Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.055.947
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
thebatman kaže...
MUĆAK kaže...
thebatman kaže...

Ja zadovoljan ^^

 A kru' te jeba dis ti ,

jel metropola  ......

 Split

 A jel ti sidiš na baznoj stanici , nego di si uhvatio tu brzinu jes li blizu bazne i jel tako u cilom Splitu.

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi, bok!

 

Ovako, odlučio sam se uzeti 'bezbroj GB' Tarifu od Tele2. Zanima me je li itko imao iskustva s oba routera koja nude uz tarifu, dakle ZTE MF920V i Huawei B525. 

 

Pozicija je Hermanova ulica u Zagrebu (blizu Velesajma), a stančić ima jedva 35 kvadrata i internet mora biti dostupan u doslovno jednoj prostoriji. 

 

Dakle, hoće li mi za to biti dovoljan ovaj od ZTE-a, ili bih morao uzeti Huawei? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Simpzon kaže...

Ljudi, bok!

 

Ovako, odlučio sam se uzeti 'bezbroj GB' Tarifu od Tele2. Zanima me je li itko imao iskustva s oba routera koja nude uz tarifu, dakle ZTE MF920V i Huawei B525. 

 

Pozicija je Hermanova ulica u Zagrebu (blizu Velesajma), a stančić ima jedva 35 kvadrata i internet mora biti dostupan u doslovno jednoj prostoriji. 

 

Dakle, hoće li mi za to biti dovoljan ovaj od ZTE-a, ili bih morao uzeti Huawei? 

 Ako uzimaš na rate uređaj onda svakako 525 ,a ako za keš a nisi pri parama onda jeftiniji u svakom pogledu 525 je bolji router

16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji Windows program za statistiku koristite?

Google mi ne izbacuje niš korisno.

 

Za mob imam LTE Stats for Huawei Routers ali ne znam s čim mjeriti na laptopu.

Vidim da bacate dosta detaljne skrinse pa me zanima s čim mjerite...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...

Koji Windows program za statistiku koristite?

Google mi ne izbacuje niš korisno.

 

Za mob imam LTE Stats for Huawei Routers ali ne znam s čim mjeriti na laptopu.

 

 

Vidim da bacate dosta detaljne skrinse pa me zanima s čim mjerite...

Tu imaš sve  i toolbox i lte wacth  

https://mega.nz/#F!fUYB3LiQ!lS35ocsbiJy4aT7aXd-U-Q!KEhXDKqA

 

ili lte wacth skini s orginal stranice  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 14:40 (DDavorin).
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li se na kraju Tele2 bon moze preko SMS-a nadoplatiti samom sebi? Pitam zato jer su skoro sve informacije na Tele2 stranicama pogresne a na ZTE MF286 je jedini nacin za nadoplatu bona bez prebacivanja SIM kartice u mobitel slanje SMS-a.

 

Na:

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-na-bonove/

 

pod 'Uvjeti koristenja i najcesca pitanja' pise:

 

Kad se dogodi da potrošiš sve megabajte unutar svih paketa i tarife, blokirat ćemo ti surfanje i preusmjerit ga na besplatnu stranicuhttp://bit.do/gigabajtigdje ćeš moći odabrati želiš li aktivirati novu tarifu ili nastaviti surfati po cijeni od 0,45kn/MB. Na toj istoj stranici možeš nadoplatiti svoj račun bonom i provjeriti stanje računa. Stranici ujedno možeš pristupiti u svakom trenutku.

 

Meni kad dodjem na taj link s tarifom Bezbroj GB na bonove napise: 'Stranica je dostupna samo za Tele2 korisnike bonova.'!?

 

Na istom linku (a i pod Cesto postavljana pitanja) pise i:

 

Odaberi tarifu koja najviše odgovara tvojim surferskim potrebama i uživaj u 4G tehnologiji. Na raspolaganju su ti sljedeće internet tarife na bonove, koje možeš aktivirati slanjem odgovarajuće ključne riječi na broj 13888:

4 GB, cijena: 49 kn, ključna riječ za aktivaciju: 4GB
• 10 GB; cijena: 99 kn; ključna riječ za aktivaciju: 10GB
• BEZBROJ GB, cijena: 199 kn; ključna riječ: BEZBROJGB

 

Ali kljucna rijec BEZBROJGB ne postoji nego je ispravna kljucna rijec BEZBROJ a tovu sam informaciju na kraju pronasao ovdje:

 

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/cesto-postavljana-pitanja/aktivacije-i-promjene-tarifa/fc50/

 

Isto tako pise i:

 

Kupio/la sam Start paket Mobilni internet na bonove. Koliko kuna imam na računu i koja mi je tarifa aktivna? 
Na računu imaš početnih 10 kn i 50 MB prometa koje možeš iskoristiti u roku od 10 dana od dana aktivacije. Aktivna ti je tarifa Mobilni Internet s blokiranjem surfanja.

 

Ali niti to nije tocno, kad sam prvi put ubacio SIM karticu je na racunu bilo 20 kn i 100 MB a tarifa nije bila 'Mobilni internet s blokiranjem surfanja' nego je pocetna tarifa bila 'Osnovna tarifa' a surfanje mi nije bilo blokirano.

 

Pise i:

 

Koja je 4G brzina dostupna na opcijama Mobilnog interneta na bonove?
Brzina na osnovnim tarifama Mobilni Internet uz blokiranje surfanja te Mobilni Internet uz mogućnost surfanja je do 25 Mbit/s na 4G mreži, a aktivacijom tarifa 4 GB, 10 GB ili Bezbroj GB dostupna je brzina do 75 Mbit/s također na 4G mreži.

 

Brzinu sam testirao na puno lokacija i na niti jednoj lokaciji u niti jedno vrijeme nije download bio veci od 50 Mb/s a upload nikada nije bio veci od 25 Mb/s iz cega zakljucujem da je brzina na tarifi Bezbroj GB na bonove limitirana na 50/25.

 

Cini mi se da sam negdje procitao da ce se tarifa Bezbroj GB ako na racunu ima dosta novaca sama reaktivirati ali to trenutno ne mogu naci nego nalazim samo gdje pise da se nece reaktivirati sama. Ali s obzirom da mi na pocetku nije bilo ukljuceno blokiranje surfanja, imam osjecaj da bi se moglo desiti da mi se nakon isteka tarife Bezbroj GB promet pocne naplacivati pa da mi to u roku par minuta isprazni karticu?!

 

Isto tako postoje i dvije razlicite informacije o ogranicenjima na tarifi Brzbroj GB, ovdje:

 

https://www.tele2.hr/neogranicena-sloboda-surfanja/

 

pise:

 

Svim korisnicima obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB svaki dan dodijeljeno je 5 GB podatkovnog prometa. Nakon potrošenih 5 GB samo moraš potvrditi da želiš dalje nastaviti surfati nakon čega ti se dodjeljuje novih 2 GB prometa, bez ikakve naplate i tako bezbroj puta u danu. Koliko god gigabajta ti srce želi.

 

a na prethodnom linku pod 'Cesto postavljana pitanja' pise:

 

Postoji li neko ograničenje kod BEZBROJ GB podatkovnog paketa?
U Tele2 je internet stvarno neograničen! Sve neograničene usluge uvijek imaju načelo pravednog korištenja u sklopu Uvjeta korištenja. Njegova svrha je zaštita od zlonamjernog korištenja kako bismo omogućili istu kvalitetu pristupa mreži od prvog do zadnjeg GB. Svim korisnicima tarife BEZBROJ GB dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1TB podatkovnog prometa unutar 30 dana od aktivacije tarife. Ako ih potrošiš, pristupna brzina internetu ograničit će se do 1Mb/s kod skidanja i slanja podataka o čemu ćemo te obavijestiti. Ta brzina i dalje osigurava odlično korisničko iskustvo.

 

Uglavnom, cijeli niz potpuno pogresnih informacija i informacija koje su u medjusobnoj suprotnosti.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 22:15 (Chupo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa bolji moj mobilni 4G na tele2 nego vaš "kućni" 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Luka123 kaže...

Pa bolji moj mobilni 4G na tele2 nego vaš "kućni" 

Ma brzi je kucni

https://www.speedtest.net/result/8096844567

 

-
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Chupo 

 

Bon možeš kupiti i nadoplatiti na njihovom portalu direktno na svoj broj bez SMS, a ako želiš putem SMS zte286 ima opciju primanja i slanja SMS tako da i tim putem možeš nadoplatiti bon

20Kn i 100GB start paket (pa to je super znači kome je dovoljno 100GB mjesečno kupi samo start paket), a kako znaš da je 100GB?? Na portalu je 10kn i 50MB

Brzina je limitirana 75-25 u idealnim uvjetima imaš tu brzinu!

Sve informacije su točne samo moraš malo bolje čitati  imaš 1TB za cijeli mjesec ako to potrošiš prije isteka tog mjeseca moraš nadoplatiti bon i ponovo aktivirati tarifu!

A ovo drugo kad potrošiš  5GB u jednom danu moraš aktivirati 2GB besplatno i tako u nedogled taj dan i to se odnosi na korisnike sa pretplatom ,a ne na bonaše

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 15:16 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Luka123 kaže...

Pa bolji moj mobilni 4G na tele2 nego vaš "kućni" 

 Daleko si ti od kućnog tele2!

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ponovno se ide daleko od teme.....

neki žive tu, neki tamo, npr meni je bolji tele 2 pokućni od mojeg kućnog... pa se ne hvalim tu i ne pišem....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemaju svi takve brzine ne muljajte ljude. Tj. Prije će dobru brzinu na mobilnom netu ostvariti onaj koji ide okolo od onoga koji stalno čuči doma. Ovo je ipak mobilni internet.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 22:26 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Svatko od nas može pronaći baznu na kojoj taj tren nema nikoga osim nas i ostvariti dobru brzinu. Kao da je to problem. To što taj tren nema nikoga osim nas je više iznimka nego pravilo.
P.s. i onda frajer pošalje danas brzinu od 12.7. prošle godine. A koja ti je sad brzina? Valjda si naučio slat brzine od tog trena, a ne od prije godinu dana.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 21:57 (Oldy).
 
5 0 hvala 2
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da prošla godina ali 12 mjesec a ne 7 kako ti misliš evo moje zadnje mjerenje na tele2 prije prebacivanja na A1

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I ti misliš da je to "loše"?
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma to je ok brzina. Više od godinu dana sam koristio Tele2i sve super kod mene, ali u zadnja dva mjeseca dosta često su mi brzine bile oko 20 i ispod iako znam da mnogi ni to nemaju, testirao sam A1 i evo koristim ga recimo 3mj i nikad mi brzina nije pala ispod 120 samo zbog brzine sam otišao s Tele2 iako to ne znači da se neću vratiti ako se što popravi pošto su kupili nove blokove frekvencija na 2100Mhz i u igri su za 2600Mhz. I na A1 sad je noćna opcija od ponoći pa do 10 ujutro tako da s tim brzinama koje imam skinem sve velike fajlove bioi film ili što drugo.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da to sam cuo da su zakupili frekvenciju od 2100 Mhz dal to znaci da u ovoj godini mozemo ocekivat da ce na njoj krenit i da ce doc do povecanja brzine?

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

sve je na njima.... operaterima

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam ja kod sebe bazne 2100 MHz od srpnja prošle godine koje su dodane na one prije 1800MHz iz 2016. I nema nikakvih povećanja brzina. Svaka radi za sebe jer su i okrenute svaka na svoju stranu.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

nema u ovom slučaju puno veze kamo su okrenute ako primaš s jednog mjesta obje frekvencije i imaš cat6 router radio bi ti istodobno na 1800+2100 i imao bi veće brzine al očito ta agregacija ne radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod mene mjesecima bolje rećeno od početka ugovora u popodnevnim i većernjim satima ispod ili oko 1gbit download na 4G pa je ukljućen samo 3G koji ide do 10 mbita a po danu nekad i do 16-17mbita.Ne znam šta bi rekli za ovakav pokučni,još mjesec dana do kraja ugovora.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam dobre brzine samo rano ujutro ili kasno uvečer, makar testirao sam ovih dana ujutro brzinu i tu je dosta palo, Tokom opterečenja povuče po 10-20 mb (više 10 uvečer) a gledanje vide-a na youtubu je nekad prava muka nekad zapinje nekad ne, razgovor preko discorda i sličnih stvari ako se samo surfa u tom trenutku odma skakuče ping i robotizira se svima glas. Mislim ne bunim se nego to su stvari koje sam ja primjetio najviše da me smetaju. Nemam baš izbora jel kako god da okrenem opet mi je bolje nego 4 mb/s od t-coma. Jedina stvar koja me drži da dalje koristim pokučni je kolko tolko solidan ping ne varira nikad. Šta nisu mogli napravit nekako da se svima limitira nekakao download i upload da se to malo rastereti?

Ovakve su brzine poslje 12H do nekih cca 23h Ovakve su brzine poslje 12H do nekih cca 23h
Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 21:13 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Možda bi  dobio nešto na brzini da ti je signal bolji jer vidim UL ti je samo pola,a kod dobrog signala ide preko 40 jer UL je rijetko opterećen

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nema najnize brzine, svi dijele brzinu i kao ne moze se limitirati svima jednaka brzina, a ako prekoracis dl, onda mogu limitirati brzinu stvarno nejasno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Možda bi  dobio nešto na brzini da ti je signal bolji jer vidim UL ti je samo pola,a kod dobrog signala ide preko 40 jer UL je rijetko opterećen

 Signal je uvijek na 5 crta več godinu dana, ruter stoji na ormaru do prozora i dostupna mu je zračna linija. Sada kako ovo pišem imam super brzinu koja če nažalost svakih sat vremena počet padati do 5 mb.

Jutarnji rezultati koji su super ali u prosjeku su bili za 15 plus minus bolji Jutarnji rezultati koji su super ali u prosjeku su bili za 15 plus minus bolji
Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imaš pravu ekipu koja skida non stop ovo povećanje brzine dobiješ kad odu na wc

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zrinjevac iz tramvaja. Netko je jednom pitao za Zrinjevac.
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dobro imao sam super net čak 4 sata   Road to 5 mb soon!

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 10:27 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Na mojoj lokaciji, usporedba router huawei b315s vs iphone xs, s time da je router u potkrovlju kuce blizu prozora.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nadimak2244 kaže...

Nema najnize brzine, svi dijele brzinu i kao ne moze se limitirati svima jednaka brzina, a ako prekoracis dl, onda mogu limitirati brzinu stvarno nejasno.

 naravno da se može limitirat brzina za korisnike. ali to veže niz problema nepotrebnih. recimo imaš 10 ljudi na 100 megabita. svakome 10mbita, 9 ništa ne radi ovaj 10-ti i dalje ima 10 mbita. 90mbita brzine bačeno u vjetar. i to govorimo recimo o fiksnoj liniji, a sad još dodaj da je ovo bežično i prenosivo. komplikacije rastu eksponencijalno. dosele ti se 20 ljudi , više nemaš 10 nego 3 mbita makar ostalih 29 niš ne radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice