Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.060.212
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jedno pitanjce.

 

Ako se isproba kartica bilo kojeg operatera na mobitelu i izmjeri se određena brzina na određenoj lokaciji, može li se onda ista brzina očekivati i putem rutera za istog tog operatera?

 

Pretpostavljam da i mobitel i router moraju imati jednake karakteristike CAT4/CAT6 kako bi bili usporedivi? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icek_picek kaže...

Jedno pitanjce.

 

Ako se isproba kartica bilo kojeg operatera na mobitelu i izmjeri se određena brzina na određenoj lokaciji, može li se onda ista brzina očekivati i putem rutera za istog tog operatera?

 

Pretpostavljam da i mobitel i router moraju imati jednake karakteristike CAT4/CAT6 kako bi bili usporedivi? 

 naravno. s tim da ruter raspolaže sa puno boljim pojačalima signala. ali okvirno bi trebali biti slični signali i brzine.

 

s tim da ruter ima opciju vanjskih antena. i tu je ruter uvijek u boljem položaju.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

hvala puno na odgovoru.

 

bi li to znacilo da je A1 napravio neka poboljšanja u infrastrukturi?

 

Naime, prije 2.5 g na homeboxu sam mjerio oko 40Mbit/s, u međuvremenu sam prešao na pokućni Tele2 na kojem mjerim u prosjeku 30-40Mbit/s. Na mobitelu sam na A1 i trenutno mjerim između 80-130Mbit/s.

 

Gigabox sam isprobao na 1 dan, ali ista situacija kao i na Tele2.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ivan M. kaže...

Zanima li nekoga aplikacija koja automatski odgovara na SMS "Nastavite surfati bez dodatne naplate slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880..."?
*Ovo se odnosi samo na one koji imaju neograničenu tarifu raspali

Ako nekoga zanima i želi isprobati, na ovom linku može skinuti probnu android aplikaciju za slanje SMS-a NASTAVI.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Buljko kaže...

 

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 pa to i je poanta 4G mreže. razdvajanje odlaznih i dolaznih podataka zbog smanjivanja latencija. zato su potrebne 2 antene. za 5G će treba 4 antene. tako da počnite šparat... :D

 

AF139 kaže...
Buljko kaže...

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 Ništa bolje nećeš dobiti sa spojenom jednom antenom , ali kad spojiš dvije tada prilikom konekcije na baznu postaju tvoj ruter je "obavjesti" da radi u MIMO Diversity modu pa tada bazna postaja dio podataka prema tebi šalje u jednoj polarizaciji a drugi dio u drugoj polarizaciji u isto vrijeme.

 

Momci, trebam pomoć.. Napravio sam zamjenu u Kermanu (pohvale) za te dvije antene sa nosačima koji su već podešeni na 45° nagib i montirali:

 

 

S jednom antenom na (desnom) priključku je ok, međutim, kad su obje spojene, onda ne ide iznad 20 Mbit/s (s jednom antenom je išlo do oko 40 Mbit/s).. Isprobali smo obje antene pojedinačno i obje rade ok, ali čim su istovremeno spojene, brzina pada na cca 20 Mbit/s. Razmak između antena je 80-ak cm cca.

 

Nešto sam pročitao na jednom drugom forumu da ZTE MF286 ne podržava dvije vanjske antene, je li to moguće??

 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod ZTE MF286 MIMO se formira samo između unutarnje antene i vanjske antene, tako da vanjska antena MIMO nije moguća))

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

 

samo jedno pitanje,malo off topic.

Pokućni internet je katastrofa poslije probnog roka.Dali je moguće nešto postići prčkanjem po sustavu rutera ili nije.Ruter je b525.Kada sam uzeo imao sam par dana period gdje mi je download bio oko 20mb/s i to mi je bilo ok,i na to pristajem...ali sada jedva 2mb/s

Koji k.... jel se moze nesto uciniti po tom pitanju ili piši propalo

dobus
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dobus kaže...

Pozdrav,

 

samo jedno pitanje,malo off topic.

Pokućni internet je katastrofa poslije probnog roka.Dali je moguće nešto postići prčkanjem po sustavu rutera ili nije.Ruter je b525.Kada sam uzeo imao sam par dana period gdje mi je download bio oko 20mb/s i to mi je bilo ok,i na to pristajem...ali sada jedva 2mb/s

Koji k.... jel se moze nesto uciniti po tom pitanju ili piši propalo

 Koliki ti je UL? Stanje signala?

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Kod ZTE MF286 MIMO se formira samo između unutarnje antene i vanjske antene, tako da vanjska antena MIMO nije moguća))

 3x3 MIMO ...valjda 2 vanjske i unutarnja ?

 

https://www.4gltemall.com/blog/tag/zte-mf286/

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...
DDavorin kaže...

Kod ZTE MF286 MIMO se formira samo između unutarnje antene i vanjske antene, tako da vanjska antena MIMO nije moguća))

 3x3 MIMO ...valjda 2 vanjske i unutarnja ?

 

https://www.4gltemall.com/blog/tag/zte-mf286/

 3x3 MIMO to je za WLAN

 

802.11b/g/n/ac, dual-band 2.4GHz & 5GHz

 

64 users

 

3 x 3 MIMO

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 15:12 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
icek_picek kaže...

Jedno pitanjce.

 

Ako se isproba kartica bilo kojeg operatera na mobitelu i izmjeri se određena brzina na određenoj lokaciji, može li se onda ista brzina očekivati i putem rutera za istog tog operatera?

 

Pretpostavljam da i mobitel i router moraju imati jednake karakteristike CAT4/CAT6 kako bi bili usporedivi? 

 naravno. s tim da ruter raspolaže sa puno boljim pojačalima signala. ali okvirno bi trebali biti slični signali i brzine.

 

s tim da ruter ima opciju vanjskih antena. i tu je ruter uvijek u boljem položaju.

 Ja sam se već zeznuo puno puta tako, na s10+ mjerim skoro uvijek 2x brzinu nego sa TELE2 routerom, onima najboljim koji imaju..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
AF139 kaže...
DDavorin kaže...

Kod ZTE MF286 MIMO se formira samo između unutarnje antene i vanjske antene, tako da vanjska antena MIMO nije moguća))

 3x3 MIMO ...valjda 2 vanjske i unutarnja ?

 

https://www.4gltemall.com/blog/tag/zte-mf286/

 3x3 MIMO to je za WLAN

 

802.11b/g/n/ac, dual-band 2.4GHz & 5GHz

 

64 users

 

3 x 3 MIMO

 

Ali piše i: 

 

* Two external LTE antenna ports (SMA-Female)

 

Da li mu to znači da ima dva porta za vanjske antene ili da ima dva eksterna porta za antene..?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...

 

Ali piše i: 

 

* Two external LTE antenna ports (SMA-Female)

 

Da li mu to znači da ima dva porta za vanjske antene ili da ima dva eksterna porta za antene..?

ako piše SMA, onda su definitivno vanjske antene, možda ih samo u ruteru treba softwareski uključit.

 

ako piše RP SMA, onda su to WLAN "unutarnje" antene.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da, isprobao sam i ja karticom koja je inace u mobitelu i naravno da ni blizu ne dolazi do tih brzina. U biti dobijem istu brzinu kao i na drugim providerima (testirane 3 kartice u istom routeru).

 

Ima neko objašnjenje? Jel stvar u routeru ili nešto treće?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 16:40 (icek_picek).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

4G LTE dva antenska vanjska porta  za priključak vanjskih antene za 4G. WLAN ili Wifi antene su u samom routeru 3x3 MIMO i nemaju veze sa 4G vanjskim portovima za antene, a niti sa unutarnjim antenama za 4G. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 19:43 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icek_picek kaže...

Da, isprobao sam i ja karticom koja je inace u mobitelu i naravno da ni blizu ne dolazi do tih brzina. U biti dobijem istu brzinu kao i na drugim providerima (testirane 3 kartice u istom routeru).

 

Ima neko objašnjenje? Jel stvar u routeru ili nešto treće?

 

 

 Pa tele2 router imaju cat6 modem, moderni telefoni imaju tipa Cat20, nema u čemu drugom biti razlika.

 

Mjerim doma na mobu(S10+) po 250mbit na tele2, neznam jel sam ikad vidio ili čuo da netko dobiva više od 100mbit na tele2 routeru?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 22:12 (ivicask).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma sad ga seres ak je zagusena bazna dabe ti cat 20 i kojih 250 mbs na Tele2 🤣🤣🤣🤣

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Ma sad ga seres ak je zagusena bazna dabe ti cat 20 i kojih 250 mbs na Tele2 🤣🤣🤣🤣

 Pa dođi u centar Zeline i mjeri ako ne vjeruješ, evo bezveze mjerenje nije ni najbolje. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 23:21 (ivicask).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kakve veze ima tvoje mjerenje na terrakomu s tele2?
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Kakve veze ima tvoje mjerenje na terrakomu s tele2?

 Od kad postoji terakom LTE provider u HR?

 

Speedtest sam bira najbolji server prema kojem testira. 

 

Ovo je tele 2 MREŽA

 

EDIT:Sad sam tek skuzio u stvari nova ikona pokazuje LTE+, nisam to još vidio, i onda dobivam te bolesne brzine sa obicnim LTE nejde tolko. Zar je moguće da ova rupa od Zeline ima nekakve nove naprednije odašiljače upaljene?

 

EDIT2:Izgleda da kod mene radi lte advanced i carrier aggregation na tele2 :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 0:05 (ivicask).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

 

EDIT2:Izgleda da kod mene radi lte advanced i carrier aggregation na tele2 :) 

 nemoj bacit takvu bombu bez dokaza... da nisi spojen na HT odašiljač?

 

upali neki program da ti vidi na koji si odašiljač spojen i koji BAND.

 

nekako mi je sumnjivo da se pusti CA u mrežu a da nitko nezna.

7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Hrvatsko-Zagorje, područje Marije Bistrice već par dana TELE2 ima CA band 1 + 3.
Nažalost ruter mi je samo CAT4 pa ne profitiram toliko, ali sad i u večernjim satima dobivam >30Mbps (prije cca 10Mbps).
Na mobitelu ujutro dobivam >200Mbps

 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji ruter dobavljiv u HR podržava CA band 1+3?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma na mobu mi je isto CAT6, zato sam i pitao u biti

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
ivicask kaže...

 

EDIT2:Izgleda da kod mene radi lte advanced i carrier aggregation na tele2 :) 

 nemoj bacit takvu bombu bez dokaza... da nisi spojen na HT odašiljač?

 

upali neki program da ti vidi na koji si odašiljač spojen i koji BAND.

 

nekako mi je sumnjivo da se pusti CA u mrežu a da nitko nezna.

 Tele 2 sam spojen, na poslu imam loš signal mjerim 70-100mbit.

CA 1+3 radi na tele2!

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 9:21 (ivicask).
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Primjetio od jučer 4G+ ikonu na mobu (područje Baranje).

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Buljko kaže...

 

Ali piše i: 

 

* Two external LTE antenna ports (SMA-Female)

 

Da li mu to znači da ima dva porta za vanjske antene ili da ima dva eksterna porta za antene..?

ako piše SMA, onda su definitivno vanjske antene, možda ih samo u ruteru treba softwareski uključit.

 

ako piše RP SMA, onda su to WLAN "unutarnje" antene.

 

SMA definitivno. U postavkama routera nisam vidio ništa pametno..

 

DDavorin kaže...

4G LTE dva antenska vanjska porta  za priključak vanjskih antene za 4G. WLAN ili Wifi antene su u samom routeru 3x3 MIMO i nemaju veze sa 4G vanjskim portovima za antene, a niti sa unutarnjim antenama za 4G. 

 

Jedno totalno blesavo pitanje (bolje ispasti glup, nego iz aviona): pretpostavljam da 2u1 SMA adapter (za dvije eksterne antene u 1x SMA priključak) ništa ne rješava?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 12:17 (Buljko).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DragoL kaže...

Koji ruter dobavljiv u HR podržava CA band 1+3?

 Ni jedan nema ih kod nasih operatera. Samo tri routera huawei podrzavaju B3+ B1

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 13:55 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
DragoL kaže...

Koji ruter dobavljiv u HR podržava CA band 1+3?

 Ni jedan nema ih kod nasih operatera. Samo tri routera huawei podrzavaju B3+ B1

 https://neutrinomobile.hr/tp-link-m7350.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

?

 

Još je i jeftiniji od ovih tele2 routera, samo nema lan i externe antene...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 14:02 (ivicask).
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ali prije svega čeka se službena potvrda tih nagađanja oko CA...

Kaj je s prodajom?

 

BUG, Mreža, Tele2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice