Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.925
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KruzeOS kaže...

Jel ima tko možda LG 49sj850v/810v? Mislio sam ga uzeti ali u trgovini kad sam ga gledao donji rub je bio toliko vruć da nisam mogao držati dlan dulje od 10 sec. Ok da je topal ali ovo... 

 

Koliko vidim panel ima edge rasvjetu koja je vjerojatno postavljena uz donji rub ekrana. Ukoliko je tako - normalno da se dolje više grije. Uz to, u shop modeu je rasvjeta raspaljena na 100% tako da se više grije nego u "normalnim" postavkama.

 

Popipaj ostale tv-e sa edge rasvjetom (nešto su tanji od direct led modela) po rubovima pa ćeš vidjeti da se svaki grije nešto više po rubovima.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U emmezeti u OS. Nakon dugo traženja odlučio rastegnuti budžet i uzeti ga, doveo i ženu da potvrdi (njoj je važna estetika i da ne grije jer je trenutni kao pećica) kad ono... Naravno probao sam i ostale Sony, Philips, Panasonic (s edge led). Ugrijani jesu ali normalno, ovo je brutalno. Čudi me jer je u recenziji gotovo istog modela na Rtings temp ista kao kod Sonya 8077. Nemam više gdje otići i usporediti. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Samsung 55mu6172, LG 55uj65xx, 63xx serije, 55uj701v.

Ako imas para sony xe85xx serije
Imas ekipu po forumu sta imaju sve navedene modele.

Od jeftinih imas sharp i grundig i ako si mazohista - filips.
Izbjegni VLE6621.

 Koji je bolji izbor?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj7507.aspx  na amex ide još 10% pa ispadne ispod 4000 kn ili

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50MU6172UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KruzeOS kaže...

U emmezeti u OS. Nakon dugo traženja odlučio rastegnuti budžet i uzeti ga, doveo i ženu da potvrdi (njoj je važna estetika i da ne grije jer je trenutni kao pećica) kad ono... Naravno probao sam i ostale Sony, Philips, Panasonic (s edge led). Ugrijani jesu ali normalno, ovo je brutalno. Čudi me jer je u recenziji gotovo istog modela na Rtings temp ista kao kod Sonya 8077. Nemam više gdje otići i usporediti. 

 Treba smanjit pozadinsko osvetljenje, pa če biti dobro.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Molim pomoć ne mogu se odlučiti između ova dva, molim komentar ili samo glasaj:

Unaprijed hvala.

 

1. LED TV Sony Bravia KD-43XE8077 4K  cca. 5.174,10   Link Sony    

2. LED TV Samsung UE43NU7402 UHD   cca. 4.499,10   Link Samsung

 

3 Samsung
3 Sony
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 9:32 (mrezne).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrezne kaže...

 

 

Molim pomoć ne mogu se odlučiti između ova dva, molim komentar ili samo glasaj:

Unaprijed hvala.

 

1. LED TV Sony Bravia KD-43XE8077 4K  cca. 5.174,10   Link Sony    

2. LED TV Samsung UE43NU7402 UHD   cca. 4.499,10   Link Samsung

 

Nešto bolji ti je Samsung, ali za takve pare dobijaš ovaj bolji model:)

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

 

https://www.philips.hr/c-p/43PUS7303_12/7300-series-izuzetno-tanki-4k-televizor-sa-sustavom-android-tv-i-tehnologijom-ambilight-s-3-strane

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa. Htio bih uzeti nešto jeftino za drugu sobu doma, pa sam mislio nešto oko 32" kupiti. Za možda oko 1500-1700kn. Imate li kakav prijedlog? Ne znam treba li biti smart, jer pretpostavljam da je smart u tom cjenovnom rangu poprilično loš. Hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Generelle Feststellungen

  • Von den neuen 2017er Top-TVs gibt es herstellerübergreifend nur eine Curved-Baureihe (Q8C von Samsung)
  • Riesen-Bilddiagonalen gibt es nicht
  • Philips bietet auch den neuen OLED POS9002 nur in 55 Zoll an. Wo bleiben 65- und 75 Zoll-Modelle?
  • Panasonic bietet mit maximal 77 Zoll (OLED) beziehungsweise 75 Zoll (LCD) endlich wieder große Bilddiagonalen an.
  • Außer LG schafft es niemand, den Support für Dolby Vision anzubieten, obwohl dieser Standard im Aufwind ist (bei Sony kommt für die Modelle mit dem X1 Extreme Prozessor angeblich ein Update, also auch für den ZD9 aus 2016)
  • THX ist außer bei Panasonic nirgendwo ein Thema
  • Alle Hersteller werben mit immer präziserem Local Dimming
  • Nach wie vor gibt es fast überall bei LCD-basierten TVs selbst bei Direct LED Modellen zumindest leichte Halos/In-Homogenitäten bei der Helligkeitsverteilung
  • LG schafft mit angeblich 1.000 Nits beim Signature OLED W7 einen neuen Helligkeitsausleuchtung-Bestwert für OLED-TVs. Der Panasonic EZW1004 schafft auch immerhin 850 Nits,der Philips POS9002 750 Nits.
  • Samsung durchbricht mit dem Q9F die magische Barriere. 2000 Nit sind möglich. Unser Test wird die Frage klären: Top oder schon zu viel des Guten?
  • Bis auf Samsung setzen alle auf OLED
  • Betriebssysteme: Neuestes Android bei Philips und Sony, Tizen bei Samsung,webOS bei LG und My Home Screen 2.0 bei Panasonic
  • Philips (P5) und Panasonic Studio HCX2) mit neuen Highend Bildprozessoren 
  • Hochwertige Sound-Systeme, die gleich im TV integriert sind, bzw. mit dem TV kommen, sind überall Trend. Auf die Spitze treiben es LG (4.2 Dolby Atmos Soundbar) und Panasonic (EZW1004 mit 80 Watt Technics Soundbar). Optisch auf die Spitze treibt es Sony, beim Hightech-Lautsprechersystem im A1 wird der Screen als Lautsprecher-Fläche genutzt.

 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

0 55" XE8505 6700kn izložbeni
7 55" MU8002 7300kn
0 55" MU7002 7000kn
2 49" PUS7502 6900kn
0 55" EX600 6000kn
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
salecar87 kaže...

Bok ekipa. Htio bih uzeti nešto jeftino za drugu sobu doma, pa sam mislio nešto oko 32" kupiti. Za možda oko 1500-1700kn. Imate li kakav prijedlog? Ne znam treba li biti smart, jer pretpostavljam da je smart u tom cjenovnom rangu poprilično loš. Hvala.

Ovdje imaš.

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-32pfs4132-12-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-45320991

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-32lj500v-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-hd-ready-43570911

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue32m5075-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-48677051

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Covjek nezna njemacki vidio da pise Philips i highend i stavio tu a ostatak clanka nije kao bitan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 10:53 (garfield1).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kratka recenzija za TCL U60P6026/6006 seriju

Znaci trazio sam neki jeftini 60" model i naletio u Njemackoj na ovaj za 599Eura i 3 godine garancije.
Prvo sam bio narucio LG 55UJ635V,ali posto je dosao neispravan odlucio sam se da cu isprobati TCL.
Posto sam imao pravo vratiti ako mi nepase. Navodno 6026 i 6006 modeli imaju isti panel ali to nemogu reci
sa sigurnoscu ali sam to nasao na raznim formumima na netu. Model 6026 za razliku od 6046 model ima
IPS RGBW panel 50/60Hz Direct LED sto je bilo i za ocekivati u ovoj cijenovnoj klasi(najjeftniji 60" 4K HDR TV koji sam nasao)

Sama izrada TV-a je odlicna i ista kao i na 6046 modelu znaci bruseni tamni aluminij i metalne nogice koje su jako stabilne.
Montaza na zid mi je bila neproblematicna samo se mora na VESA standard gledati i to je to.

Slika kad se dobro podesi(sto nije jednostavno nekad) izgleda jako dobro crna je duboka i crna, a ne sive.
Boje isto izgledaju jako zivo i dobro sa obzirom na IPS Panel i cijenovni razred za normalnog korisnika sasvim ok.
TV sam isprobao sa PS4 i PS4 pro input lag je meni nepostojan dosta brze od starog Samsunga sa VA matricom.
Uglavnom ako netko trazi jefitni TV za igranje ovaj je odlican izbor sve igre izgledaju odlicno i HDR se sam upali ako
ga igra podrzava. Prilikom gledanja Nogometa nisam primjetio da slika trza ili da je lota kao komet itd.
SD sadrzaj izgleda dovoljno dobro za gledanje i ne losije nego na starijem TV-u. 1080p i 4K izgleda odlicno.
HDR pak ovisi o izvoru na igrama koje sam probao je super na nekim filmovima izgleda super a na nekim meni osobno pre tamno
sto se moze korigirat ako se Black level povisi ali onda se gubi nesto na detaljima.

Zvuk je kao i kod svih jeftinih TV-a nista posebno za nezahtjevne korisnike ok ali za zahtjevnije ipak treba bar Soundbar.

Smart funkcije TV-a su ogranicne na predinstalirane aplikacije posto TV nema Android kao 6046 model. Netflix i Youtube rade bez problema
na daljinskom ima Netflix tipka sto je zgodno, Nazalost Amazon Prime nije podrzan. Meni osobno Smart funkcije nisu bitne ali nekom tko zeli kodi ili
nesto tako instalirati moze pretstavljati problem.


Problemi
Prvi problem je sto TV nije htio spremiti postavke od kalibracije iako sam iskljucio za rad u trgovini. Kontaktirao sam TCL preko mail
i odgovor je stigao za par sati da se mora otici u meni oznaciti a ne otvoriti kontrast i utipkati brzo 6425 onda se otvori kao servisni meni i od tamo napravit reset svega.
nakon toga sam postavio sve (obavezno opet isljuciti rad u trgovni) i postavke se spremaju bez problema.
Drugi problem
Da otvorite sve postavke za sliku morate odabrati nacin prikaza Video i onda mozete sve postaviti problem je ako odaberete PC recimo sakrije se pola postavki iz nepoznatog razloga.
Postavke se spreme ako nakon namjestanja prebacite na PC recimo.
Treci problem je ako odaberete Video i spojite HTPC kao ja i gledate nesto preko Kodia slika ce na nekim filmovima/serijama bit pokrivena uzasnim Film Grainom
ili Low luminance nosiom i sto je najgore to se onda preslika i kada gledate Netflix uglavnom jako cudna stvar. Zato treba odabrati obavezno PC onda je slika super cista osim ako
je Film grain sa namjerom tamo stavljen. Ako se spaja 4k uredaj putem HDMI porta obavezno u postavkama ukljuciti HDMI 2.0 i onda radi kako treba.
Cetvrti problem nije ubiti problem nego po noci smeta malo IPS glow ako se ne sjedi tocno ispred TV-a problem je naravno samo u mracnim scenama.

Tcl 6026 ima dosta sitnica koje nerviraju ali kad se jednom namjesti TV je za cijenu jako dobar, naravno netreba ocekivati nemoguce, Normalan IPS TV
sa prednostima i manama IPS panela. Osobno bih ga opet kupio ali bi dao nekome da ga namjesti haha. Postavke za sliku sam uzeo sa 6046 serije
i sebi malo doradio kako mi pase posto nemam opremu za kalibarciju, niti sam neki expert za TV nego laik.

Link za tv

 

Sto se slika tice uzivo su boje dosta dublje/ zivlje mobitel mi je kramp pa nemogu bolju uhvatiti,ali eto mozda nekom pomogne.

4k+Angry+birds 4k+Angry+birds
1080p+Tomb+raider 1080p+Tomb+raider
Nova+SD Nova+SD
HRT+SD HRT+SD
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 11:41 (CroVandal).
Moj PC  
9 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

Imaš ovdje novi, veoma" dobar model veličine 55":)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-55PUS7303/

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b12 kaže...

 Bump

 

Danas kupujem,  pomognite molim

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isprobao sam na MU8002 Rogue One 4K HDR BT2020 i ne radi. Lucy 4K HDR i Planet Earth 4K HDR radi. To su sve najače verzije koje su se dale skinut. 

 

XE8505 ih vjerojatno može očitati ali su izložbeni( čitaj rabljeni) i mislim da je jedina prednost, kako za koga, Android. 

 

Uzet ću uglavnom 55" MU8002. Za 6700kn brijem da je top.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 http://www.trustedreviews.com/reviews/hisense-u7a

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 Ovaj Hisense je puno bolji od Philipsa 7303.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b12 kaže...
b12 kaže...

 Bump

 

Danas kupujem,  pomognite molim

 https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-uj6300-vs-samsung-mu6100/429/524

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 Ovaj Hisense je puno bolji od Philipsa 7303.

 Da za tebe..

 

https://www.amazon.de/Philips-43PUS7303-12-Fernseher-Ambilight/dp/B0794Z7R3Q

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 15:25 (garfield1).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
KruzeOS kaže...

U emmezeti u OS. Nakon dugo traženja odlučio rastegnuti budžet i uzeti ga, doveo i ženu da potvrdi (njoj je važna estetika i da ne grije jer je trenutni kao pećica) kad ono... Naravno probao sam i ostale Sony, Philips, Panasonic (s edge led). Ugrijani jesu ali normalno, ovo je brutalno. Čudi me jer je u recenziji gotovo istog modela na Rtings temp ista kao kod Sonya 8077. Nemam više gdje otići i usporediti. 

 Treba smanjit pozadinsko osvetljenje, pa če biti dobro.

Ako se smanji osvjetljenje, smanje se i svjetlost televizora. Rješenje ovog problema nalazi se u ploči RGBW. To smanjuje probijanje pozadinskog svjetla, znatno povećava svjetlinu zaslona, i skoro za polovicu se smanji potrošnja struje.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...

 Ja bi od ovih uzeo  ovogodišnji Lg-49uk6300. WebOs je puno bolji, bržii i pouzdaniji od Androida i linuxa.

 Sto kazes na ovaj LG-49UJ7507 ? 

znaci uk6300 vs uj7507 (znaci 2017g vs 2018g).

 

cini mi se da bi trebao biti jaci od UK6300 + dolazi sa magic remoteom.

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
booster kaže...
endoki kaže...

 Ja bi od ovih uzeo  ovogodišnji Lg-49uk6300. WebOs je puno bolji, bržii i pouzdaniji od Androida i linuxa.

 Sto kazes na ovaj LG-49UJ7507 ? 

znaci uk6300 vs uj7507 (znaci 2017g vs 2018g).

 

cini mi se da bi trebao biti jaci od UK6300 + dolazi sa magic remoteom.

  LG-49UJ7507 ima bolju svjetlost i Dolby Vision.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
endoki kaže...
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 Ovaj Hisense je puno bolji od Philipsa 7303.

 Da za tebe..

 

 

 Hisense je 100Hz, i ima bolju svjetlost.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Toliko se baš ne kužim. U postavkama se nešto podesi RGBW pa ne bi grijao toliko,  a svjetlina se ne bi izgubila? 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KruzeOS kaže...

Toliko se baš ne kužim. U postavkama se nešto podesi RGBW pa ne bi grijao toliko,  a svjetlina se ne bi izgubila? 

Razlika između RGB i RGBW je da ako se mora prikazat maksimalno bijelo svjetlo, primjerice, svi RGB pikseli trebaju svjetiti maksimalno, dok će kod RGBW  svijetliti samo  bijeli. To olakšava postizanje veće svjetline panela, i ako se gleda jako svjetla slika  i do 60% manja potrošnja struje.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...
endoki kaže...
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 Ovaj Hisense je puno bolji od Philipsa 7303.

 Da za tebe..

 

 

 Hisense je 100Hz, i ima bolju svjetlost.

Da ali to ne znači, da ima dobar kvalitet slike:)) Na tom testu, baš nije dobio dobru ocjenu što se tiče kvalitet slike..A mogu ti i iz prve ruke kazat, da je Philips svakako  bolji..

http://www.trustedreviews.com/reviews/hisense-u7a

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači može se podesiti da troši manje struje (time i manje grije), a da pri tome ne gubi na kvaliteti/svjetlini? Sorry što se ponavljam ali moram biti siguran jer ako ga uzmem, a bude suprotno slušat ću o tome dok ga ne bacim kroz prozor. Ili sebe... :)

Usputno, plan C je Panasonic TX-50EX7003E ali ne nađem nikakve recenzije osim osnovnih specifikacija, kakva mu je slika naših programa i sl. Malo mi je nepoznanica... 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KruzeOS kaže...

Znači može se podesiti da troši manje struje (time i manje grije), a da pri tome ne gubi na kvaliteti/svjetlini? Sorry što se ponavljam ali moram biti siguran jer ako ga uzmem, a bude suprotno slušat ću o tome dok ga ne bacim kroz prozor. Ili sebe... :)

Usputno, plan C je Panasonic TX-50EX7003E ali ne nađem nikakve recenzije osim osnovnih specifikacija, kakva mu je slika naših programa i sl. Malo mi je nepoznanica... 

 To neznam, dali se može podesit, ali, ako se smanji pozadinsko svjetlo, smanji se i svetlina panela. Ti si gledao model SJ 850, koji je RGB. Nije mi jasno zašto ti smeta to grijanje. Uzmi OLED, tamo nema grijanja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice