Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.494
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kuro kaže...
Dvoumim se između ovih modela u SD sutra:

- Samsung 55RU8002 (4.000kn)
- Samsung 55Q70R (5.919kn)

Je li se isplati rastegnuti do Q70, tj. je li velika razlika u kvaliteti? Znam da nije 50% bolji ali spreman sam platiti više ako je razlika opipljiva...

 Mislim da se isplati ako mislis gledati 4k/hdr , a toga ce biti sve vise , a tv pretpostavljam ne mijenjas svake godinu-dvije.

Q70 iako bolji i na sdr-u jer ima bolji antirefleksivni premaz i local dimming, veci raspon boja, s njim inas vec i dobar hdr (kojeg nazslost na ru8000 neces puno vidjeti).

Ako gleds samo tv programe i nezahtjevne sadrzaje i nisi pretahtjevsn, ru8000 je sadvim solidan tv.

Ali ako ti cijena nije probkem q70r je dosta bolji tv

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I sa q70 dobiješ tablet na poklon kojeg prosljediš na njuškalo za min. 1000kn, mislim da dileme nema

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A usporedno sa RU8002, kako se nosi ovaj LG? https://www.sancta-domenica.hr//led-tv-lg-55um7610.html

 

Cijenovno su tu negdje, a ima 5g garancije, nešto bolji kut gledanja, dizajn (po meni) također bolji, podrška za DTS, neki kažu bolji OS od Samsungovog.

 

 

Ne mogu pronaći detalju u smislu panela i slično stoga molim znalce za mišljenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...

A usporedno sa RU8002, kako se nosi ovaj LG? https://www.sancta-domenica.hr//led-tv-lg-55um7610.html

 

Cijenovno su tu negdje, a ima 5g garancije, nešto bolji kut gledanja, dizajn (po meni) također bolji, podrška za DTS, neki kažu bolji OS od Samsungovog.

 

 

Ne mogu pronaći detalju u smislu panela i slično stoga molim znalce za mišljenje.

LG ima direct LED, a Samsung Edge LED to je LG u predosti.

Samsung ima HDR10+, a LG samo HDR10 ako ti je to važno.

Samsung ima 120Hz, a LG 60.

Samsung je VA, a LG IPS.

 

Ako ti je bitan kut gledanja ond IPS tj. LG.

 

Sve u svemu to su nijanse, bilo je prije 4 stranice isto pitanje pa pogledaj. Slična oznaka LG-jevog modela tako da je sve to tu negdje. Svodi se na osobne preference. Ako ti je bitan DTS onda samo LG, ako ti je bitan manji input lag i gejmaš onda Samsung.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

 da, ali na tu cijenu ide 20% dolje za mastercard

 Koja je sada cijena za taj tv?

ajde ako netko pokusa ici kupiti i dode do kraja koju cijenu dobije ?

 

u tekstu pak stoji : "Ne zbraja se sa ostalim promo popustima!"

 

a popust je trenutni na tv i stoji cijena 7399 kn

dolje ispod toga stoji cijena s promo popustima 5919 kn

 

promo kodovi su :

 

20% popusta za jednokratna plaćanja Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV20";
15% popusta za plaćanja do 12 rata Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV15";
10% popusta do 36 rata za plaćanja Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV10"!

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

evo nakon svih razmisljanja odluka pala na dva modela recimo, osim ako ne kazete nesto trece...ahahaha

Znaci LG OLED 55C8 ili Sony 55XF9005..eto recimo sta od ovoga uzeti. Filmovi i serije i nasa telka ?

Ili nesto trece ?

 

Hvala i LP !

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

 Koja je sada cijena za taj tv?

ajde ako netko pokusa ici kupiti i dode do kraja koju cijenu dobije ?

 

u tekstu pak stoji : "Ne zbraja se sa ostalim promo popustima!"

 

a popust je trenutni na tv i stoji cijena 7399 kn

dolje ispod toga stoji cijena s promo popustima 5919 kn

 

promo kodovi su :

 

20% popusta za jednokratna plaćanja Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV20";
15% popusta za plaćanja do 12 rata Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV15";
10% popusta do 36 rata za plaćanja Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV10"!

 

 Koliko sam shvatio zadnja je 5900. Pokušat ću danas kupiti kad stignem. Samo da se uvjerim  da je ovo najjači deal koji se može dobiti trenutno.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...
toxic kaže...

 Koja je sada cijena za taj tv?

ajde ako netko pokusa ici kupiti i dode do kraja koju cijenu dobije ?

 

u tekstu pak stoji : "Ne zbraja se sa ostalim promo popustima!"

 

a popust je trenutni na tv i stoji cijena 7399 kn

dolje ispod toga stoji cijena s promo popustima 5919 kn

 

promo kodovi su :

 

20% popusta za jednokratna plaćanja Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV20";
15% popusta za plaćanja do 12 rata Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV15";
10% popusta do 36 rata za plaćanja Mastercard i Maestro karticama uz promo kod "TV10"!

 

 Koliko sam shvatio zadnja je 5900. Pokušat ću danas kupiti kad stignem. Samo da se uvjerim  da je ovo najjači deal koji se može dobiti trenutno.

 pa ako je cijena ta koju reklamiraju onda je jer pazi dobijes i tablete uz TV.. a njih isto mozes prodati za par sto kuna...

ono sto bi se moglo dogoditi ako je cijena zaista takva da popodne vise nemas niti jednog.. osim sta mi se cini da je tu nekakva muljaza cini mi se da i nemaju bas puno na lageru... nadam se da se grdo varam..

 

ono sto jos pripazi, moguce je da je ovo snizenje prija snizenja.. dakle moguce je da za black friday budu jos nize cijene a moguce je da ovo postanu redovne cijene nakon svih akcija...

i onda ako kupis par komada si u totalnoj banani, samo pripazi.

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 8:35 (toxic).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

 pa ako je cijena ta koju reklamiraju onda je jer pazi dobijes i tablete uz TV.. a njih isto mozes prodati za par sto kuna...

ono sto bi se moglo dogoditi ako je cijena zaista takva da popodne vise nemas niti jednog.. osim sta mi se cini da je tu nekakva muljaza cini mi se da i nemaju bas puno na lageru... nadam se da se grdo varam..

 

ono sto jos pripazi, moguce je da je ovo snizenje prija snizenja.. dakle moguce je da za black friday budu jos nize cijene a moguce je da ovo postanu redovne cijene nakon svih akcija...

i onda ako kupis par komada si u totalnoj banani, samo pripazi.

 Kupujem tv za novi stan koji sam kupio i to sam onda miran dobirh par godina. Htio sam ru8002 za 4.800 u mallu pobjegao mi je. Sad ne znam dal da puknem u ovo pošto je deal sam po sebi super + tablet nije loše imat pa nek stoji ili nek ode na njuškalo što ti kažeš.

U svakom slučaju dvoumim se, ali ako budem dugo onda mi opet može pobjeći...vidjet ću.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 8:40 (fila2208).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...
toxic kaže...

 pa ako je cijena ta koju reklamiraju onda je jer pazi dobijes i tablete uz TV.. a njih isto mozes prodati za par sto kuna...

ono sto bi se moglo dogoditi ako je cijena zaista takva da popodne vise nemas niti jednog.. osim sta mi se cini da je tu nekakva muljaza cini mi se da i nemaju bas puno na lageru... nadam se da se grdo varam..

 

ono sto jos pripazi, moguce je da je ovo snizenje prija snizenja.. dakle moguce je da za black friday budu jos nize cijene a moguce je da ovo postanu redovne cijene nakon svih akcija...

i onda ako kupis par komada si u totalnoj banani, samo pripazi.

 Kupujem tv za novi stan koji sam kupio i to sam onda miran dobirh par godina. Htio sam ru8002 za 4.800 u mallu pobjegao mi je. Sad ne znam dal da puknem u ovo pošto je deal sam po sebi super + tablet nije loše imat pa nek stoji ili nek ode na njuškalo što ti kažeš.

U svakom slučaju dvoumim se, ali ako budem dugo onda mi opet može pobjeći...vidjet ću.

 

 

 Odlicna cijena.. koliko ti je budget uopce?

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

 Odlicna cijena.. koliko ti je budget uopce?

 a 5k, ali žena ne zna  da ću probit, podmiti ću je tabletom.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Milenijski Bugovac kaže...
Pixel kaže...
Milenijski Bugovac kaže...

Koji kupiti televizor do veličine od 200 incha. Budget oko 100000 kn. Da li postoji nešto preporučljivo do te cifre? Ne mora biti najveća moguća kvaliteta. Ili ako ima nešto jako kvalitetno a manje od 200 incha (ali veće od 180) do cca 100000 kn. U obzir dolazi i doprema iz bilo koje zemlje (transport nije uključen u cijenu) ako nema u HR nešto u tom cjenovnom rangu. Tipa neki kinez nedostupan u HR... Dakle nije mi bitna marka.

 

 Pitaj ove sto prodaju reklamne panoe za zgrade

ili samsung the wall :)

 Vidio sam the wall, preskup je. To ću uzeti jedino ako ne postoji ništa drugo.

A reklamni pano mi nikako ne odgovara jer nema dovoljnu rezoluciju. 

 Za sto ti treba toliki tv ?

uzmi onda kvalitetan projektor

 Kuću uređujem tematski a taj tv bi mi bio u predvorju skoro preko cijelog zida

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...
toxic kaže...

 Odlicna cijena.. koliko ti je budget uopce?

 a 5k, ali žena ne zna  da ću probit, podmiti ću je tabletom.

 

Ovo je izvan budžeta onda. Mada ja za 5.9K nebih ni razmišljao. Ako tablet poslje prodaš bit će još jeftinije, a ako ne opet ga imaš za sebe

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
fila2208 kaže...
toxic kaže...

 Odlicna cijena.. koliko ti je budget uopce?

 a 5k, ali žena ne zna  da ću probit, podmiti ću je tabletom.

 

Ovo je izvan budžeta onda. Mada ja za 5.9K nebih ni razmišljao. Ako tablet poslje prodaš bit će još jeftinije, a ako ne opet ga imaš za sebe

 

 

Neka jos kolege vide ima li bolja solucija za 5-6k kuna-

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
fila2208 kaže...
toxic kaže...

 Odlicna cijena.. koliko ti je budget uopce?

 a 5k, ali žena ne zna  da ću probit, podmiti ću je tabletom.

 

Ovo je izvan budžeta onda. Mada ja za 5.9K nebih ni razmišljao. Ako tablet poslje prodaš bit će još jeftinije, a ako ne opet ga imaš za sebe

 Znam da je, ali je dobar deal, za tih soma ću se oznojiit cijepajući drva 5 dana i dobro. 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
ParaNO1d kaže...
fila2208 kaže...
toxic kaže...

 Odlicna cijena.. koliko ti je budget uopce?

 a 5k, ali žena ne zna  da ću probit, podmiti ću je tabletom.

 

Ovo je izvan budžeta onda. Mada ja za 5.9K nebih ni razmišljao. Ako tablet poslje prodaš bit će još jeftinije, a ako ne opet ga imaš za sebe

 

 

Neka jos kolege vide ima li bolja solucija za 5-6k kuna-

Teško, X9005 je skuplji, B8 više nije na onoj ludoj akciji od negdjeprije kad je bio oko 6.5K, a neće valjda uzet Philiph za 6K kn? 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
toxic kaže...
ParaNO1d kaže...
fila2208 kaže...
toxic kaže...

 Odlicna cijena.. koliko ti je budget uopce?

 a 5k, ali žena ne zna  da ću probit, podmiti ću je tabletom.

 

Ovo je izvan budžeta onda. Mada ja za 5.9K nebih ni razmišljao. Ako tablet poslje prodaš bit će još jeftinije, a ako ne opet ga imaš za sebe

 

 

Neka jos kolege vide ima li bolja solucija za 5-6k kuna-

Teško, X9005 je skuplji, B8 više nije na onoj ludoj akciji od negdjeprije kad je bio oko 6.5K, a neće valjda uzet Philiph za 6K kn? 

 ima onaj samsung iz malla 65 inch jucer sto sam linkao na nekoj ludoj akciji ispod 5k kn nije noviji model i nije perfromansama ko ovaj ali brate mili 65" i ima sve okey ...

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-ue65ru7092

 

e sad jbga...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 8:54 (toxic).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dvoumim se između dva televizora:

  1. LG 55UK6500MLA 
  2. Samsung UE55RU7172

 

Može i preporuka bilo kojeg drugog televizora ako smatrate da se za max cijenu od 3600 kn može dobiti više. Gledam preko sankte domenike sa ovim TV20 popustom uračunatim, ali može i neki drugi web (čak i ako nije hrvatski).

 

55 inča jer će se nalaziti oko 3-3.5 metra od kauča.

 

Ono što mi je zaista bitno kod odabira televizora:

1. Što manji input lag

2. Što kvalitetnija slika

3. Što vjernije boje

4. Što veći refresh rate

 

Koristit će se pretežno za gledanje filmova, serija i National Geographic i razne putoholičarske sadržaje pa želim što kvalitetniju i vjerniju sliku toga na televizoru.

 

Stvari kao softver me ne zanimaju toliko i radije bih dao 3600 za nešto sa vrhunskom slikom, a lošijim softverom, nego za nešto sa prosječnom slikom i vrhunskim softverom.

 

Zahvaljujem!

 

 

     

     

     
    0 1 hvala 0
    10 godina
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
    U SD LG 55c9 9500kn. Solidna cijena, samo za jednokratno placanje maestro ili mastercard karticom
    tito vampir! Bog I Hrvati!
    Moj PC  
    0 0 hvala 1
    13 godina
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
    toxic kaže...

     ima onaj samsung iz malla 65 inch jucer sto sam linkao na nekoj ludoj akciji ispod 5k kn nije noviji model i nije perfromansama ko ovaj ali brate mili 65" i ima sve okey ...

    https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-ue65ru7092

     

    e sad jbga...

     Mislim da je mi je 55 max, a i rekao mi je jedan kolega, pojest će ti tv cijeli boravak. ja sam uvijek stava nikad ne može bit previše, ali opet, ići će zasad na zid, danas sutra ću uzet neke komodice i to po boravku, ali ako puknem 65 ko zna kako ću to sve ukloopiti, tako da mi 55 djeluje, onako idealno, pa čak i malo preveliko, ali ajde.

     

    udaljenost gledanja je 3m, ali bitna je i cijela kvadratura tog djela di je boravak 17+7 kuhinja kvadrata, to je sve otvreni prostor.

    Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
    15 godina
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
    fila2208 kaže...
    toxic kaže...

     ima onaj samsung iz malla 65 inch jucer sto sam linkao na nekoj ludoj akciji ispod 5k kn nije noviji model i nije perfromansama ko ovaj ali brate mili 65" i ima sve okey ...

    https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-ue65ru7092

     

    e sad jbga...

     Mislim da je mi je 55 max, a i rekao mi je jedan kolega, pojest će ti tv cijeli boravak. ja sam uvijek stava nikad ne može bit previše, ali opet, ići će zasad na zid, danas sutra ću uzet neke komodice i to po boravku, ali ako puknem 65 ko zna kako ću to sve ukloopiti, tako da mi 55 djeluje, onako idealno, pa čak i malo preveliko, ali ajde.

     

    udaljenost gledanja je 3m, ali bitna je i cijela kvadratura tog djela di je boravak 17+7 kuhinja kvadrata, to je sve otvreni prostor.

     imam doma 55" Sony koji mi je sada u blagavaonici i uzeo sam 65" Hisense gledam mozda mrvicu vise od 3m ali mrvicu tipa 3,1 ili 3,2 max.. i sto se tice velicine ko da je uvijek u dnevnom.. ogroman je ljudima koji dodu ali kad se priviknes to je milina..

    Npr s iste udaljenosti kada gledam film na 65" i 55" to je meni nebo i zemlja isto kao i kada igram bilo igru na switchu ili ps4 pro na tv-u..

    No svatko ima svoje s tim 55" samsungom sigurno neces pogrijesiti ali nekada je dovoljno samo veca dijagonala u odnosu na performanse..

    Bnet: mNik987#2148
    11 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

     

    ono sto jos pripazi, moguce je da je ovo snizenje prija snizenja.. dakle moguce je da za black friday budu jos nize cijene a moguce je da ovo postanu redovne cijene nakon svih akcija...

    i onda ako kupis par komada si u totalnoj banani, samo pripazi.

     Mislim da je nerealno ocekivati veci pad cijena od ovog, npr. 55ru8002 je do prije par dana najjeftiniji bio 4900, a sad je 4000.. ne znam kak je bilo prosle godine i jesu li bili veci popusti na televizore, ali ja sutra uzimam ovaj.

    15 godina
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
    dxdandy kaže...

    Pozdrav,

     

    evo nakon svih razmisljanja odluka pala na dva modela recimo, osim ako ne kazete nesto trece...ahahaha

    Znaci LG OLED 55C8 ili Sony 55XF9005..eto recimo sta od ovoga uzeti. Filmovi i serije i nasa telka ?

    Ili nesto trece ?

     

    Hvala i LP !

     Usporedujes dva tva koji cak nisu u istoj klasi. Oled je klasa iznad tog sonya i ako ti je kvaliteta slike primarna tu nema nikakve dvojbe.

    Oled je kao stvoren za filmove i serije :)

    14 godina
    offline
    Koji televizor kupiti - vodič za odabir

    Ako nekome nesto znaci, prosle godine je sancta imala isto par tjedana prije BF-a akciju -20% i cijene su bile iste kao i na BF.Barem koliko se ja sjecam.

    Moj PC  
    1 0 hvala 1
    15 godina
    offline
    Koji televizor kupiti - vodič za odabir

    Lg oled 65" C9 za 14400 kn, odlicna cijena, C serija nikad nije imala tako nisku cijenu

     
    1 0 hvala 0
    11 godina
    offline
    Koji televizor kupiti - vodič za odabir

    Zvao sada u SD vezano za placanje. Interesirao se dali je moguce uzeti TV online buduci sam barem 250km od najblize trgovine ali recimo da pola platim odmah a pola da uzmem na rate i nazalost nije moguce. Eto tako nista od TV kod njih. Ne zelim sve kesirati a niti zelim na sve na rate i trazim neku drugu trgovinu u svojoj blizini gdje se to moze napraviti kod njih a da mi nije jako daleko. Moze to i u SD ali moram doci kod njih tako da mi sve propade. E Slavonijo i bogu si iza nogu a ne nekoj trgovini u kojoj mozes nekada malo bolje proci.

     

    Htio uzeti LG Oled 55C8...sa ga trazim na potezu Osijek-Vukovar-Vinkovci ali po toj cjeni malo sutra...

    Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 10:00 (dxdandy).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    14 godina
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
    Naravno OLED bez razmisljanja
    Samo kad se sjetim androida katastrofa
    Pozz
    Huawei Mate 20 Pro
    11 godina
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
    Oce bit kakvih akcija za 5 god garancije za Samsung televizije?
     
    0 0 hvala 0
    15 godina
    neaktivan
    offline
    Koji televizor kupiti - vodič za odabir

    Pozdrav svima,

    kao i mnogo ljudi gledam sniženja u SD - a preko T-Coma imam i bon od 600 kuna za SD (pa bi bilo izvrsno ako se može kombinirati s akcijama).

    Vrlo smo nezahtjevni korisnici po pitanju kvalitete slike i sličnih stvari (i potpuni smo laici), na TV-u ćemo gledati domaću TV (antena), pokoji film/seriju, youtube i eventualno nešto malo igranja (steam ili emulatori).

    Vidio sam recimo ovaj model:

     

    https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55ru7172-uhd.html

     

    Bi li to bila neka solidna kupnja (3000 kn i još bon 600 kn = cca 2400 kn)?

    Gledamo potrošiti što manje na TV, s obzirom da nam nije neka fokalna točka u cijelom stanu...

     

    (plaćanje je jednokratno Maestrom)

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    14 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

    Vidim da nitko ne spominje bas Philips u grupi,pa bi molio onda neku preporuku,do 5000kn,55' velicina...

    Soba nije puno osvijetljena,udaljenost gledanja je cc 3m vecinom bi se gledao iptv,filmovi i serije preko netflix-a.

    Hvala :-)

    Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 10:26 (gtrifun).
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice