Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.069
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doktor-X kaže...

Kratko 65ru7172 ili 65ru7402 u SM-u dok još traje akcija, cijena je manje više ista

 RU74 naravno.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanje, možda nije za ovu temu ali je najaktivnija. Planiram uzeti Sony HTXF9000 soundbar i spojiti ga na 65XG9505, ali ne kontam sistem spajanja sa tim ARC-eARC hdmi kablovima. Nisam ga još uzeo pa ne mogu isprobavati kombinacije kablova.

Ako želim gledati 4K MKV-ove sa eksternog diska putem USB porta, i naravno želim reproducirati Dolby Atmos ili DTS X, gdje koji kabel ide? TV nema HDMI out koji bi spojio na soundbar, pa ništa ne kužim???? Desni HDMI na soundbaru se vodi kao TV out (vidi slike). Ako spojim optički kabel sa TV-a na soundbar onda nemam Dolby Atmos. Soundbar opet ima USB port pa sam mislio preko njega spojiti eksterni disk, ali mislim da služi samo za mp3 pjesme.

Jedino logično mi je spojiti taj TV OUT HDMI port sa soundbara na HDMI ARC port na TV-u. Ali hoće li onda funkcionirati. I jel mora biti eARC kabel ili Dolby Atmos radi i preko običnog ARC HDMI kabela?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 17:51 (ChillyBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sa koje stranice skidas 4K filmove, serije itd.
na svadbi zovu me Svemirko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Applovac kaže...
Sa koje stranice skidas 4K filmove, serije itd.

 

raznorazni torrenti

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Ima li tko preporuku televizije do iznosa maksimalno 3500kn?

ono što bi bilo poželjno da ima je android i da je do 110cm dijagonale.

Znam da nije nekakav iznos u pitanju, ali je za umirovljenika koji se voli igrat sa tehnologijom.

 

Hvala!

 

 Itko?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
#Cobra33
Super, a što da radim sa +1700 DVD filmova onda??? A kučno kino je Yamahino 7+1 i Yamo zvučnici.  
hebiga...vrijeme je zgazilo DVD (720*576)...imaš kupiti linijski Blu ray player oni također čitaju DVD i CD 
jednostavno se miraš pomiriti da su ti dvd-i za smeće...recimo ako imaš Matrix, na DVD....taj film jednostavno zaslužuje da ga se pogleda u 4K... Apokalipse Now...Black Hawk Down...itd....svi ti filmovi su kasnije izašli na Blu-ray....A sad u obliku remastera mnogi izlaze na 4K Blu Ray diskovima 
2005 smo mi u gradu dobili novu knjižnicu u sklopu nje je bila videoteka sa 2000 DVD filmova...u startu....sve dostupno na godišnju članarinu od 100kn:) 
 I tako ja kupim dvd pržilicu za PC i počnem stvarati kolekciju.
DVD fab i ripaj na HDD pa onda prži na DVD.
Nakon godine dana 400 DVD-A je sprženo...Sve u svemu 2010 godine sam sve te dvd-ove ponovno pribacio na HDD(te godine kupio lcd tv)....nakon toga ih bacio u smeće...tv spojen na PC...kroz godinu dvi dana pogleda,u međuvremenu su došli Blu Ray filmovi pa sam sve te dvd filmove s HDD-A IZBRISAO. 
 Sad imam 12TB HDD-ova...sad skidam isključivo 4K materijal...imam bit će 4TB u 720 i 1080 rezoluciji....čekam da kupim novi TV 65" pa da to pogledam i onda ide brisanje i onda ostaje isključivo 4K 
 Zadnjih par mjeseci skidam u 4K...recimo Blue Planet 150GB... Planet Earth 100GB... Matrix trilogija 200GB...itd

  Da imam Matrixe sva tri. One važni filmovi su originalke, a ostalo ripani  i čak masterizirani. Neki nisu izašli nikad kod nas. Neke nema niti će ikad biti u UHD ili 4K. Neki su u CB tehnici. Gle, meni ti baš nije toliko važno da li je film u DVD, HD ili UHD rezoluciji. Nisam ti baš zahtjevan što se slike tiče. Bitniji mi je zvuk. A pošto prelazimo na novi DVB-T2 HEVC standard, a time i na HD, onda neka i TV bude HD.

Mislim da postoji razlika između DVD i SD kvalitate. Na papiru su isti, ali uvijek mi je film imao bolje boje, kontrasnije na DVD-u. Gledano na Samsungovom HD TV-u kod šogora. Ma nema šanse da jedan film od 120 min. snimljen u SD-u zauzme 8GB. DVD ima 3 puta više protoka informacija od SD-a. Zato me čudi da je netko napisao da će DVD slika na HD-u biti loša. Pa trebala bi biti bolja nego na SD-u. Ma sve sam nekako bliži odluci za taj Philips. Samo mu je prednja maska srebrna. Odostraga je crn. I on je na akciji od jučer.

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-philips-32pfs6402-android-ambilight.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 17:56 (Cobra33).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Ima li tko preporuku televizije do iznosa maksimalno 3500kn?

ono što bi bilo poželjno da ima je android i da je do 110cm dijagonale.

Znam da nije nekakav iznos u pitanju, ali je za umirovljenika koji se voli igrat sa tehnologijom.

 

Hvala!

 

 Itko?

 Ovako nabrzinu - Sony Bravia KD-43XG8096 - 3.732,80 kn sa popustima

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-43xg8096-4k.html

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/077f1837

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 18:06 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TCL 40ES560 za 2.000kn u Pevecu, a ostatak za toplice :)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kuro kaže...
TCL 40ES560 za 2.000kn u Pevecu, a ostatak za toplice :)

Hahaha, istina.


Ali ako ćemo gledati jeftinije marke onda može i VIVAX 49UHD96T2S2SM, android 8.0 - 2.959,20 kn

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-vivax-49uhd96t2s2sm-android-8-0.html

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 18:16 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ChillyBoy kaže...

Jedno pitanje, možda nije za ovu temu ali je najaktivnija. Planiram uzeti Sony HTXF9000 soundbar i spojiti ga na 65XG9505, ali ne kontam sistem spajanja sa tim ARC-eARC hdmi kablovima. Nisam ga još uzeo pa ne mogu isprobavati kombinacije kablova.

Ako želim gledati 4K MKV-ove sa eksternog diska putem USB porta, i naravno želim reproducirati Dolby Atmos ili DTS X, gdje koji kabel ide? TV nema HDMI out koji bi spojio na soundbar, pa ništa ne kužim???? Desni HDMI na soundbaru se vodi kao TV out (vidi slike). Ako spojim optički kabel sa TV-a na soundbar onda nemam Dolby Atmos. Soundbar opet ima USB port pa sam mislio preko njega spojiti eksterni disk, ali mislim da služi samo za mp3 pjesme.

Jedino logično mi je spojiti taj TV OUT HDMI port sa soundbara na HDMI ARC port na TV-u. Ali hoće li onda funkcionirati. I jel mora biti eARC kabel ili Dolby Atmos radi i preko običnog ARC HDMI kabela?

 Svako na TV-u spajaš na HDMI port sa oznakom ARC (ili eARC koji ti je noviji standard)

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li netko zna šta je sa 55C9 u SD, ne radi im link ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VIP sjedala u Cinestaru su u sredini s prostorom za noge. ;)
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

4. red od gore a od dole jedno 12.red. U prvih 5 redova pred ekran od uha do uha ide ko mora, ne leti niko doplatit prve redove :D

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže...

Da li netko zna šta je sa 55C9 u SD, ne radi im link ? 

 

Nema, "rasprodan"

 

A opet se "pojavili" RU8002, 55" i 65"

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55ru8002-uhd.html

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...
Zver kaže...

 

 U extreme dvorani preferiram VIP red. I najprije je prodana sredina prvi red iza VIP-a ili red ispred. Nikad u kinu ne sjedim sa strane...

A doma gledam 55'' sa 2.2 do 3.2 i malo mi je. Eto, vjerovatno imam manje oči.

 

Na napikavanje na klince i tvoju visoku zrelost neću reagirat..

 

I meni je 55" sa 3,5m onako skoro taman i iduci bi bio 65" al po tom tvom bi trebalo na tu udaljenost ic na 75" a to je preveliko za tu udaljenost.

Teza da je 55" taman za 2m po meni ne stoji jer evo sad sam gledao sa 2m i to je ok jedino da nesta idem gledat detaljno kako izgleda al da bi tako gledao film nema sanse. To oci moraju samarat u akcijskom filmu da ih ne mos ispravit nakon sto gledas 3 sata.

 

U krajnjem i sam si reko, VIP sjedala u svim kinima su skroz nazad. 

  

Mislim da je to svakom subjektivno, al ovi na rtings.com su to poprilicno detaljno objasnili pa ako kome pomogne... (po njima 55'' na 2m i nije nesto preekstremno)

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

 

Al opet, svakom kak mu pase...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja kupio 65" ru7402 e sad jel bila pametna kupnja ili ne to ćemo vidjeti ali u svakom pogledu bi trebao biti bolji od lg 32 ld450 kojeg imam trenutno

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudovi kupio bi telku za starce dobra im je i full HD oko 2000-2500 Kn jel imate kakvu preporuku.

 

Gledao sam ovaj:

 

https://www.hgshop.hr/lg-led-tv-43lm6300pla/proizvod/247785

 

Kakvi su uopće LG televizori jel valjaju?

 

LED TV LG 43LM6300PLA, 43" (109cm), Full HD, WebOS, HDR10, DVB-T/T2/C/S/S2 HEVC (H.265)

Po ovome bi trebala raditi i sa ovim novim digitalnim formatom.

Fala na pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cobra33, nemoj bit lud.. kakav scart.. imas komponetne ulaze na tv-ima još uvijek, to su ona tri chincha plavi, zeleni i crveni brijem, ak je baš sila spajati staru opremu..to je puno bolje od kompozitnog ulaza (jedan chinch)
Scart je ovisno o aparatima, ali prvenstveno o kvaliteti kabla prenosio ili komponentno ili kompozitno (češće) signal..
Kolega ti je preporučio u SD na akciji još danas 32LM6300 1500 kn
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lm6300.html
To je super cijena..nema scart ali ima komponentne ulaze brijem.
Ovaj philips koji si naveo ima lollipop android.. kaj misliš koliko će te još godina taj njegov android služiti?
S druge strane webos leti na na LG-u.. kasnije možeš i magic remote dokupit.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Cobra33, nemoj bit lud.. kakav scart.. imas komponetne ulaze na tv-ima još uvijek, to su ona tri chincha plavi, zeleni i crveni brijem, ak je baš sila spajati staru opremu..to je puno bolje od kompozitnog ulaza (jedan chinch)
Scart je ovisno o aparatima, ali prvenstveno o kvaliteti kabla prenosio ili komponentno ili kompozitno (češće) signal..
Kolega ti je preporučio u SD na akciji još danas 32LM6300 1500 kn
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lm6300.html
To je super cijena..nema scart ali ima komponentne ulaze brijem.
Ovaj philips koji si naveo ima lollipop android.. kaj misliš koliko će te još godina taj njegov android služiti?
S druge strane webos leti na na LG-u.. kasnije možeš i magic remote dokupit.

Pa oba dva playera imaju pored 5.1 izlaza i tri izlaza (komponentni izlaz) odnosno crveni i bijeli za audio i žuti za video. Kak je to na današnjim televizorina, ne zna, ali tako je na oba DVD playera. Što se tiče androida, pa TV će imat 5 god. garancije. 2+3 god. Ako izdrži toliko, ja zadovoljan. A za ovaj LG ne vidim da negdje piše DVB-T2 HEVC. Pogledat ću još malo detaljnije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 22:35 (Cobra33).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LG ima HEVC tuner već cca tri godine u svim modelima..ko i svi drugi..

Žuti chinch ti je kompozitni video izlaz..najgora stvar moguća.

Da li dvd ima plavi i zeleni chinch?

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Component_video_jack.jpg

Ma u biti, što ne kupiš rabljeni Panasonic ili sl. DVD sa Hdmi-em.. još tamo prije 12-13 godina su se pojavili kad i prve plazme.. radili su tada fenomenalan upscale doduše na tadašnjim HD ready panelima...
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku za TV do 5000kn do max 50" (veći ne stane).

TV se gleda uglavnom navečer, a kut gledanja 45° i više.

 

Imam XIAOMI MI BOX pa mi Android nije must have.

(BTW, nije mi jasno kakva je budućnost Andoid TVa koji ima 8 ili 16GB s Androidom 8.0...?)

Nekako mi se većina smart televizora čine usporeni kad šaltam (bar ove zemaljske) programe.

 

Izbor:

LG 49SM8600

SAMSUNG RU8002

SONY ???

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cervelo kaže...

Molim preporuku za TV do 5000kn do max 50" (veći ne stane).

TV se gleda uglavnom navečer, a kut gledanja 45° i više.

 

Imam XIAOMI MI BOX pa mi Android nije must have.

(BTW, nije mi jasno kakva je budućnost Andoid TVa koji ima 8 ili 16GB s Androidom 8.0...?)

Nekako mi se većina smart televizora čine usporeni kad šaltam (bar ove zemaljske) programe.

 

Izbor:

LG 49SM8600

SAMSUNG RU8002

SONY ???

 55RU8002 ti je odlican izbor, trenutno ti je 4000kn i za tu cijenu nemozes bolje, pa eto steta sto ti 55 ne stane nazalost, neznam cijenu 50inch modela?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 22:57 (pc_fan005).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pc_fan005 kaže...
cervelo kaže...

Molim preporuku za TV do 5000kn do max 50" (veći ne stane).

TV se gleda uglavnom navečer, a kut gledanja 45° i više.

 

Imam XIAOMI MI BOX pa mi Android nije must have.

(BTW, nije mi jasno kakva je budućnost Andoid TVa koji ima 8 ili 16GB s Androidom 8.0...?)

Nekako mi se većina smart televizora čine usporeni kad šaltam (bar ove zemaljske) programe.

 

Izbor:

LG 49SM8600

SAMSUNG RU8002

SONY ???

 55RU8002 ti je odlican izbor, trenutno ti je 4000kn i za tu cijenu nemozes bolje, pa eto steta sto ti 55 ne stane nazalost, neznam cijenu 50inch modela?

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
LG ima HEVC tuner već cca tri godine u svim modelima..ko i svi drugi..

Žuti chinch ti je kompozitni video izlaz..najgora stvar moguća.

Da li dvd ima plavi i zeleni chinch?

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Component_video_jack.jpg

Ma u biti, što ne kupiš rabljeni Panasonic ili sl. DVD sa Hdmi-em.. još tamo prije 12-13 godina su se pojavili kad i prve plazme.. radili su tada fenomenalan upscale doduše na tadašnjim HD ready panelima...

 Ovako. Panasonic ima žuti bijeli i crveni, ali Pioneer ima ma nećeš vjerovat HDMI i komponetni ulaz Plavi, crveni, zeleni i žuti. Čovjeće, imam skinute upute za taj DVD player, ali ne za DVD-696AV-K, već DVD-696AV-S. Zato mi je stalno bilo u glavi da Pioneer ima HDMI. O to mijenja sada dosta toga.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/-panasonic-dvd-rv60-polecam-do-technicsa-i7333466838.html

https://www.njuskalo.hr/dvd-playeri/dvd-pioneer-dv-696-av-k-oglas-28545796

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:07 (Cobra33).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Njemu zbog velikog kuta gledanja treba IPS.. dakle ili taj LG koji je prvi na listi ili neki Sony sa IPS om
 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Njemu zbog velikog kuta gledanja treba IPS.. dakle ili taj LG koji je prvi na listi ili neki Sony sa IPS om
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:03 (Havo).
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:03 (Havo).
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:03 (Havo).
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bemti mob. i los signal
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:01 (Havo).
 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice