Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.828
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VonZichjo kaže...

Ok,

 

pitanje

 

5500 kn Samsung 55NU8002 je po vama jako dobar 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ali nema izlaz jack za zvučnike, a ja imam Z623 i ne bih taj 2.1 sustav mjenjao za ništa. Postoji li adapter?

 

Uz to, koja je razlika između 55PUS780355PUS7503 ?

Po displayspec razlika je u 5 kilograma!?

 

Sad su dosta pojeftinijli u elipsu

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7503/ 4800 kn 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7803/ 5000 kn 

 

Hvala svima

 Morao bi kupiti DAC koji bi spojio na TV optickim kablom, pa zvucnike u DAC. Time bi dobio i puno bolji zvuk nego da stekas zvucnike ravno u TV.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VonZichjo kaže...

Ok,

 

pitanje

 

5500 kn Samsung 55NU8002 je po vama jako dobar 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ali nema izlaz jack za zvučnike, a ja imam Z623 i ne bih taj 2.1 sustav mjenjao za ništa. Postoji li adapter?

 

Uz to, koja je razlika između 55PUS780355PUS7503 ?

Po displayspec razlika je u 5 kilograma!?

 

Sad su dosta pojeftinijli u elipsu

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7503/ 4800 kn 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7803/ 5000 kn 

 

Hvala svima

 Što se tiče kvalitet slike sta ta dva Philips modela jednaka. Razlika je u okviru televizora, postolju, i zvuku pošto ima model 7503 Soundbar.

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nemoj čovjeku tovariti izložbene primjerke, eeee.... elipso

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

nemoj čovjeku tovariti izložbene primjerke, eeee.... elipso

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzet LG49SK8500 u SD Joker u Splitu. 5.014,15 kn.
 
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz forumaši.

Kupio neki dan LG 50UK 6950.I sad naravno slika mi je na svim presetima srednja žalost u usporedbi sa starim Grundigom koji je ovaj novi zamijenio.

Naime da li se negdje mogu pronaći vrijednosti postavke slike da si to posložim kak spada jer tražio sam i nisam mogel naći ili ne znam tražiti

kak spada.Magic remote je čudo i s njim sam super zadovoljan trebalo mi je ravno 6 minuta da mi legne onak kak spada.

Možda netko ovdje na forumu ima dotični model pa da mi pošalje postavke bio bih zahvalan

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
master943 kaže...

Super, jel mi tko moze reci koji kvalitetan FHD tv trenutno kupiti? SD izbacuje 9 TVa. Uglavnom za Iptv i DVD, da nema ghosting slike i da je slika sto realnija. I da nije trom. Do danas sam imao Panasonic plazmu i Pioneer Kuro. Zanima me izmedu 44'' i 50''. Jel ima koja dobra duša da preporuči? Hvala! 

 

 Nema više dobrih FHD televizora, na izlasku su i ima samo low-to-mid-end modela. Ako uzmemo u obzir želje za brzinom, dobrom slikom bez ghostinga i modele plazmi koje si prije imao, ostaje ti samo OLED 4K kao pandan. Neki od FHD modela čak nemaju ni full smart OS-ove. 4K je jednostavno standard danas. Možda bolje da navedeš ciljanu cijenu pa da ti se nešto preporuči...

  A dobro onda 4K, Oled ne bih još. Možda neki Sony koji bi bio isplativ? Do 6K max ovaj put ili tu negdje. Sad dolaze neki novi modeli, pa se nadam nekom provjerenom modelu s dobrim popustom...Hvala!!

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postavke-Slika-Postavke načina slike

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
alfi kaže...

Poz forumaši.

Kupio neki dan LG 50UK 6950.I sad naravno slika mi je na svim presetima srednja žalost u usporedbi sa starim Grundigom koji je ovaj novi zamijenio.

Naime da li se negdje mogu pronaći vrijednosti postavke slike da si to posložim kak spada jer tražio sam i nisam mogel naći ili ne znam tražiti

kak spada.Magic remote je čudo i s njim sam super zadovoljan trebalo mi je ravno 6 minuta da mi legne onak kak spada.

Možda netko ovdje na forumu ima dotični model pa da mi pošalje postavke bio bih zahvalan

Hvala unaprijed

 Postavke-Slika-Postavke načina slike

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U SD ovaj Pana OLED je najbolja kupovina (ako ćemo o kvaliteti slike).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pitoa sam u SD da mi daju nesto u cjenovnom rangu 55” sony xf9005 i rekli mi da LG LEDSK9500. Kaze da ima IPS matricu a Sony WA :/

Ima tko pros i cons za jedan i drugi?
Meni se na Sonyu svida Android a na LGu Brzina WebOSa i magic remote. IPS matrica mi isto nije mrska radi kuta glednja i boja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Obrisao duplu poruku.
Btw kako se brise dupla poruka?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 1:54 (JosephBullet).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JosephBullet kaže...
Obrisao duplu poruku.
Btw kako se brise dupla poruka?

 ne možeš ti pobrisati duplu već samo mod

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JosephBullet kaže...
Pitoa sam u SD da mi daju nesto u cjenovnom rangu 55” sony xf9005 i rekli mi da LG LEDSK9500. Kaze da ima IPS matricu a Sony WA :/

Ima tko pros i cons za jedan i drugi?
Meni se na Sonyu svida Android a na LGu Brzina WebOSa i magic remote. IPS matrica mi isto nije mrska radi kuta glednja i boja.

 Usporedba na RTINGS:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-lg-sk9500/585/639?usage=7318&threshold=0.1

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam 55NU8002 i DigiTV uslugu od Terrakoma s nekih 95 kanala preko CI kartice.

Samsung ima totalno glup mrdavi adapter s kojim se CI kartica operatera umece u TV, ali to je prica za sebe.

Jel normalno da mi za šaltanje kanala treba po 3 sec (štopao sam) i jel to do televizora il do providera?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Ako namjeravaš koristiti za PC i PSpro OLED zaboravi ili kupi na vlastitu odgovornost.

Savjet samo.

 


Za zadnje, ne postoji savršen TV...još.

Samo najbolji za trenutno vrijeme a opet ovisi o namjeni.

LG nema toga što bi tebi išlo na živce jer se gasi svaki piksel pojedinačno.

Nema ni blura, no ima slabiji HDR i rizik od burn ina.

Doslovno trebaš znati sa panelom i ponašati se kao prema autu na neki način.

Koristiti refresh pixela, paziti na logoe, paziti da ne gledaš svaki dan isti sadržaj.

Za gaming i PC nikako nije, jamstvo to ne pokriva.

Što god pisalo na netu da je popravljeno ne vjeruj jer nije.

Također OLED s godinama degradira zbog prirode tehnologije, tako da u prosjeku

bude slabijeg intenziteta nakon 2 god.

 

Čak bi ti preporučio neki LG sa IPS panelom ali nije to baš idealno za gledanje filmova.

Ako usporedimo sa konkurencijom.

Najbolje da odeš u centre i pogledaš izložene koji te zanimaju mada tamo nisu uvjeti

kao doma a svi TV-i redom rade na Store modeu na max za onaj efekt.

 

Nisam inače neki veliki gamer ali sam na C8 u zadnjih 6 mjeseci odigrao cca 500-600 sati FIFA-e koje je po ratings.com skoro najgora igra za OLED. Ona plava boja rezultata.
Na početku sam imao image retention kada još nisam kužio da nema potrebe za OLED lightom na 100. Ali i taj image retention se gubio do sljedećeg igranja.
Kasnije sam igrao na 25 do 40 OLED light i nema burn-ina i image retentiona. Igram po mraku pa nemam potrebu za većim osvjetljenjem.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Nisam inače neki veliki gamer ali sam na C8 u zadnjih 6 mjeseci odigrao cca 500-600 sati FIFA-e koje je po ratings.com skoro najgora igra za OLED. Ona plava boja rezultata.
Na početku sam imao image retention kada još nisam kužio da nema potrebe za OLED lightom na 100. Ali i taj image retention se gubio do sljedećeg igranja.
Kasnije sam igrao na 25 do 40 OLED light i nema burn-ina i image retentiona. Igram po mraku pa nemam potrebu za većim osvjetljenjem.

Ja na C8 od nultog dana držim OLED light na 25 za SDR i upaljen energy saving na medium za HDR (jer nam inače spali oči i neugodno nam je doma to gledati tako nakureno). Pogledao sam u cca pola godine koliko ga koristim tone serija, filmova i nogometa i još nisam vidio ni trunku IR-a, a ekran prema zadnjem proučavanju od prije par dana potpuno čist od burnina na bilo kojoj boji pozadine. Isto koristim telku samo u mraku, odn. u sobi je i inače uvijek zamračeno. U tome i je fora s oledom da ga se ne kuri na visokim razinama osvijetljenja ledica. Ista stvar i s oled ekranima mobova. Slika je ionako i na ovim niskim razinama osvijetljenja san svih snova po svim parametrima (boja, kontrast, crna i sve ostalo), barem kad ga se gleda u zamračenom prostoru.

Deckard
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakva su iskustva Androida na xf9005? citam sad malo i ekipa se budi da je sporo. I da su koristili mediatek SOC i 2016 koji ni tada nije bio brz. 

 

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-8/td-p/2497088

 

Vlasnici te telke, dal koristite android na tom televizoru?

Za sto?

I dal vas zivcira i dal laga?

Dal se igrate na nacin da strimate sliku sa steama ili ps4 preko WiFia? (neko mi je pricao da je lag prevelik cak i za single player)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 16:31 (JosephBullet).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...
Imam 55NU8002 i DigiTV uslugu od Terrakoma s nekih 95 kanala preko CI kartice.

Samsung ima totalno glup mrdavi adapter s kojim se CI kartica operatera umece u TV, ali to je prica za sebe.

Jel normalno da mi za šaltanje kanala treba po 3 sec (štopao sam) i jel to do televizora il do providera?

 koristim Ci modul od telemachBH na  LG TVu  , prebacivanje kanala je instantno . ne bi smjelo toliko trajati , vj losa  implementacija modula tog operatera  . najbolje da  probas na drugom TVu ako imas priliku  i rijesis misteriju :)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači najbolji način gledanja oleda poradi burn ina je ne vaditi ga iz kutije...onda si 100% siguran za burn-in free

A za nas ostale tu je lcd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To ti se zove pametovanje. Opirat se najnovijoj tehnologiji i na taj način veličat njezine mane je ograničeno, zaostalo kao i naše društvo.

 

OLED superiorniji u svemu a uvijek će netko pametan vidjet manu u njemu. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

To ti se zove pametovanje. Opirat se najnovijoj tehnologiji i na taj način veličat njezine mane je ograničeno, zaostalo kao i naše društvo.

 

OLED superiorniji u svemu a uvijek će netko pametan vidjet manu u njemu. 

 Pusti nas što smo kupili LCD-e da se tješimo :).

Imam 55xf7005 i kad gledam filmove preko HDD-a ponekad se slika smrzne na nekoliko sekundi. HDD je Maxtor M3 4TB. Ima li netko sličan problem ili ideju kako to riješiti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 21:25 (štojedosadnaovaregistracija).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JosephBullet kaže...

Kakva su iskustva Androida na xf9005? citam sad malo i ekipa se budi da je sporo. I da su koristili mediatek SOC i 2016 koji ni tada nije bio brz. 

 

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-8/td-p/2497088

 

Vlasnici te telke, dal koristite android na tom televizoru?

Za sto?

I dal vas zivcira i dal laga?

 

Iz vlastitog iskustva mogu reci da uopce nije tako strasno kao sto je npr. u BUGovoj recenziji.

 

Jedino kada sam primjetio tako dugo pokretanje izbornika itd. je odmah nakon restarta samog androida na TVu te prakticki uvijek kod koristenja glasovnih naredbi preko daljinskog. Kod ostalog uobicajenog koristenja radi sasvim ok, sigurno da moze brze i fluidnije ali uopce nije nesto sto mi predstavlja problem a inace sam osjetljiv na trzanja/stekanja/laganja.

 

Od aplikacija koristim tipa Netflix, HBO GO, YouTube itd i nikakvih problema takodjer nema.

 

Btw kod mene je jos uvijek android 7 a izasao je vec i android 8 (jos mi ne javlja za upgrade da je dostupan), a koji bi trebao biti i jos nesto brzi i optimiziraniji.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Davvik kaže...

Ako mi možete reći koji bi bio bolji, ili preporučiti neki drugi, bio bih zahvalan.

 

Ovaj vikend imaš u Sancta Domenica Megastore Arena Park Zagreb i Joker Split 25% popust na Panasonic televizore.

Panasonic TX-49FX623E 3.000 kn / TX-55FX550E 3.074 kn 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 15:37 (Leon4rdo).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

To ti se zove pametovanje. Opirat se najnovijoj tehnologiji i na taj način veličat njezine mane je ograničeno, zaostalo kao i naše društvo.

 

OLED superiorniji u svemu a uvijek će netko pametan vidjet manu u njemu. 

 

Poprilično jaka izjava, dok svi znamo da svakoj novoj tehnologiji treba neko vrijeme da se usavrši.

Dok opet s druge strane, da se nove tehnologije ne kupuju nebi postojao razlog za razvoj.

 

Da se nadovežem.

 

Ono u čemu se svi tu na forumu razilazimo je kaj kome treba. Nekad sa 20-25 godina bio sam u svakom hypu.

Dok sada nisam.. ali jbg-a možda sam ostario...(nisam).

 

 

Zbog ove stvari ne gledam večinu novih TV serija. (vjerovatno ostario). Hebala vbas crna.

https://tvline.com/2018/02/07/tv-shows-too-dark-brightness-walking-dead-game-of-thrones/

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam zastupnik ni povezan interesno ni sa jednom markom.

 

Gledam LG oled i zadovoljstvo sa svime je 10/10.

Najmanje 55 inča tv treba bit, ili ako ima više novaca 65.

Kod lg oleda mi je prevelika razlika u cijeni, iako sam izuzetno 

zadovoljan jasno mi je da bi 65 bio još prikladniji i bolji.

Ne gledajte na tisuću dvije kn, nego što dobivate za novac.

Sigurno je da možete platiti više i istodobno dobiti lošije, to pripazit.

 

Kupio bih:

1. LG

2. Samsung, Sony, Panasonic

 

Ne bih nikada kupio:

1. Grundig, Philips (zbog slabije kvalitete)

2. Hisense (zbog predrasuda i ima boljih, ali im je odlična veš mašina i vrlo jeftina, elipso je glavni zastupnik)

 
6 5 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...

 

 

Gledam LG oled i zadovoljstvo sa svime je 10/10.

Najmanje 55 inča tv treba bit, ili ako ima više novaca 65.

 

 

Kupio bih:

1. LG

2. Samsung, Sony, Panasonic

 

Ne bih nikada kupio:

1. Grundig, Philips (zbog slabije kvalitete)

 

 ma, da imam viška novaca uzeo bih 150 incha (mora biti kvalitetan OLED i gledao bih ga s 3 metra) 

 

ovo za Philips je OK.

Grundig je marka za Philips. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja isto tu i tamo popi*dim i odlucim uzeti neki non-OLED, ali cim odem pogledati testiranja i demoe u mraku, odmah se vratim na odluku za OLED... bas nedavno  pogledao Vincenta i usporedbu XG95 i novog Q90R - iako naoko izgleda da Q90R je "dovoljno dobar" sa boljom crnom i vise zona, opet ispadne "pregrub" u nekim stvarima i XG95 ga opere kao balavca... I to za previse novaca na kraju... Tako da mi ipak OLED ne gine. Zivot je lep i onda umres

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 13:14 (Mad Ant).
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice