Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.618
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...  

 a trebao bi imati ručni odabir tak da ti ga nemre odspajat, to sve zavisi o tvom routeru

 Zanimljivo jel znaš možda na kojem routeru možeš napraviti lock čelije koja nije u tvom smjeru okrenuta(ima slabiji signal). a ona koja je u tvom smjeru da router ne obrača pažnju na nju(ima jači signal) nego se spaja se na onu okrenutu u suprotnom smjeru?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
dado16 kaže...  

 a trebao bi imati ručni odabir tak da ti ga nemre odspajat, to sve zavisi o tvom routeru

 Zanimljivo jel znaš možda na kojem routeru možeš napraviti lock čelije koja nije u tvom smjeru okrenuta(ima slabiji signal). a ona koja je u tvom smjeru da router ne obrača pažnju na nju(ima jači signal) nego se spaja se na onu okrenutu u suprotnom smjeru?

 mislio sam na biranje mhz, da li ce se spajati na 1800 ili 2100 ili nznm CA, jer možda na jednoj baznoj je neznam bubam 1800 a na drugoj baznoj 2100 i samim time ako ograniči koje mhz može birat jel? a tu su stranicu prije vec navedeni routeri koji to mogu(custom firmware)

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma tu početničku fazu sa promjenama frekvencija sam ipak prošao.

Evo i LTE Watch ss.  (samo za tu potrebu složio sam virtualne windows 10 na OS X-u  :)

 

PS

Možda promjenom lokacije antena bi se moglo "zbuniti" router, ali antene mi nisu na krovu, nego na balkonu, i nije baš kul da ih okrenem u zid.

No, i to ne daje rezultate bolje od sadašnjeg.

 

Jedino ne znam da li mi možemo kako utjecati na vrijednost SINR ? Jedino to mi je loše.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 19:32 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

To što kolegu Zdravca muči nije 2CA niti 3CA nego se želi spojiti na čeliju koja nije okrenuta u njegovom smjeru i ima slabiji signal ali ruter se uvijek spaja na čeliju sa jačim signalom a to je ona okrenuta u njegovom smjeru. Inače na baznoj stanici nije samo jedna frekvencija ima ih više i postavljene u tri ili četiri smjera ovisi o potrebama pa možeš na jednom stupu imati 4 frekvencije na 1800Mhz ali u različitim smjerovima pa sad se ti spoji na onu koja je usmjerena suprotno od tvog položaja. Nemoj bubnuti napamet zbunjuješ druge koji se isto baš ne snalaze u moru tih podataka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

Ma tu početničku fazu sa promjenama frekvencija sam ipak prošao.

Evo i LTE Watch ss.  (samo za tu potrebu složio sam virtualne windows 10 na OS X-u  :)

 

PS

Možda promjenom lokacije antena bi se moglo "zbuniti" router, ali antene mi nisu na krovu, nego na balkonu, i nije baš kul da ih okrenem u zid.

No, i to ne daje rezultate bolje od sadašnjeg.

 

Jedino ne znam da li mi možemo kako utjecati na vrijednost SINR ? Jedino to mi je loše.

 

 

 SINR ti ima veze i s opterečenosti bazne stanice isto kao i RSRQ a ova dva druga parametra kad imaš vanjske antene ne osciliraju konstanta su. Preseli se u drugu ulicu 

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 SINR ti ima veze i s opterečenosti bazne stanice isto kao i RSRQ a ova dva druga parametra kad imaš vanjske antene ne osciliraju konstanta su. Preseli se u drugu ulicu 

 Hehehe, tak sam i mislio.

Ma ak već selim, otišao bih negdje gdje su svjetlovodi već postavljeni.   

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovih 1Mbps u večernjim satima nakon kaj potrošiš 1TB je katastrofa, pa treba minuta da mi se kompletno učita Facebook, a da ne pričam o YouTube-u i Twitch-u! Ima kakve šanse da se nadoplati još 1TB? Cijena nebitna, al zajebo sam se jer sam samo računao 400GB koje sam potrošio za posao a ne i onih 700GB koje sam natukao sa skidanjem hrpe igri na Steamu :(

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

najbolji ste vi koji tucete gigabajte i giabajte prometa i onda stopate jedni drugima brzina radi cega? nekog osobnog zadovoljstva, sta 700gb igara sa steama, pa jednu neces igrat kako treba a di sve sto si skinuo. al eto sad je 16 jos pola mj sa tom brzinom pa uzivajte.. nema nadoplate to je to, pa vi skidajte cijeli net. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

Ovih 1Mbps u večernjim satima nakon kaj potrošiš 1TB je katastrofa, pa treba minuta da mi se kompletno učita Facebook, a da ne pričam o YouTube-u i Twitch-u! Ima kakve šanse da se nadoplati još 1TB? Cijena nebitna, al zajebo sam se jer sam samo računao 400GB koje sam potrošio za posao a ne i onih 700GB koje sam natukao sa skidanjem hrpe igri na Steamu :(

 Claim, ovdje baš nećeš naići na odobravanje. Nitko od nas ne smatra da je "cool" to što si "natukao" 1 TB prometa. Zbog takvih kao ti mogu ja staviti i deset iskrinih antena i popeti se na odašiljač, ali eto, očito nekome stvara zadovoljstvo da gleda u protok podataka i divi se kako to samo šiba!

 

Šteta, ja sam uglavnom kritizirao Tele2 da previše ulažu u reklamu, a premalo u bazne stanice. No, kad pročitam tvoj post, polako se vračam mišljenju i stavu, da nama ljudima jednostavno nema spasa.

Šteta, bila je to dobra ideja o brzom internetu dostupnom svima.

Čitam tvoj post, i osjetim ogromno razočaranje...

Ali eto, mala zadovoljština je da ćeš sada uživati pola mjeseca na ultrabrzoj 2G brzini.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uzmi si sim karticu od simpe i ubaci u ruter, imaš one opcije internet tjedan za 70kn pa s tim izguraj do kraja mjeseca.
Ali da, slažem se s već gore navedenim, ovo nije net preko žice pa da svatko ima svoju brzinu nego svi dijele brzinu bazne stanice na koju su spojeni. I onda ti ideš skidati 700gb igrica (za točno što?) i zagušiš svima ostalima net.

Uglavnom, ovih pola mjeseca su drugi morali trpiti spori net zbog tebe, sad ti moraš trpiti malo za druge. Jbg, fair play.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 11:06 (MUĆAK).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne vidim problem sto je on potrosio 1TB...pa ako plati na njemu je da moze sta hoce, nije krsio nekakav zakon...bolje krivite operatere sto ne ulazu u optiku pa da se 4g uopce ne mora koristit osim za mailove i nznm facebook....
battletag:MasnaKrvavic#2275
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li je itko primjetija al na cellmaperu se pojavio i band 7 2600mhz na tele2, ima li ko blizu tih lokacija  da je mozda isproba da li radi 3ca mobom il routerom.

 

cellmapper band7

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
Ne vidim problem sto je on potrosio 1TB...pa ako plati na njemu je da moze sta hoce, nije krsio nekakav zakon...bolje krivite operatere sto ne ulazu u optiku pa da se 4g uopce ne mora koristit osim za mailove i nznm facebook....

  Pa nema problema, u uvjetima tele2 jasno piše što se desi kad potrošiš 1TB. Kolega se ovaj mjesec očito preračunao, sljedeći će pametnije. 

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo da ne odgovaram svakom posebno, apsolutno se slažem sa vama, prvenstveno jer nabiti 1TB+ u dva tjedna je glupost i prije svega moja greška (nisam ograničio brzinu skidanja na Steamu kao inače), ali moram naglasiti da ja radim za američku firmu (Beyond The Summit) stoga je moje radno vrijeme uglavnom noću i tad sam budan (npr od 19h do podne drugi dan), tako da 90% mog prometa napravim kroz noć kada stvarno nema nekog velikog opterećenja i ne vjerujem da drugi jako pate zbog mene.

 

Poslovni sam korisnik i platio bi im tri puta više da traže ali imaju istu cijenu za sve tako da plaćam 169kn k'o i svi drugi, ali isto tako imam istu kvalitete usluge tako da smo svi u istom košu. Mjesečno oko 40-50% prometa ode stvarno na poslovne stvari (radim sa Twitch i YouTube platformama, kad moram obraditi 12h sati stream od 25-35GB, skinuti to + kasnije uploadati te na taj način vrlo brzo potrošim par stotina GB). Evo prilažem ispis za zadnjih godinu danada ne ispadne da svaki mjesec ulupam 1TB bezveze, mislim da sam bliže nekih cca 250-300GB koji otpadaju na Netflix, IPTV i Steam uz eventualno koji 4K film ili serija s vremena na vrijeme.

 

Hvala za savjet za Simpu, točno tak nešto mi treba s obzirom da Tele2 nema mogućnost povećanja prometa (prema odgovoru SZK). 

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ili uzmes neograniceu tarifu u t-com i tjt. skidaj koliko te volja  a i brzine su bolje

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Neograničeni internet za poslovne korisnike? Za surfanje imaju samo tarifu do 300GB, a za ove glasovne tarife su mi isključivo naglasili da to nesmijem koristiti u svrhu zamjene internet tarife 

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

@Claim, hvala na pojašnjenju, razumijem situaciju. I cijenm to da nakon moje / naše kritike nisi nastupio agresivno, napadački nego smireno i iskreno. Stoga ti se ja ispričavam. 

 

Postoji na T-Comu Tourist SIM kartica. Kupiš ju u T-Centru u bilo kojem gradu, i imaš neograničeno za tjedan dana (mislim da je 11 eur)  Ja sam to dosta dugo koristio radi brzine (tele2 je bio spooor tada)  link

 

 

Kombinacijom raznih opcija možeš izgurati cijeli mjesec. Npr. opcija je da ti i član obitelji uzme dodatnu Tele2 pretplatu (pa 2 WAN spojiš na jedan Mikrotik router... Može se svašta složiti...

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

@Claim, hvala na pojašnjenju, razumijem situaciju. I cijenm to da nakon moje / naše kritike nisi nastupio agresivno, napadački nego smireno i iskreno. Stoga ti se ja ispričavam. 

 

Postoji na T-Comu Tourist SIM kartica. Kupiš ju u T-Centru u bilo kojem gradu, i imaš neograničeno za tjedan dana (mislim da je 11 eur)  Ja sam to dosta dugo koristio radi brzine (tele2 je bio spooor tada)  link

 

 

Kombinacijom raznih opcija možeš izgurati cijeli mjesec. Npr. opcija je da ti i član obitelji uzme dodatnu Tele2 pretplatu (pa 2 WAN spojiš na jedan Mikrotik router... Može se svašta složiti...

 

 nema potrebe sa turistickim karticama, obicnu simpa/t-mobile karticu kupi, obnovi sa 300 kn i svaki tjedan mu automatski uzima 70 kn i ima za cijeli mj(neograničeni bez shapeliftinga), tak ja radim sa obzirom da mi tele 2 ograničava brzinu

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 9:39 (dado16).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
CyberBare kaže...

Da li je itko primjetija al na cellmaperu se pojavio i band 7 2600mhz na tele2, ima li ko blizu tih lokacija  da je mozda isproba da li radi 3ca mobom il routerom.

 

cellmapper band7

Radi kod mene u Crikvenici istok nekoliko tjedana na B7 a brzine Dow. na mom mobitelu i preko 100 Mbps a na B3 ili B1  zimi max. 20 a ljeti do 10 Mbps.

Međutim to nije stalno B7 se uključi samo kad gledam You tube međutim kad gledam npr.IPTV onda ne čudno mi jerje to jer i to guta MB.

E sad čim ne gledam You tube vraća se na B3 gdje je brzina puno manja i nemam oznaku 4G+ kad je na B7 .

To je to spajanje više frekvencija  "carrier aggregation "  da bi se dobile veće brzine.

Bolje je nego ranije ali nije stalno tako da nije to još ono pravo  ,evo dolje sličica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 10:45 (MUĆAK).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...
CyberBare kaže...

Da li je itko primjetija al na cellmaperu se pojavio i band 7 2600mhz na tele2, ima li ko blizu tih lokacija  da je mozda isproba da li radi 3ca mobom il routerom.

 

cellmapper band7

Radi kod mene u Crikvenici istok nekoliko tjedana na B7 a brzine Dow. na mom mobitelu i preko 100 Mbps a na B3 ili B1  zimi max. 20 a ljeti do 10 Mbps.

Međutim to nije stalno B7 se uključi samo kad gledam You tube međutim kad gledam npr.IPTV onda ne čudno mi jerje to jer i to guta MB.

E sad čim ne gledam You tube vraća se na B3 gdje je brzina puno manja i nemam oznaku 4G+ kad je na B7 .

To je to spajanje više frekvencija  "carrier aggregation "  da bi se dobile veće brzine.

Bolje je nego ranije ali nije stalno tako da nije to još ono pravo  ,evo dolje sličica.

 pa dobro je sad. kako ti je prije bilo ovo je sad super. ali imaj na umu da će do ljeta i 2600mhz frekvencija biti puštena u upotrebu. tako da je moguće da ćeš i za vrijeme turista moć normalno koristit net.

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da se i ja pridruzim "pohvalama" na racun tele2. 

 

Koristim pokućni od 4./2019., nikad nisam vidio vecu brzinu od 35 mbit/s, a zivim na Tresnjevci. Da stvar bude gora, kad sam odnio ruter doma u Čakovec, izmjerio sam 66 mbit/s odmah na prvom mjerenju.

Ko sto vidim, vecini ostalih korisnika se dogada u zadnje vrijeme isto sranje. U proslih tjedan dana najvisa izmjerena brzina mi je 1.40 mbit/s, treba mu 40 sekundi da ucita samo slova i okvir na Facebooku, sliku nijednu nisam vidio vec tjedan dana, eventualno da ga ostavim preko noci pa da ujutro gledam kad se ucita... Takoder primijetio sam da svi rezultati u tih tjedan dana na speedtestu imaju slovenski server, Maribor ili cak Ljubljana, dok su prijasnji "dobri" rezultati (iako je i 30 mbit smece prema ovih 150 koje obecaju) svi sa servera u Zagrebu i sukladno tome, prijasnji ping je 15-20 ms, ovi rezultati su svi 120 do cak 300+ ms.

Imao sam vec ranije u 7. mj probleme kad sam izmjerio 0.80 mbit, napisao im pristojnu objavu na fb (nije sarkazam, fakat sam se trudio bit pristojan, kolko god bio bijesan u sebi), fino oni meni napisu javi se u inbox, ja se javim, kazu rijesit ce. Nisu k*rca rijesili, surprise surprise.

 

Sad s obzirom da internet naravno koristim za faks, buduci da je danas 95% materijala za faks na netu koje je potrebno skinut, a ja ne mogu nista, poceo sam vec vrtit scene onog famoznog raskini mi ugovor videa u glavi. Ako se odem zalit u Tele2 vjerojatno nista necu postici. 
Sto je najgore, vec sam bio na Tele2 mobilnoj zbog dobre ponude na neki mobitel prije cca 5 godina i takoder je mreza bila smece pa sam se prebacio natrag na Vip odnosno A1 s kojim nikad nisam imao probleme. 

 

Zanima me jel netko imao iskustva s tuzbama preko HAKOM-a, koliko efikasno rjesavaju to i kolike su uopce sanse da mi tuzba prode, jer ja ne zelim s*ebat faks zbog nesposobnosti i nekompetentnosti internet providera?


Samozadovoljstvo uništava perfekciju. | LoL EUNE: iScream | http://eune.op.gg/summoner/userName=iScream
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

Šteta, ja sam uglavnom kritizirao Tele2 da previše ulažu u reklamu, a premalo u bazne stanice.

 Kad već spominješ reklame, ova nove reklama sa šaptanjem mi je najgora reklama koju sam vidio, možda ikad. Kad čujem da ta reklama dolazi, odma promijenim kanal da ne slušam to.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Brzina nije garantirana, niti oni obećavaju ikakvu brzinu, pogotovo ne 150mbps, to je teoretski maksimum koji oni reklamiraju. Kod mobilnog interneta brzina može biti i 64kbps i ti nemaš nikakvo pravo na žalbu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
ZdravacVZ kaže...

Šteta, ja sam uglavnom kritizirao Tele2 da previše ulažu u reklamu, a premalo u bazne stanice.

 Kad već spominješ reklame, ova nove reklama sa šaptanjem mi je najgora reklama koju sam vidio, možda ikad. Kad čujem da ta reklama dolazi, odma promijenim kanal da ne slušam to.

 Ovca Gregor je bio zaaakon!  I Podbörka prošle godine, ali samo zbog izraza "podbörka"  

 

Sve ostale, pa i ova zadnja - sranje!  Slažem se s tobom i za ovu sa šaptanjem...

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Predložiti im da na tijelo Gregora ubace naše glave mi smo istinske ovce a nisu bolje ni one u A1 i HT.

Gledam cijene mobitela za produljenje pretplate u Tele2 pa oni imaju veće cijene nego mnogi u slobodnoj prodaji koja je to đubrad.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

Brzina nije garantirana, niti oni obećavaju ikakvu brzinu, pogotovo ne 150mbps, to je teoretski maksimum koji oni reklamiraju. Kod mobilnog interneta brzina može biti i 64kbps i ti nemaš nikakvo pravo na žalbu.

 Zapravo postoji minimum koji moraju ispuniti,i to je 1 mbit/s .Iako, ako me pamet služi na snazi je (ili će uskoro biti) zajamčena minimalna brzina od 4 mbit/s za nove korisnike.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

 Zapravo postoji minimum koji moraju ispuniti,i to je 1 mbit/s .Iako, ako me pamet služi na snazi je (ili će uskoro biti) zajamčena minimalna brzina od 4 mbit/s za nove korisnike.

 To vrijedi samo za fiksne priključke, ne i za mobilni internet, tj. na nepokretnoj lokaciji.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
funny games kaže...

 Zapravo postoji minimum koji moraju ispuniti,i to je 1 mbit/s .Iako, ako me pamet služi na snazi je (ili će uskoro biti) zajamčena minimalna brzina od 4 mbit/s za nove korisnike.

 To vrijedi samo za fiksne priključke, ne i za mobilni internet, tj. na nepokretnoj lokaciji.

Ja sam imao Maxnet mini i raskinuo sam uslugu radi nemogućnosti održavanja minimalne brzine od 1 mbit/s.Bez penala.Svaki pokućni internet ima zakonsku regulativu od minimalne brzine koje iznosi 1 mbit/s.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 7:15 (funny games).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
funny games kaže...

 Zapravo postoji minimum koji moraju ispuniti,i to je 1 mbit/s .Iako, ako me pamet služi na snazi je (ili će uskoro biti) zajamčena minimalna brzina od 4 mbit/s za nove korisnike.

 To vrijedi samo za fiksne priključke, ne i za mobilni internet, tj. na nepokretnoj lokaciji.

 Zapravo ovdje se navodi da se minimalna brzina od 4 mbit/s odnosi i na max net mini tj mobilni internet(zamjenska usluga).Ugl postojeći korisnici mobilnog interneta moraju podnijeti zahtjev za minimalni paket od 4 mbit/s.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice