Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.302
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz ekipa

  

Zanima me dali je ovaj ruter ZTE MF920V Mobile moguce spojiti na kompjuter(zicano) i koristit internet?nije mi baš jasan princip rada,do sada sam koristio usb stickove i nije bilo problema..u kompjuteru nemam onu wifi antenicu kao sto imaju laptopi tako da mi opcija djeljenja na kompjuter ne odgovara.. i jos mi je bitno a nevidim da piše dali uređaj(ruter) moze djeliti internet na mobitele i tablete u kucanstvu? i na koju foru ide sredjivanje lozinke i tih fora?

 

ovaj je ruter nesto jeftiniji koliko sam skuzio a ako je slican onom  ZTE 4G nema smisla placat vise

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo uzela sam Tele2 pokućni na probno testiranje. Brzina mi je oko 10, što je meni super jer mi s Tcomom najviše bilo 4. Isprobavam, uključila sam sve mobitele, laptop, ali kompjuter neće nikako. Bežično. Imam u njemu onu usb antenu za bežično spajanje i sa starim routerom od Tcoma se spojio bez problema, a s ovim nikako. Neki savjet? Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

vjerovatno samo treba ic na 192.168.0.1 priko laptopa i ukljucit 2.4GHz radio

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 22:43 (dabar_solta_V2).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

Ako se ovo odnosi na mene :) ne pitam za laptop nego za stolno računalo.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

edit: nebitno

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 23:01 (dabar_solta_V2).
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nismo se nešto sporazumjeli, vidim :) Znači, za kompjuter (stolno računalo), ne laptop, da ga ne bih spajala žičano sam prije par mjeseci kupila usb za bežično spajanje. I sa Tcom routerom se spajao bez problema. Sad s ovim routerom od Tele 2 neće nikako. Prepoznaje ga, signal 100 %, ali kad upišem lozinku neće da se poveže.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
acmilan2 kaže...

U redu, hvala na pomoci. Znaci, svaki stupanj zaokreta je moguce poboljsanje?

 kod mene su  3 bazne udaljenosti 6-10 kilometara i ova koja je na 6 je najbolja i imam opticku vidljivost te mi je svakih 10 stupnjeva zakreta znacilo

puno odstupanja u kvaliteti veze.

 

EDIT;

Tu ti je mapa s 4G baznim stanicama pa pogledaj di su oko tebe.

oznaci na mapi show county i show elements ukljuci LTE

 Prema karti, ja sam u Valbandonu, a u Fazani je stanica (plava tockica)

cca 2,5 - 3km od mene udaljeno. Znaci, straznja strana tog rutera bi trebala biti okrenuta prema toj tockici?

Kovačić
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
💪😝
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
acmilan2 kaže...

 

Za kontrolu jacine signala skini si na mobacu aplikaciju "Stats for Huawei Routers"

 Skinuo sam, sto tu moram tocno gledati da mogu sto bolje sloziti lokaciju rutera?

 gledas da sto vise ovih vrijednosti imas u zelenoj boji odnosno excellent

 Evo, ovo je za sad sto imam. Nije ni cudo onda sto mi je tako spor internet kad ne mogu nista bolje od good navuci.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...
Zemljanin kaže...
acmilan2 kaže...

U redu, hvala na pomoci. Znaci, svaki stupanj zaokreta je moguce poboljsanje?

 kod mene su  3 bazne udaljenosti 6-10 kilometara i ova koja je na 6 je najbolja i imam opticku vidljivost te mi je svakih 10 stupnjeva zakreta znacilo

puno odstupanja u kvaliteti veze.

 

EDIT;

Tu ti je mapa s 4G baznim stanicama pa pogledaj di su oko tebe.

oznaci na mapi show county i show elements ukljuci LTE

 Prema karti, ja sam u Valbandonu, a u Fazani je stanica (plava tockica)

cca 2,5 - 3km od mene udaljeno. Znaci, straznja strana tog rutera bi trebala biti okrenuta prema toj tockici?

 ako si u valbandonu spajaj se na fazanu na crkvu, tamo je odasiljac po karti, al ima nekih odasiljaca kraj novog groblja fazana, usmjeri tamo modem al onj pre slab na tu udaljenost. najbolje ti neke dodatne antene stavit i usmjeriti, jer ne fazana niza od valbandon i imas puno prepreka pa t ni signal ne moze biti bolji, jedino antene ti mogu pomoci.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da, vidio sam da je po karti tamo, samo je tesko to sve uskladiti, ali i ne znam kako birati gdje ce se spojiti, pa spaja se gdje mu je najjaci signal valjda.

Kovačić
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gosparka kaže...

....usb za bežično spajanje. I sa Tcom routerom se spajao bez problema. Sad s ovim routerom od Tele 2 neće nikako. Prepoznaje ga, signal 100 %, ali kad upišem lozinku neće da se poveže.

 

 

 

 ja sam svatia da stolno racunalo spajas preko wirelessa i to preko nekog vjerovatno jeftinijeg usb stika. istog stika koji isto vjerovatno ne podržava 5GHz wifi nego samo 2.4GHz pa treba u opcijama od rutera (kojima pristupaš preko laptopa na kojem radi mreža) namjestit da rade oba radia ko na slici na mom postu ako se radi o istom ruteru.. možda sam u krivu ali svejedno pokušaj prvo ovo prije kupovine novoga stika.

 

 

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi kako mogu "namjestiti" svoju lokaciju, preko ovih stranica za IP lijepo pise HR, ali recimo hrt mi je ne prepoznaje.. Trenutno nemam TV i htio sam uzivo gledati HRT, ali pise mi da to nije dopusteno na mojoj lokaciji, kao da sam u inozemstvu, pretpostavljam da mi Svedsku prepozna, isto mi javlja i kad probam RTL, a ne znam kako da to promijenim, nije se događalo do danas

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo jedan zanimljiv link za Firmware od routera marke Huawei.

U listi sam našao i nas router B315s-22 

i naišao sam na verziju 

B315s-22_UPDATE_21.327.01.56.983.BIN

 

da li je pametno skidati i flashati ove verzije?

 

https://gist.github.com/ValdikSS/f0f0d5ab9444b74ffedb7a41572bbbb5

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

Dabar_solta već sam i to provjerila i stoji mi kao na tvojoj slici, označena su oba radia, ali i dalje neće. U postavkama usb sticka sam našla da radi samo na 2.4GHz. Ne znam što više gledati.

Sad mi je problem i PS3, spojila sam ga bez problema, ali mu šteka online igranje. Recimo preksinoć je radio, a večeras nikako naći suigrača, samo vrti. Malo mi je i to nejasno jer po svemu signal mu je bolji nego što je bio sa Tcom routerom. A ovaj od Tele2 mi je na probi još sutra, moram ga ili uzeti ili vratiti. A paše mi jer je sve bežično, neće mi crkavati router, telefon, komp., što mi je čest problem sa spajanjem preko telefonskog priključka.

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Koji je to usb-wifi adapter i koliko je udaljen od rutera i da li je skriven iza PC , moguće i da imaš jake smetnje pogotovo ako si u stambenoj zgradi a ne privatnoj kući....

Pošto ti sad signal ne dolazi po bakrenoj parici (osjetljivoj na grmljavinu) već bežično sa Tele-2 ne smata da ruter u kući spojiš lan kablom na desktop PC.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Mali usb, Tenda, s prednje je strane računala uštekan, u istoj je prostoriji. U privatnoj sam kući, na selu. Evo jutros signal nikakav, non stop se gubi, a barem je to bilo odlično ove dane. Danas mi je zadnji probni dan, morat ću ga vratiti. Očito sam osuđena na Tcom 😣

13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sa 5 crtica signal na 4 crte i primjetio sam veči ping za 10-15 u svim igrama šta se to događa. 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kewin kaže...

Sa 5 crtica signal na 4 crte i primjetio sam veči ping za 10-15 u svim igrama šta se to događa. 

 Kod mene odlican signal brzina i ping zadovoljan sam s pokucnim...

tele2 tele2
-
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja ga imam oko 2 mjeseca i uglavnom radi super možda sam u lošem kvartu al nikad nemam više od 50 mb download uglavnom je takav kroz dan a nekad potraje jedva 4-5 sati...

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gosparka kaže...

Mali usb, Tenda, s prednje je strane računala uštekan, u istoj je prostoriji. U privatnoj sam kući, na selu. Evo jutros signal nikakav, non stop se gubi, a barem je to bilo odlično ove dane. Danas mi je zadnji probni dan, morat ću ga vratiti. Očito sam osuđena na Tcom 😣

 Ta Tenda ti je jako loš usb stick sad češ ti odjaviti tele2 jer ti wifi signal nije dobar pa spoji lan kablom komp i router pa onda vidi brzine Probaj još deinstalirati driver od tende pa ponovo instaliraj ili ti wifi u routeru nije dobro podešen

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 19:56 (DDavorin).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Primjetio sam da mi je IP vec 2 tjedna isti, dali ga mogu nekako promjenit? Imam ovaj zte ruter.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ugasi pa upali router!
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Eto danas malo premješto ruter i dobio sam oko 90/50 brzinu uz ping 15 šteta što nije takav kroz dan ili makar uz manju razliku. Kad god nešto skidam preko steama problem je kad steam kaže cca 1 sat skidanja no zbog variranja downloada nakraju završi za 3 sata. 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

nego jel se može užicati kakav popust na prodajnom mjestu ili su cijene više manje ovak kkave su i na web-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

mozete mi preporuciti neku jeftinu opciju uredaja u kojeg bi mogao staviti tele2 karticu da radi solidno.

znaci ne bi preko ugovora nego bi uzo internet za par mj pa bi radije uzo neki jeftiniji, a ok uredaj. ne njihov ZTE 4G WiFi Router koji je 900kn.

hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
feel like kaže...

mozete mi preporuciti neku jeftinu opciju uredaja u kojeg bi mogao staviti tele2 karticu da radi solidno.

znaci ne bi preko ugovora nego bi uzo internet za par mj pa bi radije uzo neki jeftiniji, a ok uredaj. ne njihov ZTE 4G WiFi Router koji je 900kn.

hvala na odgovorima

Iskon je imao online od Alcatela modem, nisam siguran ako je jos u ponudi, bio je dosta jeftiniji od ZTE.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
fear619 kaže...

nego jel se može užicati kakav popust na prodajnom mjestu ili su cijene više manje ovak kkave su i na web-u?

 

Ja sam pitao telefonski jel nude kakve dodatne pogodnosti, popuste i to, al' kaže ništa, nažalost. Možda je na prodajnom mjestu drugačije..? 

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo pokućni jučer. Lokacija Gornja Dubrava. Brzina downloada je tijekom podneva i večeri varirala između 9 i 55 Mbp/s (najčešće oko 40). Danas rano ujutro 69. Obzirom na šumovitu i brdovitu lokaciju, te udaljenost od 1,4 km od bazne stanice, ne žalim se.

 

Međutim, cijelo to vrijeme upload nikad nije prešao 9. Jel' to normalno? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 13:45 (Buljko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...

 

Međutim, cijelo to vrijeme upload nikad nije prešao 9. Jel' to normalno? 

 Da, normalno je. Kada budeš montirao vanjsku antenu onda će ti se upload drastično povećati. Govorim iz osobnog iskustva (vidi slike).

bez vanjske antene bez vanjske antene
s antenom s antenom
Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice