Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.429
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Stvar je što na komodi nema više mjesta od raznih fotografija, vaza cvijeca i sl. Bitku za više mjesta sam odavno izgubio. Teoretski bi više od 50 inča moglo na zid jedino. A zar je toliki problem s oledom i zapečenom slikom? I zar je Sonyev OS toliko loš? Sjećam se da su i za plazmu govorili da se slika zapeče ali evo do sada je sve u redu...

 Znam da nisi tražio tip savjeta kakav ću ti ja sad dati, al evo: ja imam panasonicovu plazmu staru nekih 5g, 42 incha hd ready (tvoja je full hd, ako se ne varam) i nedavno sam uzeo panasonicov led tv (onaj koji ti je kolega preporučio, između ostalih). Ja imam burn-in na plazmi, bila je spojena na pc i zbog mog načina upotrebe je jednostavno došla do toga da su mi dijelovi slike kod nekih svjetlijih scena vidljivo tamniji i pomalo trepere. Uglavnom, da nije do toga i činjenice da mi je od 2 hdmi ulaza jedan vrisnuo, ja bih ostao na plazmi dok god traje. Uzmi u obzir da još nisam isprobao novu telku jer sam na moru. 

 

E sad, ti si napisao da ti je cca pola toga što gledaš SD - ono što sam ja vidio kod novijih televizora je da nisu ni do koljena plazmi kada govorimo o prikazu standardnih definicija poput naših zemaljskih kanala i tv programa općenito. Naglašavam, takvo je moje iskustvo gledajući kod poznanika sa puno novijim i prilično solidnim led lcd-ima. 

 

Ja bih na tvom mjestu ili išao na opciju zadržavanja plazme (ako je još uvijek slika ok) i riješio problem s playerom na neki alternativni način, ili bih išao na opciju davanja puno manje love od tih 8 000, ako ti baš gori pod petama, pa pričekao manje oled panele koji bi se mogli ukazati. Ako nisi imao burn in na plazmi, vjerojatno nećeš imati ni na oledu.

 

Moja situacija je drugačija jer ja ne gledam uopće tv programe, nemam ni maxtv ili nešto od drugih, imam samo optiku 200/100 u stanu i sve živo ili streamam ili skidam. A onaj tv od panasonica što ti je preporučen sam prije 2 tjedna naručio za 1500kn manje od cijene koja je u SD, svakako pogledaj uokolo za sve modele jer razlike u cijeni znaju biti drastične. Sori na dugačkom postu, al nadam se da će ti možda i moje žvrljotine obogatiti perspektivu :D

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 23:37 (ElektričnaOvca).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na odgovoru, opcija je svakako zadržavanje plazme za sada. Barem dok šljaka, ipak mu je 6 godina. Što se tiče ovih naših sd kanala stvarno je bitno kako se oni reproduciraju, a po mome iskustvu bolji tv to bolje radi.. Vidio sam neke jeftinije Full HD modele od Philipsa i Vivaxa kod rodbine i prijatelja, razlika je drastična u korist moje plazme na sd kanalima.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na odgovoru, opcija je svakako zadržavanje plazme za sada. Barem dok šljaka, ipak mu je 6 godina. Što se tiče ovih naših sd kanala stvarno je bitno kako se oni reproduciraju, a po mome iskustvu bolji tv to bolje radi.. Vidio sam neke jeftinije Full HD modele od Philipsa i Vivaxa kod rodbine i prijatelja, razlika je drastična u korist moje plazme na sd kanalima.
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 

 Ako ti je primarna kvaliteta slike, onda nikako taj Lg:) Ovdje imaš osjetno bolje televizore..

 

 

 

 

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf7596-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63992851

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 ako mu je primarna kvaliteta slike, izrada, elektronski sklopovi, općenito panel itd nikako Philips... ima najgoru sliku u rangu grundinga, vivaxa itd...

 

moje i preporuke većine forumaša s ove teme su Sony, LG, Samsung, Panasonic (ovogodišnji modeli) a Hisense treba dobro provjeriti iako može ući među ova četiri.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
croatia boss kaže...

Pozdrav!

Odlucio sam neki tv za dnevni pa znaci ponajvise gledanje tv-a,netflix i tu i tamo spajanje na PC.

Udaljenost tv mi je na nekih 2.5-3m.Listam sad malo unazat po temi pa sam naisao na par tv-a.

Budget bi bio nekih do 4000 do 4500kn pa sam gledao ovaj tu kao sto je bio i neko preporucio.

Svaki prijedlog je dobro dosao 

 Taj je 55" sa IPS panelom, ne znam da li si dobro procitao.

 

Treba malo vise infoa: cca 3m udaljenost, u centru direktno ispred ili i sastrane, u osvjetljenoj prostoriji ili za gledanje u mraku (kao u kinu), koji/kakav OS, ulazi i funkcije...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Hvala na odgovoru, opcija je svakako zadržavanje plazme za sada. Barem dok šljaka, ipak mu je 6 godina. Što se tiče ovih naših sd kanala stvarno je bitno kako se oni reproduciraju, a po mome iskustvu bolji tv to bolje radi.. Vidio sam neke jeftinije Full HD modele od Philipsa i Vivaxa kod rodbine i prijatelja, razlika je drastična u korist moje plazme na sd kanalima.

 Ako je plazma jos uvijek ziva pricekaj.

 

SD kanali se emitiraju u vrlo losoj kvaliteti samo sto vise nisu analogni vec digitalni pa je "ostrina" piksela te bijedne rezolucije jos primjetnija. Ako takav uzas stavis na novi/veci TV koji daje dobru/ostru sliku i koji to mora razvuci na 4K rezoluciju, naravno da ce izgledati lose. To sto tebi taj isti signal izgleda "dobro" je zbog toga sto ti je manji stari TV fizicki, upareno sa puno manjom rezolucijom pa dobijes efekt da je bolje. Jednako kao da sjednes duplo dalje od nekog novog 4K TVa.

 

Mozemo i obrnuti primjer - ako na tvoj stari TV pustimo 4K desktop PCa sa gro sitnih stvari po njemu (znaci downscale 4K rezolucije na FHD, ne nativno FHD desktop), izgledat ce uzas naspram novog 4K TVa sto se ostrine tice.

 

Napredak TVa nazalost nije linearan u svim segmentima, vise je gore-dole-gore-gore-dva puta dole-pola gore-opet dole itd. a zbog novih funkcija i zahtjeva kupaca je to sve pomijesano kao mixerom. Neki cak jos uvijek misle da debljina ekrana ima veze sa kvalitetom TVa i slike (direct debeli, edge tanki, FALD direct debeli, OLED najtanji).

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 11:34 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Šteta ako je baš 50" maximalna veličina, izmjeri opet za svaki slučaj jer 55" ima puno veći izbor tv-a. Za 8500 kn apsolutni best buy je OLED 55C8 u mall.hr.

 

 Istina, samo primjeti da je rekao da bi bio upaljen po cijeli dan.

U tom slučaju da, tada bi neki od navedenih lcd-a bio prikladniji odabir:)

 

Od navedenih 49" mislim da bi najbolji allrounder bio 49SM9000 pa kad se pojavi neka akcijska cijena + 5 god garancije onda reagirat:)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Što se tiče ovih naših sd kanala stvarno je bitno kako se oni reproduciraju, a po mome iskustvu bolji tv to bolje radi.. Vidio sam neke jeftinije Full HD modele od Philipsa i Vivaxa kod rodbine i prijatelja, razlika je drastična u korist moje plazme na sd kanalima.

Za točno 4 tjedna počinju emitirati zemaljski programi u novom standardu odnosno T2 HEVC s rezolucijom od 1080p50 pa će napokon uskoro i prestati te stalne polemike s tim jako lošim SD kanalima:)

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Šteta ako je baš 50" maximalna veličina, izmjeri opet za svaki slučaj jer 55" ima puno veći izbor tv-a. Za 8500 kn apsolutni best buy je OLED 55C8 u mall.hr.

 

 Istina, samo primjeti da je rekao da bi bio upaljen po cijeli dan.

U tom slučaju da, tada bi neki od navedenih lcd-a bio prikladniji odabir:)

 

Od navedenih 49" mislim da bi najbolji allrounder bio 49SM9000 pa kad se pojavi neka akcijska cijena + 5 god garancije onda reagirat:)

 Još bolje ako nađe negdje još koji primjerak 49SK8500. Znatno jeftiniji, a bolji tv. Jedino je pitanje, ima li ga tko još?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi treba mi preporuka za tv, veličina ekrana 55 inča, cijena do 4000kn...Philips ne dolazi u obzir...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 16:37 (mickname).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako za 4 tjedna? Zar nije predviđeno 2020? I mislim da je 1080i50 pa ne p ali nisam siguran baš..
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Za točno 4 tjedna počinju emitirati zemaljski programi u novom standardu odnosno T2 HEVC s rezolucijom od 1080p50 pa će napokon uskoro i prestati te stalne polemike s tim jako lošim SD kanalima:)

 

 ne bih rekel...

trenutno piče na IPTV sa satelita a zemaljska samo sa sljemena... joooš godina dana brale.... laćarno lega

 

Odašiljanje digitalnog signala MUX M2 (s odašiljača Sljeme) započet će najkasnije do 15. rujna 2019. Puna pokrivenost mreže MUX M1 postići će se 1. srpnja 2020., mreže MUX M2 do 15. studenog 2019. (za više od 97% stanovništva), dok će MUX L1 punu pokrivenost ostvariti 22. srpnja 2020.

 

https://www.bug.hr/televizija/sada-je-i-sluzbeno-hd-televizija-u-hrvatskoj-krece-do-15-rujna-10483

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

 Još bolje ako nađe negdje još koji primjerak 49SK8500. Znatno jeftiniji, a bolji tv. Jedino je pitanje, ima li ga tko još?

 Teško, preostali su samo izložbeni modeli no ako se nađe koji zapakirani onda nema se što razmišljat slažem se. Ono što je dobro je da će vrlo vjerojatno pad cijena lcd-a biti veći i raniji nego što je to slučaj s SK.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
Kako za 4 tjedna? Zar nije predviđeno 2020? I mislim da je 1080i50 pa ne p ali nisam siguran baš..

 Imaš link dolje

 

https://www.bug.hr/televizija/sada-je-i-sluzbeno-hd-televizija-u-hrvatskoj-krece-do-15-rujna-10483

 

Hakom je propisao da MORA ići emitiranje u 1080p50 a u slučaju ako netko od kanala ne može to onda to OiV mora omogućiti. Do 15.9. treba krenuti M2 što znači da može i ranije, vidjet ćemo ubrzo.

Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

Za točno 4 tjedna počinju emitirati zemaljski programi u novom standardu odnosno T2 HEVC s rezolucijom od 1080p50 pa će napokon uskoro i prestati te stalne polemike s tim jako lošim SD kanalima:)

 

 ne bih rekel...

trenutno piče na IPTV sa satelita a zemaljska samo sa sljemena... joooš godina dana brale.... laćarno lega

 

Odašiljanje digitalnog signala MUX M2 (s odašiljača Sljeme) započet će najkasnije do 15. rujna 2019. Puna pokrivenost mreže MUX M1 postići će se 1. srpnja 2020., mreže MUX M2 do 15. studenog 2019. (za više od 97% stanovništva), dok će MUX L1 punu pokrivenost ostvariti 22. srpnja 2020.

 

https://www.bug.hr/televizija/sada-je-i-sluzbeno-hd-televizija-u-hrvatskoj-krece-do-15-rujna-10483

Možeš bit skeptičan ali ovaj put je sve kako treba. Pa sve je jasno, do 15.9. treba krenuti pa ćemo vidjeti tko će sve uskočit u taj M2 vlak. Za godinu dana odnosno sada i manje krenut će M1 multiplex. Tada će se svi ovi kanali koji su sada u ovim starim multiplexima A i B a do tada će samo privremeno biti u M2, prebacit u M1. Ono što je najvažnije da se ova stara SD mašinerija zauvijek gasi 30.6. pa bi to trebalo slaviti i proglasit državnim blagdanom

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je najniži model LG-ja s kojim u paketu dolazi Magic Remote ali od ove godine, s obzirom da više nigdje ne mogu naći 50UK6950?

I znate li koje su oznake za ovogodišnje modele HiSense i TLC?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,zanima me koji izbor od ova 3,znam da je QLED u prednosti.Bitna mi je dobra slika i os,tv cu koristit za igranje ps 4 (nije pro),gledanje filmova Hdr,gledalica i programi svih vrsta preko Iptv.Moze i neka druga preporuka u tom rangu,cijena 700 do 900 e.

Samsung GQ55Q60R QLED

Sony KD-55XF7596 LED

LG 55SM8500PLA LCD-LED

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Možeš bit skeptičan ali ovaj put je sve kako treba. Pa sve je jasno, do 15.9. treba krenuti pa ćemo vidjeti tko će sve uskočit u taj M2 vlak. Za godinu dana odnosno sada i manje krenut će M1 multiplex. Tada će se svi ovi kanali koji su sada u ovim starim multiplexima A i B a do tada će samo privremeno biti u M2, prebacit u M1. Ono što je najvažnije da se ova stara SD mašinerija zauvijek gasi 30.6. pa bi to trebalo slaviti i proglasit državnim blagdanom

 dabogda ti bio u pravu..ali ja sam shvatio da piše 15 .9 gašenje i početak na odašiljaču sljeme , no dobro.

 

Odašiljanje digitalnog signala MUX M2 (s odašiljača Sljeme) započet će najkasnije do 15. rujna 2019.

 

nego, tko je ovaj forumap Urscus ili tako nekako koji nam lupa Td a ništa ne objašnjava... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Urscus je legenda Bug kvarta, on kome lupne TD taj je to i zaslužio. Ja se mogu pohvaliti da sam od njega dobio par puta i pozitivnu ocjenu što je iznimna rijetkost i puno mu hvala na tom! 

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav. trebao bi preporuku za tv do 50". odlucio sam se za lg, e sad koji model do nekih 4500kn

 

primarni fokus na filmovima, kodi, iptv.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stula kaže...

pozdrav. trebao bi preporuku za tv do 50". odlucio sam se za lg, e sad koji model do nekih 4500kn

 

primarni fokus na filmovima, kodi, iptv.

 Lg ne podržava Kodija. A pored toga, dobijaš za takve pare bolje televizore od Lg-ja što se tiče kvalitet slike:)

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nema veze kaj ne podrzava. imam android box pa lako prebacim. ali slusam prijedloge u svakom slucaju. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stula kaže...

pozdrav. trebao bi preporuku za tv do 50". odlucio sam se za lg, e sad koji model do nekih 4500kn

 

primarni fokus na filmovima, kodi, iptv.

 Ovdje imaš bolji izbor:

 

https://www.elipso.hr/prilika/hisense-serija-b7500-akcija-srpanj/

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne bih bas rekao. Prednost Hisensa kao novijeg branda je u tome da ponudi vise za iste novce, a ne da je bolji.

 

Ono sto se i vani preporuca je stariji U7A jer ima 120Hz dok nasljednik U7B spusta to na 60Hz i vise nije toliko zanimljiv:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7A/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

OS je naoko OK, a za kvalitetu je prerano govoriti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 12:05 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...

Koji je najniži model LG-ja s kojim u paketu dolazi Magic Remote ali od ove godine, s obzirom da više nigdje ne mogu naći 50UK6950?

I znate li koje su oznake za ovogodišnje modele HiSense i TLC?

 Najblizi bi bio 50UM7450.

 

Morate malo citati unazad, dva puta je navedeno koji je nasljednik i lineup tablice sa objasnjenjem.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stula kaže...

nema veze kaj ne podrzava. imam android box pa lako prebacim. ali slusam prijedloge u svakom slucaju. 

 Ako gledas u mracnoj prostoriji/mraku onda treba VA, za osvijetljeni prostor i veci kut gledanja IPS. Kodi nativno samo na Android TVima.

 

Kod LGa VA su 50", 60", 70" ostale velicine su IPS. Svi VA su direct LED backlight na 60Hz, samo skuplji IPS idu na 120Hz.

 

Za VA npr. 50UM7450, prvi sa Magic remote, koliko vidim jos danas 5g gare u Elipsu:

 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50UM7450PLA.AEU/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 12:13 (Mad Ant).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo upravo uzeo bas taj lg 50UM7450. 4500kn sa 5g garancije.

 

u elipsu nemaju vise nista.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta vam se cini od ova dva:

 

panasonic

 

lg

 

ne mogu nigdje naći koje aplikacije ima panasonic, najbitnije su mi youtube i hbo go

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 13:42 (mickname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
love2ml86 kaže...

Koji je najniži model LG-ja s kojim u paketu dolazi Magic Remote ali od ove godine, s obzirom da više nigdje ne mogu naći 50UK6950?

I znate li koje su oznake za ovogodišnje modele HiSense i TLC?

 Najblizi bi bio 50UM7450.

 

Morate malo citati unazad, dva puta je navedeno koji je nasljednik i lineup tablice sa objasnjenjem.

Odgovor na drugo pitanje ako slučajno znaš?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...

Odgovor na drugo pitanje ako slučajno znaš?

 Nazalost ne znam za 2019. Hisense i TCL lineup, zato nisam nista napisao, malo mi je tlaka ovako na odmoru mobitelom kopati po netu

 

Morat ce netko od forumasa tko je vise upucen u njih...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice