Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.782
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbdy32 kaže...

Inače uzeo sam ove dvije antene yagi, nisam ih još upogonio zbog nosača,mislim da bi mi trebale biti dosta za pojačanje,nego :

 

1. njih treba staviti pod 45 stupnjeva ??

 

2. njih treba staviti pod 90 stupnjeva jedna od druge \ / (tak nekak) ???

 

3. jel treba na još kaj paziti ???

 3. odmaknut ih jednu od druge na nosaču 38cm ili više jednu od druge.

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Razmak je ovisan najviše o dužini antena da ne utječu na smjer zračenja međusobno i ako je veći razmak utjecaj je manji (bolje).

Zanima me samo koje YAGI ..slika ili link ?

8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Razmak je ovisan najviše o dužini antena da ne utječu na smjer zračenja međusobno i ako je veći razmak utjecaj je manji (bolje).

Zanima me samo koje YAGI ..slika ili link ?

 https://www.aliexpress.com/item/2-4Ghz-WiFi-Antenna-25dBi-RP-SMA-Outdoor-Wireless-Yagi-Antenna-Directional-Booster-Amplifier-Modem-RG58/32896745412.html?spm=2114.13010708.0.0.331c4c4dtUcuID

 

eto doslovno ova ...

 

 

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

To su wireless antene Frequency Range:2400--2500MHz

Tele 2 je na 1800 MHz

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Točno, dakle nisu za Tele2 frekvenciju, .....a ni na WiFi 2,4 do 2,5GHz nemaju na tih 15 elemenata više od 14 dBi.

Yagi antene NISU širokopojasne (jedva pokriju WiFi band),  a LPDA ( riblje kosti kažu dica) jesu širokopojasne ali im zato dobit (gain) ne prelazi 8dBi.

Još kad napišu za "RG58 (best)"  a ne spada u mikrovalne kablove dođe me muka...ok..može poslužiti do pola metra, pretrpim  .

 

..da bar nismo u temi o tome već više puta pisali

8 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

E ježi ga sad,oču išta dobiti ako ih stavim ili ne ???

 

Mamu im,pa gledal sam da je na 1800,kak mi je to promaklo ...

 

Čini mi se da sam više gledao konektor na kraju nego frekvenciju .... cccccccccccccccccc

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 7:08 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

dali ima ovdje koja dobra duša da radi u Tele 2... jer ja više ne znam što da uradim..

sve napravio, sve tu rečeno, bio u RI (što mi nije usput jer sam na Rabu) i ne mogu dobit GO tako lako, u poslovnici mi promijenili karticu ali i dalje isto sr*****

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbdy32 kaže...

E ježi ga sad,oču išta dobiti ako ih stavim ili ne ???

 

Mamu im,pa gledal sam da je na 1800,kak mi je to promaklo ...

 

Čini mi se da sam više gledao konektor na kraju nego frekvenciju .... cccccccccccccccccc

 Dobit ćeš 3-5 dBi uz užasan VSWR i manju izlaznu snagu iz rutera ako ima za to ugrađenu zaštitu . Loš VSWR nastaje kad antena nema impedancu 50 ohma i nije rezonantna na radnoj frekvenciji (ne odgovaraju dimenzije elemenata antene) pa dio signala izrači a dio vraća nazad na uređaj što izaziva dodatne gubitke i pregrijavanje izlaznog stupnja uređaja pa i uništenje.

Moguće je čak da i prebaci na unutarnje antene rutera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 9:33 (AF139).
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo sam tele 2 pokućni Internet.
Iz početka je je ping bio manje od 20, brzina skidanja dobra. oko 40 mbit. zadnjih par tjedana je ping porasao na preko 50-60. brzina je i dalje dobra ali igre trzaju.

Nemam ugovor pa mogu otići od njih, ali loš je to Internet.

 

 

 

pitanje.  jačina signala.. jel bolje -95  ili -97? što veći minus broj to je signal jači?

f o dell
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 21:35 (nn100).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bolje je -95dBm od -97dBm.

 

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 Huawei b525 i vanjska plasticna antena

http://www.speedtest.net/result/7947739330

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakva je situacija u Slavonskome Brodu. Je li bilo nadogradnji antena. Ja živim u prigradskom dijelu Slavonskoga Broda, blizu naselja "Krajiška". Ja na svoj router moram uvijek prebacivati na T-com mrežu da bih dobio 10-13 mb/s brzinu. Na 4G je brzina između 2-5 mb/s. Router sam okrenuo skroz prema sjeveru jer tu mi je dobar signal. Prema sjevero-zapadu ili prema sjeveroistoku (Antena je na trgovačkom centru Supernova Colloseum), je signal loš. Najgore je između 20:00 i 22:00 ali zato uvijek moram prebacivati na T-com. Imam Tele2 Huawei b315S

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 11:16 (ctodorov).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Umjereno katastrofalna......

Kako prebacujes na t-com? Ja sam pokusao u postavkama routera (zte) ali mi uvijek javi neuspjesno spajanje. U cemu je fora?

Ja ga sad drzim na 3g i imam cca 3mbps, na 4g nemam niti 1mbps. A bazne stanice imam 2, ja sam tocno izmedju njih, ali brzina katastrofa.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 11:21 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Umjereno katastrofalna......

Kako prebacujes na t-com? Ja sam pokusao u postavkama routera (zte) ali mi uvijek javi neuspjesno spajanje. U cemu je fora?

Ja ga sad drzim na 3g i imam cca 3mbps, na 4g nemam niti 1mbps. A bazne stanice imam 2, ja sam tocno izmedju njih, ali brzina katastrofa.

 U postavkama routera moraš imati uključenu opciju roaming zatim Preferred mode mora biti na auto i tad ideš na Network Search pa Manual i kad ti očita sve mreže klikneš na HT HR 3G i to je to.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ok uspio sam. Hvala.

A nece taj roaming nabijati kakve troskove? Posto je nacionalni nebi trebalo ali za svaki slucaj?

4g nije moguce koristiti na tcomu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne samo 3G 10Gb imaš za roaming al nisam siguran. To ti je kao da si u roamingu drugi operater

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 15:46 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Aha ima i ogranicenje prometa....

I mislio sam da nije tako jednostavno ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja tako non stop koristim internet preko T-comove mreze, i nije bilo nikakvih dodatnih troskova niti ogranicenja, barem meni. To je nacionalni roaming i prije su mi iz TELE2 SZK rekli da oni imaju ugovor sa T-comom povodom signala.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

meni pise failed kad se probam spojiti na tcom mrezu.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Na HT 3G signal se možete spojiti samo ako ste na području slabije pokrivenim Tele2 signalom, bar je tako kod mobitela. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uredno se spoji na ht 3g, imam cca 10mbps brzinu. Signal je losiji -91db, vjerovatno bih trebao naci bolji polozaj za router....

Sad neznam dali on stalno drzi tu konekciju ili se sam nakon nekog vremena prebaci nazad na tele2?

Mislim da krace vrijeme bude tako spojen a onda opet vrati konekciju na tele

Dodatno pitanje, zatrazio sam izracun penala koje bih trebao platiti u slucaju raskida ugovora, ali ne dobivam nikakav odgovor, osim sto mi na svaki moj mail odgovaraju sa zahvaljivanjem na sstrpljivosti dok oni to izracunaju. Prvi upit sam poslao 19.12, a zadnje zahvaljenje na strpljenju sajm dobio 05.01.....

Ima li neki rok u kojem oni to trebaju odraditi, i pomaze li kakva prijava kome,jer ovo je evidentno odugovlacenje....
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 21:19 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz ljudi dajte mi pomozite vi kad ovi iz tele2 ne znaju nista skup sa mnom.

Prvo kad sam uzeo pokucni internet (najveca greska) internet brzina mi je uvijek bila minimalno 25 ajde reci cemo 20. Nakon evo koliko je proslo godinu i par mjeseci meni na 4g brzini internet nejde vise od 2 maksimalno 3 mbps http://prntscr.com/m60crv . Kada sam na 3g mrezi ide mi 10mbps i to varira uvijek izmedu 7-10mbps. Jedino u navecer u tipa 3-4 popne se internet na 40 download prije je skakao na 70 u to doba (govorim za 4g). Naravno rekao sam to tele2 i rekli su mi sljedece "Na tom području nemamo vidljivih poteškoća u radu mreže. Kako se radi o mobilnom internetu, brzine mogu varirati ovisno o puno parametara, od lokacijske udaljenosti od bazne stanice do broja korisnika spojenih na istu baznu stanicu, pa je moguće da u najopterećenijim satima dođe do smanjenja brzine. Savjetujemo da prvi router vratiš na tvorničke postavke te ponovno testiraš uslugu, ukoliko situacija bude jednaka u postavkama routera promijeni signal na samo 3G te ponovno napravi mjerenje." Vratim ruter na tvornicke postavke putem njihove stranice 192.168.5.1 nakon toga prebacilo me na quick setup rutera, rijesio sam ime rutera klikcem next, rijesio sam automatska azuriranja klikcem next, dolazim do lozinke koja je trenutna i ja prvo napisem svoju koju sam promijenio kad sam dobio ruter i ne radi okej, probam ja nihovu wifi key ne radi, probam wps pin ne radi. Zovem ja sluzbu za korisnike kazu oni meni cackalicom da resetiram ruter i da ce raditi, probam ja i to i pazi ne radi opet. Zovem ja njih ponovno opet objasnim sve i za brzinu i sve i kazu da budu oni to proslijedili tehnicarima da vide. Znaci vise nemogu uci ni u postavke rutera na stranici 192.168.5.1 jer ne mogu setupati ruter jer ne znam lozinku, a ne znaju je ocito ni oni. Sad me zanima prva stvar jel se nekom isto desavao takav cudotvorni nagli pad brzine? Drugo me  zanima na mobitleu bonbon karticu imam stavim 4g mrezu i izmjerim speed test odma pokraj rutera ide preko 150mbps a download 12-15. Zasto mi kartica od tele2 nejde preko 3mbps na 4g mrezi, a na mobitelu samsung galaxy s7 i kartici bonbona koju imam ide preko 150mbps? (zdravo seljacki mi objasnjavajte s manje skracenica ako je moguce :D) Tele2 karticu nisam pokusavao stavljati u svoj mobiteljer bi trebao lomiti karticu jer ide micro kartica u mobitel pa nisam siguran jel se moze onda vratiti nazad pocetnom stanju kako sam je i dobio?

Btw zivim u zgu, dubravi ako je kojim slucajem vazna lokacija.

Niix
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Na HT 3G signal se možete spojiti samo ako ste na području slabije pokrivenim Tele2 signalom, bar je tako kod mobitela. 

 Ne mora biti, meni se do 20.12. sasvim normalno spajalo i u Osijeku (gdje je dobra 4G pokrivenost) na HT 3G, no nakoni mog zadnjeg posta modem odbija suradnju. Promijenio sam simicu, dobio zamjenski modem (tamo sam mogao ući u postavke) i sad reparirani modem no i dalje ne mogu prebaciti na 3G signal. Čak ni ograničenje od 10 gigabajta roaminga ne mogu potvrditi jer sam redovito radio 40-50  (16 mjeseci zaredom) gb na HT 3G signalu bez ikakvih upozorenja ili problema u radu sve donedavno. Sve je ok dok se nalazim u području gdje je T2 4G signal jak, no čim izađem iz velikih gradova, piši propalo.


Sva sreća pa je istek ugovora blizu ...

Why so serious?
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Niix  Nisi napisao koji router. Bonbon radi na 2 frekvencije 800+1800mhz zato imaš brzine preko 150 i nije opterečenost korisnicima, Sim karticu ne vračaš slobodno ju smanji po onoj perforaciji da ti ide u mob a kasnije ju staviš natrag u plastiku da ti ide u router. Ima puno korisnika na baznoj stanici od tele2 zato imaš takve brzine!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hvala DDavorin na odgovoru i informacijama. Imam HUAWEI-B315-56EA koji sam uzeo uz taj internet. Probat cu i ovo s karticom u mobitel. Shvacam da nas puno ima na baznoj stanici, ali da li je moguce da sam ja sa minimalnih 20mbps pao na 2mbps evo sada dok pisem ovo 4g mreza mi nejde preko 1.70mbps. 

Niix
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Moguce je, cista matematika....

Brzina bazne stanice podjeljenja s brojem korisnika = brzina koju svaki korisnik dobiva.....

Jedino kad bi bazne stanice ogranicili po pitanju broja korisnika, sto naravno da nece napraviti.....

Ja sam se doslovce vozao okolo s karticom i isprobavao, na rijetkim lokacijama sam dobivao neke ozbiljnije brzine, a i svi koje znam da su na pokucnom su od pocetnih 40-50-80mbps, sad svedeni na par mbps, i to u idealnim uvjetima, barem na ovom podrucju....

Cak i sa prijavljenom brzinom od 0.02mbps, danima je takva bila konstantno, tele2 ne vidi probleme, bazne stanice rade optimalno i nisu zagusene velikim brojem korisnika..... Nadalje ponosno isticu kako u principu po zakonu oni ne moraju isporuciti nikakvu brzinu, usluga ti nije onemogucena, samo nemas srece ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:11 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma sve razumijem da nego sam mislio ipak da je nesto do njih jer je u pocetku bilo sasvim idealno, a sada je muka i patnja. Ono sto je najzalosnije a1 je provukao dvije stanice za optiku, jedna ni 100 metara od mene druga ni 300 i nisam obuhvacen. Tele2 je stvarno velika katastrofa, zanima me kakav je vipov homebox? Jeli on nesto bolji ili ista glupost? Cuo sam da oni imaju do 100gb koristenja

Niix
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Niix kaže...

 Vratim ruter na tvornicke postavke putem njihove stranice 192.168.5.1 nakon toga prebacilo me na quick setup rutera, rijesio sam ime rutera klikcem next

Btw zivim u zgu, dubravi ako je kojim slucajem vazna lokacija.

 Kad vratiš router na tvorničke postavke i IP adresa ti se vrati na tvorničke postavke a kod tog routra ti je 192.168.1.1 ili  192.168.0.1  user admin  loz admin. A tvoja IP koja si napisao 196.168.5.1 nije tvornička

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Probao sam i ne dohvaca tu ip adresu, ali uspio sam pogoditi password za 192.168.8.1 haha prestrasno. Sada jos da da tako uspijem dobiti vecu brzinu di bi bilo kraja

Niix
8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...
nbdy32 kaže...

E ježi ga sad,oču išta dobiti ako ih stavim ili ne ???

 

Mamu im,pa gledal sam da je na 1800,kak mi je to promaklo ...

 

Čini mi se da sam više gledao konektor na kraju nego frekvenciju .... cccccccccccccccccc

 Dobit ćeš 3-5 dBi uz užasan VSWR i manju izlaznu snagu iz rutera ako ima za to ugrađenu zaštitu . Loš VSWR nastaje kad antena nema impedancu 50 ohma i nije rezonantna na radnoj frekvenciji (ne odgovaraju dimenzije elemenata antene) pa dio signala izrači a dio vraća nazad na uređaj što izaziva dodatne gubitke i pregrijavanje izlaznog stupnja uređaja pa i uništenje.

Moguće je čak da i prebaci na unutarnje antene rutera.

 A ako  stavim jednu ????

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice