Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 430.228
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
x18x05x kaže...
R4zOR229 kaže...
x18x05x kaže...

Kako upaliti neki smoot motion ili kako se to kod njih zove?? Model je 43AE7200F.

 settings-picture-picture settings i tam ima bar kod mene na 7500f sad nzn dal ti imas isti interface

 Nema toga kad se uđe u picture settings.

 Neznam onda, cudno zato kaj su ista serija tak da bi trebali i isti VIDAA OS imati.

14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Moze li mi tko pomoci

Naso sam za 4100kn

hisense 58 a7gq 

i Lg 60 up8000

i neam pojma sta da kupim..

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Jel postoje kakve iptv aplikacije za hisense vidaa os, nesto kao flix tv na samsungu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
R3nchi kaže...

Moze li mi tko pomoci

Naso sam za 4100kn

hisense 58 a7gq 

i Lg 60 up8000

i neam pojma sta da kupim..

 Moj savjet, trazi gdje koji ima 5 godina jamstva.

11 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Kome TV treba za MAXtv nek zaobiđe Hisense.

Užasan upscaling te je slika uzasna. Usudio bih se reći gora no na nekom 10 godina starom 1080p LCD TV-u.

Da sam ja imao tu informaciju nikad ne bih kupio Hisense TV.

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Mene muci kaj mi opti tv divlja kad stiskam nes na hisense daljinskom, iskljucio sam hdmi cec i na tv i na opti tv boxu no i dalje me jebe

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Imam isti takav problem ali s A1 televizijom...
#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Evo po drugi put saljem Hisense 55U7QF MR servisu kojeg sam kupio u Elipsa

 

Opet isti problem, kod gledanja Netflixovog Dolby sadržaja (primjerice F1 drive to survive) slika starno flicekra, dolby vision se gasi pa pali, boje popucaju itd. strašno

 

Definitivno idem na neki drugi brand 

9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
qwertYxoZ kaže...

Evo po drugi put saljem Hisense 55U7QF MR servisu kojeg sam kupio u Elipsa

 

Opet isti problem, kod gledanja Netflixovog Dolby sadržaja (primjerice F1 drive to survive) slika starno flicekra, dolby vision se gasi pa pali, boje popucaju itd. strašno

 

Definitivno idem na neki drugi brand 

 Hisense ima užasan softver. Moj U7QF se zna tako zamrznuti da ga moram iskopčati iz struje. 

Hisense je užas i stekli su slavu prodajom dobrih televizora za USA tržište. Europski modeli su smeće.

8 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Izgleda da je novi Vidaa OS za q, stari radi puno, puno bolje, imam ga skoro 2 godine mislim a trebalo ga je nasilno gasiti jednom i to jer se Netflix zakucao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 19:33 (Nuclear_Phoenix).
9 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Na moj U7QF je prije par dana došao novi update i Vidaa 4.4. Mislim da ima manje zamrzavanja i os je dobio ispravke gramatičkih pogrešaka na engleskom.

I možda sam zamislio, ali peak brightness u HDR izgleda maaaalo svijetlije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
pqweasdyxc kaže...

Na moj U7QF je prije par dana došao novi update i Vidaa 4.4. Mislim da ima manje zamrzavanja i os je dobio ispravke gramatičkih pogrešaka na engleskom.

I možda sam zamislio, ali peak brightness u HDR izgleda maaaalo svijetlije.

 Ako imas Netflix ajde pls probaj pogledati jednu epizodu "F1 drive to survive" sezone 4.

 

Vidi imas li screen flickering i gasenje/paljenje Dolby vision slike.

 

Nevjerovatno mi je da su mi oba TV-a došla sa istim problem.

 

Naravno popravak nije moguć i sad opet imam opciju ili uzeti isti TV ili nadoplatiti za neki drugi.

15 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Kada imam takvih problema, pustim neki drugi sadržaj pa se vratim na početni i onda bude slika normalna

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
qwertYxoZ kaže...

 Ako imas Netflix ajde pls probaj pogledati jednu epizodu "F1 drive to survive" sezone 4.

 

Vidi imas li screen flickering i gasenje/paljenje Dolby vision slike.

 

Nevjerovatno mi je da su mi oba TV-a došla sa istim problem.

 

Naravno popravak nije moguć i sad opet imam opciju ili uzeti isti TV ili nadoplatiti za neki drugi.

 Nažalost nemam Netflix.

11 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
pqweasdyxc kaže...
qwertYxoZ kaže...

 Ako imas Netflix ajde pls probaj pogledati jednu epizodu "F1 drive to survive" sezone 4.

 

Vidi imas li screen flickering i gasenje/paljenje Dolby vision slike.

 

Nevjerovatno mi je da su mi oba TV-a došla sa istim problem.

 

Naravno popravak nije moguć i sad opet imam opciju ili uzeti isti TV ili nadoplatiti za neki drugi.

 Nažalost nemam Netflix.

 Ako imas neki drugi nacin za probat DolbyVision sadržaj za reprodukciju na TV probaj..

 

Ja uglavnom samo Netflix gledam kada gledam TV ili igram PS, a na njemu ima jako puno DolbyVision sadržaja tako da mi je jako bitno to

9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
qwertYxoZ kaže...

 Ako imas neki drugi nacin za probat DolbyVision sadržaj za reprodukciju na TV probaj..

 

Ja uglavnom samo Netflix gledam kada gledam TV ili igram PS, a na njemu ima jako puno DolbyVision sadržaja tako da mi je jako bitno to

 Gledao sam neke dolby vision demoe i radilo je bez problema. Probat ću neke DV videje skinuti pa ti javim. To ti se događa samo na Netflixu ili s svakim DV sadržajem?

11 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
pqweasdyxc kaže...
qwertYxoZ kaže...

 Ako imas neki drugi nacin za probat DolbyVision sadržaj za reprodukciju na TV probaj..

 

Ja uglavnom samo Netflix gledam kada gledam TV ili igram PS, a na njemu ima jako puno DolbyVision sadržaja tako da mi je jako bitno to

 Gledao sam neke dolby vision demoe i radilo je bez problema. Probat ću neke DV videje skinuti pa ti javim. To ti se događa samo na Netflixu ili s svakim DV sadržajem?

 Sa svakim DV sadržajem, u nekim serijama/filmovima dosta rijeđe, u F1 drive to survive svako par sekundi/minuta

3 godine
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ekipa,

uopce nikako ne mogu podesit da mi je slika automatski 4k prilikom paljenja TVa (to mi se kod Samsunga dešavalo odmah)..

 

E sad, di bi to u postavkama moglo se podesiti? Sve zivo sam probao putem postavki i prosao kroz to malo podataka koji su na internetu .. Jel uopce bitno u kojem je HDMI utoru (od ta 3 sam isprobao na prva dva i isto je)

 

Postoji ikakav napredniji nacin za podesavanje boja na televizoru?

 

Model je 55a6bg i sekundarni mi je televizor, al bi svejedno volio izvuci najvise od toga što nudi.

 

Hvala za svaki savjet.

 

PS: mislim da TV bez ikakve dileme vrijedi te novce.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Zanima me mogu li reklamirati TV. U 6. mjesecu prošle godine sam u Elipsu kupio Hisense 55U7QF. Bio je na popustu s 8k kn na 4k kn. Počelo me je nervirati često zamrzavanje telke. Uz to nisam zadovoljan kako TV izgleda: DSE, light bleed oko rubova, loš motion, coil whine... 

To mi sve izgleda kao nedovoljan razlog da reklamiram i mislim da će me odhebati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
pqweasdyxc kaže...

Kupio sam 55U7QF prije mjesec dana za 3999 u Elipsu. Tv je sasvim ok. Input lag odličan za gaming, fald radi dosta dobro iako ima malo zona, radi dosta snappy pogotovo youtube koji se na prošloj telki jedva vukao. HDR izgleda odlično (za moje oči). Televizor izgleda prekrasno, dizajn izgleda premium. Minusi su čudni dizajn daljinskog i probijanje pozadinskog osvijetljenja oko rubova u nekim scenama tipa siva boja ili neke specifične scene - to mi je malo veći minus ali očito je to nedostatak skoro svih budget televizora (ipak košta 500€). Kutovi gledanja su jako loši (VA panel). Sve u svemu sam zadovoljan. Da nema probijanja osvijetljenja i da ima android bio bi mi 10/10 za tu cijenu. Sad mi je nekih 7/10. Možda da sam kupio Samsung ili LG ne bih imao probijanje ali ne bih imao niski input lag i dobar HDR. Za tu cijenu ionako ne mogu imati sve.

 

UPDATE: Sve je izgledalo dobro na prvu, ali stvari su se promjenile nakon dužeg korištenja. Ovo gore su mi bili prvi dojmovi koji naravno mogu zavarati.

Ne kupovati njihove televizore. S razlogom su najjeftiniji na tržištu. Katastrofalna kontrola kvalitete i užasan os pun bugova.

1. Backlight bleed koji odvratno izgleda, kao da je osvijetljeni okvir oko ekrana

2. Na jednom dijelu je panel kao udaren i tamniji, to je dugo oko 1 cm i široko 0.5. Nije vidljivo iz normalne udaljenosti gledanja.

3. OS je sranje. Spor, broken animacije, pola postavki za sliku ne radi. Nakon zadnjeg updatea ne mogu gledati videje s usb sticka. Cijeli tv zablokira i moram ga iskopčat iz struje.

4. Coil whine koji je iritantan po noći

5. Motion handling je bio katastrofa na početku

6. U nekim situacijama jako glup algoritam lokalnog zatamjenja.

 Evo nakon 10 mjeseci korištenja mogu slobodno reći da je ovo najgori komad tehnike koji sam koristio u životu. Nakon zadnjeg ažuriranja TV se skoro stalno crasha prilikom pokretanja videja ili prilikom korištenja nekih ugrađenih aplikacija kao npr. youtube. Uz hardverske probleme koje sam već naveo, softverski je stanje sve lošije. Ako možete dodati nekoliko kuna za neku drugu marku televizora obavezno dodajte. Čak je bolje kupiti tv koji je gori po specifikacijama od ovog smeća. 

 

+ još jedan nedostatak:

Počelo se dešavati da bi pisalo da antena nema signala, nakon iskopčavanja iz struje i ponovnog paljenja tv programi rade.

 

 

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Steko je hisens slavu je su gnjide od recenzenata ocito dobijali lijepe novce da ih nahvale,.,.

BArem ovi u Eu..

Jos jednom tv je puno vise od staticne slike, i raznih specifikacija.. 

 

R33mba#2892
3 godine
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Mene moj dobro sluzi, eto 2 godina vec :)
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Previse sam losih komentara vlasnika cito,da bi riskiro.. pogotovo za neke ozbiljnije novce dat.

A lik sam koji je furo xiaomi jos od Redmi 1
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

I moj hisense odlično dela u dječjoj sobi već oko 2 godine, to je android tv i gura iptv , Yt, multimediju, ps4 , i to po desetak sati svaki dan... Kupljen u Emmezeti na nekoj akciji po smiješno maloj cijeni ...
Bunker
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Od televizora samo LG, Samsung ili Sony—ništa drugo. Čak i jeftiniji televizori ta tri brenda su odličan omjer uloženog-dobivenog. Hisense, TESLA i ti ostali žnj brendovi su jeftini, prema specifikacijama možda i dobri, ali jednom kad se televizor upali i krene koristiti daleko je to od tih dobrih specifikacija. Svaki televizor je dobar za gledanje DVB-T2 TV kanala, ali jednom kad poželiš nešto više, onda vidiš koliko zapravo ne valja štediti na tehnici.

 

Poznanik kupio Hisense televizor prije dvije godine (ako se ne varam), već je jednom bio na servisu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2022 9:58 (Marko :D).
 
1 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Hisense i tcl su ogromni generički proizvođači televizora, oba imaju i jeftine i skupe modele,no višestruko su jeftiniji od sonija i samsunga a po kvaliteti sigurno ne zaostaju toliko u srazmjeru koliko su jeftiniji...

Na srrvisima je najviše onih koji se najviše kupuju, tako da to nema veze sa nazivom brenda nego sa količinom prodanih komada, to će ti potvrditi u svakom servisu...
Bunker
6 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bunker kaže...

Hisense i tcl su ogromni generički proizvođači televizora, oba imaju i jeftine i skupe modele,no višestruko su jeftiniji od sonija i samsunga a po kvaliteti sigurno ne zaostaju toliko u srazmjeru koliko su jeftiniji...

Na srrvisima je najviše onih koji se najviše kupuju, tako da to nema veze sa nazivom brenda nego sa količinom prodanih komada, to će ti potvrditi u svakom servisu...

 TCL je ipak koplje iznad Hisensea.

13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bunker kaže...
Hisense i tcl su ogromni generički proizvođači televizora, oba imaju i jeftine i skupe modele,no višestruko su jeftiniji od sonija i samsunga a po kvaliteti sigurno ne zaostaju toliko u srazmjeru koliko su jeftiniji...

Na srrvisima je najviše onih koji se najviše kupuju, tako da to nema veze sa nazivom brenda nego sa količinom prodanih komada, to će ti potvrditi u svakom servisu...

Oprosti, ali nekako ipak mislim da se više kupuje jedan LG ili Samsung od tamo nekakvog Hisensea. Ovo je kao da kažeš da se od mobitela više kupuje Huawei od Xiaomija. LG i Samsung su poznati brendovi u cijelom svijetu, Hisense baš i nije. Da ne spomenem kako su oba brenda starija od Hisensea, pa bih rekao da ipak imaju malo više iskustva u tome polju. Nisu s razlogom trgovine aplikacija na LG-ju i Samsungu prepune raznih aplikacija dok je Hisense poprilično ograničen istima.

bunker kaže...
Na srrvisima je najviše onih koji se najviše kupuju, tako da to nema veze sa nazivom brenda nego sa količinom prodanih komada, to će ti potvrditi u svakom servisu...

Ne znam, meni ima više logike da lošiji uređaji puno više završavaju na servisu nego kvalitetni uređaji. Jer, ako ćemo gledati što se najviše nalazi u servisu, onda ispada da se samo prodaju isključivo nekvalitetni uređaji, a da nitko ne kupuje kvalitetne.

 

Ne kažem da se LG ili Samsung ne kvare, kvare se i oni. Ali puno je manje poruka na forumu kako se pokvario LG/Samsung televizor nego Hisense.

love2ml86 kaže...
bunker kaže...

Hisense i tcl su ogromni generički proizvođači televizora, oba imaju i jeftine i skupe modele,no višestruko su jeftiniji od sonija i samsunga a po kvaliteti sigurno ne zaostaju toliko u srazmjeru koliko su jeftiniji...

Na srrvisima je najviše onih koji se najviše kupuju, tako da to nema veze sa nazivom brenda nego sa količinom prodanih komada, to će ti potvrditi u svakom servisu...

 TCL je ipak koplje iznad Hisensea.

Da, prije bi uzeo TCL televizor nego Hisense. TCL bi se sa skupljim modelima čak možda i mogao boriti s LG-jem i Samsungom, ali Hisense?! LOL.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2022 21:22 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Evo još par mjeseci i moj Hisense H55B7500 će napuniti 3 god. , radi odlično a slika kao i prvog dana kad sam ga u Elipsa izabrao između svih drugih razvikanih jer je imao najbolju sliku.

Hisense je bio priznata marka u SAD godinama prije nego se pojavio TCL, a izgradnjom nove tvornice se tek pojavio u EU.

Gledajući po malim oglasima gdje prodaju djelove za TV ništa ne ukazuje da ih je više od Hisensa (dapače manje ih je) , a posjećujem ih jer mi je Philips triput u 4 god. crko pa tražim za 32PFS5501/12 power PCB....staro pa nema nać :(  a bolje da sam promjenim nego davat servisima koji to trostruko naplate.

14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Bio danas u elipsu osijek. A9g 55 ispod 6k kn.. 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 19:43 (R3nchi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice