Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.874
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne znam jel 1800 MHz baca na kilometre. Tu u gradu eventualno 500-600 metara ako. 800 MHz da. On ima domet u kilometrima bivša analogna tv ali tele 2 nema 800 MHz. Drugo ja nemam pokućni ja sam ti nakon dosta godina plaćanja posebno neta posebno razgovora to odlučio objediniti na jedan račun za tele2 govornu tarifu. Čisto da prođem jeftinije. Mogu ja uzet žicu t šrot 20/2 nema razgovora košta preko 200 kuna i susjedu mi nekoliko puta godišnje dolazi njihov tehničar. Još da se i ja spojim tako pušiona. Znači plaćao bih više i još razgovore plaćao posebno na to. A ne, ne bih više hvala.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ti mene ne moraš čitat. Samo ja sam na mobilnom netu od 2009. preko vipa još je bio EDGE tako sam se i registrirao na ovaj forum onda pa valjda u tih 9 godina nekog vraga znam. Samo kažem davati lovu posebno za stick vipu a posebno da mogu razgovarati jer preko sticka ne možeš razgovarati nije više išlo. Nadam se da će tele 2 dalje ulagati u mrežu nema smisla da sada stanu. A brzine? Pa navikao sam ja i na EDGE. Eto ti mojih brzina iz 2010. I to u Zagrebu metropoli. Iskopao sam ih. Lol. To je bilo kemijanja vip fastnet, opera turbo, promet mali i tako to. Ma sad je super. Nego ne volim kad netko napiše ja nisam vidio veći upload od downloada. To nešto ne valja. Eto ja sam ti pokazao u praksi da i to postoji.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Virovitičan ne bih rekao da cijelu VT i okolicu pokriva jedna bazna. Gle primjer bazne iz smjera Korije tj. Iz smjera Zagreba. Ta je poprilici negdje kod ulaza u VT kod benzinske jel, a ne baca ni do Bajera tj. do stare ciglane. Tu je njih više ali ne mogu odrediti koliko jer vas uopće nema na cellmapper.net koliko baznih imate niti gdje su.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Al to su mi spike na ovom forumu pazi ovo. Virovitica plus 9 okolnih naselja koja su strpali pod grad Viroviticu zajedno imaju površinu 178,49 km2. Zagreb ima površinu 641 km2. 641÷178,49=3,591. Dakle Virovitica ima jednu baznu stanicu od telaca analogno tome Zagreb valjda ima 3 i pol bazne. A naravno da nema.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Virovitica ima 2 bazne od tele2 jedna je na silosima i zraci u 4 smjera 4 celije druga je u centru Vtc zgrada osmice 3 celije.Ja sam udaljen 3 km od silosa i imam signal oko-80 dbm

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i brzine i imo sam prije hombox mogu rec da imaju jaci signal od vipa 

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako ima netko zainteresiran za kupnju routera Huawei B315s-22 i antenu Iskra p56 neka se javi u inbox?! 😉
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 19:38 (Spallato).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima li netko iz ZG - Dubrave da ima problema s 4G signalom? Problemi su krenuli od jučer oko 20 sati, prvo je ping skočio s 15 na 30 ms i brzina je pala na 5Mbps (inače je od 10 do 20Mbps) a onda se izgubio signal oko 22 sata. Jutros sam imao normalni signal i brzinu sve do 11 sati kada je opet 4G pao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 11:24 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Trenutno smetnje na 4g mrezi imaju kazu prebacite na 3g...evo kodmenne pokucni dela na 4g nromalno

Tele2 Tele2
-
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Trenutno smetnje na 4g mrezi imaju kazu prebacite na 3g

Kad jednoga dana turizam procvijeta i navale svabe u rekordnom broju cijela ce zemlja ostati bez neta 

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Napokon pronasli vremena da se montiraju Iskre p56 nakon 5 mjeseci! U zadnjim mjesecima brzina je pala na 10-15 dow - 10up na 5dow - 2-3up, odlucili i nismo pozalili

Brat na krovu ja unutra, on montira ja busim strop 1,5 sat posla, timski rad!  Stvarno sam se iznenadio brzinom i to da smo sve iz prve napravili, iskre smo stavili na 50cm okrtenuli ih prema suprotnom odasiljascu i za sada ja sretan!

 

Vjerovatno ce brzina pasti kada dodju turisti ali za sada je odlicno! Mi smo T2 uzeli cim je izaso jer smo bili spojeni na gradski wifi i bili smo primorani, ako smo mislili imati PC i PS4!

 

T2 je bio s uper prvu godinu 30dow -15up, sljedeca godina je bilo 15dow - 7-10up, da bi ova bila najslabija tj, kako kada 10dow -5up, pa i puno niza 4dow - 0,9 up nismo mogli uvijek igrati PC i PS4 jer bi bilo stekanja i laga o pingu da ge govorim!

 

Preporucam Iskre p56, znam da nije ni sve do njih vec i do opterecenosti baznih stanica, signala, itd! Nisam strucnjak samo vam kazem moje iskustvo i da su nama pomogle!

 

 

 

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
veseli007 kaže...

Napokon pronasli vremena da se montiraju Iskre p56 nakon 5 mjeseci! U zadnjim mjesecima brzina je pala na 10-15 dow - 10up na 5dow - 2-3up, odlucili i nismo pozalili

Brat na krovu ja unutra, on montira ja busim strop 1,5 sat posla, timski rad!  Stvarno sam se iznenadio brzinom i to da smo sve iz prve napravili, iskre smo stavili na 50cm okrtenuli ih prema suprotnom odasiljascu i za sada ja sretan!

 

Vjerovatno ce brzina pasti kada dodju turisti ali za sada je odlicno! Mi smo T2 uzeli cim je izaso jer smo bili spojeni na gradski wifi i bili smo primorani, ako smo mislili imati PC i PS4!

 

T2 je bio s uper prvu godinu 30dow -15up, sljedeca godina je bilo 15dow - 7-10up, da bi ova bila najslabija tj, kako kada 10dow -5up, pa i puno niza 4dow - 0,9 up nismo mogli uvijek igrati PC i PS4 jer bi bilo stekanja i laga o pingu da ge govorim!

 

Preporucam Iskre p56, znam da nije ni sve do njih vec i do opterecenosti baznih stanica, signala, itd! Nisam strucnjak samo vam kazem moje iskustvo i da su nama pomogle!

 

 

 

 Kolki signal ti je bio prije antena i sad ja se dvoumim da uzmem i dal bi pomogle sad imam oko -80 dbm sto je dost dobro bez iceg sam ruter a brzina od 80 do 40 mbs ...

-
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam prezadovoljan sa Iskrama😊💪 stvarno jucer je bilo 12-15dow - 4-6up tu i tamo skoci zavisi o opterecenosti, ali zna i pasti na 4dow - 0.9 up i nestane na 30 sec 1min ponekad i vise puta u danu! Do se prije nije dogadjalo, ovo nam je 3 godina na T2 i u pocetku bez antena je bilo 30-35 dow - 15-20 up, onda svaku godinu brzina prepolovi, ova godina je naj losija 100%.
Pocelo je kada je T2 poceo biti flet!😠
Danas gledalu YT i meni pukne mreza gledam brata pitam dali je i tebi pukla, on kaze da! Ja sav sretan jer ga nisam trebao moljakati da skocimo na krov! 😂Rijesili u 1,5 sat, stvarno sam prezadovoljan! 😁

Tako je i meni bilo bez antena samo router, sve do sada kao i vama, vise manje uredu! Ali brzine au se srozale! Ali eto Iskre su popravile stvar, e sada do kada, vidijet cemo! Ja sam u Rovinju sada kada dodju turisti, cemo vidijeti! Ali onako prije nebi sigurno mogo ni surfati LOL, sada sam malo mirniji tj, sigurniji da mi nece svu bandu uzeti!

Preporuka za Iskre😃💪 ja sam ih uzeo kod zupancica, koliko se sijecam za nekih 59 eura + dostava za 3 dana su bile kod mene! Sve 5!

Eto toliko, malo sam oduzio! 😉✌ lp!

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 3:07 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
veseli007 kaže...

Ja sam prezadovoljan sa Iskrama😊💪 stvarno jucer je bilo 12-15dow - 4-6up tu i tamo skoci zavisi o opterecenosti, ali zna i pasti na 4dow - 0.9 up i nestane na 30 sec 1min ponekad i vise puta u danu! Do se prije nije dogadjalo, ovo nam je 3 godina na T2 i u pocetku bez antena je bilo 30-35 dow - 15-20 up, onda svaku godinu brzina prepolovi, ova godina je naj losija 100%.
Pocelo je kada je T2 poceo biti flet!😠
Danas gledalu YT i meni pukne mreza gledam brata pitam dali je i tebi pukla, on kaze da! Ja sav sretan jer ga nisam trebao moljakati da skocimo na krov! 😂Rijesili u 1,5 sat, stvarno sam prezadovoljan! 😁

Tako je i meni bilo bez antena samo router, sve do sada kao i vama, vise manje uredu! Ali brzine au se srozale! Ali eto Iskre su popravile stvar, e sada do kada, vidijet cemo! Ja sam u Rovinju sada kada dodju turisti, cemo vidijeti! Ali onako prije nebi sigurno mogo ni surfati LOL, sada sam malo mirniji tj, sigurniji da mi nece svu bandu uzeti!

Preporuka za Iskre😃💪 ja sam ih uzeo kod zupancica, koliko se sijecam za nekih 59 eura + dostava za 3 dana su bile kod mene! Sve 5!

Eto toliko, malo sam oduzio! 😉✌ lp!

 Evo kodmene  bez antena trenutno

-
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li ste spojeni žicom ili koristite bežično spajanje pc na Tele 2 router, i kakav je ovaj ZTE kaj mi ga nude? Da li ima uopće razlike spajanje žicom ili zrakom? Pitam ovo jer nemam s tim iskustvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Taraba kaže...

Da li ste spojeni žicom ili koristite bežično spajanje pc na Tele 2 router, i kakav je ovaj ZTE kaj mi ga nude? Da li ima uopće razlike spajanje žicom ili zrakom? Pitam ovo jer nemam s tim iskustvo?

 Žica je žica ipak... ruter solidan nisam imo vecih problema zasad.....

-
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Antenama ne možeš fulati! Imam i iskre P-56 i dvije TL-ANT2424B Grid Parabolic Antenna prerađene na 1800Mhz (stavljene u mimo) ove girdice daleko bolje od iskra. sa iskrama rijetko kad DL prelazio 100Mbps, i sa iskrama su mi dosta varirale vrijednosti signala no one su super prema nekom jeftinom smeću preko ebay. Preporuka za iskre.Dolje signal sa tp-link

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Antenama ne možeš fulati! Imam i iskre P-56 i dvije TL-ANT2424B Grid Parabolic Antenna prerađene na 1800Mhz (stavljene u mimo) ove girdice daleko bolje od iskra. sa iskrama rijetko kad DL prelazio 100Mbps, i sa iskrama su mi dosta varirale vrijednosti signala no one su super prema nekom jeftinom smeću preko ebay. Preporuka za iskre.Dolje signal sa tp-link

 Evo meni signal na samom ruteru -80 dbm brzine se krecu od 50 do 80mbs..Kolko bi mi te iskre pomogle na signalu i brzini???

-
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je otprilike ovakva veza vecinom po danu...

 

 

http://www.speedtest.net/result/7331510694

 

Ovo me podsjeca na dane kad je tek uveden adsl pa smo svi imali 200kbps

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 20:53 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako netko planira kupit antenu Iskra P56 neka se javi u inbox. Cijena povoljna!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Prodaje li tko iz Splita ili okolice ruter?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo danas uzeo na probu Tele2 i dobio sam neki ZTE MF286 za kojeg piše da je cat6, ima dve mreže, 2.4GHz i 5GHz i stavio sam samo na 5GHz, izmjerio brzinu i radi ok. Stavit ću ovdje usporedbu Tele2 i VIP Homebox Huawei sa iste lokacije, H. Kostajnica, kuća uz klizište 

 

Tele2 - klik

Vip HB - klik

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 1:58 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nabavio sam ruter, takoder je taj zte, bez vanjskih antena je brzina download speed max 10 mbps, sutra cu testirat sa vanjskom antenom iskra p56 ali samo jednom, koju sam od kolege sa foruma uzeo

 

Edit: takoder, prodaje li tko jos jednu iskru?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 21:38 (Grom).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Taraba kaže...

Evo danas uzeo na probu Tele2 ..

 Nabavi vanjsku antenu i dobiti ćeš povećanje downloada par Mbps, a uploada nekoliko puta.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
Taraba kaže...

Evo danas uzeo na probu Tele2 ..

 Nabavi vanjsku antenu i dobiti ćeš povećanje downloada par Mbps, a uploada nekoliko puta.

 Znaci upload mi je 45 mbs down oko 60mbs dal bi antene sta pomogle signal je -81 dbm

-
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 Znaci upload mi je 45 mbs down oko 60mbs dal bi antene sta pomogle signal je -81 dbm

 Možda nešto oko downloada bi ti pomogle. Upload već sada imaš skoro maximalan (50 Mbps).

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
horihoro kaže...

 Znaci upload mi je 45 mbs down oko 60mbs dal bi antene sta pomogle signal je -81 dbm

 Možda nešto oko downloada bi ti pomogle. Upload već sada imaš skoro maximalan (50 Mbps).

 Da trentno 47mbs upload..  preko noci download ide 85 mbs kad nema zagusenja sad nez dal da uzimam te iskre?

-
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 Da trentno 47mbs upload..  preko noci download ide 85 mbs kad nema zagusenja sad nez dal da uzimam te iskre?

 Pa, ukoliko imaš "mogućnosti" ...

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da zivim u nekoj rupi uzeo bi antenu i dobio bolju vezu, trenutno ako ste u Zg vecinom dana veza je 200kbps. Mislim da su sad poceli skolski praznici znaci teze preopterecenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nakon 24 sata testiranja, naišao sam na problem pucanja veze tijekom dana, odnosno, išao sam stavit na probu skidati torrent ( igru sa 60gb ) da vidim kolko će mu trebat i upravo stabilnost i nakon sat vremena kad sam došao da vidim veze nema, ponovio opet, nakon nekog vremena nema veze ( čitaj pukla veza ), onda sam sve resetirao i onda je veza počela učestalo padat. Resetiranje routera jedino pomaže gašenjem, nikako drukčije. Ograničio sam torrent na nekih 50-60% od ukupne brzine misleći kako to bude pomoglo ali nije, ograničio broj spajanja, opet ništa. Sama brzina je u odnosu na ViP HB višer nego duplo jača, ali čini se da ga hebe jačina signala i mislim da je tu problem (-100dBm do -108dBm). Kako mi je to testni period koji imam jo3 3 dana, pričekat ću ali izgledan je otkaz iste.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 23:02 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice