Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.008
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Samo na 2100 i to su zakupili dva bloka po 10 Mhz,20Mhz=150 Mbps. E sad ovisi o routeru dali ima mogučnost intra-band non-contiguous ako nema max brzina u idealnim uvjetima će biti 75Mbp.s Zte MF286 ima tu mogučnost i sa njima u idealnim uvjetima se mogu dobiti Max brzine 150/50. Nema CA2 1800+2100

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 17:48 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jedno pitanje. Uzeo sam novu pretplatu zbog vanjske antene koja se nudi Huawei LTE Antenna A77, uz tu antenu su mi dali ZTE MF286 Router. Ne mogu nigdje naći postavke za antenu ili router antenu automatski prepoznaje. Kakva su vaša iskustva.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Samo na 2100 i to su zakupili dva bloka po 10 Mhz,20Mhz=150 Mbps. E sad ovisi o routeru dali ima mogučnost intra-band non-contiguous ako nema max brzina u idealnim uvjetima će biti 75Mbp.s Zte MF286 ima tu mogučnost i sa njima u idealnim uvjetima se mogu dobiti Max brzine 150/50. Nema CA2 1800+2100

 Huawei b525 dali on moze??

-
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

B315 jel može?

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

B525 može, a B315 nisam siguran treba naći njegove specifikacije

one za koje znam su zte mf286, B525, B618, B715. E5186

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A i sami Švedani imaju veselja sa svojim tele2. Klasičan odgovor na pritužbu. Pošalji im informacije o broju i adresi što i naši rade, al ne vjerujem da ima koristi od toga. Dakle i u Švedskoj su nakrcali korisnika, al kapaciteti mreže to ne prate kao i kod nas.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koja je zapravo alternativa Pokućnom? T-com nudi ograničeni paket prometa za otprilike iste novce, Vipov Homebox je neprenosiv, odnosno veže broj "fiksne" linije na sebe (ako nisam krivo shvatio) i Tele2 ima problem sa malim kapacitetom mreže naspram broja korisnika. Pick your poison ...

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cesc kaže...

Koja je zapravo alternativa Pokućnom? T-com nudi ograničeni paket prometa za otprilike iste novce, Vipov Homebox je neprenosiv, odnosno veže broj "fiksne" linije na sebe (ako nisam krivo shvatio) i Tele2 ima problem sa malim kapacitetom mreže naspram broja korisnika. Pick your poison ...

 Odgovorio si sam sebi nema alternative za tu lovu i toliki promet! Što se tiče 4G. Imaš za 300kn flat na T-com-u

16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali ova slika u privitku znači da je samo ova čelija kaj pokriva mali prostor na 2100mhz?

Lokacija Ivanščica pa bacite pogled vi znalci.

 

Ak je, onda meni hvata tu čeliju, a s druge sam strane!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod operatera Tele2 imam uslugu raspali neograniceno.Sada me znaima dali bih mogao preci na ekipnu i uzeti jos jedna broj sim koji bi išao u jedan stari mobitel koji ima 4g i služio bi kao ruter.Dali se to može? isplati? ili ima neka opcija.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...

Dali ova slika u privitku znači da je samo ova čelija kaj pokriva mali prostor na 2100mhz?

Lokacija Ivanščica pa bacite pogled vi znalci.

 

Ak je, onda meni hvata tu čeliju, a s druge sam strane!

 Jesi se prošle godine mogao spojiti na 2100?

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ne ali i sad mi je jako loš signal na 2100, iako je brzina dosta veća, zapravo ko nekad na 1800.

 

Od sve 4 čelije, samo ta s namanjim opsegom ima 2100 ak ja dobro kužim?

A ta je nasuprot mene.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ta čelija na 2100 je od 2018g znači nije na novo napravljena cellmapper nema baš neki update baznih stanica jer ovisi o samim korisnicima koji prijavljuju. Na koji cell ID si spojen na 2100?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanimljivo kako su čekali da počnu isticati dvogodišnji ugovori koji je većina sklopila prije 2 godine pa da krenu unaprijeđivati mrežu barem tu kod mene u Umagu.Slučajnost?Ne vjerujem ni 1% u tu kombinaciju,ljudi su se žalili i prije 6,12,18,20 mjeseci i nisu poduzeli apsolutno ništa do ovog trenutka kad im je zaprijetilo da ostanu bez lijepog broja korisnika.Meni je prosjećno bio download 1 mbit u večernjim satima na 4G mreži jedno 22 mjeseca i zadnjih tjedan dana rijetko ispod 22 mbit-a.Mislim da ću ostati i dalje kod njih ali ni slučajno pod ugovorom da mi se ne desi ponovo isto.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

operateri tu ne mogu ništa sve ovisi o HAKOM-u on je raspisao natječaj za dodatne blokove na 2100 a to što se baš poklopilo s istekom većine ugovora je sasvim slučajno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

ta čelija na 2100 je od 2018g znači nije na novo napravljena cellmapper nema baš neki update baznih stanica jer ovisi o samim korisnicima koji prijavljuju. Na koji cell ID si spojen na 2100?

 

E to ne znam, na LTE Watch mi pod global cell id uvek piše 0, za obje frekvencije...

 

Ali mislim da ova čelija kaj cilja k meni (još) nema i 2100.

 

Ekstremno veliko područje pokriva ta bazna, pod hitno ih treba još.

 

 

 

Update:

 

Zapravo sam skoro siguran da hvatam od ove sa strane, kaj cilja na Zlatar-Bedekovčina i puno dalje, prema tam mi je sve otvoreno.

Za tu čeliju piše "last seen: 1.ožujka 2019." - kaj god da to značilo, iako ne piše da ima 2100.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 14:34 (Armor).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

last seen- zadnje viđena a first seen šta ti piše? 2100 si imao i prije samo je bio 3G sad su prebacili dio na 4G  čelije 1800 i 2100 su usmjerene jednako na sve strane dvije tri ili četiri naravno da ti je slabiji signal na 2100 pa viša je frekvencija manji domet trebaš antenu sa jačim dobitkom poželjna samo za 2100. Stavi sim u mob skini si aplikaciju  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=hr  ili ovu  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest  ili ovu  https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster  ili ovu  https://play.google.com/store/apps/details?id=net.simplyadvanced.ltediscovery i dobit ćeš sve parametre sad ovisi koju apk ti podržava mob

Moj PC  
1 0 hvala 3
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

trenutno stanje od kako se popravilo

 

http://prntscr.com/n228qy

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nakon ponovnog sklapanja ugovora zbog nabavke vanjske antene od Tele2ovo je trenutna brzina u 20:15, nasparam ranijih dana, tjedana i mjeseci na LTE signalu. Prije par dana su me povratno zvali iz tehničke podrške i rekli su da rade na puštanju dodatne frekfencije i to bi trebalo proraditi do kraja mjeseca, jer su dobili napokon odobrenje od HAKOM-a. Rekli su da bi se situacija trebala poboljšati tako da bi brzine trebale biti teoretski 10 puta brže od koje smo imali. do sada sam morao biti na 3G i koristiti HT mrežu da bih imao brzinu između 9-13 mb/s. Na LTE sam imao preko dana 4 mb/s, a navecer jedva 1 mb. Nadam se da se neće pokvariti nakon što sam ih pohvalio hahaha.

 

https://www.speedtest.net/result/8136927119.png

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ctodorov kaže...

Nakon ponovnog sklapanja ugovora zbog nabavke vanjske antene od Tele2ovo je trenutna brzina u 20:15, nasparam ranijih dana, tjedana i mjeseci na LTE signalu. Prije par dana su me povratno zvali iz tehničke podrške i rekli su da rade na puštanju dodatne frekfencije i to bi trebalo proraditi do kraja mjeseca, jer su dobili napokon odobrenje od HAKOM-a. Rekli su da bi se situacija trebala poboljšati tako da bi brzine trebale biti teoretski 10 puta brže od koje smo imali. do sada sam morao biti na 3G i koristiti HT mrežu da bih imao brzinu između 9-13 mb/s. Na LTE sam imao preko dana 4 mb/s, a navecer jedva 1 mb. Nadam se da se neće pokvariti nakon što sam ih pohvalio hahaha.

 

https://www.speedtest.net/result/8136927119.png

 A i ti si se usrećio ako ti je to stalna brzina to je strava i užas,i kod mene je slično u Crikvenici istočno 10/4 mbps dok sam u centru izmjerio i

85/50 mbps.

Samo ja nisam pod ugovorom nego samo pretplata 169 kn.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kao što sam i naveo, ovo je opet prevelika razlika u brzini za mene, jer od njihove najbliže antene sam udaljen oko 2,5 Km Sjevero-istočno od moje kuće, dok je najbolaj antena sjevernije u Brdu oko 6,5 Km. U gradu je bolja brzina, ali za sada je OK. Još sam tu njihovu antenu izvadio vani i na visini je otprilike na 5 metara od zemlje. Ja sam inače iz Slavonskoga Broda, južniji dio grada iza Krajiške ili bliže tzv visećem naftovodu koji ide prema rafineriji u BIH, za neke na forumu iz Slavonskoga Broda.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo jedna izgleda mi dobra solucija za poboljšanje signala 1800 i 2100, a iskoristi se nekorišteni satelitski tanjur. Izgleda mi ok i mislim da bi to dobro funkcioniralo, da nemam grid antene išao bi na tu soluciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Evo jedna izgleda mi dobra solucija za poboljšanje signala 1800 i 2100, a iskoristi se nekorišteni satelitski tanjur. Izgleda mi ok i mislim da bi to dobro funkcioniralo, da nemam grid antene išao bi na tu soluciju.

 neznam, nekako na istom lmb križat ulzlaznu i dolaznu frekvenciju... nije baš pametno. nije to stari 3g, ovo je 4g mimo.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ctodorov kaže...

 i rekli su da rade na puštanju dodatne frekfencije i to bi trebalo proraditi do kraja mjeseca, jer su dobili napokon odobrenje od HAKOM-a. Rekli su da bi se situacija trebala poboljšati tako da bi brzine trebale biti teoretski 10 puta brže od koje smo imali. 

 To će biti u cijeloj Hrvatskoj ili samo određeni dijelovi ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koliko sam iz razgovora shvatio, to bi trebalo biti za cijelu Hrvatsku.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
DDavorin kaže...

Evo jedna izgleda mi dobra solucija za poboljšanje signala 1800 i 2100, a iskoristi se nekorišteni satelitski tanjur. Izgleda mi ok i mislim da bi to dobro funkcioniralo, da nemam grid antene išao bi na tu soluciju.

 neznam, nekako na istom lmb križat ulzlaznu i dolaznu frekvenciju... nije baš pametno. nije to stari 3g, ovo je 4g mimo.

 To su dva izlaza pošto je MIMO tako barem ja shvaćam  isto kao i panelka ima dva izlaza tj 2 koaksijalca koji idu u router.

 

 https://www.ebay.co.uk/itm/Mobile-Broadband-Antenna-MIMO-Huawei-Aerial-3G-4G-LTE-Receiver-E5372-E5786-E5377-/281920898240

 

evo i panel antena ista stvar samo što je veča

 

https://www.amazon.com/Proxicast-Cross-Polarized-High-Gain-Fixed-Mount-Antenna/dp/B01NBSLNJ6

 

 imaš dvije iskre jedna je za DL a druga je za UL i DL tako su ti antenski ulazi u routeru

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 21:11 (DDavorin).
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moze pitanje za vas koji imate B525 - ima li ova verzija softvera od Tele2 mogucnost rada u bridge modu (u originalnom softveru se opcija nalazi pod settings/security/bridge mode)? 

 

Ako ne, da li je moguce instalirati originalni softver ili su i to zakljucali?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Enigmus-zg kaže...

Moze pitanje za vas koji imate B525 - ima li ova verzija softvera od Tele2 mogucnost rada u bridge modu (u originalnom softveru se opcija nalazi pod settings/security/bridge mode)? 

 

Ako ne, da li je moguce instalirati originalni softver ili su i to zakljucali?

 B525 sa Tele2 FW nema opcije bridge mode. Može se instalirati bilo koji FW drugog operatera a i orginalni FW!

5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Spasibo! Hvala ti!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav montirane iskre p56 pa ko se razumije dal su dobro podesene ima li veze gornja ili donja koja mora bit prva

-
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 12:25 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice