Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.782
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Pitanje za više puta spomenutog HDRa. Na kojoj brojci je HDR "pravi HDR", a ne samo na papiru?
Uspoređujući 43uk6300 IPS vs 50uk6950 VA je HDR neusporediv.

Ali opet sigurno da ni taj VA nema punokrvni HDR. Ne mogu na netu naći nikakve specifikacije o panelu i kontrastu. Pretpostavljam radi VA panela da je barem 5000:1?
Kako god, TV kad je bio za ispod 3k kn je krađa i stvarno prosječnom korisniku ne treba ništa bolje. Magic remote je vrlo lijep dodatak i odlično je mahati njime po zraku. Šteta samo što više nema tih TV-a u ponudi. Definitivno BB! Od slike do zvuka, za tu cijenu ako ga netko nađe neka kupi!
Meni jedino žao što nisam uzeo barem 55", ali onda ne bi opet bio VA.

 Nema tu ni H od Hdra niti na jednom od tih modela.

nije to tako jednostavno reci, hdr je potreban sirok spektar boja, dovoljna vtsna svjetlina i dobar kontrast.

za hdr trebas oled ili neki hi end lcd.

za naznaku nekog hdra minimalno neki samsung nu8000/q6

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To sto govorite za lg uk6950 da ga vise nema,to podrazumijevate da ga trenutno nemaju na lageru ili se ne prodaje vise uopce?I jos nesto,trebam li onda gledati va ili ips panel da uzmem,koja im je glavna razlika?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 12:28 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Kao sto sam vec prije rekao, svoja misljenja iznosim na temelju svojih zapazanja, iskustva i znanja. Ne moraju se svi sloziti s time, ali ne pada mi na pamet vise trositi vrijeme dokazivajuci nekome bilo sto. Koga zanima vise ima dovoljno preporuka, moze se proguglati, usporediti i odluciti .

Samo korekcija, pod puno bolji mislim samo u odnosu na ips, u odnosu na ove druge samo bolji :)

 Naravno da je ta razlika između VA/IPS, ali to je default.

 

Ja sam dosta cesljao po netu i nakon dosta pretrage sam uvidio da su svi u tom rangu na 250 do 350, sto je bez direktne usporedbe i kalibracije jako tesko primjetiti, znaci svejedno za nekoga tko trazi u tom rangu. Jednako tako su cijene takovih novih modela od 5000kn cista krađa.

 

Na kraju sve padne na dodatne opcije/funkcije.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

To sto govorite za lg uk6950 da ga vise nema,to podrazumijevate da ga trenutno nemaju na lageru ili se ne prodaje vise uopce?I jos nesto,trebam li onda gledati va ili ips panel da uzmem,koja im je glavna razlika?

 SD ga nece vise dobivati izgleda, a mozda ni drugi, to je rijesavanje zaliha. Prelazimo na 2019. godinu. Zamjena za taj specificni je 50UM7450 za cca 3900kn...

 

Zar nismo dosli do toga da ti treba VA zbog gledanja u mracnoj prostoriji? VA ima manje sivu crnu po mraku te manje probijanje pozadinskog osvjetljenja oko svijetlih predmeta na tamnoj podlozi, ali losiji kut gledanja gdje kad ides ustranu prvo opada zarkost boja pa nakon toga svjetlina te na kraju slika posivi kako ides dalje.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobar dan narode, trebam preporuku za TV do 8000 kn, i dijagonale do 50 inča, veća dijagonala ne može stati fizički. TV bi se koristio uglavnom za gledanje sd kanala 50 %a ostatak filmove s USB ili HD-a ili neta. Znači trebao bi biti odličan player. Trenutno imam panasonic plazmu ST60 42 inča, slika je dobra ali player je loš i počeo je gubiti podršku za aplikacije, npr više nema podršku za youtube aplikaciju. TV bi stajao u dnevnoj sobi i bio bi upaljen uglavnom po cijeli dan. Dakle nije nužan 4K ili HDR ali pretpostavljam da je neizbježan, puno više ce se cijeniti dobar player, dobro skaliranje slike na SD i stabilan i brz OS. LP
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Dobar dan narode, trebam preporuku za TV do 8000 kn, i dijagonale do 50 inča, veća dijagonala ne može stati fizički. TV bi se koristio uglavnom za gledanje sd kanala 50 %a ostatak filmove s USB ili HD-a ili neta. Znači trebao bi biti odličan player. Trenutno imam panasonic plazmu ST60 42 inča, slika je dobra ali player je loš i počeo je gubiti podršku za aplikacije, npr više nema podršku za youtube aplikaciju. TV bi stajao u dnevnoj sobi i bio bi upaljen uglavnom po cijeli dan. Dakle nije nužan 4K ili HDR ali pretpostavljam da je neizbježan, puno više ce se cijeniti dobar player, dobro skaliranje slike na SD i stabilan i brz OS. LP

 Ovdje imaš nekoliko veoma dobrih modela.

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xg8396-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-83077871

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/tv/ultra-hd-tv/Ultra-HD-LED-TV-PHILIPS-50PUS880412-Smart-181745.html

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7304/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-50gx810e.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe49q60ratxxh-televizor-cijena-49-125-cm-curved-led-qled-86409091

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Dobar dan narode, trebam preporuku za TV do 8000 kn, i dijagonale do 50 inča, veća dijagonala ne može stati fizički.

 od koliko do 8000 kn..

previše je dati 8 tkn za 50 inch... koji panel, koji OS, koja marka ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Dobar dan narode, trebam preporuku za TV do 8000 kn, i dijagonale do 50 inča, veća dijagonala ne može stati fizički. TV bi se koristio uglavnom za gledanje sd kanala 50 %a ostatak filmove s USB ili HD-a ili neta. Znači trebao bi biti odličan player. Trenutno imam panasonic plazmu ST60 42 inča, slika je dobra ali player je loš i počeo je gubiti podršku za aplikacije, npr više nema podršku za youtube aplikaciju. TV bi stajao u dnevnoj sobi i bio bi upaljen uglavnom po cijeli dan. Dakle nije nužan 4K ili HDR ali pretpostavljam da je neizbježan, puno više ce se cijeniti dobar player, dobro skaliranje slike na SD i stabilan i brz OS. LP

 Uf... posto imas plazmu jedino sto je te kvalitete prikaza je OLED koji je najmanji 55" za cca 9000 kn ako ih jos ima od prosle godine, poput LG OLED55 B8/C8. Ali oni nisu bas za drzati cijeli dan upaljene...

 

Od drugih mi pada na pamet jedino LG 49SM9000 koji je FALD sa IPS panelom, 120Hz i Samsung 49Q60R edge VA panel ali on je 50Hz i nema DTS, te visoke cijene naravno...

 

EDIT:

 

Mozda kako gore kaze garfield onaj Panasonic VA edge s obzirom da si naucen na taj brend...

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 15:10 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa od 0, ostale odgovore ne znam, plazma se nažalost više ne proizvodi, OLED ili LCD pretpostavljam dolaze u obzir, za OS stvarno ne znam. Što se tiče marke nije presudno.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 15:04 (markoveliki).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kada sam gledao po netu prvi mi je zapeo za oko tx 55 fz 950 e ali on je em najjeftiniji 11000 kn em 55 inča. Vidio sam i sony 9005 u 49 inča, interesantan mi je, najjeftiniji je 8700 kn. I Panasonic ST60 42 inča kada sam kupovao bio je nešto preko 7 tisuća kuna, mislim da kad se kupuje glavni tv treba kupiti što se može bolje. Sony i Panasonic sto ste predložili definitivno idu u uži izbor, hvala na prijedlogu.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
big_guy kaže...

Eh sad ste me skroz zbunili,nisam vise ne znam koji uzeti 😂

 Nazalost tako je danas sa TVima.

 

Ali trebao si reci na pocetku da ti je cijena primarna. Za nekoga tko ne pozna tematiku i nisu mu toliko bitni detalji između modela bi te lakse savjetovali.

 

Svi koje gledas su VA panel i dobri su u mraku, upikni koji ti se sviđa i probaj izabrati ducan gdje daju 5g (2+3) garancije i pići

Punih 5 godina od proizvođača/uvoznika. Nikakva osiguranja/zaštite i slične gluposti.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...

Punih 5 godina od proizvođača/uvoznika. Nikakva osiguranja/zaštite i slične gluposti.

 To bi bilo idealno, ali nije uvijek full 5g od proizvođaca...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Kada sam gledao po netu prvi mi je zapeo za oko tx 55 fz 950 e ali on je em najjeftiniji 11000 kn em 55 inča. Vidio sam i sony 9005 u 49 inča, interesantan mi je, najjeftiniji je 8700 kn. I Panasonic ST60 42 inča kada sam kupovao bio je nešto preko 7 tisuća kuna, mislim da kad se kupuje glavni tv treba kupiti što se može bolje. Sony i Panasonic sto ste predložili definitivno idu u uži izbor, hvala na prijedlogu.

 49XF9005 bi bio najbolji sto se slike tice ali ces faliti sa musicavim Android OS-om... ako ih jos ima.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/f6691159

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 16:46 (Mad Ant).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
love2ml86 kaže...

Punih 5 godina od proizvođača/uvoznika. Nikakva osiguranja/zaštite i slične gluposti.

 To bi bilo idealno, ali nije uvijek full 5g od proizvođaca...

Ma znam, bolje i 2+3 nego samo 2 ali me nerviraju te firme s obzirom koliko se trude da ne moraju zaista platiti kada se nešto pokvari.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
Punih 5 godina od proizvođača/uvoznika. Nikakva osiguranja/zaštite i slične gluposti.

 Kupio laptop prije više od četiri godine, imao je 2+3, nedavno otišla matična ploča, prijavio osiguranju i odnio na servis po uputama. Servis proglasio popravak neiplativim i ovih dana čekam novi lapotp koji sam si izabao u partner trgovini u punom iznosu...jer takvog starog modela više naravno nema.

Uglavnom moli Boga da ti TV rikne nakon četiri godine, pa si tada za iste novce ili nadoplatu biraš novi tv 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
XXX kaže...

 Kupio laptop prije više od četiri godine, imao je 2+3, nedavno otišla matična ploča, prijavio osiguranju i odnio na servis po uputama. Servis proglasio popravak neiplativim i ovih dana čekam novi lapotp koji sam si izabao u partner trgovini u punom iznosu...jer takvog starog modela više naravno nema.

Uglavnom moli Boga da ti TV rikne nakon četiri godine, pa si tada za iste novce ili nadoplatu biraš novi tv 

Crko mi je TV prošle godine u također 4. godini garancije od 5, također crkla matična, stavili matičnu od drugog modela.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Dobar dan narode, trebam preporuku za TV do 8000 kn, i dijagonale do 50 inča, veća dijagonala ne može stati fizički. TV bi se koristio uglavnom za gledanje sd kanala 50 %a ostatak filmove s USB ili HD-a ili neta. Znači trebao bi biti odličan player. Trenutno imam panasonic plazmu ST60 42 inča, slika je dobra ali player je loš i počeo je gubiti podršku za aplikacije, npr više nema podršku za youtube aplikaciju. TV bi stajao u dnevnoj sobi i bio bi upaljen uglavnom po cijeli dan. Dakle nije nužan 4K ili HDR ali pretpostavljam da je neizbježan, puno više ce se cijeniti dobar player, dobro skaliranje slike na SD i stabilan i brz OS. LP

 

 

Sony XG8396: jedan od najboljih TV-a do 50-inch.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da kolega Garfield1 ga je već preporučio i ide u uži izbor definitivno.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Da kolega Garfield1 ga je već preporučio i ide u uži izbor definitivno.

Svi ti modeli koje sam ti preporučio su veoma dobri.. Ali Philips i Panasonic imaju malu prednost, jer podržavaju HDR10+ kao i Dolby Vision, kome je to bitno:) Što se tiče Panasonic modela gx800 je veoma dobar model, ali ako ga uspoređujem sa Philips modelima 7304 ili 8804 mu osjetno fali ostrina slike napram Philipsu, i nešto je lošiji kod pokretne resolucije napram Philipsu, i minus mu je jer ne podržava DTS zvuka. Ali inače veoma dobar model.. Model Philipsa 8804 i Panasonic gx800 sta svakako best buy u tom cenovnom rangu:)) A u nešto nižem Philips model 7304..

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 SD ga nece vise dobivati izgleda, a mozda ni drugi, to je rijesavanje zaliha. Prelazimo na 2019. godinu. Zamjena za taj specificni je 50UM7450 za cca 3900kn...

 

 

A nije UM7600? Male su razlike između ovogodišnjih modela, svi imaju magic remote jedina razlika UM74-76 je boja, stalak i broj HDMI priključaka:)

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/fbe7c53e0

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Dobar dan narode, trebam preporuku za TV do 8000 kn, i dijagonale do 50 inča, veća dijagonala ne može stati fizički. TV bi se koristio uglavnom za gledanje sd kanala 50 %a ostatak filmove s USB ili HD-a ili neta. Znači trebao bi biti odličan player. Trenutno imam panasonic plazmu ST60 42 inča, slika je dobra ali player je loš i počeo je gubiti podršku za aplikacije, npr više nema podršku za youtube aplikaciju. TV bi stajao u dnevnoj sobi i bio bi upaljen uglavnom po cijeli dan. Dakle nije nužan 4K ili HDR ali pretpostavljam da je neizbježan, puno više ce se cijeniti dobar player, dobro skaliranje slike na SD i stabilan i brz OS. LP

Šteta ako je baš 50" maximalna veličina, izmjeri opet za svaki slučaj jer 55" ima puno veći izbor tv-a. Za 8500 kn apsolutni best buy je OLED 55C8 u mall.hr.

 

Od 49" jedino ona dva sonyja (xf9005,xg9005) ili lg 49SM9000. LG ima 10 bit FALD panel i HDMI 2.1 pa ćeš bit miran s future proof televizorom. Cijena mu je oko 8000 i prati malo na nabava.net kad bude neka akcija i 5 god garancije.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=49sm9000

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže..

A nije UM7600? Male su razlike između ovogodišnjih modela, svi imaju magic remote jedina razlika UM74-76 je boja, stalak i broj HDMI priključaka:)

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/fbe7c53e0

 Ako gledamo kao prvi model sa Magic remoteom onda bi okvirno bio taj. Cak su nekome rekli upravo to u LGu.

 

E sada, sta su napravili za 2019. ako pogledamo lineup tablice:

 

- Zamijenili nazivom seriju 6xxx sa 7xxx (te LK5xxx sa LM6xxx osim FHD), te je SK(SM) dio promijenio brojeve pa nisu direktno usporedivi (SK8500 > SM9010/9000)

- Prosirili svaki segment za jos modela, ugurali neke UK(UM) unutar SK(SM)

- Izgleda da vise ne koriste RGBW strukturu, gledajuci fotografije panela na RTINGS

- Cijela UM serija vise nema edge modela, svi su direct, a edge je zavrsio u SM klasi na samo par njih

- Dodali gro novih okvira (bezel)

 

Izgleda da se marketing igrao ove godine

 

2018

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

2019

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 21:07 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Šteta ako je baš 50" maximalna veličina, izmjeri opet za svaki slučaj jer 55" ima puno veći izbor tv-a. Za 8500 kn apsolutni best buy je OLED 55C8 u mall.hr.

 

 Istina, samo primjeti da je rekao da bi bio upaljen po cijeli dan.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Šteta ako je baš 50" maximalna veličina, izmjeri opet za svaki slučaj jer 55" ima puno veći izbor tv-a. Za 8500 kn apsolutni best buy je OLED 55C8 u mall.hr.

 

 Istina, samo primjeti da je rekao da bi bio upaljen po cijeli dan.

 Osim ako to ne bude jedan te isti program s nekim logom jarkih boja u cemu je problem ?

pa na rtingsu vrte olede 20h dnevno i jos nisu izgubili nista od vrsne svjetline.

Prije ce pocrkat elektronika nego se ekran potrosi do pola.

Imao sam prije plazmu koja je radila cijele dane i sad jos uvjek radi kod prijatelja bez ikakvih problema.

Sad mi oled radi cesto po cijele dane vec godinu dana, za sad nikakvih problema, a nije da ga nesto pretjerano pazim.

Teoretski oled bi trebao biti trajniji od lcda.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Osim ako to ne bude jedan te isti program s nekim logom jarkih boja u cemu je problem ?

pa na rtingsu vrte olede 20h dnevno i jos nisu izgubili nista od vrsne svjetline.

Prije ce pocrkat elektronika nego se ekran potrosi do pola.

Imao sam prije plazmu koja je radila cijele dane i sad jos uvjek radi kod prijatelja bez ikakvih problema.

Sad mi oled radi cesto po cijele dane vec godinu dana, za sad nikakvih problema, a nije da ga nesto pretjerano pazim.

Teoretski oled bi trebao biti trajniji od lcda.

 

 Lako moguce, ali kad tako netko kaze to inace znaci malu djecu koja vrte jednu te istu stvar, kanale sa istim logotipom itd.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

Odlucio sam neki tv za dnevni pa znaci ponajvise gledanje tv-a,netflix i tu i tamo spajanje na PC.

Udaljenost tv mi je na nekih 2.5-3m.Listam sad malo unazat po temi pa sam naisao na par tv-a.

Budget bi bio nekih do 4000 do 4500kn pa sam gledao ovaj tu kao sto je bio i neko preporucio.

Svaki prijedlog je dobro dosao 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 21:59 (croatia boss).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
croatia boss kaže...

Pozdrav!

Odlucio sam neki tv za dnevni pa znaci ponajvise gledanje tv-a,netflix i tu i tamo spajanje na PC.

Udaljenost tv mi je na nekih 2.5-3m.Listam sad malo unazat po temi pa sam naisao na par tv-a.

Budget bi bio nekih do 4000 do 4500kn pa sam gledao ovaj tu kao sto je bio i neko preporucio.

Svaki prijedlog je dobro dosao 

 Ako ti je primarna kvaliteta slike, onda nikako taj Lg:) Ovdje imaš osjetno bolje televizore..

 

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-android-4k-tv-prijemnik-55pus7803-ambilight?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-4k-tv-prijamnik-55pus7363-android?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55ru7402-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-81725271

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf7596-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63992851

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stvar je što na komodi nema više mjesta od raznih fotografija, vaza cvijeca i sl. Bitku za više mjesta sam odavno izgubio. Teoretski bi više od 50 inča moglo na zid jedino. A zar je toliki problem s oledom i zapečenom slikom? I zar je Sonyev OS toliko loš? Sjećam se da su i za plazmu govorili da se slika zapeče ali evo do sada je sve u redu...
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cudi me da mi nitko nije preporucio phillips modele nego samsung i lg samo.imam trenutno neki phillips 32 full hd i sto se tice slike stvarno nemam niti jedne zamjerke,zar su se pokvarili u tom cjenovnom rangu ili?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Cudi me da mi nitko nije preporucio phillips modele nego samsung i lg samo.imam trenutno neki phillips 32 full hd i sto se tice slike stvarno nemam niti jedne zamjerke,zar su se pokvarili u tom cjenovnom rangu ili?

 Imam osječaj da će ti uskoro biti preporučen Phillips. Čak možda i nekoliko njih.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice