Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.573
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Inace oko 20 mbps, ali zna potegnut nekad i vise

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 9:33 (Rajkoo).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
\
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 9:28 (Rajkoo).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, do sada sam imao Internet s brzinom do 4mbit/s (što je bio max na mojoj lokaciji) i telefon (1000 minuta) kod HT za 260-270 kn/mj uskoro 3.12 mi istiće ugovor te mislim da bi mi bolje bilo da se prebacim kod A1 ili Tele2.

 

Kod A1 bih mogao uzeti Homebox Internet + telefon

Dobije se ruter Alcatel HH41v za 9kn jednokratno

I mogu još uzeti telefon Panasonic DECT KX-TG 1611 H za 49kn jednokratno

Koliko vidim u tarifi je uključeno 100GB no s dodatnim opcijama mogu povećati do 300GB što mislim da bi bilo dovoljno te bi to iznosilo 215kn/mj te se od 00:00-08:00 ima neograničeno

 

Kod Tele2 bih mogao uzeti neograničeni Internet i u A1 Homebox telefon jer ga u Tele2 nemaju

Koliko vidim oni u ponudi imaju Huawei B525 4G WiFi CAT6 router za 25kn/mj

A kod A1 isto taj Panasonic DECT KX-TG 1611 H za 99kn jednokratno

Koliko vidim u tarifi je uključeno 1TB te nakon potrošnje smanjuju brzinu od 18-23h do isteka mjeseca te bi to iznosilo 254kn/mj uz taj ruter i A1 telefon

 

Sada me zanima kakvo je stanje, tko bi mogao imati veće brzine? Trenutno na mobu Nokia 7 Plus kada sam kod kuće hvatam od oko 10/1mbps do oko 40/20mbps kod A1 ovisno u koje doba dana.

 

I vidim da postavljate LTE antene pa može li neki savjet što od tih antena i uređaja mi sve treba kako bih izvukao max brzinu, ne razumijem se u to baš najbolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZABORAVKOO kaže...

Pozdrav, do sada sam imao Internet s brzinom do 4mbit/s (što je bio max na mojoj lokaciji) i telefon (1000 minuta) kod HT za 260-270 kn/mj uskoro 3.12 mi istiće ugovor te mislim da bi mi bolje bilo da se prebacim kod A1 ili Tele2.

 

Kod A1 bih mogao uzeti Homebox Internet + telefon

Dobije se ruter Alcatel HH41v za 9kn jednokratno

I mogu još uzeti telefon Panasonic DECT KX-TG 1611 H za 49kn jednokratno

Koliko vidim u tarifi je uključeno 100GB no s dodatnim opcijama mogu povećati do 300GB što mislim da bi bilo dovoljno te bi to iznosilo 215kn/mj te se od 00:00-08:00 ima neograničeno

 

Kod Tele2 bih mogao uzeti neograničeni Internet i u A1 Homebox telefon jer ga u Tele2 nemaju

Koliko vidim oni u ponudi imaju Huawei B525 4G WiFi CAT6 router za 25kn/mj

A kod A1 isto taj Panasonic DECT KX-TG 1611 H za 99kn jednokratno

Koliko vidim u tarifi je uključeno 1TB te nakon potrošnje smanjuju brzinu od 18-23h do isteka mjeseca te bi to iznosilo 254kn/mj uz taj ruter i A1 telefon

 

Sada me zanima kakvo je stanje, tko bi mogao imati veće brzine? Trenutno na mobu Nokia 7 Plus kada sam kod kuće hvatam od oko 10/1mbps do oko 40/20mbps kod A1 ovisno u koje doba dana.

 

I vidim da postavljate LTE antene pa može li neki savjet što od tih antena i uređaja mi sve treba kako bih izvukao max brzinu, ne razumijem se u to baš najbolje?

 Onda bolje uzmes A1 imas internet i tel kod Tele2 je dosta slaba brzina dosta se ljudi zali..

-
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Probao sam ali nikako nemogu ughvatiti normalnu brzinu...

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni osobno u popodnevnim i večernjim satima, brzina zna pasti na jadnih, nemogućih 1 mbit/s

 

https://prnt.sc/lpe1bv

 

Trenutno sam bez ugovora, koristim njihovu sim karticu u mobitelu i drzim mobilni hotspot za uređaje(tv,PC,2 mobitela)

 

Većinu vremena je to podnošljivo i OK, ali infrastruktura im šteka i očito imaju preopterećenje mreže.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipa koji mi ruter preporučate a da ima SIM 4G LTE podršku.

Jer ovaj šteka i izbacuje wifi mrežu a s njima mi se zaista više neda prepirati.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

ekipa koji mi ruter preporučate a da ima SIM 4G LTE podršku.

Jer ovaj šteka i izbacuje wifi mrežu a s njima mi se zaista više neda prepirati.

 

 

 

Zte mf286 imas na njusci za 400 novaca

https://www.njuskalo.hr/mrezna-oprema/zte-mf286-4g-lte-router-mobilni-pokucni-internet-cat6-oglas-27088444

 

-
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima ona antena za pojacanje signala...neznam ako bi mi to pomoglo....

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vrtim se dns oko bazne sa mobom uhvatim signalcinu -67dbm sinir 25db rsrq -5 i brzina samo 35mbs eto..??

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima, nedavno sam uzeo ovaj pokućni od tele2 i brzina je očajna od 2 do 3 mbit, uz to sam uzeo i ruter zte mf286 i ne mogu ga više vratiti. Htio bi se prebaciti na vdsl ili adsl internet pa me zanima mogu li još uvijek iskoristiti ovaj skupi ruter za to ili moram opet uzimat nešto novo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Na zalost ne mozes, ali ga mozes dobro prodat :) A mislim da svakako svi telekomi koji pruzaju DSL nude besplatno svoju opremu na korištenje...
Ali preporučio bi da prvo pokušaš stavljati router na vise lokacija po kuci. Razlika moze bit golema.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima netko problema sa telcima ne ide mi brzina više od 5Mbps i na 3g i na 4g iste brzine

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Problem je u opterećenosti mreže, signal je odličan tako da mi nema razlike kad sam ga pokušao staviti na druga mjesta po kući, na žalost. Izgleda da pokućni ne funkcionira najbolje tamo gdje je najpotrebniji (mjestima sa lošom infrastrukturom za kućni net).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imam ja, brzina ne ide više od 6 mbit u najboljem slučaju sve isprobao 3G/4G. Većinom se kreće oko 2mbit download a udaljen sam od bazne stanice nekih 200 metara. Loše u svakom slučaju. 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
pomett kaže...

Imam ja, brzina ne ide više od 6 mbit u najboljem slučaju sve isprobao 3G/4G. Većinom se kreće oko 2mbit download a udaljen sam od bazne stanice nekih 200 metara. Loše u svakom slučaju. 

 Evo ujutro sve normalno znacu preopterecenje navece.. https://www.speedtest.net/my-result/a/4487984113

-
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

meni isto ujutro sve ok manje više. ... http://www.speedtest.net/result/7857390298 ... tek navečer padne na 30-60 mbita. ovisno kako se ko zaigra sa torentima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

meni isto ujutro sve ok manje više. ... http://www.speedtest.net/result/7857390298 ... tek navečer padne na 30-60 mbita. ovisno kako se ko zaigra sa torentima.

 blago se vama, prije god dana sam znao imat i 50mbps, sad je ta brzina samo u mokrim snovima, ako dobijem 20 mogu bit sretan!

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koliko vidim svima je tako znači nije do pojedinih baznih stanica ujutro 127Mbps poslije 3h jedva 30Mbps globalno zagušenje naa tele2. I sad kad krenu još podborke......

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kad se sjetim lijepih trenutaka od prosle zime-proljeca, ispod 50 nikad vecinom 80-100

 

sad ni u 4 ujutro nije dobra brzina.

 

jel moguce npr se spojiti na tcom baznu stanicu, da biram rucno koju zelim.

 

 

http://www.speedtest.net/result/7858659400

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Isto i ovdje.....

Sad sam presretan ako imam 20mbps, i to hvata u gluho doba noci, jacina signala,sum i pozicija routera ista konstantno.

Vec sam radio reklamaciju, dobio novu karticu, nista se nije promjenilo. Jucer sam isao reklamirati router (jer su mi rekli da je to slijedeci korak ako promjena sim kartice ne pomogne), no uvjeravaju me da ni to nece pomoci. A na pitanje zasto je onda tako spor....zovite tehnicku podrsku i prijavite kvar. Dobro, u cemu moze biti kvar ako nije kartica i nije router... Ne ne, zamjena routera vam nece pomoci... Dakle,problem je u vasoj infrastrukturi, e tu vec pocima lagano mucanje i zastajkivanje. Raskid ugovora mi naravno ne preporucuju,iako mi ne mogu objasniti zasto da placam uslugu koje 80% vremena nemam...

Jedino zadovoljstvo u svemu mi je sto je barem deset ljudi koji su bili na standu culi taj razgovor i moju izjavu da navlace korisnike i svjesno ih lazu jer ne mogu isporuciti ono sto masno naplacuju... okrenuli su se i otisli dalje.... pametni ljudi...

I da, pokusao sam da mi zamjene zte za huawei router,ali naravno,ni to nisu u mogucnosti....logicno....
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 17:57 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo upravo sad koma sa 127 na ovo

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 19:32 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja isao u vip da uzmem pokucni i kazu nema problema, al morate uzeti ugovor, ja im pricam kako je sa teletom situacija i da ne zelim ugovor nego bez, kazu isto moze nema problema e ali tu nastaje problem morate kupiti ruter koji kosta samo 900kn, reko gospodjo ruter mi ne treba imam ga. ne nemozete, i tu prica zavrsava, okrenem se i odem. najbolje da uzmem ugovor pa se desi isto ovo sranje ko sa teletom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni se napokon nakon 6 mjeseci patnje na 3G-u i dopisivanja s korisničkom situacija malo popravila: https://www.speedtest.net/result/7858979425

 

Nek samo tako potraje još 4-5 mjeseci do isteka ugovora...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I sto su ti oni navodili kao uzrok tako male brzine?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ako to potraje nemam ugovorne obaveze i idem na t-com 300kn 600GB a brzine konstanta

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Zaboravko, uzmi kod oba operatera routere na probni rok (5 dana su ti dužni dati, detalji na HAKOM stranici), mjeri brzine svakih pola sata-sat i sam zaključi koji ti bolje odgovara.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

kad se sjetim lijepih trenutaka od prosle zime-proljeca, ispod 50 nikad vecinom 80-100

 

sad ni u 4 ujutro nije dobra brzina.

 

jel moguce npr se spojiti na tcom baznu stanicu, da biram rucno koju zelim.

 

 

http://www.speedtest.net/result/7858659400

 moguće ali ćeš se moći spojiti samo na 3G t-com-a

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice