Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.350
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

tema je mobilna gsm mreža, ne wireless lokalna. imam doma wifi  5ghz AC standard u kući, ali kakve to veze ima s temom...

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pa što mu nisi napisao da je promašio temu nego se upuštaš u raspravu

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

pa što mu nisi napisao da je promašio temu nego se upuštaš u raspravu

 pa što ja znam, možda ima u njegovom gradu neka firma koja nudi 5ghz wifi internet... :D za 2.4 i 3.5 sam već čuo, ali 5 je već malo problematično.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

2.4 Ghz koriste gradski hot spotovi 5Ghz i 2.4ghz koriste drugi davatelji internetske usluge to je sve na lokalnom nivou Wifi. a 3.5Ghz nema davatelja internet usluge osim možda povezivanje njihovih repetitora, a niti nemaš kupiti router na 3.5 Ghz u hr

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

2.4 Ghz koriste gradski hot spotovi 5Ghz i 2.4ghz koriste drugi davatelji internetske usluge to je sve na lokalnom nivou Wifi. a 3.5Ghz nema davatelja internet usluge osim možda povezivanje njihovih repetitora, a niti nemaš kupiti router na 3.5 Ghz u hr

 nije vezano za temu. al eto. zadnja pa nebudem više.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Citizens_Broadband_Radio_Service

 

nelicencirani spektar.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja donekle "riješio svoj problem" tako da sam si kupio novi 4G ruter tp-link.... inače dal ima netko navedeni ruter i kakva iskustva s njime?

Brzina za sada zadovoljavajuća... a navedeni šaljem na servis da im dokažem da su u krivu.....

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Ja donekle "riješio svoj problem" tako da sam si kupio novi 4G ruter tp-link.... inače dal ima netko navedeni ruter i kakva iskustva s njime?

Brzina za sada zadovoljavajuća... a navedeni šaljem na servis da im dokažem da su u krivu.....

 koliko je stari pokazivao?

 

i jesi testirao u par minuta razlike da vidis da je bas do rutera

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

 koliko je stari pokazivao?

 

i jesi testirao u par minuta razlike da vidis da je bas do rutera

 a isto recimo ovako, doduše jednom mi je bacilo 99mbps download... mene je wifi signal zafrkavao ali za sada sve radi kako spada....

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zafrkavao te jer si koristio prenapučeni signal za Wi-Fi. Novi router koristi neki drugi kanal po defaultu koji je manje zagušen i to je to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja vec mislio 4g signal a ne wifi signal, jer sam bio testirao sa par rutera od cat 4 do cat 6 sve isto lose pokazuju pa sam se zato zapitao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

ja vec mislio 4g signal a ne wifi signal, jer sam bio testirao sa par rutera od cat 4 do cat 6 sve isto lose pokazuju pa sam se zato zapitao.

 Brzine mjeri lan-om i onda ih usporedi. wifi je lutrija. ovaj router Tp-link ne ide preko 100Mbps 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ma sve sam istestirao sto mi je palo na pamet. al nesto su zajebali i nema nazad.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja imam navedeni tp-link 4g router (mr-6400) i ne mogu vise koristit 4g vec moram 3g od tele2 jer mi je brzina ocajna. U Kastel sucurcu sam.

Pokvario mi se bio doticni ruter i slao sam ga na servis. Imao sam reviziju 2 i nakon servisa dobio reviziju 3 i tu je krenio moj problem s 4g.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam za sada zadovoljan a ovaj ruter od tele 2 svakako šaljem na servis .....
dali je netko od vas pokušao isplatiti ruter (pošto istog plaćam preko pretplate 2 godine) i koliko vas je ispala cijena?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidim da je HAKOM raspisao natječaj za podjelu 70MHz FDD i 50MHz TDD spektra na 2.6GHz. Tako da bi se sve mreže mogle fino ubrzati tijekom ove godine negdje. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

Vidim da je HAKOM raspisao natječaj za podjelu 70MHz FDD i 50MHz TDD spektra na 2.6GHz. Tako da bi se sve mreže mogle fino ubrzati tijekom ove godine negdje. 

 ja neznam kakve antene koristi tele2 na odašiljačima, ali ako su striktno na 1800mhz đaba natječaj za bilo koji osim 1800mhz spektra.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

tele2 zanima 2100Mhz (pošto već ima 4G na 2100) ponude su već date i 15.02 znat će se sve koliko tele2 dobio blokova a koliko A1. ne vjerujem da će tele2 ići na 2600

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/otvorene-su-ponude-zaprimljene-u-postupku-javne-drazbe-radiofrekvencijskog-spektra

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 14:09 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo i u boji stanje frekvencija i blokova u HR

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako tih 2600 MHz neće moći koristiti za 5G. Po meni je glupo da sada iskrcavaju silne milijune. S čim će onda uzeti koncesiju na 5G.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 15:01 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

2600 je zamišljena za 4G i kao neka prijelazna frekvencija za 5G koji će biti na 3500Mhz

5G tek za 5 godina ako se šta ne promjeni

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 18:08 (DDavorin).
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Što za 5 godina? Pa vip i ht idu u rad na 5G čim se raspiše natječaj i pokupuju frekvencije. Vip daje 500 milja eura u opremanje. Najbolje da će telci čekati cijelih 5 godina na to tako da im ovi pokupuju sve frekve. Pa nisu valjda toliko blesavi.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ht već ima sve spremno za 5G u Zagrebu, zagrebačkoj županiji i u Istri. Samo čekaju HAKOM i raspisivanje natječaja za dodikelu frekvencija....Citiram. ".....fokus je na modernizaciji radijske mreže prema SRAN konceptu - tehnologiji koja osigurava kogezistenciju 2G, 3G, 4G i 5G mreže na istoj opremi. Nova je oprema već postavljena u Istri, Zagrebu i okolici, a do kraja ove godine u planu je pripremiti i ostatak Hrvatske za uvođenje 5G tehnologije." Kraj citata. Ako će telci čekati 5 godina za to onda su fakat u banani.

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/ht---546905.html
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ako tih 2600 MHz neće moći koristiti za 5G. Po meni je glupo da sada iskrcavaju silne milijune. S čim će onda uzeti koncesiju na 5G.

 Može se koristiti frekvencija za bilo što.

DDavorin kaže...

2600 je zamišljena za 4G i kao neka prijelazna frekvencija za 5G koji će biti na 3500Mhz

5G tek za 5 godina ako se šta ne promjeni

 Kakvih crnih 5 godina. HT je već u Istri pripremio sve za 5G, a sad idu i u ostale dijelove s novom opremom. Jedino što se čeka su 5G mobiteli. Ovi 2600MHz će vrlo vjerojatno do pojave 5G uređaja biti alocirano za 4G, a tad će prenamijeniti za 5G.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sva oprema koju sad imaju u radu pogotovo primopredajni uređaji i antene  ne odgovaraju za 5G  , a na ovim bandovima 3G/4G koje imaju zakupljene ne mogu raditi jer nemaju dovoljan bandwith (širinu u MHz) za brzinu 5G. Zasad bi se dozvola mogla dobiti samo za eksperimentalno testiranje sa ograničenim dometom i trajanjem (neki manji gradić).

A koliko je problem vidjet če se i sa potrebnim kapacitetom ( >Tb ) za dolaz do svake bazne mobilne postaje pa mislim da če proći i više od 5god. osim ako ne misle pokriti samo grad ZG.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo. Imaju i telci priliku kupiti 2600 MHz jer od uparenih 2X70 MHz jedan ponuđač može kupiti najviše 2X20MHz. Sad je samo na njima da li će....
https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/krece-utrka-za-frekvencijama-za-5g-mreze

Ove godine na tržište izlazi tridesetak smarphonea sa 5G funkcionalnošću. Ne vidim čemu čekati punih 5 godina za to.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa imat će bandwith kad dobiju u zakup frekvencije na 3500 MHz ili višlje. Sada niti nisu platili da bi im HAKOM dao da rade na tim frekvencijama. Kaj ste vi svi nešto prespavali?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Sva oprema koju sad imaju u radu pogotovo primopredajni uređaji i antene  ne odgovaraju za 5G  , a na ovim bandovima 3G/4G koje imaju zakupljene ne mogu raditi jer nemaju dovoljan bandwith (širinu u MHz) za brzinu 5G. Zasad bi se dozvola mogla dobiti samo za eksperimentalno testiranje sa ograničenim dometom i trajanjem (neki manji gradić).

A koliko je problem vidjet če se i sa potrebnim kapacitetom ( >Tb ) za dolaz do svake bazne mobilne postaje pa mislim da če proći i više od 5god. osim ako ne misle pokriti samo grad ZG.

Zašto bi HT plaćao Ericsson da im ugrađuje nekompatiblinu opremu?

 

Kako ne, u FR1 5G zahtijeva minimalno jedan 20MHz blok do maksimalno 5 takvih blokova. Do velike većine baznih stanica idu optičke niti pa ne vidim kako bi tu mogao nastati problem.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

4g,5g, ma 100000g koji ce nama to qurac kada su cijene i za ono sto nudi uzas? Da se tele2 ne dogadaju ovakve stvari sa previse korisnika bilo bi super za 170kn mjesecno, ako nista.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice