisnika plus kako kolega Marko dolje kaze istima

ni ne pada na pamet koristit torrente!!!???

Marko :D kaže...

Normalno da ću opet o torrentima jer oni najviše opterećuju svaku internetsku vezu (bolje?). Gotovo svi torrent klijenti su namješteni da po zadanim postavkama sve imaju na neograničeno, a većina korisnika ne mijenja te postavke već nakon instalacije kreće preuzimati sadržaj. Kad bolje razmisliš, nema samo brzina utjecaja na internetsku vezu, već i broj otvorenih konekcija (otvori se veliki broj konekcija koje router ne može podržati i internetska veza samo pukne.).

 

Što se tiče sinkroniziranja OneDrive računa, Dropbox-a, Google Drive-a, MediaFire-a, a i ostalih cloud usluga, nećeš vjerovati, ali dosta korisnika ne koristi te usluge. Ako netko i koristi, ne uploadaju svi datoteke veličine po 1 GB i više. Uostalom, tu se radi o upload brzini koja nema veze s download brzinom. Ako bolje pogledaš screenshotove korisnika iz ove teme, možeš vidjeti kako je upload u većini slučajeva velik (iznad 20 Mb/s), a da je download mali. To znači da se upload i ne koristi toliko koliko download. Za uploadanje na cloud se ne koristi download već isključivo upload, logično. Druga je stvar ako netko nešto skida iz clouda, ali ni to ne može nadmašiti torrent jer je prilikom preuzimanja nečega preko internetskog preglednika, otvorena jedna konekcija (između tebe i udaljenog servera).

 Tak je ;-)

 

EDIT;

Sto se tice pinga u zadnje vrijeme nemam problema uopce ;-)  lokacija Medimurje Cakovec

 

EDIT2;

Nikad nisam ni imao problema s pingom tj. drzi se od 40-60

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 12:07 (Zemljanin).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nicky.sl kaže...

Napokon su odgovorili na moj prigovor i priznali da imaju generalni problem s prevelikim pingom

 ja sam ih zvao u vezi pinga i dobio sam isto odg, da je globalno los ping, evo sad se malo stabilizirao, oko 70-80 al je i dalje pre velik naspram kako je bilo prije. 15-20 max

15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da. Meni su se popravili i ping i brzina, ali nije jos to to. Ping je sada oko 60-70.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
na koju mrezu da se spojim? 2.4 ili 5 ghz?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

WIFI?

 

5GHz ima teoretski bolju propusnost (veće brzine) no kraći domet. I moraš gledat da ti uređaji podržavaju.

2.4 GHz je još uvijek neki standard.

 

ako imaisliš na TELE2 oni ti 4G emitiraju samo na 1800 Mhz.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Znači ovako ugovorili smo internet  tj. podborku  točnije uzeli naime internet katastrofa, djeca igraju igrice a ping skoći evo jučer čak 1500 i onda se polako spušta . stalmo pišem prigovore ali oni tek za 15 dana odgovaraju, i ništane naprave, nalazimo se u Zagrebu neposredna okolica tako da ne znam što mi je činiti.

 

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

i da još napomenem kad klinci igraju  nema šanse da recimo netko gleda youtube ping je onda ogroman.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@plavi

danas sam uzel net, trenutna brzina oko 30 mbit, jos testiram..ruter mi nudi 2.4 i 5ghz opciju pa zato pitam..
e sad imam 1TB mjesecno ili je flat?
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Samo da podjebem malo 😂
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
imaiden322 kaže...
@plavi

danas sam uzel net, trenutna brzina oko 30 mbit, jos testiram..ruter mi nudi 2.4 i 5ghz opciju pa zato pitam..
e sad imam 1TB mjesecno ili je flat?

 Te psotavke ti se odnose na WIFI..ostavi 2.4 jer na tome rade  stari i novi uređaji.

 

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
plavi08 kaže...
imaiden322 kaže...
@plavi

danas sam uzel net, trenutna brzina oko 30 mbit, jos testiram..ruter mi nudi 2.4 i 5ghz opciju pa zato pitam..
e sad imam 1TB mjesecno ili je flat?

 Te psotavke ti se odnose na WIFI..ostavi 2.4 jer na tome rade  stari i novi uređaji.

 

 

 -da, (...ali, juzer ne 'čita' to kao razumljiv odgovor, wlan-g4.. njemu je to sve isto, bežično)..

-lan/wlan je interna brzina (kućne) mreže, vanjska je ono prema operateru. Osim uskog grla druge veze nema :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A jel nema više off line igrica za tu play staton?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Naravno da je bitno. Nije isto gledaš li YouTube video ili skidaš torrent. Torrenti najviše opterećuju baznu stanicu i upravo zbog toga neki korisnici imaju jako male brzine. 4G funkcionira tako da se brzina od 150 Mb/s dijeli na sve korisnike spojene na baznu stanicu i ako netko kojim slučajem povuče veliku brzinu tj. krene masovno skidati torrent, drugim korisnicima automatski smanjuje brzinu.

 

 

 Si ziher da je to tako? Da 4g stanica/odašiljač ima propusnost od 150 Mb/s na ostatak mreže? Ili sam se negdje izgubil u čitanju?

Pitam jer dio ekipe u krugu 200-300m (malo mjesto-selendra) uzelo pokučni.. i svi skidaju, još se niko nije požalil... da im pada brzina ispod 12-15 MB/s ubilo koje doba.. pingovi su im oko 18 do Zagreba.

Osobno sam razmišljao jedno vrijem o pokučnom... ali TERA mi nije dosta.. HD materijal pojede sve.. Netflix, Youtube itd..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 15:54 (Zver).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
u cemu je problem
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
imaiden322 kaže...
u cemu je problem

 Neznam za tebe al kod mene je problem što imam još godinu i pol ugovora

MISCREATED
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
hahaha, nisi zadovoljan?

sad su mi odgovorili na fb da na ruteru stavim 3G mrezu i da vec imaju zabiljezene poteskoce s pingom. Haha, ne mislim placati za 3G mrezu i max 20mbit
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice