Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 428.555
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ova dva Hisense TVa će biti uskoro 50 % popusta ako se uzima Dinersom (prvi već je) pa me zanima što vi mislite generalno o toj marki (nikada nisam imao ništa njihovo) i koji bi od ova dva bio bolja opcija? Ne razumijem se baš u televizore i njihovu tehnologiju. Hvala

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7100/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7B/

 

 

A ovaj Sonyev će biti za 2999 kn

 

https://pevec.hr/tv-led-sony-kd55xg8577saep-uhd-dvb-t2-s2-android-323716.html

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 1:49 (ReverseFlash).
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja imam hisense vec nekoliko mjeseci. Kvaliteta je okej, cak bi rekao 

i zavidna kvaliteta panela na "crnoj" citas sivoj pozadini gotovo se i ne primjeti

probijanje ledica po kutevima govorim o telci od 3k redovna cijena.

 

Sa softverske strane, app i to je vec druga stvar. Trgovina je tuzna i ponuda

nikakva, iako nebi koristio niti da je ponuda app bogata.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Ja imam 4k HDR hiswnse koji sam kupio prosli crni petak za 2600. Telka je odlicna za te novce ali da panel nije na razini sonyja ili grundiga, bome nije.
Sig
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Nije kao Sony sigurno, ali Grundig??!? Grundig je turska firma koja je samo uzela brand i nema veze s kvalitetom i tehnologijom pa ih je smiješno stavljati u isti rang sa Sony, LG ili Samsungom.
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bloodborne kaže...

Ja imam hisense vec nekoliko mjeseci. Kvaliteta je okej, cak bi rekao 

i zavidna kvaliteta panela na "crnoj" citas sivoj pozadini gotovo se i ne primjeti

probijanje ledica po kutevima govorim o telci od 3k redovna cijena.

 

Sa softverske strane, app i to je vec druga stvar. Trgovina je tuzna i ponuda

nikakva, iako nebi koristio niti da je ponuda app bogata.

Gleda se samo uloženo dobiveno, jer večini kupaca ne treba znatno skuplji TV od kojeg nema previše koristi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=927&jumpto=6022299&sort=asc&view=flat

 

Večina ljudi ionako ne koristi 90% aplikacija koji dolaze na raznim Smart TV ili Android TV modelima.Najviše se koristi Yutube ili Netflix, jer na večini jeftinijih TV modela na daljinskom imaš direkt opcije.Kaj se tiče Hisense ljutog konkurenta TCL-a, vrlo čudno/glupo ali na TCL jefitnijim TV modelima na daljinskom uopče nema direkt Youtube gumba.

 

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020414&sort=asc&view=flat

Bass kaže...
Ja imam 4k HDR hiswnsekoji sam kupio prosli crni petak za 2600. Telka je odlicna za te novce ali da panel nije na razini sonyja ili grundiga, bome nije.

Niti jedan jeftin ili jefiniji TV nema pravi HDR, kako tvoj Hisense model tako Sony model za istu lovu.

 

Ali nebitno kaj nema HDR, jer večina ljudi ionako uopče ne mari za HDR, ili niti ne zna kaj to zapravo znači.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=919&jumpto=6017985&sort=asc&view=flat


https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=915&jumpto=6016545&sort=asc&view=flat

 

bugovac222 kaže...
Nije kao Sony sigurno, ali Grundig??!? Grundig je turska firma koja je samo uzela brand i nema veze s kvalitetom i tehnologijom pa ih je smiješno stavljati u isti rang sa Sony, LG ili Samsungom.

Grundig je mrtav, a Turci samo cjede stari EU brend za kojem plaču večinom samo stariji ljudi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=923&jumpto=6020169&sort=asc&view=flat

 

Da svakako Sony/LG/Samsung, a kaj oni nude za istu lovu večinom iste tehnikalije pod poznatim brendom=zamka za naivne.

 

Hisense je velika Kineska firma, ili točnije to je Kineska državna firma koja ne posluje od jučer.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Hisense

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020348&sort=asc&view=flat

 

Hisense je čista klasika,  ili renomirana Kineska firma dakle omjer uloženo-dobiveno vrlo dobro do odlično.

 

Na kraju treba napomenut, da je Hisense operativni sistem Smart TV/VIDAA U vrlo jednostavan za korištenje.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
I ja bi prije Hisense nego Grundig u svakom slučaju.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja imam grundig, hisense i samsung. Zadovoljan sa sva 3.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Kako ti znaš kada elipso ili pevec daju nešto u pola cijene, kojim povodom 12.12? Jel to opet s nekom kreditnom karticom? Inače ove cijene i jesu nešto napumpane realno su oko 4000 kuna. Opet je jeftinije za nekih 1200 kuna.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bugovac222 kaže...
Kako ti znaš kada elipso ili pevec daju nešto u pola cijene, kojim povodom 12.12? Jel to opet s nekom kreditnom karticom? Inače ove cijene i jesu nešto napumpane realno su oko 4000 kuna. Opet je jeftinije za nekih 1200 kuna.

 12.12. je 50 godina Dinersa pa će određeni proizvodi biti na 50 posto popusta za kupnju Dinersom

11 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

hisense 5 god gare, nije za baciti, troši i manje struje

Beerman
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 15:22 (Homer J. Simpson).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

U zadnjih godinu dana sam kupio tri Hisense TV-a. Jedan 4k sebi, i dva starcima. Njihovi su Full HD entry lever, a moj je 4K. Jako sam zadovoljan sa sva tri TV-a, dobar omjer uloženo dobiveno. Jedino bi mogli malo poraditi na kvaliteti daljinskog.

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja bih rekao NE! 

Danas uzeli ovaj 'skuplji' H55U7B i gle čuda... 

 

https://imgur.com/a/S6RkcHN

 

Primijetit cete u donjem dijelu po sredini bijele 'fleke' kao i na desnoj strani... i sta sad? Nosit ovo magare nazad nakon rasklapanja i cuda i sad ce bit sigurno cekanje dok dodje novi ili ce se napraviti pametni pa zamijeniti display(sto nikako necu dozvoliti).

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

U roku 7 dana bi se bez problema trebalo moći vratii uređaj i tražiti povrat novaca...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:43 (DuhRobot).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Ma žalim što ne sačekah Pevec i da ugrabim taj Sony sto je bio na akciji za 3k kuna...

Sa ovim ne znam šta raditi... vratiti i onda za te novce ništa ne možeš uzet' a staru telku smo proslijedili 😂

Jebem ti hisense i ko ga izmisli.

8 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Zna li netko tko je uvoznik/distributer za HIsense televizore za Hrvatsku.

 

Modeli koji se nude po dućanima kod nas su sve ulazni modeli, Hisense ima nešto slično Samsungovoj Qled seriji tj. ima takav filter panel. Nije u rangu performansi Samsunga ali po nekim recenzijama koje sam čitao npr. H8f model ima jako dobru sliku, visok kontrast, svjetlina, dobre boje i nije edge led, a sve za prihvatljivu cijenu.

 

Da je taj model nać kod nas, uz uvjet da mu ne napumpaju cijenu, trebao bi biti negdje u cjenovnom rangu Philipsovog "the One" (7304 serija).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Nakon mjesec dana se pojavila fleka na Samsung 7402 (2018). Da ne ispadne da su drugi proizvodjaci postedjeni.
+ Hisense na svim (vise manje) modelima ima direct led aka full array osvijetljenje pa uzivo izgledaju dosta bolje od ostalih brendova.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Hisense jednom i nikad više. 

 

 

13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Pozz zanimaju me hi sense televizori na akciji u elipsu.. Gledam ova 3, sto mislite o ovome i jel ima sta bolje za te novce? Ima li velike razlike izmedu ovog za 1900 i ovog za 2500?

 

H50B7100

 

H50B7500

 

H50U7B

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Kupio sam Hisense H43B7500 (Elipso) i prilikom inicijalnog postavljanja dobio sam poruku da postoji novija verzija sustava.

Dozvolio sam ažuriranje i konačni rezultat je da ne radi "EPG" kao ni "Time Shift".

 

Iz servisa mi je u prvoj poruci javljeno da je proizvođač potvrdio da na tom modelu "EPG" RADI.

U slijedećoj poruci mi je javljeno da je proizvođač potvrdio da U HRVATSKOJ "EPG" NE RADI.

Preporučili su mi da vratim uređaj jer ne zadovoljava navedene specifikacije !?!

 

Dakle, na istom uređaju u Sloveniji i Srbiji "EPG" radi, ali ne i u Hrvatskoj.

 

Ako ovo nije diskriminacija, onda ja ne znam što je diskriminacija.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 9:34 (Easy365).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Easy365 kaže...

Kupio sam Hisense H43B7500 (Elipso) i prilikom inicijalnog postavljanja dobio sam poruku da postoji novija verzija sustava.

Dozvolio sam ažuriranje i konačni rezultat je da ne radi "EPG" kao ni "Time Shift".

 

Iz servisa mi je u prvoj poruci javljeno da je proizvođač potvrdio da na tom modelu "EPG" RADI.

U slijedećoj poruci mi je javljeno da je proizvođač potvrdio da U HRVATSKOJ "EPG" NE RADI.

Preporučili su mi da vratim uređaj jer ne zadovoljava navedene specifikacije !?!

 

Dakle, na istom uređaju u Sloveniji i Srbiji "EPG" radi, ali ne i u Hrvatskoj.

 

Ako ovo nije diskriminacija, onda ja ne znam što je diskriminacija.

 

 

 

 Ne znam.. Imamo doma isti model, samo 50" i EPG radi najnormalnije.

16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Easy365 kaže...

Kupio sam Hisense H43B7500 (Elipso) i prilikom inicijalnog postavljanja dobio sam poruku da postoji novija verzija sustava.

Dozvolio sam ažuriranje i konačni rezultat je da ne radi "EPG" kao ni "Time Shift".

 

Iz servisa mi je u prvoj poruci javljeno da je proizvođač potvrdio da na tom modelu "EPG" RADI.

U slijedećoj poruci mi je javljeno da je proizvođač potvrdio da U HRVATSKOJ "EPG" NE RADI.

Preporučili su mi da vratim uređaj jer ne zadovoljava navedene specifikacije !?!

 

Dakle, na istom uređaju u Sloveniji i Srbiji "EPG" radi, ali ne i u Hrvatskoj.

 

Ako ovo nije diskriminacija, onda ja ne znam što je diskriminacija.

 

 

 

Može se reč da je diskriminacija, ali realno to je ipak samo "činjenica kolko je Hrvatsko tržište bitno za Hisense TV poslovanje".

 

To me podsječa na Apple vs Srbija/BiH/Crna Gora slučaj, u kojem do nedavno na Jabučarskom mobu iz navedenih država nisi normalno mogel uč na njihov posrani Apple Store.Ovo je ipak bio vrlo ozbiljan problem, u odnosu kaj eto nekome negdje u nekoj državi ne radi TV EPG.

 

 

Dalje kaj se tiče Hisense, a čuj oni su danas vlasnici Gorenja pa eto kolko je njima poslovno stalo do državica bivše Juge.Eto Hisense u Srbiji ima akciju, pa sad nudi pet godina prave standardne garancije za sve Srpske kupce.

 

https://rs.hisense.com/produzena-garancija

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 17:01 (rambox).
6 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

jel zna netko kako instalirati maxtv to go aplikaciju na HISENSE H50B7100, odnosno jel se to uopce moze?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ima li netko long-term iskustva sa 55u8b? Trenutno se moze nabaviti po jako dobroj cijeni (cca 3500kn), pa mi je poprilicno zanimljiv. Gledam tv uglavnom po noci, imam ambijentalnu rasvjetu iza tva (pa nije bas da patim "oled" crnom), pa me zanimaju iskustva zbog edge-led osvjetljenja. Ili da cekam 55u8qf da opet dodje u ducane? Zadnje je bio 5300kn u edigitalu, sto mi se cinilo ok. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Što se mene tiče, napravio sam grešku pa povjerovao recenziji i kupio Hisense televizor. Najveće smeće koje sam mogao kupiti.
Na primjer:
Ne postoje hrvatske aplikacije za ovaj pametni televizor, pa ste osuđeni na one malobrojne koje sa televizorom dolaze.
Morate imati debele živce kad mjenjate kanale jer promjena kanala sa jednog na drugi traje 2-3 sekunde.
Televizor ne prepoznaje gotovo niti jedan video file sa USB pa možete zaboraviti mogučnost pregleda fotografija ili videa koje ste snimili.
Ako koristite internet tražilice, sporost je takva da prelazak mišem preko ekrana traje katkad i nekoliko minuta, pa se isti ne može koristiti.
Kvaliteta slike je ispodprosječna, bolja kvaliteta je na uobičajenim HD televizorima poznatih marki.
Zaključak: Recenzija nije iskrena nego plaćena, pa preporučam ni slučajno ne kupovati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Zato kad kupujem televizor uvijek kupujem poznati brend, a ne neki kineski šrot. Svoj LG platio 1.700 kn i vrijedi svake kune. Osim toga, nikakav kinez ne može dostići kvalitetu LG panela.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 16:53 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Kupio Hisense 50A7500F i sasvim je dobar TV za 2500kn.  Sasvim sigurno ništa bolje nisam mogao kupiti u toj dijagonali. Ne znam koji je kolega dva posta prije TV kupio, ali ja nemam problema koje on navodi. Isto tako, ne surfam s browserom od TV i ne znam što bih dodatno išao instalirati na TV, s obzirom da je to TV. Od korejskog šrota, koji se isto sastavlja u Kini, ništa bolje nema za 2500kn.

13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
itomic009 kaže...

Od korejskog šrota, koji se isto sastavlja u Kini, ništa bolje nema za 2500kn.

Ovo naprosto nije točno. LG-jevi proizvodi za Europu se proizvode i sklapaju u Poljskoj. To ti piše na webu, na naljepnicama, te u dokumentima koji dolaze uz njihove uređaje. Dakle, ne, nikakav šrot (prije da je šrot Hisense), niti kineska proizvodnja.

13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

 Dobro, imaš TV iz Poljske. Jel ti inače znaš nešto konkretno o sklapanju televizora u Kini, što Svijet ne zna ili? 

13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Pa gledaj, ne znam, ali znam da kineski proizvodi često i nisu najbolje kvalitete, pa i što se tehnike tiče. Nekoj europskoj, japanskoj i korejskoj kompaniji ću prije dati prenost kod kupovine nego nekoj kineskoj. Nemam ništa protiv Kine (ništa efikasno) nego kada kupujem, kupujem što mi se čini najbolje i najkvalitetnije. Nije mi teško izdvojiti više para ako sam siguran da će me određeni uređaj dobro služiti i da je kvalitetno napravljen.

 

Ali to nije sve. Još jedan razlog zašto se više isplati kupiti neki uređaj poznatih brendova—garancija. LG, Samsung, Philips i drugi poznati brendovi (ne kineski) često daju dodatnu garanciju na svoje proizvode. Tako sam od LG-ja dobio dodatno trogodišnju garanciju na perilicu rublja koju sam kupio prije par mjeseci. Prije točno tjedan dana kupio sam jedan Philips usisavač na akciji; također, online registracija u par koraka i dobio dodatne tri godine garancije.

 

Nigdje nisam vidio da Hisense daje 5 godina garancije na svoje proizvode. U stvari, nisam vidio niti jedan kineski brend da daje produženu garanciju. To mi jednostavno ne ulijeva previše povjerenja jer to znači da sama kompanija ne vjeruje u dugotrajnost svojih proizvoda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 19:03 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice