Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.142.878
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za kupnju uređaja preko Edigitala ti sigurno ne ide ni 5 godina gar ni XboX

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...
Pixel kaže...
torente 35 kaže...
deckard kaže...

Naravno, vjerojatno najkompletniji i općenito najbolji LCD u 2018. g. ako izuzmemo Q9FN koji vjerojatno je najbolji televizor po slici u 2018. i šire, ali ne najkompletniji jer ne podržava DTS i Dolby Vision te koji košta ko naša država građane. ajmo reći da još postoji Q8DN u rangu tog Sonya ali koji isto ne podržava DTS i DV. S oproštenjem, ne podržavati DTS i DV u 2018. godini na takvim televizorima je ko da voziš BMW na 14" kotačima.

 

Znači po tebi bi ovaj Sony bio bolji od Samsung 55Q7FN?

 LCD-i po performansama (isključivo kvaliteta prikaza):
Q9FN

Q8DN

XF90005

Q7FN

Q6FN/NU8000

...

 

Ovo za dolby vidion i dts stoji i moraš procjeniti smeta li t to. 

Netflix ima i HDR10  verzije Dolby viSion serija, ne znam oma li sve , morao bi netko sa foruma potvrditi tko ima samsunga.

 

 

 

Hvala,onako na prvu činilo mi se da je QLED bolji izbor od LCD,ali čitao sam i ostale recenzije i svi se slažu da je taj Sony ipak nešto bolji u odnosu na q6 i 7(posebno kad je kvaliteta gledanja filmova u pitanju),a kad još dodamo jeftiniji i da za Samsung nosač stoji 1000 kn,uf,i nije mi više težak izbor.

 

 Samsung nocač košta 1000kn ali to je nosač s kojim je TV skroz priljubljen uz zid, te nimalo ne strši od zida i puno ljepše izgleda. Zove se No gap wall mount. Ako nećeš taj kupiš bilo koji drugi standardni i koristi njega.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

 Samsung nocač košta 1000kn ali to je nosač s kojim je TV skroz priljubljen uz zid, te nimalo ne strši od zida i puno ljepše izgleda. Zove se No gap wall mount. Ako nećeš taj kupiš bilo koji drugi standardni i koristi njega.

 Da li se moze koristiti uz LG tv ili ide samo na Samsung il samo odredjene modele Samsunga?

 

p.s. ako je slusati kolege s foruma koji tvrde da su mid-range uredjaji marketing na max a da zapravo u stvarnosti ne deliveraju obecano, sve vise naginjem ovakvom rjesenju:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue55nu7172-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86747

 

Super cijena i solidne perf...bar dok OLED ne pojeftini na nekih 1000€ za par godina...

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kupi, ne razmisljaj 

za par godina ovaj u spavacu sobu a u boravak OLED za milju eur od 65" 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dragi ljudi, nisam mogao vise. Trenutno je LG 49SK8500 za 5000kn u ekupi.hr (placanje preko ZABA-e) pa ja otisao s time.
Btw, dobro da nisam vidio slike od konkurenata jer sad nemam s cime usporedit pa cu biti zadovoljan 😉
Kolegama koji su predlagali Samsung u ovoj kategoriji: bio je jeftiniji 600kn pa je to prevagnulo.
Vagajuci sve argumente, nisam se mogao odlucit jer nisam znao tko je od vas najmjerodavniji ili najvise u pravu.
Siguran sam samo da su oba TV-a za te novce odlican izbor!
Hvala jos jednom svima
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fototempera kaže...

poštovanje. možete mi pomoć i reći da li ovaj tv valja?

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue75nu7172-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86749

 

sada je došao sa 17.500 na 10000 za Black Friday pa me zanima isplati li se

 

hvala

 imaš ga na ekupi za jedno 8850 kn ako koristiš zaba karticu, ili 9800 kn ako nemaš zaba karticu !!!

 

Da tv je dobar za tu cijenu. Ali ovisi što želiš od tva, ovo je ok tv za SDR/4k programe, nema HDR , dolby vision i sl napredne stvari.

Znači tv je ok obiteljski tv za pogledat filmove, odigrati igre  i sl.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Dragi ljudi, nisam mogao vise. Trenutno je LG 49SK8500 za 5000kn u ekupi.hr (placanje preko ZABA-e) pa ja otisao s time.
Btw, dobro da nisam vidio slike od konkurenata jer sad nemam s cime usporedit pa cu biti zadovoljan 😉
Kolegama koji su predlagali Samsung u ovoj kategoriji: bio je jeftiniji 600kn pa je to prevagnulo.
Vagajuci sve argumente, nisam se mogao odlucit jer nisam znao tko je od vas najmjerodavniji ili najvise u pravu.
Siguran sam samo da su oba TV-a za te novce odlican izbor!
Hvala jos jednom svima

 Koliko vidim naekupi ima recimo samsung 50nu7002  za 3014 KN koji je s obzirom na cijenu i kvalitetu slike u usporedbi s tim lgiem daleko povoljniji izbor 

  

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pixel, hvala na odgovoru, ali piše da ima HDR, to mi je bitno i za gaming  :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

 Imaju brutalne cijene ali su mi presumnjivi. Firma postoji, ali tek mjesec dana https://suite.endole.co.uk/insight/company/11617608-euro-shop-market-ltd

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mađarica direktorica da nije kopija edigitala? 

mislim da se rizik ne isplati za tih parsto kuna... da je razlika puuuno veca, ajd mozda bi se i riskiralo, ali sumnjam ...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razmisljam da kupim UE43NU7192, ili UE49NU7192 (vrlo vjerojatno manji)

 

Ima li koji bolji bestbuy ovdje do 3000kn, max 4000kn?

 

https://www.nabava.net/televizori?se=964339 

 

Jedini uvjer mi je 4k, i nikako ne bih veci od 50".

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakvi su ovo sad, prvi put vidim... a cijene odlične.

 

https://euroshopmarket.com.hr/tv-03/sony-138

 

Stim da miriši na prijevaru.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razmišljam o kupovini  https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-43NU7192-Ultra-HD-SMART-1323913.aspx 

KARAKTERISTIKE - 43" (109 cm), LED, UHD/4K (3840x2160), Smart TV, Wi-Fi, Tizen 4.0, HDR, PQI 1300, UHD Dimming, UHD upscaling, Mega Contrast, Dolby® Digital Plus, 2-kanalni zvuk, DVB T2/C/S2, 3X HDMI, 2x USB

 

Pa me zanimaju iskustva sa ovakvim ili sličnim modelom?

 

gledam s udaljenosti od 2 - 2.5m i ne trebam veću dijagonalu ekrana. sada ima na e-kupi za 2800 tj. 2500 uz zaba karticu, što mi je ok cijena ali me zanima u toj veličini ekrana i do 3000kn ima li nešto značajno bolje (ne nužno samsung)

 

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

Upravo gledam Lg SK8500, mracna soba, jedva mala stona lampica u pozadini, ali nisam znao da ovo sto gledam je siva boja, auuu, moracu kod ocnog sutra, ja mislio crna, ali izgleda sam se debelo zaj..o. Ha, ha, pa nije ovo Sky worth koji stvarno ima neku sivoplavicastu boju umesto crne, ajde de, izludesmo narod tu kojekakvim ekspertizama itd itd. Bolja je slika na Oledu, to stoji, ali toliko sranja se nalusah ovde da i sam pomislih da gledam sivu boju, a gledam na Hispasat-u fudbal u 4k i verujte, pravo uzivanje, pozz ekipo.

 ovdje ima puno "eksperta" koji nisu pogledali 2 televizora uzivo pa svasta komentiraju...

 

brat je nedavno kupio 55nu7172 i da me ubijes moj "prastari" lg 42LB731 ima bolju crnu, kod samsunga se doslovno pomaknes 5 stupnjeva u stranu i crna izblijedi za ne povjerovati. toliko o VA panelima i ne znam kakvoj crnoj.

 

naravno, skuplji modeli vjerojatno imaju bolje panele itd. ali toliko stigmatizirati IPS je čudo. ali ako moj 5god.stari TV moze parirati (pa i biti bolji jer pod bilo kojim kutem mi je prakticki ista slika), onda ovi noviji IPS paneli razvale taj samsung i slicne.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imaš u futuri taj model za 3030kn ali 49"
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S čime održavate panele od telki?
Za laptope koristim 100% IPA ako brišem plastiku a za lcd (ipa 50% / demineralizirana voda 50%) smiješano u posudicu i s time brišem LCD panele od laptopa i odlično mi se pokazala ta kombinacija kada se zafleka. To je stajalo u uputama od prvog Lenova kojeg sam uzeo i do danas koristim to za čišćenje.

 

I još jedno usputno ... kada vam ponestane HDMI utora na TV-u ima li neko rješenje jer meni su sad sva 4 popunjena (2 satelitska prijamnika, Yamaha pojačalo i soundbar) pa ako zatreba ima li štogod?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

thnx, ali bojim se da bi mi to bilo veliko za boravak. važno mi je za karakteristike trebam li obratiti još ne nešto pozornost a taj tv nema.. osim vel ekrana, rezolucije, wifi, uhd dimminga i usb snimanja koje ovaj ima..

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Gdje su najbolje ponude za TV-ove sada na akciji ?? Ne mogu ja to sve više popratiti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
http://hdtelevizija.com/2018/10/15/lg-49sk8500-uhd-tv-video-recenzija/

Evo, i na youtube-u i jos upute za postavke slike (to cu napravit jednom pretpostavljam).

Covjeka sam kontaktirao preko fejsa (mess.), savjetovao mi je ovaj tv ispred Samsunga upravo zbog mojih potreba family tv-a, kod svih vas koji ste mi pomogli i putem pp, hvala, rezultat je isto bio nerijesen 👍

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo, već je skoro 12 sati, ništa se nije promijenilo u SD-u od jučer. Toliko o tome, moram priznati da sam razočaran u BF, kao petak.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Za kupnju uređaja preko Edigitala ti sigurno ne ide ni 5 godina gar ni XboX

 Pogledaj na Samsung stranici pod promocije. Gdje god kupis u tom razdoblju, moraš dobiti navedeno

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Evo, već je skoro 12 sati, ništa se nije promijenilo u SD-u od jučer. Toliko o tome, moram priznati da sam razočaran u BF, kao petak.

 

To je općenito stanje u Hrvatskoj što se tiče BF-a ali i popusta općenito. U svakom slučaju mislim da su dali dobru cijenu za XF9005 od 55". Ipak je ovogodišnji model.

Da je bio 500 kn manje kupio bi umjesto OLED-a.
U Svijetu medija je XF9005 od 65" oko 11500  kn

Nije brutalno ali dobra je cijena. Mislim da ide na kartice.

Kako se čini Elipso je jedini imao "brutalnu" cijenu sa NU8002 od 65".
Barem kada pričamo o nekim nazovi "kvalitenijim" modelima TV-ima

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Deephomer kaže...

Pozdrav.

Zanima me da li je netko imao iskustva s burn in efektom na LG oled televizorima, te da li je vrijewdno uzeti LG B8 umjesto Sony xf9000 s obzirom na navedeni rizik. Televizor bi uglavnom koristio za filmove i playstation.

 

Samsung je počeo širiti masovnu histeriju putem oglasa 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

 

Samsung je počeo širiti masovnu histeriju putem oglasa 

 

 

 

 

 Nije da će im pomoći u kvaliteti njihovih vlastitih TV-a. A ljudi uglavnom ne kupuju skupe TV-e bezglavo kao mobitele "glavno da je Galaxy".

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Mad Ant kaže...

Evo, već je skoro 12 sati, ništa se nije promijenilo u SD-u od jučer. Toliko o tome, moram priznati da sam razočaran u BF, kao petak.

 

To je općenito stanje u Hrvatskoj što se tiče BF-a ali i popusta općenito. U svakom slučaju mislim da su dali dobru cijenu za XF9005 od 55". Ipak je ovogodišnji model.

Da je bio 500 kn manje kupio bi umjesto OLED-a.
U Svijetu medija je XF9005 od 65" oko 11500  kn

Nije brutalno ali dobra je cijena. Mislim da ide na kartice.

Kako se čini Elipso je jedini imao "brutalnu" cijenu sa NU8002 od 65".
Barem kada pričamo o nekim nazovi "kvalitenijim" modelima TV-ima

 Sve to je bilo i prije današnjeg dana (bar u velikoj većini slučajeva). I to su samo vrlo specifični modeli...

 

No svejedno, samo obična navlakuša na petak - došao petak i šta? Sve isto kao i prije tjedan dana?

 

 

EDIT: ispada da su bili bolji (mnogobrojniji) popusti u ljetu. Meh...

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 11:47 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daky123 kaže...
Daky123 kaže...

Pozdrav ekipa  evo kupujem tv  planiram 49 ili 55" veličinu, a okvirna cijena 5000-5500kn pa bi vas molio za pomoć i za koji savjet koji tv uzeti...koristim ga većinom navečer i to za iptv, ps4 onako slabo i za gledanje filmova i serija preko laptop...imam mogućnost možda kupiti nesto i u Austriji ili Njemačkoj... Evo čekam sutra ponudu od mediamarkta da vidim sto ce biti kod njih, a ovo sam trenutno našao na Saturnu pa ako mi možete reci kakav je ovo tv s linka i jel dobar za te pare i tako to, nisam nasao takav model kod nas pa da usporedim cijene

 

 https://www.saturn.de/de/product/_samsung-ue55nu8009txzg-2436560.html

 A ovo su neki tv koje sam kod nas vidio pa sto mislite koji je od njih najbolji ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf8096-4k.aspx

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70247/samsung-qe49q6fnatxxh-ultra-hd-led-tv/

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7596-4k.aspx

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/novosti-iz-kataloga/black-friday/audio-video/Ultra-HD-LED-TV-LG-49SK8100PLA-Smart-166573.html

 Itko šta??? 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam recimo planirao uzeti 55sk8500 ako padne cijena... ali jedino sto je pala je cca 200kn pa mi je previse...

 

sad gledam ili 55uk7550 ili 55uk6950 koji su mi cijenom prihvatljiviji, a sto se tice neke razlike izmedju ta 3 mislim da nema vidljivih, a zvuk itako ide preko avr-a

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ekupi ide i za 3400 kn

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fototempera kaže...

Pixel, hvala na odgovoru, ali piše da ima HDR, to mi je bitno i za gaming  :)

 Samo podržava hdr signal, taj ga panel nikako nije ustanju prikazati i u igrama ga sigurno ne budeš vidio.

Ali osim toga ima ok sliku

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Na ekupi ide i za 3400 kn

 

na koji mislis tv?

I believe Wi can Fi...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice