Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.166
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Juve2019 kaže...

Pozdrav clanovima foruma.

Zivim u BiH i nazalost ovdje su cijene televizora vece nego u HR.
Imam dva pitanja, pa molim za savjete i misljenja.

1. Dvoumim se izmedju VS i IPS panela. Vjecita dilema. VA panel me tjera zbog kuta gledanja, a IPS zbog crne boje i kontrasta. 

2. Gledao sam sljedece modele tv-a (svi su 55 inch) i molim za vase savjete i preporuke:
- LG SK9500 (cijena cca 2300 KM - 1150 Eur),
- LG SM 8600 (cijena cca 2400 KM - 1200 Eur),
- Samsung Q6FN (cijena cca 1800 KM - 900 Eur),
- Sony XF9005 (cijena cca 2400 KM - 1200 Eur).

Tv inace koristim za skoro sve namjene: filmovi, sportski sadrzaj, gaming (Xbox One X)...

Molim za savjete i misljenja... Da li se isplati dati veliki novac za Sony XF9005 ili LG SK9500 (IPS) ili je mozda best buy Samsung Q6FN? Mozda neki drugi model ima za preporuku?

Unaprijed hvala!

 SK9500 i XF9005 su FALD tako da se isplati, ali s obzirom da imas Xbox X onda ti je i Q6FN zanimljiv zbog freesynca recimo, iako je edge...

 

Najbolji je XF9005 iako je od prosle godine, a i cijena ti je OK koliko vidim. To je sto se kvalitete slike tice, ostalo biras po ukusu (OS, daljinac, ulazi...).

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 8:34 (Mad Ant).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod Sony XF9005 me najvise brine input lag. Hocu li imati problema sa Xbox One X?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne bi trebalo biti strasno (cca 40ms kod 1080p @60Hz) ali SK9500 i Q6FN su bolji (cca 14-15ms). S obzirom da te igranje vise zanima Q6FN je tu bolji zbog Freesynca...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Panasonic se tek ove godine trgnuo iz zimskoga sna pa ćemo tek vidjeti te njegove kvalitete koje vuče s imenom. 

 Nije se trgnuo nego je fokus prebacio na OLED televizore kako su i najjavljivali ...

Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Panasonic se tek ove godine trgnuo iz zimskoga sna pa ćemo tek vidjeti te njegove kvalitete koje vuče s imenom. 

I opet samo u oled segmentu jer po onome što se zna led segment je ništa posebno, ponovno su tu 99% 50hz paneli, i VA i IPS ovisno o dijagonali i seriji. Osim top modela 75"GX940 svi ostali imaju 8bit+FRC izvedbe panela pa je panasonic opet iza konkurencije.

 

Jedini veći novitet je podrška za Dolby Vision u seriji GX8xx no to ne znači baš puno kad se zna da tv mora imati puno napredniji panel da bi se to prikazalo..ali fino zvuči marketinški, svi HDR formati u jednom tv-u:)

 

Oled je naravno druga priča međutim cijene su opet dosta visoke, kao što sam napisao u prošlom postu:

 

55GZ950     14000  65" 21000

55GZ1000   17500  65" 24700

55GZ1500   18700  65" 26200

55GZ2000  26200  65" 35000

 

Sada kad je lg 55C8 s rekordno niskom cijenom od 8500 onda ove panasonicove cijene su daleko od povoljnih ali treba vidjeti kako će do kraja godine biti. Kod nas ne očekuj ništa dobro jer i sada je u SD prošlogodišnji ulazni model 55FZ800 12000, novi GZ sigurno neće biti jeftiniji

 Da, samo OLED ovo ostalo je samo popunjavanje segmenta.

 

OLED od LG je neusporediv sa OLEDom Panasonica i Sonya zato su cijene tkave kakve jesu.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony A9G OLED wins 'King of TV' at 2019 TV Shootout.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1560428570

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Sony A9G OLED wins 'King of TV' at 2019 TV Shootout.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1560428570

 

 

 

To ništa ne znači:) Ignorisati Philipsov oled i dodeliti pobedu drugome...!.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

Flagship kaže...

I opet samo u oled segmentu jer po onome što se zna led segment je ništa posebno, ponovno su tu 99% 50hz paneli, i VA i IPS ovisno o dijagonali i seriji. Osim top modela 75"GX940 svi ostali imaju 8bit+FRC izvedbe panela pa je panasonic opet iza konkurencije.

 

Jedini veći novitet je podrška za Dolby Vision u seriji GX8xx no to ne znači baš puno kad se zna da tv mora imati puno napredniji panel da bi se to prikazalo..ali fino zvuči marketinški, svi HDR formati u jednom tv-u:)

 

Oled je naravno druga priča međutim cijene su opet dosta visoke, kao što sam napisao u prošlom postu:

 

55GZ950     14000  65" 21000

55GZ1000   17500  65" 24700

55GZ1500   18700  65" 26200

55GZ2000  26200  65" 35000

 

Sada kad je lg 55C8 s rekordno niskom cijenom od 8500 onda ove panasonicove cijene su daleko od povoljnih ali treba vidjeti kako će do kraja godine biti. Kod nas ne očekuj ništa dobro jer i sada je u SD prošlogodišnji ulazni model 55FZ800 12000, novi GZ sigurno neće biti jeftiniji

 Da, samo OLED ovo ostalo je samo popunjavanje segmenta.

 

OLED od LG je neusporediv sa OLEDom Panasonica i Sonya zato su cijene tkave kakve jesu.

Osobno, a vjerujem da i kod dosta drugih, panasonic je uvijek bio top proizvod.

 

Ali danas je situacija drukčija, imamo 3 glavne tvrtke koje nude olede s time da svi dobijaju panele od jedne odnosno LG. Prednost Sonyja je što ima bolji procesing, motion ali je i puno skuplji (naročito kod nas) u odnosu na LG. Činjenica je da su te razlike male što se može vidjeti u jučerašnjem shootout-u koje je bilo u NY. Panasonic je bio u defanzivi do sada, vidjet ćemo što će ovo "buđenje" donijeti.

 

Bez navijačkih strasti i biasa može se konstatirati da ni s jednim se neće pogriješiti, LG je uvijek best buy i to se neće tako brzo promjeniti- ove godine je u velikoj prednosti jer ima HDMI 2.1 što znači da je future proof što je za naše prilike dobro jer ipak ne kupuje se baš svake godine tv koji košta 15000-20000 kn:)

 

Sony ima bolje karakteristike ali je cijena previsoka, kod nas pogotovo. Ne vrijedi skoro 10000 kn više 65AG9 u odnosu na 65C9.

 

Tv koji čeka vrlo skoru premijeru i reviewe je panasonic oled GZ2000 koji bio trebao biti top tv ove godine, bolji od svih pa ćemo vidjeti kako će proći EU shootout 65C9-65AG9-65GZ2000.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
garfield1 kaže...

Sony A9G OLED wins 'King of TV' at 2019 TV Shootout.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1560428570

 

 

 

To ništa ne znači:) Ignorisati Philipsov oled i dodeliti pobedu drugome...!.

Tako je, sve je to zavjera bjelosvjetska! You’re Fired! je zabranio kineske philips olede u vlastitoj butigi

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 13:03 (Flagship).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Osobno, a vjerujem da i kod dosta drugih, panasonic je uvijek bio top proizvod.

 

Ali danas je situacija drukčija, imamo 3 glavne tvrtke koje nude olede s time da svi dobijaju panele od jedne odnosno LG. Prednost Sonyja je što ima bolji procesing, motion ali je i puno skuplji (naročito kod nas) u odnosu na LG. Činjenica je da su te razlike male što se može vidjeti u jučerašnjem shootout-u koje je bilo u NY. Panasonic je bio u defanzivi do sada, vidjet ćemo što će ovo "buđenje" donijeti.

 

Bez navijačkih strasti i biasa može se konstatirati da ni s jednim se neće pogriješiti, LG je uvijek best buy i to se neće tako brzo promjeniti- ove godine je u velikoj prednosti jer ima HDMI 2.1 što znači da je future proof što je za naše prilike dobro jer ipak ne kupuje se baš svake godine tv koji košta 15000-20000 kn:)

 

Sony ima bolje karakteristike ali je cijena previsoka, kod nas pogotovo. Ne vrijedi skoro 10000 kn više 65AG9 u odnosu na 65C9.

 

Tv koji čeka vrlo skoru premijeru i reviewe je panasonic oled GZ2000 koji bio trebao biti top tv ove godine, bolji od svih pa ćemo vidjeti kako će proći EU shootout 65C9-65AG9-65GZ2000.

 Plus što su te razlike/ocjene toliko blizu da ih jedno 90% korisnika neće shvatiti, mislit će da ih trollaju. To je više za nekoga tko zna što gleda i to radi već dugo godina na najboljim mogućim TV-ima.

 

A i LG nije glup, par godina prije su bili nekoliko puta zaredom prvi, nabrijali ekipu na OLED, a sada lijepo sjede na drugom mjestu i prodaju ostalima panele, a samo rijetki prepoznaju razliku. Tik do samog vrha kvalitete ali dosta manja cijena.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Osobno, a vjerujem da i kod dosta drugih, panasonic je uvijek bio top proizvod.

 

Bez navijačkih strasti i biasa može se konstatirati da ni s jednim se neće pogriješiti, LG je uvijek best buy i to se neće tako brzo promjeniti- ove godine je u velikoj prednosti jer ima HDMI 2.1 što znači da je future proof što je za naše prilike dobro jer ipak ne kupuje se baš svake godine tv koji košta 15000-20000 kn:)

 

Sony ima bolje karakteristike ali je cijena previsoka, kod nas pogotovo. Ne vrijedi skoro 10000 kn više 65AG9 u odnosu na 65C9.

 

 Plus što su te razlike/ocjene toliko blizu da ih jedno 90% korisnika neće shvatiti, mislit će da ih trollaju. To je više za nekoga tko zna što gleda i to radi već dugo godina na najboljim mogućim TV-ima.

 

A i LG nije glup, par godina prije su bili nekoliko puta zaredom prvi, nabrijali ekipu na OLED, a sada lijepo sjede na drugom mjestu i prodaju ostalima panele, a samo rijetki prepoznaju razliku. Tik do samog vrha kvalitete ali dosta manja cijena.

 

Stvari su se promjenile kao i kod mobitela. Prvi TV mi je bio Sony trinitron, drugi Panasonic plazma, a treći LG OLED. Kako je krenulo sljedeći TV će mi biti Hisense.
Tko je lud plaćati višu cijenu samo zbog branda.
Kažeš "mislit će da ih trolaju". Pa ja bi rekao da ih doslovno trolaju. Koliko i neki TV fanatik može u normalnom gledanju vidjeti razlike između LG-a i Sony-a? A da ne gleda frame by frame.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Crt True Colors kaže...
garfield1 kaže...

Sony A9G OLED wins 'King of TV' at 2019 TV Shootout.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1560428570

 

 

 

To ništa ne znači:) Ignorisati Philipsov oled i dodeliti pobedu drugome...!.

Tako je, sve je to zavjera bjelosvjetska! You’re Fired! je zabranio kineske philips olede u vlastitoj butigi

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Osobno, a vjerujem da i kod dosta drugih, panasonic je uvijek bio top proizvod.

 

Bez navijačkih strasti i biasa može se konstatirati da ni s jednim se neće pogriješiti, LG je uvijek best buy i to se neće tako brzo promjeniti- ove godine je u velikoj prednosti jer ima HDMI 2.1 što znači da je future proof što je za naše prilike dobro jer ipak ne kupuje se baš svake godine tv koji košta 15000-20000 kn:)

 

Sony ima bolje karakteristike ali je cijena previsoka, kod nas pogotovo. Ne vrijedi skoro 10000 kn više 65AG9 u odnosu na 65C9.

 

 Plus što su te razlike/ocjene toliko blizu da ih jedno 90% korisnika neće shvatiti, mislit će da ih trollaju. To je više za nekoga tko zna što gleda i to radi već dugo godina na najboljim mogućim TV-ima.

 

A i LG nije glup, par godina prije su bili nekoliko puta zaredom prvi, nabrijali ekipu na OLED, a sada lijepo sjede na drugom mjestu i prodaju ostalima panele, a samo rijetki prepoznaju razliku. Tik do samog vrha kvalitete ali dosta manja cijena.

 

Stvari su se promjenile kao i kod mobitela. Prvi TV mi je bio Sony trinitron, drugi Panasonic plazma, a treći LG OLED. Kako je krenulo sljedeći TV će mi biti Hisense.
Tko je lud plaćati višu cijenu samo zbog branda.
Kažeš "mislit će da ih trolaju". Pa ja bi rekao da ih doslovno trolaju. Koliko i neki TV fanatik može u normalnom gledanju vidjeti razlike između LG-a i Sony-a? A da ne gleda frame by frame.

 Ajde ne drobi ... ako netko trola to si ti ....  ak ti ne vidiš to ne znači da su svi slijepi ... vidi se da nemaš pojma ... druge marke (skuplje) marke po tebi ne bi trebale ni postojat.

 

To je isto ko da da ti kupiš nike tenisice za 5 glavi ja kupim u deichmannu za 2 i prodajem ti spiku kak je to samo cijena zbog branda ... tebi možda je kaj buš ih čuvo doma u ormaru a netko ko radi 2 km dnevno ne bu mu palo na pamet pričat takve budalaštine ...

 

Tako je sa svime ostalim ... danas je ponuda veća pa svatko nađe prije neki kompromis ... al te fore ja sam jeftinije i bolje prošao zaboravi. Prava roba se uvijek plaćala i plaćat će se ...

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ha-ha. Ja trolam. Dao sam ti primjer mobitela. Primjer ti je Huawei vs Samsung. Hoćeš još. iRobot vs Xiaomi. Primjera koliko hoćeš. Pričamo o tome da ne nude samo stari brandovi kvalitetne proizvode. Ali razumijem da si ti ubermensch koji vidi svaki piksel. Iako prije bi rekao snob. Uživaj ušminkan u brandiranu robu. A on topic baš me zanima da li bi prepoznao zamaskirane Sony i LG Olede. Znači moj komentar govori o 99% kupaca TV-a. Ako griješim neka netko argumentira. Ali bez spominjanja obuće. 

Btw, završio sam marketing na ekonomiji i prilično sam siguran da puno bolje znam od tebe što znači brand i kako se formira cijena.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 1:54 (CroDexter).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!

 

Čuo sam da kod LG-a između različitih dimenzija istog modela zna biti razlika i kod nekih drugih stavki, panel,...?

 

Preciznije, zanima me ima li razlike između LG50UK6470 i LG49UK6470? Osim tog jednog inča naravno :)

 

 

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Čuo sam da kod LG-a između različitih dimenzija istog modela zna biti razlika i kod nekih drugih stavki, panel,...?

 

Preciznije, zanima me ima li razlike između LG50UK6470 i LG49UK6470? Osim tog jednog inča naravno :)

 

 

Hvala!

 

 

 LG proizvodi IPS i OLED panele, tako da su 50", 60" i 70" verzije VA paneli od drugih proizvođača (AUO, Sharp, Samsung). Znači razlika je IPS/VA panel, ali nemoguće reći čiji je bez da uđeš u servisni meni.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bih vašu pomoć pri odabiru tv za spavaću. Najviše bi služio za gledanje filmova i serije (visoki bitrate 1080p ili 4k), naši programi bi se rijetko gledali.

 

Cijena do koje bih išao je 3700 kn, a veličina mora biti 55".

 

Dvoumim se za sada između dva modela, ali ako znate neki bolji za te novce, može preporuka. Os mi nije nešto važan jer ako je loš stavim firestick 4k na njega. 

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55uk6470plc?tab=reviews

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 

Hvala Vam unaprijed na pomoći 🙂

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MSN kaže...

Trebao bih vašu pomoć pri odabiru tv za spavaću. Najviše bi služio za gledanje filmova i serije (visoki bitrate 1080p ili 4k), naši programi bi se rijetko gledali.

 

Cijena do koje bih išao je 3700 kn, a veličina mora biti 55".

 

Dvoumim se za sada između dva modela, ali ako znate neki bolji za te novce, može preporuka. Os mi nije nešto važan jer ako je loš stavim firestick 4k na njega. 

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55uk6470plc?tab=reviews

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 

Hvala Vam unaprijed na pomoći 🙂

 oba su dobra za te novce.

LG ako ti treba IPs panel a novi model Hisense (2019) ako trebaš VA panel.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

taj hisense s tim direct Va panelom i tom cijenom  će napraviti gadne probleme sonyiu i samsungu.

 

živi bili pa vidjeli 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 12:32 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MSN kaže...

Trebao bih vašu pomoć pri odabiru tv za spavaću. Najviše bi služio za gledanje filmova i serije (visoki bitrate 1080p ili 4k), naši programi bi se rijetko gledali.

 

Cijena do koje bih išao je 3700 kn, a veličina mora biti 55".

 

Dvoumim se za sada između dva modela, ali ako znate neki bolji za te novce, može preporuka. Os mi nije nešto važan jer ako je loš stavim firestick 4k na njega. 

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55uk6470plc?tab=reviews

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 

Hvala Vam unaprijed na pomoći 🙂

 Ja bi ti preporučio Hisense, ili taj  model Philipsa. Velik plus za spavaču ti je i Ambilight..

 

http://technostore.hr/led-tv-philips-55inch-139cm-55pus6703-saph-smart-ambi3.html?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

A ovdje imaš test za taj model.

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-55pus6753-12

https://www.expertreviews.co.uk/philips/1407561/philips-55pus675312-review-the-700-4k-tv-youve-been-waiting-for

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

 

 

Preciznije, zanima me ima li razlike između LG50UK6470 i LG49UK6470? Osim tog jednog inča naravno :)

 

 

Hvala!

 

 

 kolega ti je objasnio a ja ti stavljam spec.. i usporedbu ta dva modela

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/87d262b2d

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Chriss kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Čuo sam da kod LG-a između različitih dimenzija istog modela zna biti razlika i kod nekih drugih stavki, panel,...?

 

Preciznije, zanima me ima li razlike između LG50UK6470 i LG49UK6470? Osim tog jednog inča naravno :)

 

 

Hvala!

 

 

 LG proizvodi IPS i OLED panele, tako da su 50", 60" i 70" verzije VA paneli od drugih proizvođača (AUO, Sharp, Samsung). Znači razlika je IPS/VA panel, ali nemoguće reći čiji je bez da uđeš u servisni meni.

 

To sam čitao da je preko 50inča VA panel ali na LG-evoj stranici pod 50uk6470 modelom promoviraju IPS, e sad jel to generički i greškom bačeno na stranicu nez ali znam da mi treba IPS :)

 

 U prilogu screenshot s LG-eve stranice, što me i prevarilo...

 

 

Edit:

 

@Anđeo bez falinge

 

Sorry, naknadno sam vidio tvoju poruku...

 

Znači ipak da idem na 49inča?

 

Očito im je zato cijena ista :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 14:23 (Chriss).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MSN kaže...

Trebao bih vašu pomoć pri odabiru tv za spavaću. Najviše bi služio za gledanje filmova i serije (visoki bitrate 1080p ili 4k), naši programi bi se rijetko gledali.

 

Cijena do koje bih išao je 3700 kn, a veličina mora biti 55".

 

Dvoumim se za sada između dva modela, ali ako znate neki bolji za te novce, može preporuka. Os mi nije nešto važan jer ako je loš stavim firestick 4k na njega. 

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55uk6470plc?tab=reviews

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 

Hvala Vam unaprijed na pomoći 🙂

 

Taj Hisense je bolji od konkurencije.
https://www.hisense.es/televisores/uhd/h55b7500

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

taj hisense s tim direct Va panelom i tom cijenom  će napraviti gadne probleme sonyiu i samsungu.

 

živi bili pa vidjeli 

Pojavio se i nasljednik onog 55U7A, sad se zove 55U8B i osim VA 100hz panela koji sada ima i 16 dimming zona tu je i podrška za DV kao i za HDR10+. 5199 u elipsu.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/2d9419e4

 

 

Ono što je zaista šteta je da, barem za sada, u EU nema onog top modela koji se prodaje u can/usa/mex odnosno H8F. TV ubija s specifikacijama i cijenom! VA FALD 120hz, 60 dimming zona, DV, android i nevjerojatna cijena od oko 3300 kn za 55"

 

https://www.bestbuy.com/site/hisense-55-class-led-h8f-series-2160p-smart-4k-uhd-tv-with-hdr/6338837.p?skuId=6338837

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4667197f

 

 

Možda će se i njih brzo riješiti You're fired! pa kinezi prebace te modele u EU

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 14:43 (Flagship).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

 

To sam čitao da je preko 50inča VA panel ali na LG-evoj stranici pod 50uk6470 modelom promoviraju IPS, e sad jel to generički i greškom bačeno na stranicu nez ali znam da mi treba IPS :)

 

 U prilogu screenshot s LG-eve stranice, što me i prevarilo...

 

 

Edit:

 

@Anđeo bez falinge

 

Sorry, naknadno sam vidio tvoju poruku...

 

Znači ipak da idem na 49inča?

 

Očito im je zato cijena ista :)

 

 

 Greška na LG stranici je utoliko što koriste istu sliku za taj feature na svim modelima, a nisu radili zasebnu za 50"...

 

Koji ti zapravo panel treba?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 14:56 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Pojavio se i nasljednik onog 55U7A, sad se zove 55U8B i osim VA 100hz panela koji sada ima i 16 dimming zona tu je i podrška za DV kao i za HDR10+. 5199 u elipsu.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/2d9419e4

 

 

Ono što je zaista šteta je da, barem za sada, u EU nema onog top modela koji se prodaje u can/usa/mex odnosno H8F. TV ubija s specifikacijama i cijenom! VA FALD 120hz, 60 dimming zona, DV, android i nevjerojatna cijena od oko 3300 kn za 55"

 

https://www.bestbuy.com/site/hisense-55-class-led-h8f-series-2160p-smart-4k-uhd-tv-with-hdr/6338837.p?skuId=6338837

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4667197f

 

 

Možda će se i njih brzo riješiti You're fired! pa kinezi prebace te modele u EU

 

 

 Heh, samo ti 16 edge ledica odozdo ne radi baš neku razliku... ali moraju nešto promijeniti... H8F je sa tih 60 zona taman između SK8500 (36) i SK9500 (96)... treba to sve povećati na 300+ zona za neki bolji efekt.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 

C9 je dobar izbor kao future proof tv, ne samo za gamere. Po onome što se za sada zna Sony ne planira u 4K tv implementirati HDMI 2.1 nego samo u 8K televizore. S obzirom da im najjeftiniji 8K TV s HDMI 2.1 ima cijenu od 125212 kn onda je sve jasno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 15:05 (Flagship).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Pojavio se i nasljednik onog 55U7A, sad se zove 55U8B i osim VA 100hz panela koji sada ima i 16 dimming zona tu je i podrška za DV kao i za HDR10+. 5199 u elipsu.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/2d9419e4

 

 

Ono što je zaista šteta je da, barem za sada, u EU nema onog top modela koji se prodaje u can/usa/mex odnosno H8F. TV ubija s specifikacijama i cijenom! VA FALD 120hz, 60 dimming zona, DV, android i nevjerojatna cijena od oko 3300 kn za 55"

 

https://www.bestbuy.com/site/hisense-55-class-led-h8f-series-2160p-smart-4k-uhd-tv-with-hdr/6338837.p?skuId=6338837

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4667197f

 

 

Možda će se i njih brzo riješiti You're fired! pa kinezi prebace te modele u EU

 

 

 Heh, samo ti 16 edge ledica odozdo ne radi baš neku razliku... ali moraju nešto promijeniti... H8F je sa tih 60 zona taman između SK8500 (36) i SK9500 (96)... treba to sve povećati na 300+ zona za neki bolji efekt.

Istina ali kad se usporedi cijena onda je jasno da se sve teže nose korejci i japanci s kinezom u tom lcd segmentu.

 

Ovaj H8F bi kod nas vrlo vjerojatno bio apsolutni best buy jer nemoguće je naći sličan tv, pogotovo ne ovih najpoznatijih brandova, po takvoj cijeni.

 

Mislim da TCL već ima spremne one miniLED modele, 55/65X10S koji će imati 768 zona i preko 15000 ledica.

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Chriss kaže...

 

To sam čitao da je preko 50inča VA panel ali na LG-evoj stranici pod 50uk6470 modelom promoviraju IPS, e sad jel to generički i greškom bačeno na stranicu nez ali znam da mi treba IPS :)

 

 U prilogu screenshot s LG-eve stranice, što me i prevarilo...

 

 

Edit:

 

@Anđeo bez falinge

 

Sorry, naknadno sam vidio tvoju poruku...

 

Znači ipak da idem na 49inča?

 

Očito im je zato cijena ista :)

 

 

 Greška na LG stranici je utoliko što koriste istu sliku za taj feature na svim modelima, a nisu radili zasebnu za 50"...

 

Koji ti zapravo panel treba?

 

Meni odnosno mojima treba IPS...

 

Ništa, onda idem na 49UK6470, za ispod 3000kn a da je IPS mi se čini da nema bolje, ako se varam, ispravite me :)

 

 

btw. Gledam garanciju, jel ima negdje prava garancija od 5god. ili mi je jedina opcija LG-evih 5god. sigurnosti(2god. garancije i 3god. popravak bez naplate u slučaju tvorničke greške), zapravo 2god. garancije... :/

 

Jer evo, nakon cca 5god. na LF561V im je poprilično potamnio ekran(kažu da se malo zna posvijetliti ako ga ugase i puste da se ohladi), nisam osobno vidio i nisam neki znalac al ne vjerujem da se isplati voditi na popravak?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 15:37 (Chriss).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Ha-ha. Ja trolam. Dao sam ti primjer mobitela. Primjer ti je Huawei vs Samsung. Hoćeš još. iRobot vs Xiaomi. Primjera koliko hoćeš. Pričamo o tome da ne nude samo stari brandovi kvalitetne proizvode. Ali razumijem da si ti ubermensch koji vidi svaki piksel. Iako prije bi rekao snob. Uživaj ušminkan u brandiranu robu. A on topic baš me zanima da li bi prepoznao zamaskirane Sony i LG Olede. Znači moj komentar govori o 99% kupaca TV-a. Ako griješim neka netko argumentira. Ali bez spominjanja obuće. 

Btw, završio sam marketing na ekonomiji i prilično sam siguran da puno bolje znam od tebe što znači brand i kako se formira cijena.

 Slabo su te školali ... trebo si više platit

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice