Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.131.154
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji kupiti televizor do veličine od 200 incha. Budget oko 100000 kn. Da li postoji nešto preporučljivo do te cifre? Ne mora biti najveća moguća kvaliteta. Ili ako ima nešto jako kvalitetno a manje od 200 incha (ali veće od 180) do cca 100000 kn. U obzir dolazi i doprema iz bilo koje zemlje (transport nije uključen u cijenu) ako nema u HR nešto u tom cjenovnom rangu. Tipa neki kinez nedostupan u HR... Dakle nije mi bitna marka.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 12:56 (Milenijski Bugovac).
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vjerojatno nas kubaš..

Al evo ti odgovor svejedno od sutra možeš kupiti dva ova za 100 somova

https://www.sancta-domenica.hr//qled-tv-samsung-qe82q950-8k.html

jer je - 20%

:-D
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pardon... tek sad vidim da su inchi u pitanju...

moje isprike milenijalcima i svima koji se tako osjećaju!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S obizrom na popust u SD, qe55q60r vs ue55ru8002, da li se isplati dati malo više za Q60?

I da li postoji kakva razlika između Q60R u 55" i 49" verziji (mislim na panel, Hz, itd)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
pardon... tek sad vidim da su inchi u pitanju...

moje isprike milenijalcima i svima koji se tako osjećaju!

 da, inči su u pitanju. siguran sam da je premala cifra ali nadobudno pitam, možda netko zna nekog

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...

S obizrom na popust u SD, qe55q60r vs ue55ru8002, da li se isplati dati malo više za Q60?

I da li postoji kakva razlika između Q60R u 55" i 49" verziji (mislim na panel, Hz, itd)?

https://www.sancta-domenica.hr//qled-tv-samsung-qe55q70r-2019.html

 

puknuo bih 6 komada, ako se isplati ovakav model, ne kužim sad taj Q samsung, jel to kao OLED od LG?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Milenijski Bugovac kaže...

Koji kupiti televizor do veličine od 200 incha. Budget oko 100000 kn. Da li postoji nešto preporučljivo do te cifre? Ne mora biti najveća moguća kvaliteta. Ili ako ima nešto jako kvalitetno a manje od 200 incha (ali veće od 180) do cca 100000 kn. U obzir dolazi i doprema iz bilo koje zemlje (transport nije uključen u cijenu) ako nema u HR nešto u tom cjenovnom rangu. Tipa neki kinez nedostupan u HR... Dakle nije mi bitna marka.

 

 Pitaj ove sto prodaju reklamne panoe za zgrade

ili samsung the wall :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 13:20 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...
1samek kaže...

S obizrom na popust u SD, qe55q60r vs ue55ru8002, da li se isplati dati malo više za Q60?

I da li postoji kakva razlika između Q60R u 55" i 49" verziji (mislim na panel, Hz, itd)?

https://www.sancta-domenica.hr//qled-tv-samsung-qe55q70r-2019.html

 

puknuo bih 6 komada, ako se isplati ovakav model, ne kužim sad taj Q samsung, jel to kao OLED od LG?

 nemoj niti u ludilu.

to je redovna cijena u mall.hr

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-qe55q70r?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

popusti ces enormnu lovu ako si ih mislio preprodati..

inace te sve akcije (cast izuzecima) nisu akcije..

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
fila2208 kaže...
1samek kaže...

S obizrom na popust u SD, qe55q60r vs ue55ru8002, da li se isplati dati malo više za Q60?

I da li postoji kakva razlika između Q60R u 55" i 49" verziji (mislim na panel, Hz, itd)?

https://www.sancta-domenica.hr//qled-tv-samsung-qe55q70r-2019.html

 

puknuo bih 6 komada, ako se isplati ovakav model, ne kužim sad taj Q samsung, jel to kao OLED od LG?

 nemoj niti u ludilu.

to je redovna cijena u mall.hr

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-qe55q70r?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

popusti ces enormnu lovu ako si ih mislio preprodati..

inace te sve akcije (cast izuzecima) nisu akcije..

 da, ali na tu cijenu ide 20% dolje za mastercard

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

 da, ali na tu cijenu ide 20% dolje za mastercard

 E to ces vidjeti tek sutra u pravili se akcije rade tako da akcijska cijena ne ide na vec postojecu akcijsku..

I opet ako mislis preprodati neces nesto zaraditi ako ces uopce...

Zarade se kriju u jeftinijim modelima na onima za koje ljudi mogu dati keš.

 

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...

S obizrom na popust u SD, qe55q60r vs ue55ru8002, da li se isplati dati malo više za Q60?

I da li postoji kakva razlika između Q60R u 55" i 49" verziji (mislim na panel, Hz, itd)?

Ja sam uzeo UE65RU8002 umjesto QE65Q60R (i on je najjeftini QLED TV i možda je ipak bolje ga izbjegavat) jer su praktično isti modeli, a RU8002 je jeftiniji.

Usporedba - LINK.

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Milenijski Bugovac kaže...

Koji kupiti televizor do veličine od 200 incha. Budget oko 100000 kn. Da li postoji nešto preporučljivo do te cifre? Ne mora biti najveća moguća kvaliteta. Ili ako ima nešto jako kvalitetno a manje od 200 incha (ali veće od 180) do cca 100000 kn. U obzir dolazi i doprema iz bilo koje zemlje (transport nije uključen u cijenu) ako nema u HR nešto u tom cjenovnom rangu. Tipa neki kinez nedostupan u HR... Dakle nije mi bitna marka.

 

 Pitaj ove sto prodaju reklamne panoe za zgrade

ili samsung the wall :)

 Vidio sam the wall, preskup je. To ću uzeti jedino ako ne postoji ništa drugo.

A reklamni pano mi nikako ne odgovara jer nema dovoljnu rezoluciju. 

4 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Oprez pri kupovini na Mastercard Friday u Sancta Domenica dućanu. Naime, nude 20% popusta na sve televizore u ponudi.



Međutim, cijene televizora su značajno podignute. Primjer: prije mjesec dana kupio sam Sony 55XF9005. Na redovnoj cijeni platio sam ga 7699 kn. Bez ikakvih popusta.



Ovdje na tobože Mastercard Friday -20% isti TV kakav sam ja kupio košta 8762 kn s uračunati popustom. Ne znam za druge modele, mogu reći samo za ovaj, ali ovakvo ponašanje je krajnje bezobrazno i neposlovno jer nas dovode u zabludu da je nešto na velikom popustu, a zapravo je značajno skuplje nego u drugim dućanima u HR.

Ovo nije reklama ili antireklama jednog ili drugog dućana, nego vas samo želim upozoriti na ovakve stvari. Kod nas očito niti Black Friday ne može biti odrađen pošteno...
Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Kako su fino izracunali 55xf9005 da sa tih 20% bude cijena ista kao i dok je bio na akciji -10%, 7009kn

 Kolega iz Splita je već izračunao...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
intelduo1 kaže...
Oprez pri kupovini na Mastercard Friday u Sancta Domenica dućanu. Naime, nude 20% popusta na sve televizore u ponudi.



Međutim, cijene televizora su značajno podignute. Primjer: prije mjesec dana kupio sam Sony 55XF9005. Na redovnoj cijeni platio sam ga 7699 kn. Bez ikakvih popusta.



Ovdje na tobože Mastercard Friday -20% isti TV kakav sam ja kupio košta 8762 kn s uračunati popustom. Ne znam za druge modele, mogu reći samo za ovaj, ali ovakvo ponašanje je krajnje bezobrazno i neposlovno jer nas dovode u zabludu da je nešto na velikom popustu, a zapravo je značajno skuplje nego u drugim dućanima u HR.

Ovo nije reklama ili antireklama jednog ili drugog dućana, nego vas samo želim upozoriti na ovakve stvari. Kod nas očito niti Black Friday ne može biti odrađen pošteno...

 Krivo gledaš. Na tu cijenu ti ide još 20% dolje...

 

Piše ti da je akcija i za artikle na popustu, taj Sony je na popustu 8700, sa 20% dolje ispadne cca 7000 kn.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...
intelduo1 kaže...
Oprez pri kupovini na Mastercard Friday u Sancta Domenica dućanu. Naime, nude 20% popusta na sve televizore u ponudi.



Međutim, cijene televizora su značajno podignute. Primjer: prije mjesec dana kupio sam Sony 55XF9005. Na redovnoj cijeni platio sam ga 7699 kn. Bez ikakvih popusta.



Ovdje na tobože Mastercard Friday -20% isti TV kakav sam ja kupio košta 8762 kn s uračunati popustom. Ne znam za druge modele, mogu reći samo za ovaj, ali ovakvo ponašanje je krajnje bezobrazno i neposlovno jer nas dovode u zabludu da je nešto na velikom popustu, a zapravo je značajno skuplje nego u drugim dućanima u HR.

Ovo nije reklama ili antireklama jednog ili drugog dućana, nego vas samo želim upozoriti na ovakve stvari. Kod nas očito niti Black Friday ne može biti odrađen pošteno...

 Krivo gledaš. Na tu cijenu ti ide još 20% dolje...

 

Piše ti da je akcija i za artikle na popustu, taj Sony je na popustu 8700, sa 20% dolje ispadne cca 7000 kn.

Ne gleda, cijena s 20% popusta je 8.762,00 kn. SD je poznata po tome da diže cijene i onda kao daje popust, nisu nimalo korektni. A očito ih niko nikad nije prijavio udruzi potrošača pa će varati i dalje dokle ide. 

 

Evo i cijene s nabava.net

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf9005-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-59928771

 

Čak i na popusti nisu konkuenti ostalima.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 14:23 (ParaNO1d).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bok ekipa,

Zvao sam Sanctu od sutra ce biti prikazani kuponi za popust uz modele. Planiram kupiti Q60R od 49 inča.

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q60r-2019.html

Dakle finalna cijena bi trebala biti oko 4200 pa me zanima je li to dobra ponuda i je li pravi izbor za mene(PS4 Pro, nesto igrica s kompa, Netflix i filmovi). Hvala
na svadbi zovu me Svemirko
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ako je točno da na rozu cijenu ide tih 20%....onda xf9005 od 65" 12222kn-20%=9777kn:)

definitivno 65" best buy

imamo radove u kući...tako da ja ne mogu kupiti...tek od ožujka 2020... sljedeće godine vjerojatno xf ispada iz proizvodnje,na njegovo mjesto dolazi xg...a na xg dolazi xh:)

xg u odnosu na xf
manji input lag
bolji zvuk
50% jači cpu za sliku
30% jači cpu za android
android 9.0
novi daljinski
hdr peak brightness bolji
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 16:42 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
65" Q70 je 11000. Uz 20% to bi bilo 8800. I još tablet na poklon
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Planiram uzeti novi tv.Trenutno imam Panasonic viera TX-50CS630E 50 incha

 

Primarna svrha je ps4 i netflix.Uzeo bi nesto malo vece,negdje 55 incha i vise mozda.

Trazim nesto najbolje za tu svrhu,sad neznam kolko je refresh rate bitan na ps4

 

Max do nekih 8000kn

Mozda bi i pricekao do black fridaya za neke akcije

ORIGIN: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo sutra ti je akcija u Sancta Domenici pa poprati.

Npr. LG 55C8 uz akciju bi trebao biti 8800. 10% iznad budžeta, ali slika bolja ne može biti. Ili za istu cijenu 65" Q70, ako bi htio veću dijagonalu.

Ukoliko ne može nikako iznad tog budžet, stalno ponavljani 55XF9005 ili Samsung 65" RU8002 za veću dijagonalu

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Milenijski Bugovac kaže...
Pixel kaže...
Milenijski Bugovac kaže...

Koji kupiti televizor do veličine od 200 incha. Budget oko 100000 kn. Da li postoji nešto preporučljivo do te cifre? Ne mora biti najveća moguća kvaliteta. Ili ako ima nešto jako kvalitetno a manje od 200 incha (ali veće od 180) do cca 100000 kn. U obzir dolazi i doprema iz bilo koje zemlje (transport nije uključen u cijenu) ako nema u HR nešto u tom cjenovnom rangu. Tipa neki kinez nedostupan u HR... Dakle nije mi bitna marka.

 

 Pitaj ove sto prodaju reklamne panoe za zgrade

ili samsung the wall :)

 Vidio sam the wall, preskup je. To ću uzeti jedino ako ne postoji ništa drugo.

A reklamni pano mi nikako ne odgovara jer nema dovoljnu rezoluciju. 

 Za sto ti treba toliki tv ?

uzmi onda kvalitetan projektor

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#Doca15

xf9005 55"
input lag
ako konzola šalje 1080 je 40ms
ako konzola šalje 4K je 20 ms

međutim ako staviš da konzola šalje 4K moglo bi to ubrzati ventilator na PS4 pro...pa bi se ventilator mogao čuti

inače na mom Panasonic na kojeg je spojen ps4 pro je input lag oko 35ms,ja to ne vidim:)
tako da tih 40ms

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam SD, oleda B8 niti C8, 65" nema na skladistu, s ovih 20% bile bi odlicne cijene. 65" B8 bi bio ispod 11000 kn

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doca15 kaže...

Pozdrav

....

 Pederu...uzmi ovaj sto su ti vec spomenili xf9005 55" neces se zajebat sigurno,ja imam model prije tog isto za ps4 i filmove tv je perverzija od slike do svega...a input lag ti je dosta mali kod ovih modela.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#Pixel

Na vrijeme su povučeni iz skladišta...nisu naši trgovci veslo cicali

već su krenule pripreme za BF...dizanjem cijena
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dvoumim se između ovih modela u SD sutra:

- Samsung 55RU8002 (4.000kn)
- Samsung 55Q70R (5.919kn)

Je li se isplati rastegnuti do Q70, tj. je li velika razlika u kvaliteti? Znam da nije 50% bolji ali spreman sam platiti više ako je razlika opipljiva...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u svakom slučaju. imaš recenziju tog q70 na www.rtings.com

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kuro kaže...
Dvoumim se između ovih modela u SD sutra:

- Samsung 55RU8002 (4.000kn)
- Samsung 55Q70R (5.919kn)

Je li se isplati rastegnuti do Q70, tj. je li velika razlika u kvaliteti? Znam da nije 50% bolji ali spreman sam platiti više ako je razlika opipljiva...

U istoj sam dilemi. Jel se isplati dat 1900kn više za "nešto" bolji TV?

 

Koliko vidim po ovim profi recenzijama za razliku od ru8002 model q70 ima:

- full array local dimming pa stoga i bolji kontrast te je bolji za gledanje u mračnoj prostoriji

- nešto veći brightness u sdr-u i dosta veći u hdr-u

- 2.1 zvuk 40W u odnosu na 2.0 20W

- nešto šire kuteve gledanja

 

Malo prije sam bio u Elipsu i taman su 55q70 i 55ru8002 jedan do drugog. Razlika se vidi iako su na njima 4k hdr sadržaji koje ja baš i neću tako često gledati, a također su uvjeti u dućanu malo nerealni (dosta jako osvjetljenje) pa jači brightness na q70 dosta dolazi do izražaja.

 

Nisam neki ekstra korisnik al opet neću tako brzo kupovat drugi tv pa se mislim možda se isplati potegnut još tih 2k. S druge strane sigurno će i ru8002 zadovoljiti moje potrebe. Al opet kad vidim cijenu od 10.000kn za 55q70 u elipsu baš me vuče da ga uzmem u SD za 5900, imam osjećaj kao da su se zajebali s tim popustom 

 

Zaboravih napomenut da se uz q70 dobije i tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1" koji bi u mom slučaju zasigurno išao na njuškalo 😂

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 23:44 (Nomad).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice