Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.079.136
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko sam shvatio iz vasih komentara LG KS8500 je BB za mene, strpit cu se jos malo i skupit lovu za njega. Hvala svima :)

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Nisam ja ništa testirao i trgovina nije mjesto na kojem bih se odlučio za kupnju. Nešto sam izbirljiviji što se toga tiče. Što se tiče konkretnog videa ja uopće nisam gledao dio kada se prikazuje slika sa strane zato jer je tu VA nekoliko puta gori od IPS-a. Pogledaj video kada se Philips uspoređuje sa Sony sa prednje strane. Philipsu tu fali i crvena (i to jako) i zelena i plava nijansa i nikakva promjena postavki to neće promijeniti zato jer se nema prostora za prebaciti nešto u nešto, a ni kontrast kojeg bi trebao imati VA na videu nije nimalo bolji kada se gledaju televizori jedan do drugoga. Meni nije nikakav problem preporučiti kvalitetan VA panel, ali preporučiti panel kojeg Philips ugrađuje ne pada mi na pamet. Pogledaj drugi i treći video i vidjet ćeš koliko su i Samsung i TCL bolji od Philipsa. Kada se i Sony i Philips iz shop prebace u home način i oba izgube 20% osvjetljenja razlika će biti još i veća na strani Sony-a. Stvar će se djelomično popraviti u potpuno zamračenoj prostoriji što se tiče VA panela, ali ne gledaju svi televizore cijelo vrijeme u potpunom mraku i usput ne bih očekivao nekakva čuda što se toga tiče. Dosta ljudi televizor drži upaljenim i tijekom dana pa nije baš praktično sve zamračiti samo zbog televizora. Ja usto imam dovoljno sunca tijekom cijele godine i odličan pogled na more tako da bi to bio grijeh ne koristiti.

 

Što se tiče toga koliko je tko glasan, ja na ovom forumu nisam baš toliko aktivan ali koliko sam vidio ukoliko netko na ovom forumu traži VA panel dobije preporuku za VA panel, ukoliko netko traži IPS panel isto tako, pa čak i ukoliko netko traži kojega će Philipsa kupiti i ovaj naš Philips akviziter mu predloži neki model nikada mi nije palo na pamet klaunu lupati TD niti onoga tko traži preporuku odgovarati od Philipsa zato jer da se pogleda samo par stranica unatrag svatko može zaključiti što treba gledati a što izbjegavati kod kupnje televizora. Ukoliko netko ima dvojbu i pomogne mu nešto što sam napisao drago mi je, ali realno gledano potpuno mi je svejedno što će netko naposljetku kupiti.

 

Pixel kaže...

 Ja stvarno tebe ne razumijem. Gdje je tu ikakav test, mjerenja ili bilo što na temelju čega si zaključio da je Sony toliko bolji ? Kako si došao do vrijednosti kontrasta ?

 Sve na čemu radim i što gledam od televizora kalibriram već više od 15 godina. Osim vlastitih bio sam u prilici koristiti i gotovo sve uređaje i softver za kalibraciju koji postoji na tržištu. Mislim da sam u to vrijeme uspio sebi složiti što bi se sa slikom dalo napraviti a što ne. Vezano za IPS na zumiranoj slici možeš vidjeti zašto se IPS koristi u profesionalnom okruženju tamo gdje je potrebna visoka preciznost kao što je DTP, tehničko crtanje, obrada slike ali i obrada videa kojeg ćeš gledati na svom televizoru. Lijevo je IPS, desno VA (edit. forum slike bez obzira na veličinu komprimira pa se izgubi dosta detalja - original slika).

 Ma nisam komentirao tebe neko post od našeg Anđela  :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Robyx kaže...

Lijep pozdrav svima,

 

Nov sam na forumu, ali vec tjednima pratim ovu temu jer neznam koji TV kupiti. Dakle, trazim 4k tv, 49 ili 50 inchi, za djelomicno osvijetljeni prostor. Najcesce bih gledao TV u zatamnjenim uvijetima ali isto tako bih volio da mogu pri dnevnom svijetlu pogledat seriju ili tekmu a da slika i dalje bude jako dobra. Povremeni gaming takoder. Po budzetu izbor mi se nekako sve na 

LG sk8100, mozda bih mogao skupit jos malo love za sk8500 iako ne razum ij jem tocno razliku i isplati li se. 

 

Molio bih za savijet, prijedlog, alternativu u slicnom cjenovnom rangu (cca 5000 kn). 

 

Hvala unaprijed

 imaš i jeftiniju alternativu s Va panelom (da kolega Pixel bude zadovoljan) 

LG TV 50UK6950PLB  https://megabajt.hr/proizvod/lg-50uk6950plb-televizor-uhd-smart-tv-wi-fi/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

LG ima odličan motion pa nema problema s tih 60 Hz....

jedino zna podrhtavati slika na ponekim serijama ali to riješiš s de judderom...

 

još ti ostane dosta novaca a tv je cool....

 

 

 A kad sam ja to ikome preporucilo lg- s va panelom ?

Ja preporucim nekome tv, a ne panel.

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dajte brišite višak citata..

za jednu rečenicu potrošite A4 format...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robyx kaže...

Koliko sam shvatio iz vasih komentara LG KS8500 je BB za mene, strpit cu se jos malo i skupit lovu za njega. Hvala svima :)

 Pričekaj novi lineup 2019

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
Pero Dinamit kaže...

Može preporuka što valja od 55", 4K za gledanje filmova i tu i tamo koja tekma do nekih 6000kn... Bitna mi je kvaliteta slike, ostale điđe-miđe i ne toliko.

 

Je li ovo ok možda - SAMSUNG QE55Q7FAMTXXH ili Sony Bravia KD-55XF7077

 

edit: sada vidim da je ovaj Samsung izložbeni uređaj...

 Taj Samsung je odlicna ponuda za te pare. Prvi bolji televizori su ti OLEDi koji su oko 8500 navise

 A ovaj - Samsung QE55Q6FN ili ovaj SAMSUNG UE55NU8002TXXH? Onaj gore Samsung je izložbeni pa ništa od njega.

 

Ovaj Q6FN je 2018. godina, ali je QLED, iako njihova slabija serija koliko sam skužio. NU8002 je nova 2019., ali je LED. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako ikako moguće da dodaš 900kn pa imaš The TV. Ako ne, uzmi koji je jeftiniji. Malo pričekaj, bit će sigurno NU8002 opet na nekoj akciji

https://edigital.hr/led-televizori/lg-oled55b8pla-webos-40-smart-oled-televizor-p573903
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Mad Ant ti sigurno negdje imas link na novi lg line up za 2019?

Da sad ne kopam po netu 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko preporuku za TV do 4000 kuna? Roditelji imaju Samsung 50KU6072, koristio sam ga par godina i zadovoljan sam. Rijetko sam koristio funkcionalnosti Smart View i slično tako da vjerujem da nije nužno da kupim Samsung TV. Bitno da je "smart" i da mogu castati na njega ono što želim gledati.

Koristio bih ga primarno za gledanje contenta preko ugrađenih aplikacija (Netflix, HBO Go, Plex, YouTube) i za gejmanje preko PS4.

Gledao sam "Samsung UE55NU7093" i čini mi se okej (iako nema puno reviewa), ali vidim da mu LG za te novce konkurira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kpavl kaže...

Ima li netko preporuku za TV do 4000 kuna? Roditelji imaju Samsung 50KU6072, koristio sam ga par godina i zadovoljan sam. Rijetko sam koristio funkcionalnosti Smart View i slično tako da vjerujem da nije nužno da kupim Samsung TV. Bitno da je "smart" i da mogu castati na njega ono što želim gledati.

Koristio bih ga primarno za gledanje contenta preko ugrađenih aplikacija (Netflix, HBO Go, Plex, YouTube) i za gejmanje preko PS4.

Gledao sam "Samsung UE55NU7093" i čini mi se okej (iako nema puno reviewa), ali vidim da mu LG za te novce konkurira.

 sto se castanja tice uopce ne mora bit samsung TV . Povremeno koristim smartview s telefona na LG TV i radi odlicno .

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad kažem castati mislim na onu ikonicu koja se pojavi na YouTubeu ili Netflixu kad postoji TV na koji se može castati content. Vjerujem da je to tako za većinu smart TV-a. 

Što se tiče Smart Viewa, nije mi pretjerano bitno da on radi, ali mi je drago što funkcionira i na LG-u.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da , u pravu si ono je mirroring da budemo precizniji . Ugl radi i jedno i drugo  

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!

Krepala mi telka na kojoj primarno igram PS4 pa razmisljam koju da sada kupim. Ogranicavajuci faktor je velicina, jer vise od 43 inca mi ne stane. Obavezno 4k i HDR. Pozeljno je i 5 godina garancije. Nasao sam ovaj Sonyjev, ali je dosta skuplji u odnosu neki Samsung npr istih dimenzija pa me zanima vase misljenje. Opravdava li stvarno razlika u kvaliteti . Hvala unaprijed :)

 

Sony: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-43xf8577-4k.html

 

Puno jeftiniji Samsung: https://neutrinomobile.hr/samsung-led-tv-43-4k-109cm-ue43nu7192uxxh-ultra-hd-smart.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

Cijena dobra ali panasonic s edge led FRC 60Hz panelom i još na kraju nema ni DTS

 ima puno ljudi koji žele "veeeeliki" tivi za malo novaca a frcovi, herci i dtsovi '

što je to... 

prije par mjeseci u Pevecu gledim teveje i žena i muž kupiše Vox 55 za manje od 3t kn....

njihovoj sreći nije bilo kraja....

Pa za nezahtjevne je skoro svaki tv dobar

 

Ima tih budget tv-a dosta sada, osim tih voxova, elita, tesli i ostalih tu je i "HR" vivax 55" 4K tv za 2.5K, praktički samo gola 4K rezolucija- za već navedenu grupaciju i više nego dovoljno. Fino će im izgledat ovi naši programi kad krenu na jesen u 1080p rezoluciji s HEVC kodiranjem. Svakako bolje nego sada ovaj jad od 576i mpeg-2

 

Ali evo, tko sada kupuje a ima recimo samo 3K onda je ovo vjerojatno best buy. Hisense H55A6140 s 5 godina garancije 2999 kn

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još kad vidiš da nova linija za 2019. košta skoro DUPLO više a za klasu slabija onda je ovaj 49SK8500 za 5K premija.

 

49SM8500 8700 kn!

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sm8500.html

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e094ab3fb

 

 

Koliko će tek koštati 49SM9000 kad ga stave u ponudu (jer to bi po specifikacijama trebao biti nasljednik SK8500) tko zna, vjerojatno barem 10-11000 kn, jer 55" je već u cijeniku i ako imaš 15000 kn odmah je tvoj

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sm9010.html

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Užas je koliko su nabili cijene ove godine.
https://www.avforums.com/news/lg-full-2019-tv-line-up-pricing-and-availability.16015
Možda je problem da gube novce na LCD-ima
https://www.avforums.com/news/lg-display-posts-q1-losses-reflecting-low-lcd-prices.16086

Koliko će tek koštati 48'' OLED kad se pojavi?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Koliko će tek koštati 48'' OLED kad se pojavi?

Pa ne može biti skuplji od 55" oled-a, zar ne? Ovisno je i u kojoj će se izvedbi naći, da li kao C9, B9 ili neka nova serija.

 

U ovome trenutku na EU tržištima novi 55C9 je ispod 2000€, B9 će sigurno biti barem par stotina eura jeftiniji kad se pojavi. Ako već krajem godine bude lansiran i 48", a navodno bi mogao, onda ne vidim način na koji bi mogao biti skuplji od 55" bez obzira C9 ili B9. Taj "mini" oled 48" je i predviđen više za EU tržište gdje će i potražnja biti veća. Jedino ako ga prebace u 2020. e onda će to biti i neka nova serija s maksimalnom cijenom, kod nas bojim se i preskupom. Pa sada kod nas za najnoviji ali prosječni 49SM8500 traže skoro 9000 kn

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim neko je zalijepo naš link u temu. Pa da se javim iz retail perspektive. Modeli Samsunga dolaze u 5. mjesecu, a LG-evi u 6. mjeseci. Govorimo o Lineupu za 2019.

Megabajt.hr
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
megabajthr kaže...

Vidim neko je zalijepo naš link u temu. Pa da se javim iz retail perspektive. Modeli Samsunga dolaze u 5. mjesecu, a LG-evi u 6. mjeseci. Govorimo o Lineupu za 2019.

Pa u SD već imaju ovogodišnji LG:
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sm8500.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 22:39 (stipest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
stipest kaže...
Koliko će tek koštati 48'' OLED kad se pojavi?

Pa ne može biti skuplji od 55" oled-a, zar ne? Ovisno je i u kojoj će se izvedbi naći, da li kao C9, B9 ili neka nova serija.

 

U ovome trenutku na EU tržištima novi 55C9 je ispod 2000€, B9 će sigurno biti barem par stotina eura jeftiniji kad se pojavi. Ako već krajem godine bude lansiran i 48", a navodno bi mogao, onda ne vidim način na koji bi mogao biti skuplji od 55" bez obzira C9 ili B9. Taj "mini" oled 48" je i predviđen više za EU tržište gdje će i potražnja biti veća. Jedino ako ga prebace u 2020. e onda će to biti i neka nova serija s maksimalnom cijenom, kod nas bojim se i preskupom. Pa sada kod nas za najnoviji ali prosječni 49SM8500 traže skoro 9000 kn

 Takva je bila prva informacija da bi mogao biti do kraja ove godine, ali po novim nema šanse. Sada se nadaju da bi moga biti predstavljen na CES-u i eventualno upasti u line up za sljedeću godinu. Ako za 49SM9000 traže 1500 funti koliko bi trebao onda koštati 48'' OLED. Ne može manje.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato im je cijena viša jer ih jedini imaju. Kod nas je cijena modela za 2018.-u 5100kn, kada dođe novi lineup razlika u cijeni sigurno neće biti 3500kn.

Megabajt.hr
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što kupiti?

 

Sjedim 3 metra od Tv. Primarno ga koristim za neke serije tu i tamo koji film skinut s neta, potjera. mozda bi nekad spojio i steam link

 

Dvoumim se izmedu lg oleda b8 55,

 

ili da uzmem neki 65 lcd. tipa nu8002 ili 6950

 

 

 

 

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kiki2312 kaže...

Pozdrav svima!

Krepala mi telka na kojoj primarno igram PS4 pa razmisljam koju da sada kupim. Ogranicavajuci faktor je velicina, jer vise od 43 inca mi ne stane. Obavezno 4k i HDR. Pozeljno je i 5 godina garancije. Nasao sam ovaj Sonyjev, ali je dosta skuplji u odnosu neki Samsung npr istih dimenzija pa me zanima vase misljenje. Opravdava li stvarno razlika u kvaliteti . Hvala unaprijed :)

 

Sony: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-43xf8577-4k.html

 

Puno jeftiniji Samsung: https://neutrinomobile.hr/samsung-led-tv-43-4k-109cm-ue43nu7192uxxh-ultra-hd-smart.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Malo se pitanje izgubilo u raspravi pa evo opet stavljam. Svaki savjet je dobrodosao. :)

 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

planiram kupovinu novoga TV uredaja

 

nemam pojma o procesiranju slike u razlicitim formatima, pa me zanima jedna stvar

 

naravno da gledam 4K televizor, ali se pitam da li mi to treba posto ne gledam 4K sadrzaj, odnosno da li ce mi ovaj sadrzaj koji nije 4K izgledati lose kada se radi "upscale" na 4K ako to upoce TV radi

 

jedina stvar koja moze iskoristiti 4K bi bio Playstation ovo ostalo je ovako -  480p ili 720p ako je HD zemaljski programi (pretpostavljam), 720p ripovi, 1080p streaming HBO GO, Twitch TV i YouTube uglavnom 1080p mada ima i 4K kanala koje pratim

 

e sada, da li da kupim 4K ili FHD TV, cijena nije bitna, cisto me zanima kvaliteta slike, pri gledanju sadrzaja nize rezolucije na 4K ekranu televizora, znam koliko je to lose na monitoru, ali na TV nemam pojma, mozda je bolje

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
3dfx kaže...

planiram kupovinu novoga TV uredaja

 

nemam pojma o procesiranju slike u razlicitim formatima, pa me zanima jedna stvar

 

naravno da gledam 4K televizor, ali se pitam da li mi to treba posto ne gledam 4K sadrzaj, odnosno da li ce mi ovaj sadrzaj koji nije 4K izgledati lose kada se radi "upscale" na 4K ako to upoce TV radi

 

jedina stvar koja moze iskoristiti 4K bi bio Playstation ovo ostalo je ovako -  480p ili 720p ako je HD zemaljski programi (pretpostavljam), 720p ripovi, 1080p streaming HBO GO, Twitch TV i YouTube uglavnom 1080p mada ima i 4K kanala koje pratim

 

e sada, da li da kupim 4K ili FHD TV, cijena nije bitna, cisto me zanima kvaliteta slike, pri gledanju sadrzaja nize rezolucije na 4K ekranu televizora, znam koliko je to lose na monitoru, ali na TV nemam pojma, mozda je bolje

 

hvala unaprijed

 4k svakako, s obzirom da je danas ionako ista cijena kao za FHD vise manje. Upscaling radi dobar posao i upscaleana 720p ili bolja slika izgleda super; jedino ne znam tocno za najjeftiniji rang televizora (Vivax i sl), al vjerujem da je i kod njih ok upscaling.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kiki2312 kaže...
Kiki2312 kaže...

Pozdrav svima!

Krepala mi telka na kojoj primarno igram PS4 pa razmisljam koju da sada kupim. Ogranicavajuci faktor je velicina, jer vise od 43 inca mi ne stane. Obavezno 4k i HDR. Pozeljno je i 5 godina garancije. Nasao sam ovaj Sonyjev, ali je dosta skuplji u odnosu neki Samsung npr istih dimenzija pa me zanima vase misljenje. Opravdava li stvarno razlika u kvaliteti . Hvala unaprijed :)

 

Sony: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-43xf8577-4k.html

 

Puno jeftiniji Samsung: https://neutrinomobile.hr/samsung-led-tv-43-4k-109cm-ue43nu7192uxxh-ultra-hd-smart.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Malo se pitanje izgubilo u raspravi pa evo opet stavljam. Svaki savjet je dobrodosao. :)

 

 Po meni nekakav odabir ti može biti i LG-ev 43UK6950PLB

Megabajt.hr
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako možejo biti dobar odabir ti početni Lg modeli..? Kao prvo imajo sasvim obične IPS panele, kao drugo imajo WRGB panele, a kao treče imaju več par godina stare slikovne procesore:) Stvarno ne razumem, ko kupuje te Lg televizore, kad dobijaš  bolje televizore za iste ili malo više para..

 
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Kako možejo biti dobar odabir ti početni Lg modeli..? Kao prvo imajo sasvim obične IPS panele, kao drugo imajo WRGB panele, a kao treče imaju več par godina stare slikovne procesore:) Stvarno ne razumem, ko kupuje te Lg televizore, kad dobijaš  bolje televizore za iste ili malo više para..

Slažem se s tobom. LG jedino ako se uzima OLED, ostalo preskočiti. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Kako možejo biti dobar odabir ti početni Lg modeli..? Kao prvo imajo sasvim obične IPS panele, kao drugo imajo WRGB panele, a kao treče imaju več par godina stare slikovne procesore:) Stvarno ne razumem, ko kupuje te Lg televizore, kad dobijaš  bolje televizore za iste ili malo više para..

 Do 3000kn neće naći nešto bolje od tog modela, Samsung koji je naveo je VA panel (otkad je VA bolji od IPS-a?). Ako ode u prag preko 5000kn, onda ima veći izbor LG SK8500 i od 6000kn ima Samsungove QLED tv-ove

Megabajt.hr
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice