Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.137.872
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
neznalica90 kaže...
Flagship kaže...
neznalica90 kaže...

ja vec par dana razbijam glavu oko ova dva modela

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf9005-4k.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk9500.aspx

 

 

tu negdje oko 12k sam mislio potrosit i dijagonala 65 inca. problem kod sonya mi je sta vidim da ima dosta veliki input lag ( 40ms, lg ima 14ms ) a tv bi primarno i bio spojen na pc i playstation te bi se 70% na njemu igralo i gledalo skinute filmove i serije. oba modela su fald, direct led.. brightness im je tu negdje, sony vodi sa 500 naspram lg 400.. sony ima uzasan outdated daljinski i mušićav android, lg ima katastrofalno ruzan stalak pa bi morao busit i stavljat ga na zid a nije mi drago jer sam taman renovirao stan.

 

ima li netko iskustva sa ta dva modela ili neku jos preporuku u ovom cijenovnom rangu da iskoristim ove blagdanske popuste?

Kao da su slušali:)

 

Danas i sutra nikad niža cijena za 65XF9005: 65" 10964 kn (55" 7479 kn). Nije realno skoro očekivati još niže od ovih, ipak je to top led sony.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf9005-4k.aspx

 

LG nigdje nije na nekom ozbiljnijem popustu, posebno s ovakvim cijenama XF9005 je u svojoj klasi nenadmašan.

 

LG je u mall.hr skuplji 600kn od sony-a.

Pitanje je dali kod njih vrijedi ona 5 godišnja garancija koju daje lg do 15.1.19, jer piše da je gar 2 god. Da nebi bilo kao s edigital i sličnima pa daš 12K za tv koji nema ono što je must have: 5 god. gar.

 

SD nema na stanju 65SK9500, samo jedan izložbeni. Kod njih bi bio i malo jeftiniji s onih 10% a ima i 5 g gar. Nazovi ih pa vidi jel se može nabavit dok traje ta promocija.

 

Gle, ako već spominješ i do 20K onda je i 65" oled u igri, ima ovdje onih koji imaju i takve makine pa nema frke, budu ti rekli sve:)

 

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
neznalica90 kaže...
Flagship kaže...
neznalica90 kaže...

ja vec par dana razbijam glavu oko ova dva modela

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf9005-4k.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk9500.aspx

 

 

tu negdje oko 12k sam mislio potrosit i dijagonala 65 inca. problem kod sonya mi je sta vidim da ima dosta veliki input lag ( 40ms, lg ima 14ms ) a tv bi primarno i bio spojen na pc i playstation te bi se 70% na njemu igralo i gledalo skinute filmove i serije. oba modela su fald, direct led.. brightness im je tu negdje, sony vodi sa 500 naspram lg 400.. sony ima uzasan outdated daljinski i mušićav android, lg ima katastrofalno ruzan stalak pa bi morao busit i stavljat ga na zid a nije mi drago jer sam taman renovirao stan.

 

ima li netko iskustva sa ta dva modela ili neku jos preporuku u ovom cijenovnom rangu da iskoristim ove blagdanske popuste?

Kao da su slušali:)

 

Danas i sutra nikad niža cijena za 65XF9005: 65" 10964 kn (55" 7479 kn). Nije realno skoro očekivati još niže od ovih, ipak je to top led sony.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf9005-4k.aspx

 

LG nigdje nije na nekom ozbiljnijem popustu, posebno s ovakvim cijenama XF9005 je u svojoj klasi nenadmašan.

 

LG je u mall.hr skuplji 600kn od sony-a.

Pitanje je dali kod njih vrijedi ona 5 godišnja garancija koju daje lg do 15.1.19, jer piše da je gar 2 god. Da nebi bilo kao s edigital i sličnima pa daš 12K za tv koji nema ono što je must have: 5 god. gar.

 

SD nema na stanju 65SK9500, samo jedan izložbeni. Kod njih bi bio i malo jeftiniji s onih 10% a ima i 5 g gar. Nazovi ih pa vidi jel se može nabavit dok traje ta promocija.

 

Gle, ako već spominješ i do 20K onda je i 65" oled u igri, ima ovdje onih koji imaju i takve makine pa nema frke, budu ti rekli sve:)

 

 

 

 

 

 

 koliko vidim to jamstvo koje nudi sancta domenica bi trebalo vrijedit za vecinu lg proizvoda jer im je to neka akcija sa sluzbene stranice nevezano iskljucivo za sanctu domenicu  https://www.lg.com/hr/tv-5godina-sigurnosti-2018-zima

 

nego nisi mi odgovorio na pitanje.. kad uzmes u obzir nikakvu razliku u cijeni smatras li i dalje tj bi li i dalje kupio sonya pored ovog lg-ja i zasto?  

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Kako na lg namjestim da mi pokazuje nase dijakriticke znakove u titlovima?

Druga stvar, znam da se vec spominjalo valjda pred 100 stranica, nemam dobru konekciju avr i lg, negdje se mora 'kliknut' neki cec ili arc postavka a nemogu naci.... 

Ps. Na hrv mi je menu....

 

 

 Simplink sam rijesio. 

Jos mi preostaje muka sa kvacicama u titlovima...

 

Da li je netko uspio to rijesiti na LG-u? 

I believe Wi can Fi...
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji od navedenih TVradi najbolji posao u upscalingu HD sadrzaja?

1. LG B8

2. LG C8

3. Sony AF8

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tuv0k kaže...

Koji od navedenih TVradi najbolji posao u upscalingu HD sadrzaja?

1. LG B8

2. LG C8

3. Sony AF8

  Hd sadrzaj izgleda dobro na sva tri, upscale hd na uhd nije problematican.

Ako je izvor dobar neces niti znati gledas li hd ili uhd

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

  Simplink sam rijesio. 

Jos mi preostaje muka sa kvacicama u titlovima...

 

Da li je netko uspio to rijesiti na LG-u? 

 pod opcijom KODNA STRANICA..izabereš LATINICA 2

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
Dr.House kaže...

Da se pridružim ekipi koja je kupila Sony 55XF9005 i da se ujedno zahvalim kolegama na pomoći i potvrdi oko izbora jer da sam sam birao nisam siguran da bih išao na ovaj model, iako sam znao da bi to bio najbolji izbor kad već idem na tu marku.

 

Sonyjev soundabar HT-SF150 taman lego, bez njega ne znam kako uopće slušat na 2x10W, mislim da je očajno tako da je ovo po meni dobra kombinacija a  nije pretjerano skupa, što bi rekli "must have".

 

Nakon kratkog testiranja napravio sam kalibraciju slike po Rtings uputama, standarno je bilo previše svijetla, sad je taman. Sa TV-om sam zadovoljan, što bolji materijal bolja slika pa baš gledam na Astri 19.2E HD filmove i odlična je iako nije FHD, što reć gledam i uživam. :)

 

 Jel mi se cini da imas avr i hifi zvucnike a imas zvuk preko soundbar-a? 

Sorry ako krivo vidio jer preko mobitela gledam... 

 

 

Imam Yamahu HTR-6130 ali mi je ta kombinacija preglasna i nikad ju ne koristim preko telke za neko obično gledanje, zato sam i uzeo soundbar da kompenziram slabe zvučnike od TV-a.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, prvi post ovdje...

 

Trebao bi savjet za kupnju 50" ili 49" TV-a

Kupio bi ga danas ili sutra :) 

 

imam 2 favorita:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6140/

 

https://www.hgshop.hr/lg-uhd-tv-50uk6470plc/proizvod/240084

 

Slobodno predložite neki drugi u tom rangu

 

Max do 3500 kn, poželjno manje. Ovaj Hisense izgleda ok, da li je LG osjetno bolji?

Kod LG-a me buni što svugdje piše da nema izlaz za slušalice a to mi je bitno.

 

Gledaće se Netflix i Youtube velikom većinom, 

poželjna dobra svjetlina i solidan zvuk.

Kako ti televizori podnose stare divixe i sl ?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
neznalica90 kaže...

 

LG je u mall.hr skuplji 600kn od sony-a. znaci uz sve navedeno ( input lag, ostale feature, VA vs IPS nanocell i cinjenicu da ce tv sluzit vise za konzolu i spajanje na pc nego gledanje tv programa, motion handling jednog i drugog te na kraju i neznatnu razliku u cijeni ) i dalje stojite kod preporuke sony-a ?

 

nemojte me krivo shvatit, ne mislim bit dosadan ili arogantan samo zelim nekakvu konkretniju potvrdu jer smatram kad vec imate "muda" savjetovat ljude gdje ce istrest 10 - 15 tisuca kuna da onda odlicno poznajete tematiku u srž.. a ne da se savjet svodi kao kod nekih forumasa "procitao sam ili kupio sam pa moj konj je najbolji" jer svatko od nas moze procitat brosuru s interneta. zelim samo izbjec situaciju da dodem doma s tv-om od 11 - 12 tisuca kuna i onda kad ga spojim se razocaram s kolicinom ghostinga ili motion blura. zato me kopa taj lg jer je navodno bas pravljen za pc, konzole i igranje dok se sony nekako vise fokusirao na upscaling non 4k sadrzaja.

 

kvragu i ova tema, da je nisam otvorio dosao bi doma s nekim filipsom od soma eura i bio zadovoljan.. ovako cu vjerojatno doc s tv-om od 12 tisuca kuna i na kraju cu ga za mjesec dana zamjenit za neki od 20 

 Zeznuta situacija za prokljuvit... Ajmo ovako, ako je gledanje serija/filmova u mracnom prostoru najbitnije, onda Sony jer ima bolju crnu. Kod igara je drugaciji slucaj jer uglanvom nema toliko crnih scena i tvoja ruka mice sliku nasumicno. 9500 ima jaci backlight i kontrast od npr. 8500, te vise dimming zona.

 

Istina je da ces na oba moci vidjeti kako radi FALD backlight u nekim situacijama (micanje svijetlog kursora po crnom ekranu. Jedino OLED pali svaki pixel posebno.

 

Tako da mislim da moras razmisliti kolika si picajzla u tom slucaju. Uzmi u obzir i da oba treba namjestiti obavezno nakon vađenja iz kutije. Za tvoj slucaj sa PC/konzola igranjem mislim da ces biti zadovoljan u oba slucaja jer su to top klasa LCD-a zapravo. Jedino ako te iritira nesto kod nekog od njih preko cega ne mozes prijeci...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nadrog kaže...

Pozdrav svima, prvi post ovdje...

 

Trebao bi savjet za kupnju 50" ili 49" TV-a

Kupio bi ga danas ili sutra :) 

 

imam 2 favorita:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6140/

 

https://www.hgshop.hr/lg-uhd-tv-50uk6470plc/proizvod/240084

 

Slobodno predložite neki drugi u tom rangu

 

Max do 3500 kn, poželjno manje. Ovaj Hisense izgleda ok, da li je LG osjetno bolji?

Kod LG-a me buni što svugdje piše da nema izlaz za slušalice a to mi je bitno.

 

Gledaće se Netflix i Youtube velikom većinom, 

poželjna dobra svjetlina i solidan zvuk.

Kako ti televizori podnose stare divixe i sl ?

 

 

 taj LG je svakako bolji izbor od hisense..

ima 3.5 mm audio out https://www.displayspecifications.com/en/model/4910121f

 

web os 4.0 je puno napredniji od hisense pretraživača a sve formate čita besprijekorno pa i stari divix...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

***taj LG je svakako bolji izbor od hisense..***

 

sad vidim da ima 3,5" izlaz thnx :)

ima i bluetooth što može biti korisno...

Jedino moram vidjeti da li ga mogu sutra dobiti.

 

dakle, za cijenu do 3500 kn to bi bila preporuka?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kad možemo očekivati najavu najavu modela za 2019 godinu... silno me zanima nasljednik od Sony xf9005
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kvragu i ova tema, da je nisam otvorio dosao bi doma s nekim filipsom od soma eura i bio zadovoljan.. ovako cu vjerojatno doc s tv-om od 12 tisuca kuna i na kraju cu ga za mjesec dana zamjenit za neki od 20 

Nije problem u temi nego u kolegama...koji nisu recimo spremni pozvati kolege kod sebe doma...da iz prve ruke vide Tv na djelu.. budući takva provjera u dućanu nije moguća

Kad bi postojala takva kolegijalnost.. onda bi odluke kod kupovine...bile puno...puno lakše...

Pa čak i da živim 300 km od takvog zlata vridnog kolege....bi mi se put isplatio...jerbo dobiveno iskustvo iz prve ruke bi bilo vrlo dragocjeno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Baš gledam po netu i LG 50UK6740PLC baš i nema najbolje recenzije

nigdje nema podataka za kontrast i svjetlinu, da li bi to na VA matrici 

trebalo biti bolje ili isto kao na IPS, LG 49UK6400PLF recimo? taj je nešto 

jeftiniji a ima praktično sve isto osim panela.

 

Pomozite, nemam TV 3 godine i ne pratim ništa pa da se ne z***bem :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
neznalica90 kaže...

 koliko vidim to jamstvo koje nudi sancta domenica bi trebalo vrijedit za vecinu lg proizvoda jer im je to neka akcija sa sluzbene stranice nevezano iskljucivo za sanctu domenicu  https://www.lg.com/hr/tv-5godina-sigurnosti-2018-zima

 

nego nisi mi odgovorio na pitanje.. kad uzmes u obzir nikakvu razliku u cijeni smatras li i dalje tj bi li i dalje kupio sonya pored ovog lg-ja i zasto?  

U svakom slučaju provjeriti kod lg.hr jer danas ljudi za 3000 kn tv traže 5 god garancije a gdje nebi za 12K.

 

Osobno više volim VA panele. Unatoč većem IL, androidu i daljinskom XF ima bolji kontrast, crnu i tko tv koristi za gledanje filmova, serija itd odlučio bi se za sony. S druge strane lg ima svoje prednosti, to je top model i sigurno ima svoje kupce. Jedna malo detaljnija usporedba na rtings može pojasniti ako ima nedoumica.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-lg-sk9500/585/639?usage=4854&threshold=0.1

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nadrog kaže...

 

Baš gledam po netu i LG 50UK6740PLC baš i nema najbolje recenzije

nigdje nema podataka za kontrast i svjetlinu, da li bi to na VA matrici 

trebalo biti bolje ili isto kao na IPS, LG 49UK6400PLF recimo? taj je nešto 

jeftiniji a ima praktično sve isto osim panela.

 

Pomozite, nemam TV 3 godine i ne pratim ništa pa da se ne z***bem :)

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50uk6950.aspx

 

Ovo bi ti bila najbolja kupovina...jest malo iznad budeta...-10%..izade oko 4050kn.. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nadrog kaže...

 

Baš gledam po netu i LG 50UK6740PLC baš i nema najbolje recenzije

nigdje nema podataka za kontrast i svjetlinu, da li bi to na VA matrici 

trebalo biti bolje ili isto kao na IPS, LG 49UK6400PLF recimo? taj je nešto 

jeftiniji a ima praktično sve isto osim panela.

 

Pomozite, nemam TV 3 godine i ne pratim ništa pa da se ne z***bem :)

 kontrast je 3000:1, svjetlina je ista kao i kod drugih modela toga cjenovnog ranga.

vrati se nazad, pročitaj bar 20 stranica jer je sve već pedeset puta objašnjeno... zar ne misliš da se ljudi osjećaju glupo non stop objašnjavati jedno te isto.

 

a receznzija kao svaka recenzija.

normalno je da će biti bolje ocijenjen tv koji košta duplo više jer je unutra i bolja tehnologija...

i ja bih htio voziti Mercedes E klasu 2016, da je malo prešao , da košta 5t €

e, ne može tako... 

 

za tu cijenu to je dobar tv.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 12:14 (Anđeo bez falinge).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Kad možemo očekivati najavu najavu modela za 2019 godinu... silno me zanima nasljednik od Sony xf9005

Službeno će se znati na las vegas ces 2019. Neslužbeno, ima nekih info i moglo bi biti razočaranih jer XG9005 neće više biti direct led FALD nego neka nova verzija hvaljenog XE9305, edge led slim backlight drive pro se zove sada. XG8005 će imati direct led ali ne FALD kao XF9005. A kako se čini niti HDMI 2.1 još nije siguran. Sve je ovo još neslužbeno pa ćemo vidjeti za 10-ak dana.

 

 

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-65xe8577-led-uhd-4k-android-tv-t2-hevcs2/80130

 

Jel ovo čemu,

neznam hoce li biti kakvih popusta i akcija nakon 31.12. pa me vec panika hvata )

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Korišteni Samsung QE55Q6F, koja bi bila ok cijena za njega. Mislim da bi ga mogao dobiti za 4000kn..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...
Striko2009 kaže...
Dr.House kaže...

 

 Jel mi se cini da imas avr i hifi zvucnike a imas zvuk preko soundbar-a? 

Sorry ako krivo vidio jer preko mobitela gledam... 

 

 

Imam Yamahu HTR-6130 ali mi je ta kombinacija preglasna i nikad ju ne koristim preko telke za neko obično gledanje, zato sam i uzeo soundbar da kompenziram slabe zvučnike od TV-a.

 Na sk85 nije los zvuk, ali odmah sam ga spojio na avr sa 2.1 zvucnicima jer je neusporedivo bolji zvuk... pogotovo kod gledanja uhd filmova, kao u kinu 

Nemoj si uskracivati taj gust kad vec imas mogucnost... 

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
neznalica90 kaže...

 

LG je u mall.hr skuplji 600kn od sony-a. znaci uz sve navedeno ( input lag, ostale feature, VA vs IPS nanocell i cinjenicu da ce tv sluzit vise za konzolu i spajanje na pc nego gledanje tv programa, motion handling jednog i drugog te na kraju i neznatnu razliku u cijeni ) i dalje stojite kod preporuke sony-a ?

 

nemojte me krivo shvatit, ne mislim bit dosadan ili arogantan samo zelim nekakvu konkretniju potvrdu jer smatram kad vec imate "muda" savjetovat ljude gdje ce istrest 10 - 15 tisuca kuna da onda odlicno poznajete tematiku u srž.. a ne da se savjet svodi kao kod nekih forumasa "procitao sam ili kupio sam pa moj konj je najbolji" jer svatko od nas moze procitat brosuru s interneta. zelim samo izbjec situaciju da dodem doma s tv-om od 11 - 12 tisuca kuna i onda kad ga spojim se razocaram s kolicinom ghostinga ili motion blura. zato me kopa taj lg jer je navodno bas pravljen za pc, konzole i igranje dok se sony nekako vise fokusirao na upscaling non 4k sadrzaja.

 

kvragu i ova tema, da je nisam otvorio dosao bi doma s nekim filipsom od soma eura i bio zadovoljan.. ovako cu vjerojatno doc s tv-om od 12 tisuca kuna i na kraju cu ga za mjesec dana zamjenit za neki od 20 

 Zeznuta situacija za prokljuvit... Ajmo ovako, ako je gledanje serija/filmova u mracnom prostoru najbitnije, onda Sony jer ima bolju crnu. Kod igara je drugaciji slucaj jer uglanvom nema toliko crnih scena i tvoja ruka mice sliku nasumicno. 9500 ima jaci backlight i kontrast od npr. 8500, te vise dimming zona.

 

Istina je da ces na oba moci vidjeti kako radi FALD backlight u nekim situacijama (micanje svijetlog kursora po crnom ekranu. Jedino OLED pali svaki pixel posebno.

 

Tako da mislim da moras razmisliti kolika si picajzla u tom slucaju. Uzmi u obzir i da oba treba namjestiti obavezno nakon vađenja iz kutije. Za tvoj slucaj sa PC/konzola igranjem mislim da ces biti zadovoljan u oba slucaja jer su to top klasa LCD-a zapravo. Jedino ako te iritira nesto kod nekog od njih preko cega ne mozes prijeci...

 Potvrdjujem da se fald vidi u pojedinim tamnim scenama, moze se ispeglati ili kompletno iskljuciti, sve je stvar oka kako pase.

Ja sam za sd iskljucio fald a pustio na hdr i jako sam zadovoljan, pogotovo prikazom fhd i uhd materijala.

I believe Wi can Fi...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tuv0k kaže...

Koji od navedenih TVradi najbolji posao u upscalingu HD sadrzaja?

1. LG B8

2. LG C8

3. Sony AF8

 

Nema razlike za upscaling!
Sony ima nešto više postavki za umjetnu obradu slike:)  -(Processor X1 Extreme)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nadrog kaže...

 

Baš gledam po netu i LG 50UK6740PLC baš i nema najbolje recenzije

nigdje nema podataka za kontrast i svjetlinu, da li bi to na VA matrici 

trebalo biti bolje ili isto kao na IPS, LG 49UK6400PLF recimo? taj je nešto 

jeftiniji a ima praktično sve isto osim panela.

 

Pomozite, nemam TV 3 godine i ne pratim ništa pa da se ne z***bem :)

 Ako si preskeptičan uzmi u obzir malo skuplji 50UK6950 koji, barem naoko u dućanu ima dobru sliku i kut gledanja, a dobiješ i magic remote. LG u 50" TV-e ugrađuje panele drugih proizvođača pa je moguće da nemaju svi 50" isti panel.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
HCMAA kaže...
Kad možemo očekivati najavu najavu modela za 2019 godinu... silno me zanima nasljednik od Sony xf9005

Službeno će se znati na las vegas ces 2019. Neslužbeno, ima nekih info i moglo bi biti razočaranih jer XG9005 neće više biti direct led FALD nego neka nova verzija hvaljenog XE9305, edge led slim backlight drive pro se zove sada. XG8005 će imati direct led ali ne FALD kao XF9005. A kako se čini niti HDMI 2.1 još nije siguran. Sve je ovo još neslužbeno pa ćemo vidjeti za 10-ak dana.

 


 Zašto misliš da bi moglo biti razočaranih sa tim panelom jer i on je hvaljen u xe9305 modelu (kvalitetom slike skoro podjednak xf9005), a ovo mi trebao biti nasljednik (valjda će biti pomaka u kvaliteti)?

 

... u krajnjem slučaju trebao bi biti dosta tanji ..xf9005 je dosta debel, plazma iz 2009. je tanja od njega :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 15:36 (kojoot).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

 

Eto danas riknuo LED TV Samsung(crna horizontalna lajna sirine jednog pixela)

 

Pa me zanima što se kupuje do 4kkn. Svakako ne Samsung. Drugi u 10 godina koji je prdnuo.

Taman sam kupio plejku.. a nije PRO zbog 4K... k vrapcu..

Ne dira me android, smart TV (imam TV BOX),

da je 4K, dobar Panel dijagonala  oko 125 cm, 4 HDMI. u biti 4 min.. plejka, maxtv, tv-box, pc*2.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 15:54 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kojoot kaže...
Flagship kaže...
HCMAA kaže...
Kad možemo očekivati najavu najavu modela za 2019 godinu... silno me zanima nasljednik od Sony xf9005

Službeno će se znati na las vegas ces 2019. Neslužbeno, ima nekih info i moglo bi biti razočaranih jer XG9005 neće više biti direct led FALD nego neka nova verzija hvaljenog XE9305, edge led slim backlight drive pro se zove sada. XG8005 će imati direct led ali ne FALD kao XF9005. A kako se čini niti HDMI 2.1 još nije siguran. Sve je ovo još neslužbeno pa ćemo vidjeti za 10-ak dana.

 


 Zašto misliš da bi moglo biti razočaranih sa tim panelom jer i on je hvaljen u xe9305 modelu (kvalitetom slike skoro podjednak xf9005), a ovo mi trebao biti nasljednik (valjda će biti pomaka u kvaliteti)?

 

... u krajnjem slučaju trebao bi biti dosta tanji ..xf9005 je dosta debel, plazma iz 2009. je tanja od njega :-)

Ma "razočaranih" u smislu toga da XG9005 neće biti napredniji XF9005 (Direct led FALD, s još više dimming zona itd) i da XF9005 ustvari nema nasljednika, ako se ove spekulacije pokazu točne. Nema sumnje da će XG9005 biti odličan jer je i XE9305 isto takav ali bojim se da će cijena biti visoka, nešto kao Q9 samsung.

 

XF9005 zbog panela niti nemože biti tanji, takvi su većinom ti FALD-ovi:)

 

Dobro se podsjetit kako je bilo nekada, mada je i ovo s 2011. već staro i sad na pragu 2019. je situacija još gora, nikad tanji tv-i ali zato škembe rastu

 

 

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...
Nadrog kaže...

 

Baš gledam po netu i LG 50UK6740PLC baš i nema najbolje recenzije

nigdje nema podataka za kontrast i svjetlinu, da li bi to na VA matrici 

trebalo biti bolje ili isto kao na IPS, LG 49UK6400PLF recimo? taj je nešto 

jeftiniji a ima praktično sve isto osim panela.

 

Pomozite, nemam TV 3 godine i ne pratim ništa pa da se ne z***bem :)

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50uk6950.aspx

 

Ovo bi ti bila najbolja kupovina...jest malo iznad budeta...-10%..izade oko 4050kn.. 

 U SD su ti 6950 i 6300 samo izlozbeni primjerci. 7550 je isto bio samo izlozbeni, ali je otisao vec. Tako da ne znam bas koliko je pametno na slijepo uzimati izlozbene primjerke (posto za -10% preko newsletera moras preko weba narucit?).
Ja sam poslao upit jos prosli tjedan i odgovorili su mi da ce tek krajem 1. mjeseca dobiti nove isporuke tih modela. Sumnjam da ce biti popusti isti kao i sada posto su navedeni LGevi vec snizeni i jos im skines -10% preko newslettera.

https://www.nabava.net/search.php?q=50uk6950

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kojoot kaže...
Flagship kaže...
HCMAA kaže...
Kad možemo očekivati najavu najavu modela za 2019 godinu... silno me zanima nasljednik od Sony xf9005

Službeno će se znati na las vegas ces 2019. Neslužbeno, ima nekih info i moglo bi biti razočaranih jer XG9005 neće više biti direct led FALD nego neka nova verzija hvaljenog XE9305, edge led slim backlight drive pro se zove sada. XG8005 će imati direct led ali ne FALD kao XF9005. A kako se čini niti HDMI 2.1 još nije siguran. Sve je ovo još neslužbeno pa ćemo vidjeti za 10-ak dana.

 


 Zašto misliš da bi moglo biti razočaranih sa tim panelom jer i on je hvaljen u xe9305 modelu (kvalitetom slike skoro podjednak xf9005), a ovo mi trebao biti nasljednik (valjda će biti pomaka u kvaliteti)?

 

... u krajnjem slučaju trebao bi biti dosta tanji ..xf9005 je dosta debel, plazma iz 2009. je tanja od njega :-)

 


Flatpanels: XF90 VS XE93:)

 

65"  XF90:(2018)
VA LCD panel
Direct (FALD) with local dimming in 60 zones.
PICTURE QUALITY: 78%


https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1519270866

 

65"  XE93:(2017)
VA LCD panel
Edge LED with 72 local dimming zones.
PICTURE QUALITY: 79%


https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1491205821

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 18:23 (Crt True Colors).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nadrog kaže...

 

***taj LG je svakako bolji izbor od hisense..***

 

sad vidim da ima 3,5" izlaz thnx :)

ima i bluetooth što može biti korisno...

Jedino moram vidjeti da li ga mogu sutra dobiti.

 

dakle, za cijenu do 3500 kn to bi bila preporuka?

 50UK6950 nema 3.5 mm izlaz za slušalice. Znači samo Bluetooth. Tek od SK8100 nagore.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice