Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 430.210
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Evo moj. Godinu dana bez ikakvih porblema.
S obzirom kolko sam ga platio - 120hz, dolby vision, dolby atmos, 1000 nita peak brightness itd.
Zvuk koji taj tv ima, za jedan tv, znaci tv, ima najbolje zvucnike u klasi.
Tu vam stavim i friski kratak video. Staviti sluske i pojacati.

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Isprike na duplom. Evo jos jedan video. Skuzil sam kak se AE locka na mobu da ne skace dok TV dela svoje (local dimming).

Moj PC  
1 0 hvala 2
5 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

pozdrav... zanima me, kakva su vam. iskustva općenito s hisense smart sustavom, vidaa? da li. ima kakvih problema oko instaliranja iptv aplikacija? recimo trenutno koristim smart iptv na samsungu a planiram. uzet hisense neki sa tim vidaa austavom pa ako netko ima kakvih savjeta oko toga... hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
lesonitka kaže...

pozdrav... zanima me, kakva su vam. iskustva općenito s hisense smart sustavom, vidaa? da li. ima kakvih problema oko instaliranja iptv aplikacija? recimo trenutno koristim smart iptv na samsungu a planiram. uzet hisense neki sa tim vidaa austavom pa ako netko ima kakvih savjeta oko toga... hvala

 Užas. Sporo, zamrzava se. Možeš instalirati aplikacije samo koje su u storeu, a mogu ih nabrojati na prste jedne ruke. Nema taj Smart IPTV na njemu koliko sam vidio.

13 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Meni je VIDAA radilo bez problema. Što se tiče aplikacija, ja ništa nisam instalirao jer mi ne treba. Ne znam da se uopće i može instalirati na VIDAA. A ovaj @pqweasdyxc je očito imao neko loše iskustvo sa Hisense jer vidim da samo sere na svaki spomen tog branda.

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
itomic009 kaže...

Meni je VIDAA radilo bez problema. Što se tiče aplikacija, ja ništa nisam instalirao jer mi ne treba. Ne znam da se uopće i može instalirati na VIDAA. A ovaj @pqweasdyxc je očito imao neko loše iskustvo sa Hisense jer vidim da samo sere na svaki spomen tog branda.

 Pa serem i ja jer je sranje. Ako ga hoćeš evo ga doma kod mene dođi si po njega pa si ga imaj kad ti je tak dobar.

5 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

dobro, a kaj onda s iptv aplikacijama na hisense modelima, kako to funkcionira? jer, zbog relativno niske cijene sam mislio uzet neki hisense 43 incha sa 5 godina garancije za sobu  gdje bi gledao samo iptv program

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Imam iskustva sa jednim hisense tv-om, a to je HISENSE 55U7QF

Ja ga vise ne bih kupio.

Prva stvar, upscaling kod gledanja maxtv je uzas, low budget tv star 10 godina 1080p rezolucije je imao ostriju sliku sa maxtv nego ovaj, bar sam takvog dojma.

druga stvar, "motion" opcija je uzas, ali teski uzas, bez da ugasis televizor je neupotrebljiv, steka sve u 16, kod filmova, kod sporta, katastrofa. Onda odem kod nekog ko ima low budget samsung ili Lg i sve radi uglađeno i fluidno, a kod mene sa skupljim tv i boljih specifikacija ne radi nikako.

Browser je isto neupotrebljiv, aplikacija na prste jedne ruke, sucelje je dosta trzavo, sve u svemu ne bajno.

To mi je prvi i zadnji hisense tv.

Definitvno neki TCL, samsung ili LG su bolja kupovina ako vam treba tv za maxtv i ovozemaljske kanale sto se kod nas gledaju.

Ja bi osobno sad TCL radi androida, puno znaci sto mozes instalirati app po zelji.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

 Pa serem i ja jer je sranje. Ako ga hoćeš evo ga doma kod mene dođi si po njega pa si ga imaj kad ti je tak dobar.

Di si doma bum ja došo po njega.😉

 

13 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Memphis kaže...

 Pa serem i ja jer je sranje. Ako ga hoćeš evo ga doma kod mene dođi si po njega pa si ga imaj kad ti je tak dobar.

 Ne treba, hvala. Imao sam dvije godine TV i bio sam zadovoljan. Nisam imao problema. Sad imam Samsung TV koji je skuplji i bolji po svemu "na papiru" ali meni u praksi je vidno lošiji sa zemaljskim kanalima, recimo. Ne znam zbog čega, s obzirom da ih rijetko uopće i gledam, nije me ni briga. Ali, moje iskustvo je takvo. Ostalo, realno je slika slična kod oba s normalnim izvorima. Ništa posebno jedna nije bolja od druge. Ne vidim nikako razlog zašto bi neki prosječni ili povremeni korisnik dao više novca. Generalno mi je ovaj TV bolji od prethodnog, ali ništa bitno. Tipa, Tizen je ljepši i fino radi, imam voice control i slično. Ali sve se to utopi kad samo povremeno gledaš TV (stream, filmovi i serije s USB-a) ili Youtube te je tu iskustvo isto. Tako da on, nek si bira tko šta hoće i nek troši koliko mu se troši .

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
itomic009 kaže...
Memphis kaže...

 Pa serem i ja jer je sranje. Ako ga hoćeš evo ga doma kod mene dođi si po njega pa si ga imaj kad ti je tak dobar.

 Ne treba, hvala. Imao sam dvije godine TV i bio sam zadovoljan. Nisam imao problema. Sad imam Samsung TV koji je skuplji i bolji po svemu "na papiru" ali meni u praksi je vidno lošiji sa zemaljskim kanalima, recimo. Ne znam zbog čega, s obzirom da ih rijetko uopće i gledam, nije me ni briga. Ali, moje iskustvo je takvo. Ostalo, realno je slika slična kod oba s normalnim izvorima. Ništa posebno jedna nije bolja od druge. Ne vidim nikako razlog zašto bi neki prosječni ili povremeni korisnik dao više novca. Generalno mi je ovaj TV bolji od prethodnog, ali ništa bitno. Tipa, Tizen je ljepši i fino radi, imam voice control i slično. Ali sve se to utopi kad samo povremeno gledaš TV (stream, filmovi i serije s USB-a) ili Youtube te je tu iskustvo isto. Tako da on, nek si bira tko šta hoće i nek troši koliko mu se troši .

 Nema šanse da je Samsung lošiji od ovog Hisensea. Imam , kupljeno unazad 3,5 g , Samsunga , Philips Ambilight bla bla, i Hisense.

50-55"

Samsung je najstariji .

Samsung jedini ima nativno HBO Max app.

Daljinski od Samsunga je univerzalni , sa onim kao đojstikom.

 

Sum sumarum.

Samsung ima apsolutno najbolju sliku pogotovo 4k.

Najbrže reagira na promjene programa.

Philips ima zrnatiju sliku u zemaljskom programima i 1080 p da mi se gadi kada sjednem u dnevni boravak. Največe razočaranje od Tv a IKADA!

Hisense sam dao bratu jer je bio gori i od Philipsa za 4 klase.

Znam hrpu ekipe sa kvarta koji su kupili Hisense unazad godinu dvije jer gledaju samo cijenu inč/kn.

Oni su zadovoljni ali im ni mirror casting ne radi kako spada ni niš, ali su zadovoljan sa Netflixom na njemu .

USB ne čita sve formate...

Znači telke cca do 5000-5500 kn.

 

Bez uvrede ikome, Samsung (Sony nisam imao duugo pa neznam a Panasonic još imam 1 plazmu, koju jednostavno NE DAM od doma) Tv mi je i stabilniji , pixeli nisu toliko zrnati i nema šanse da se i u tako niskom cjenovnom rangu može uspoređivati ni Philips niti Hisense sa Samungom.

Meni je to bilo razočaranje jer svi su ga hvalili, i ja sam si rekao zašto ne, idem ubost .

Onda sam shvatio da oni imaju jako niska očekivanja od Tv a kao i od torenta gdje im nije , recimo, žao pogledati Black Adam prvi telesync . Toliko o zahtjevnosti o kvaliteti slike te moje ekipe, koji su super zadovoljni

16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Samsung kojeg je zamjenil hisense koji sad imam (star 4 godine, cijena mu bila 5200) sad mi stoji zastrecan u supi van upotrebe. Problemi sa curenjem svijetla, mrlja u desnom donjem cosku, tizen toliko stekav da vida os je iOS razlika u fluidnosti, bez local dimminga, po danu ne gledljiv ako ne spustim rolo zavjese, zvuk ocaj... Prije bi philipsa uzeo nego ikad vise samsunga. Ovaj Hisense kaj imam jos danas tuce i znatno skuplje televizore. Evo bas pogledao Hobbita prvi film na amazon primu - local dimming na najjace, poteral hdr 10+, zvuk je cudo. Zvuk je toliko bolestan da posramljuje cak i neke soundbarove. Odvaja savrseno razgovor, naglasava glazbu tocno kako je zamisljeno, krcnuli se macevima ostal sokiran kolko jasno i cisto me puklo u usima. A za glasnocu da ne pricam.
Prodaval sam te televizore skoro 5 godina, imal pristup skoro svim markama i bolju kupovinu za novce koje sam dal nisam mogel odraditi. Cista petica.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

no a kakva je onda situacija sa gledanjem iptv-a preko hisense vidaa os? ima. besplatnih aplikacija gdi se mogu ucitat liste i tak to? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Nema.

Kupi taj TV ak je dobra cijena i kupi neki android TV box za 300 kuna i deri.

 

pan y agujas
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Budem posle snimil video letenja po meniju, aplikacije koje dolaze i opcenito kak to sve dela.
Od aplikacija za iptv ima ovo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
itomic009 kaže...
Memphis kaže...

 Pa serem i ja jer je sranje. Ako ga hoćeš evo ga doma kod mene dođi si po njega pa si ga imaj kad ti je tak dobar.

 Ne treba, hvala. Imao sam dvije godine TV i bio sam zadovoljan. Nisam imao problema. Sad imam Samsung TV koji je skuplji i bolji po svemu "na papiru" ali meni u praksi je vidno lošiji sa zemaljskim kanalima, recimo. Ne znam zbog čega, s obzirom da ih rijetko uopće i gledam, nije me ni briga. Ali, moje iskustvo je takvo. Ostalo, realno je slika slična kod oba s normalnim izvorima. Ništa posebno jedna nije bolja od druge. Ne vidim nikako razlog zašto bi neki prosječni ili povremeni korisnik dao više novca. Generalno mi je ovaj TV bolji od prethodnog, ali ništa bitno. Tipa, Tizen je ljepši i fino radi, imam voice control i slično. Ali sve se to utopi kad samo povremeno gledaš TV (stream, filmovi i serije s USB-a) ili Youtube te je tu iskustvo isto. Tako da on, nek si bira tko šta hoće i nek troši koliko mu se troši .

 Onda ne govori drugima da seru jer ne zadovljavaju se svi sa low budget robom i kvalitetom.

13 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Tako je, zato sam ja kupio tada najbolje za novac, a ne platio ime. 

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
itomic009 kaže...

Tako je, zato sam ja kupio tada najbolje za novac, a ne platio ime. 

 Dobro, super ako ti je to bit i ako misliš da je tako. 

13 godina
online
Hisense marka TVa, da ili ne?

Vjerovanje da si prehebo nekoga i dobio puno vise za manje je kod nas kao droga...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2022 9:52 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

 Na VIDAA 5 ima nekakva SS IPTV aplikacija, ali kako me to ne zanima, pojma nemam kako radi.

Hisense od prije više godina vjerujem da je lošiji nego današnji, ali bez iskustva s novima teško je donositi tako uopćene ocjene. Problemi s trzanjima (model 2021) se pojavljuju na opciji "film", i samo na 24fps izvorima, kad se koristi custom dejudder toga više nema mada tu i tamo ima glitcheva

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2022 9:56 (mytbyte).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
ukay1000 kaže...
Isprike na duplom. Evo jos jedan video. Skuzil sam kak se AE locka na mobu da ne skace dok TV dela svoje (local dimming).

Hisense 65U8GQ

 

 Imam isti tv. Kupio ga pred 2 mjeseca.. Ovo za zvuk si u pravu.. Sam zvuk vrijedi 1000kn najmanje.. Ostalo mi je mixed bag

Prednosti:

Panel nema nikakvih mrlja ni nesavršenosti na bijeloj podlozi

Odlična slika te boje (qled premaz)

Brutalno dobar  zvuk za te novce.. Tv ima ugrađen woofer i 3 zvučnika

Vrhunsko pozadinsko osvjetljenje, nartočito vidljivo u HDR i HDR+ modu..

Kvaliteta izrade okvira i postolja, odličan robustan daljinski

HDMI CEC funkcionira kako bi i trebao. Na tv mi je spojen android tv box sa android TV 10 sustavom.. Sve glavne tipke na daljinskim rade na tv boxu, osim dediciranih tipki za stream servise te voice search(pokreće vidaa search).

 

 

Mane:

Mali broj local dimming zona što rezultira vidlivim isijavanjem oko svjetlih objekata u tamnim scenama. Posebno oko bijelih titlova.

Vidaa sustav.Iz jednog razloga. Nema dovoljno aplikacija. Npr fali HBO max navodno koji dolazi još ove godine ili početkom sljedeće.

Glupi bug koji me užasno iritira. Npr kad islkjučiš zaglađivanje slike ono ostaje isključeno do dok ne ugasiš i upališ ponovo tv. Iako u postavkama piše da je isključeno, na očigled nije.. pa uključiš zaglađivanje i onda isključiš i tak ostane do restarta..

Motion procesing bi mogao bit bolji.

Upscaling isto no u redu je.

Neznam dal griješim no do sad nisam vidio da se uključio dolby vision mod. Gledam sadržaj koji ima naznačenu dolby vision podršku na HBO max aplikaciji  na tv boxu.

Tv ne podržava gledanje dosta video formata sa USB sticka

 

Zaključak. Ako si spreman na neke kompromise uzmi. Za te pare (5.300kn) je dobra kupnja. Ko i svi kineski proizvodi ima neke smiješne mane. Pola toga je softverske prirode i rezultat neiskustva koje stare firme imaju..

 

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 12:30 (red_bull).
18 mjeseci
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

@redbull: da, isto na mom 55A85G nakon gašenja/paljenja ne pamti smooth motion postavku, ali treba samo promijeniti mod slike i vratiti i to se ispravi. Očito je "globalni" problem. Upscale je sasvim dobar, ne može 1080 izgledati baš kao 4K. Motion jest donekle nedorađen kod dejuddera.

Ja nemam problema s DOLBY VISION preko HBO Max appa na mi tv sticku 4K, samo treba staviti u postavkama na "DOLBY VISION source device sink".  Općenito bilo koji plejer, kad u njemu plejam dolby vision sadržaj, aktivira dolby vision na tv-u Ne znam kakav vanjski Android uređaj ti imaš ali baš mora imati Dolby vision podršku, da ti piše u speckama. Ali koliko shvaćam HBO max će prestati postojati, a tako malo toga me tamo zanima tako da meni ne fali app na VIDAA-i.

Koji formati sa sticka ti ne rade? Meni neki releasei ne rade, kaže unsuported format, ali većina toga u HDR-u i Atmos/DTS HD u mkv-i mi radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 13:26 (mytbyte).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Ekipa molim vas zbog svih nas ostalih koji pratimo ovu temu i kojima je hisense opcija u razmatranju,da napisete koji tocno model i od koliko inca imate . bilo da pljujete ili hvalite .

hvala
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Ekipa molim vas zbog svih nas ostalih koji pratimo ovu temu i kojima je hisense opcija u razmatranju,da napisete koji tocno model i od koliko inca imate . bilo da pljujete ili hvalite .

hvala
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
mytbyte kaže...

@redbull: da, isto na mom 55A85G nakon gašenja/paljenja ne pamti smooth motion postavku, ali treba samo promijeniti mod slike i vratiti i to se ispravi. Očito je "globalni" problem. Upscale je sasvim dobar, ne može 1080 izgledati baš kao 4K. Motion jest donekle nedorađen kod dejuddera.

Ja nemam problema s DOLBY VISION preko HBO Max appa na mi tv sticku 4K, samo treba staviti u postavkama na "DOLBY VISION source device sink".  Općenito bilo koji plejer, kad u njemu plejam dolby vision sadržaj, aktivira dolby vision na tv-u Ne znam kakav vanjski Android uređaj ti imaš ali baš mora imati Dolby vision podršku, da ti piše u speckama. Ali koliko shvaćam HBO max će prestati postojati, a tako malo toga me tamo zanima tako da meni ne fali app na VIDAA-i.

Koji formati sa sticka ti ne rade? Meni neki releasei ne rade, kaže unsuported format, ali većina toga u HDR-u i Atmos/DTS HD u mkv-i mi radi.

Zbunio si me, gledaš HBO Max na vanjskom android uređaju ali ti neće faliti na operativnom sustavu na televiziji? Zašto bi ti falio u bilo kojem slučaju na tv-u ako koristiš vanjski uređaj?

18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Nemoj biti zbunjen. Sukus je bio da je pitanje što i kako će biti s HBO max i činjenica da im je novi sadržaj postao tanak pa to što nema appa mi se ne čini veliki nedostatak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 8:58 (mytbyte).
15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
mytbyte kaže...

@redbull: da, isto na mom 55A85G nakon gašenja/paljenja ne pamti smooth motion postavku, ali treba samo promijeniti mod slike i vratiti i to se ispravi. Očito je "globalni" problem. Upscale je sasvim dobar, ne može 1080 izgledati baš kao 4K. Motion jest donekle nedorađen kod dejuddera.

Ja nemam problema s DOLBY VISION preko HBO Max appa na mi tv sticku 4K, samo treba staviti u postavkama na "DOLBY VISION source device sink".  Općenito bilo koji plejer, kad u njemu plejam dolby vision sadržaj, aktivira dolby vision na tv-u Ne znam kakav vanjski Android uređaj ti imaš ali baš mora imati Dolby vision podršku, da ti piše u speckama. Ali koliko shvaćam HBO max će prestati postojati, a tako malo toga me tamo zanima tako da meni ne fali app na VIDAA-i.

Koji formati sa sticka ti ne rade? Meni neki releasei ne rade, kaže unsuported format, ali većina toga u HDR-u i Atmos/DTS HD u mkv-i mi radi.

 Imam

..

Čim sam kupio tv probao sam par filmova sa torreta, ni jedan nije radio. Izbrisao i krenuo dalje. Nažalost nisam zapamtio točno koji format je u pitanju. Samo znam da rade na android boxu.

Hbo max če prestat postojat? kada, kako, zašto?

 

Moram pohvalit online podršku. Objasnio sam da tv svaki put uključi zaglađivanje i sl te su mi dali upute te link na novi firmware. Instalirao sam ga te mogu reći da ima nekih poboljšanja. Pogotovo prikazu pokreta.

Ono kaj nije ispravljeno je upravo taj bug sa zaglađivanjem. Da i dobio sam Gamemod opciju u postavkama koje nije bilo u originalnom firmwareu.

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
red_bull kaže...

 Imam

..

Čim sam kupio tv probao sam par filmova sa torreta, ni jedan nije radio. Izbrisao i krenuo dalje. Nažalost nisam zapamtio točno koji format je u pitanju. Samo znam da rade na android boxu.

Hbo max če prestat postojat? kada, kako, zašto?

 

Moram pohvalit online podršku. Objasnio sam da tv svaki put uključi zaglađivanje i sl te su mi dali upute te link na novi firmware. Instalirao sam ga te mogu reći da ima nekih poboljšanja. Pogotovo prikazu pokreta.

Ono kaj nije ispravljeno je upravo taj bug sa zaglađivanjem. Da i dobio sam Gamemod opciju u postavkama koje nije bilo u originalnom firmwareu.

 Ne nalazim podršku za Dolby Vision na tvom boxu tako da je do boxa, ne do TV-a. Mogu ti boxovi biti hardverski moćni a jeftini ali bi bili skuplji da moraju plaćati neke licence poput DV-a ili Netflixa u 4K.

 

Za HBO Max je nejasno što će biti tj da li će ići novi app ili će samo spojiti HBO i Showtime kataloge...

 

Koga si kontaktirao za firmware?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2022 16:18 (mytbyte).
14 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?
Tu piše da podržava ali ...



Mecool KM6 Deluxe VIDEO AND AUDIO TESTVideo playback test

We tested this TV-Box in its video playback aspect, the Mecool KM6 Deluxe is compatible with most modern video formats such as h.265, VP9 and AV1 with native 4K@120fps HDR resolution support and even supports 8K@60fps, this box not have a video quality settings app but this time have automatic refresh rate change, this options gives us some problems. In the base firmware of this new SoC S905X4 we do not find the settings for Dolby Vision, it is possible to lower the quality of this system to normal HDR10.



Color and HDR: 10Bit / RGB / HDR 10+, Dolby Vision
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Pozdrav,

nisam neki stručnjak po pitanju tehnike.. kod kupnje TVa odlučih se za HiSense 55u7HQ zbog dobre cijene koja je bila pred dva tjedna u Elipsu, 3600kn.

U petak je konačno stigao i sad ga analiziram koliko stignem, dok mi traju ovih 14 dana rok da ga vratim.

U donjim kutevima ekrana su sive fleke, nisu velike ali su vidljive. Da li je to normalno? Da li vraćati TV, ili ga dati u servis?

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice