Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.310
|
čitano: 14.080.191
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cesare kaže...

S obzirom da nije hitno za kupnju novog tv,da li se slični popusti pa i veći mogu očekivati do europskog prvenstva u nogometu sljedećeg ljeta,pa i noviji modeli televizora.

A i nisam načisto što bih kupio,pa mi je možda bolje malo pričekati.

 Da, svake godine bude par vecih popusta

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...
dxdandy kaže...

Koji bi odabrali za serije i filmove pa onda i za nase novo pecene HD kanale ?

 

Thx !

 

Kupio Sony pa da vidiš da li si se zaje*ao ili ne, LOL....

 

Ne, kupio Sony ali i starci bi iskoristili BF ako mogu za novi TV. Pa sad gledam dali da im uzmem isti ili q70r pa da onda gledam koji sebi da uzmem...pa sam pitao i za drugo misljenje...ali ostajem na xf9005.

 

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

 

Nadam se da puno ljudi ne čita tvoje dezinformacije koje pokušavaš uvaliti ljudima koristeći žuti marker

Haha, imao sam osjećaj da ovaj rambox više priča o televizorima, nego što ih poznaje. Ali ne smijem ništa reć pošto sam totalni laik na ovom području. 
Moram priznat da si me ubio sa markerom 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav! Kupujem TV 55" za gledanje maxtv-a, plejka, hbo, netflix, youtube. Cijena bi mogla biti do 5-6k kn, ali ako bude manje još bolje. Ne preferiram marku, ali mi je bitno da za uloženi novac dobim što više.

 

Vidim da je u klasi 50" bilo dosta preporuka za LG 50UM7450PLA pa me interesira kakav je LG 55UM7450PLA. Cijena mu je oko 4k kn. Čini mi se dosta zaokruženi model: UHD s IPS 4K ekranom, direct LED, HDR...

 

Vidim da se preporučao i Samsung UE55RU8002UXXH koji je još danas na akciji u Elipsu za 4k kn. Kakav je taj u odnosu na spomenuti LG?

 

Može se do 5-6k kn dobiti nešto bolje? Molim mišljenje i preporuku. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 15:51 (Lepy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Zver kaže...

 Ja da sam mogao nac... dobar TCL kod nas mozda bi i kupio... jednostavno nije bilo modela koji se prodaju u sjevernoj i juznoj americi. I ako specke idu u top.. ide i njihova cijena.

Tak da ono...

Pusti amere i švabe.. zivimo u hrvatskoj...kod nas TCL nije jeftin...ko sto je slucaj sa njima..

Kd 65 xf9005 je 1000€ kod švabe....kod nas 400-500 više..

 TCL modeli koji se prodaju u SAD nisu isti kao ovi kod nas.

 

Pa znam jer sam tražio onaj TCL sa FALD-om ali kod nas nema... nije bilo ničeg neg DP6** serije... kakva R6** serija.

Uglavnom Kinezi nas dobro gule... a i naši trgovci imaju dobre marže...

 

dxdandy kaže...

Hoce li mozda Sony xf9005 ici na Pie ili je za njega domet 8.0 i to je to...?

 

 

Ne, kupio Sony ali i starci bi iskoristili BF ako mogu za novi TV. Pa sad gledam dali da im uzmem isti ili q70r pa da onda gledam koji sebi da uzmem...pa sam pitao i za drugo misljenje...ali ostajem na xf9005.

 

Kakavi dometi... o čemu ti pričaš.... pa nismo mala djeca... šta če ti Pie.. nek pokrpaju te mušice i telka bude super..

Imam Xiaomi mobitel sa Oreom.. i ne pada mi napamet Pie ni 10-ka..

I misliš li da ti starcima treba TV od 7000kn?

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
birra kaže...
tiki kaže...

 

Nadam se da puno ljudi ne čita tvoje dezinformacije koje pokušavaš uvaliti ljudima koristeći žuti marker

Haha, imao sam osjećaj da ovaj rambox više priča o televizorima, nego što ih poznaje. Ali ne smijem ništa reć pošto sam totalni laik na ovom području. 
Moram priznat da si me ubio sa markerom 

Pa da ja nemam poima, a ti automatski vjeruješ kaj piše na Web shop stranici kao da je to sveto pismo.

 

Takvim kupcima je najakše prodat televizore, i još ti treba par puta ponovit da vjeruješ u "lažni jurišni TV marketing".

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=921&jumpto=6019119&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=921&jumpto=6019152&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji od ova dva 49" IPS modela kupiti? Cijena nije neka razlika, a oba imaju 5 godina jamstva.

 

Sony 49XG8096 (IPS 60Hz, edge LED)

LG 49SM8500 (IPS Nano cell 120Hz, edge LED)

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto si se okomio na mene rambox? Pa već sam rekao da sam totalni laik na tom području i ti hoćeš dokazati da znaš više od mene!? Koja je poanta? 
Kolega forumaš tiki te posramio i, za divno čudo, nestao je njegov post. Jel se možda bojiš proturječiti nekome tko očito zna puno više od tebe? :)


Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li neko da već gleda programe preko dvb t2 i može li reći kakva je slika recimo samsung ulazni modeli u odnosu na srednji rang ,zanima me slika samo standardnih programa preko antene...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
birra kaže...

Zašto si se okomio na mene rambox?Pa već sam rekao da sam totalni laik na tom području i ti hoćeš dokazati da znaš više od mene!? Koja je poanta? 
Kolega forumaš tiki te posramio i, za divno čudo, nestao je njegov post. Jel se možda bojiš proturječiti nekome tko očito zna puno više od tebe? :)


Pa nisam se ja ništ na tebe okomil. Pa vidi se da sam ti ja odma uskočio na pomoč/vrlo detaljno preciziral LG muljažu oko "fake 100hz".Sve ostalo su usputni komentari, onako reda radi večinom za ljude koji prvi puta čitaju forum ili ovu temu.

 

Pa nisam ja moderator ne brišem ja postove, uostalom u tom njegovom postu on me realno nije ničim posramil.Sve se vidi kaj sam ja napisal, a dalje se nema kaj dodatno komentirat.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 18:41 (rambox).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cervelo kaže...

Koji od ova dva 49" IPS modela kupiti? Cijena nije neka razlika, a oba imaju 5 godina jamstva.

 

Sony 49XG8096 (IPS 60Hz, edge LED)

LG 49SM8500 (IPS Nano cell 120Hz, edge LED)

 od ta dva definitivno LG  (120Hz i magic remote  )

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

dxdandy kaže...

Hoce li mozda Sony xf9005 ici na Pie ili je za njega domet 8.0 i to je to...?

 

 

Ne, kupio Sony ali i starci bi iskoristili BF ako mogu za novi TV. Pa sad gledam dali da im uzmem isti ili q70r pa da onda gledam koji sebi da uzmem...pa sam pitao i za drugo misljenje...ali ostajem na xf9005.

 

Kakavi dometi... o čemu ti pričaš.... pa nismo mala djeca... šta če ti Pie.. nek pokrpaju te mušice i telka bude super..

Imam Xiaomi mobitel sa Oreom.. i ne pada mi napamet Pie ni 10-ka..

I misliš li da ti starcima treba TV od 7000kn?

 

Ma nisu to neki dometi koje ti naglasavas kao nesto, pa ako imammusica a ima ih i nisu ih ispravili, zato i pitam, dali mozda ide pie pa se sve pokrpa. Mozda bi i jos bolje i fluidnije radio. Samo pitam, nemoj se odmah ljutiti zbog toga. Bilo je u dobroj namjeri.

 

A sto se tice mojih staraca, ha cuj, mogu si priustiti pa zasto ne. Zasto da.nenuzivaju u dobroj slici ako mogu, zasto da gledaju neko isprano sranje. Gledaju filmove koje im donesem pa neka gledaju i finu sliku. Naradili su se i sad uzivaju u mirovini i priuste se pokoji gust ako ga zele...hvala bogu da je tako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 19:50 (dxdandy).
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cervelo kaže...

Koji od ova dva 49" IPS modela kupiti? Cijena nije neka razlika, a oba imaju 5 godina jamstva.

 

Sony 49XG8096 (IPS 60Hz, edge LED)

LG 49SM8500 (IPS Nano cell 120Hz, edge LED)

Preciznije, imaju 2 godine standardne garancije+3 godine osiguranja koje realno pokriva samo jedan kvar/popravak/servis na uređaju.

 

Za kvar u zelenom razdoblju, za to kontaktiraš prodavača gdje si kupil televizor.Tu imaš neograničenu garanciju, i ako ti TV crkne deset puta to se sve mora besplatno popravit ili zamjenit itd.

 

Za kvar izvan standardne garancije ili žuto, za to se prvo kontaktira određeno osiguranje koje pokriva taj paket usluge.Tak to funkcionira u praksi, uostalom sve piše na računu dakle koje osiguranje pokriva žutanjak.U žutome "garancija je ograničena", a to znači da kupac ako nema sreče itekako plati popravak.Čim ti piše ovo, "proizvodi su pod ograničenim jamstvom" odma znaš kolko ima sati.

 

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2019-jesen

 

Realno to nije standardno jamstvo od 5 godina, ali ok bolje i ovakva kombinacija nego samo klasika 2 godine garancije.Sony ima kombinaciju sa osiguranjem, a LG ima drukčiji sistem no na kraju sve se svodi na isto.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lepy kaže...

Pozdrav! Kupujem TV 55" za gledanje maxtv-a, plejka, hbo, netflix, youtube. Cijena bi mogla biti do 5-6k kn, ali ako bude manje još bolje. Ne preferiram marku, ali mi je bitno da za uloženi novac dobim što više.

 

Vidim da je u klasi 50" bilo dosta preporuka za LG 50UM7450PLA pa me interesira kakav je LG 55UM7450PLA. Cijena mu je oko 4k kn. Čini mi se dosta zaokruženi model: UHD s IPS 4K ekranom, direct LED, HDR...

 

Vidim da se preporučao i Samsung UE55RU8002UXXH koji je još danas na akciji u Elipsu za 4k kn. Kakav je taj u odnosu na spomenuti LG?

 

Može se do 5-6k kn dobiti nešto bolje? Molim mišljenje i preporuku. Hvala.

"Caka" je u tome što LG 50UM7450 kao 50" model ima VA panel i kao takav na 60Hz je solidno zaokružen model za dobru cijenu. Svi LG-i od 50", 60", 70" i 82" imaju VA panel, sve ostale veličine (49", 55", 65"...) imaju IPS panel.

 

55UM7450 je IPS na 60Hz koji će imati veći kut gledanja i biti bolji po danu, dok VA daje bolju crnu u mraku te je bolji po noći za filmove/serije (dosta mračnih scena). Sve ostalo je isto na njima, tako da zavisi koji tip panela ti treba.

 

Samsung 55RU8002 ima VA panel te je bolji od 50UM7450 jer ima panel na 120Hz (u 49" verziji samo 60Hz), iako je malo tamniji i nema tako dobar daljinski, te veličina naravno. Bolje od toga možeš gledati Sasmung 55Q60R/Q65R (VA 120 HZ).

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 21:04 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stigao Samsung 55RU8002
Narucen 14.11 i posiljka dosla 18.11. Elipso
Ako itko ima drugacije settingse od ovih bio bih zahvalan (razlikuju se od ovog modela, a kao uzet je primjer s ovoga)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OK, hvala na pojašnjenjima..

 

Ostao sam bez ovog 55RU8002 na akciji u Elipsu tako da eventualno, moram pratiti ako bude još gdje BF akcija. Koliko mi je bitan taj refesh rate? Pretpostavljam da je dosta, pogotovo kod igranja..

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

VA vs IPS panel. Razlike postoje ali svode se na osobne preferense. Nema boljeg/lošijeg.

Osobno bih se za 30 sekundi mogao naviknuti na bilo kojeg i bilo bi savršeno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
CrniPero kaže...

Frend ima Q70r a buraz Sony 9 seriju neku, svi su 2019 god i 65", i iako su oba modela bolja od Q60R slika je nezamijetno i ako opće je išta bolja. Razlika u cijeni nije ni blizu opravdana i IMO sa Q60R u 65" nemožeš pogriješiti

 Cijena, tj. rang je itekako opravdan. Sony XF je skoro duplo svjetliji, a novi 9505 i više od duplo. Ima još toga, tipa FALD na Sonyju i Edge na Q60R...

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-sony-x900f/780/585?usage=7318&threshold=0.1#comparison_2316

 

 

EDIT: nije baš linearno duplo, ali solidno više.

u realnom svijetu FTA hrvatskh kanala nije.

U 4k hdr svijetu Netflixa da.

Realno vrijeme provođenja vremena na potonjem nikako neopravdava razliku u cijeni

IMO

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

rambox kažeš da kineski TV biznis sve više gazi poznate i preskupe TV brendove. Za nekoga tko je veliki TV igrač pretpostavljam da ne bi trebao biti problem ni hardver ni softver. Meni je čudno mi je da oni koji uređuju taj softver nisu došli do zaključka da recimo Pie ima neke stvarčice koje bi se dale iskoristiti u televizorima. Primjer koliko netko radi na softveru je Sony koji kako kažeš nije ni sjena nekadašnjeg TV biznisa, ali on ima Pie na svojim televizorima već cijelu godinu, Xiaomi se isto tako prebacio na Pie. TCL i Philips su za sada zacementirani na Oreu. Iz toga bi netko trebao zaključiti da razvijaju i unapređuju softver. Kako da ne. Samo da se razumijemo smisao ovog posta nije j****i softver. Softver sam uzeo samo kao primjer, ista stvar je i sa hardverom. Realnost kineskih televizora je generički Mediatek chipset (nerijetko govorimo dvojezgrenim procesorima koji jednostavno nemaju dovoljno snage za ono za što su predviđeni), generičke elektroničke komponente (ovdje razliku u frekvencijama, temperaturama ili toleranciji uopće nije problem medicinski izmjeriti), generičko osvjetljenje (nije quantum tehnologija čistijeg pozadinskog osvjetljenja hvatala kineze već oni hvataju nju), generički TV paneli (nitko ne brani kinezima da naprave panele boljih karakteristika od konkurencije jer je to smisao tehnološkog napretka, no to se realno ne dešava), i generički softver kojeg niti razvijaš niti popravljaš. Možda TCL nema problema sa softverom. Ne bih rekao. Pogledaj malo sekciju na XDA Developers. Ono što ne shvaćam je po čemu ti vidiš da kineski TV biznis gazi nekoga.

 TCL je vertikalno integrirana korporacija i prijateljev tcl star 2-3god je sada na 9-tki.

Nadorbio si hrpetinu fan-boy gluposti i ograničenosti razmišljanja bez relane osnove

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 8:44 (CrniPero).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što daje Sonyjevom XF9005 toliku prednost nad Q70 da ga toliko više preporučujete? Prema rtingsu bolje ocjenjuju Samsung pa me zanima koji su konkretni dojmovi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je moguće da se još neki televizori rade u Japanu, pogotovo ovi mali 32". Kupio sam Sony BRAVIA KDL32WD755. Na sva 3 mjesta piše Made in Japan. I bar kod na kutiji vodi u Japan. Zar nema Sony tvornicu u GB i Slovačkoj?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 10:14 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

Preciznije, imaju 2 godine standardne garancije+3 godine osiguranja koje realno pokriva samo jedan kvar/popravak/servis na uređaju.

 

Za kvar u zelenom razdoblju, za to kontaktiraš prodavača gdje si kupil televizor.Tu imaš neograničenu garanciju, i ako ti TV crkne deset puta to se sve mora besplatno popravit ili zamjenit itd.

 

Za kvar izvan standardne garancije ili žuto, za to se prvo kontaktira određeno osiguranje koje pokriva taj paket usluge.Tak to funkcionira u praksi, uostalom sve piše na računu dakle koje osiguranje pokriva žutanjak.U žutome "garancija je ograničena", a to znači da kupac ako nema sreče itekako plati popravak.Čim ti piše ovo, "proizvodi su pod ograničenim jamstvom" odma znaš kolko ima sati.

 

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2019-jesen

 

Realno to nije standardno jamstvo od 5 godina, ali ok bolje i ovakva kombinacija nego samo klasika 2 godine garancije.Sony ima kombinaciju sa osiguranjem, a LG ima drukčiji sistem no na kraju sve se svodi na isto.

 a gdje to piše da si ograničen kod +3 na samo jedan i to ograničeni popravak ?!

 

Tijekom treće, četvrte i pete godine, a računajući od dana kupovine proizvoda, proizvodi su pod ograničenim jamstvom (5 GODINA SIGURNOSTI)  koje se odnosi na sve nedostatke koji mogu nastati kao rezultat pogreške u proizvodnji, a podrazumijeva besplatan popravak, besplatne rezervne dijelove te besplatnu zamjenu uređaja u slučaju neisplativosti popravka, ali ne uključuje besplatan popravak na lokaciji.

 

Ograničen je samo ograničen popravak na "lokaciji"

 

dakle, troškovi transporta su tvoji a ostalo je isto.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 11:09 (Anđeo bez falinge).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, vidim da tu ima stručnjaka, pa evo ako bi netko pomogao zahvaljujem, naime pikirao sam si lg OLED 55 inch prošlogodišnji b8 model. Našao ga u Harvey normannu za 8500. Mislim si dobra cijena i odmah telefon u ruke da ga rezerviram, a kad ono prodavac mi kaze da je zadnji i izlozbeni primjerak, kao kod njih je nekih mjesec, mjesec i pol dana. Naravno pitao sam za popust pošto je izlozbeni i on meni kao da je vec na popustu ali da se mozemo dogovorit oko popust na dodatnih 5 godina garancije kojih je i preporucio.

E sad kolko je to riskantno kupovat tv koji je vjerojatno kod njih radio dan i noc tih mjesec i pol dana za 8500 ili se pametnije strpit za jos neke moguce black friday popuste?

Unaprijed zahvaljujem!

2 kupit izlozbeni
18 cekat moguce daljnje popuste
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 12:25 (Robert3000).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Upomoć

Tv trebam 55" za PS4  i IPTV

3500-5000 rang

Može preporuke, moj je rikavela danas

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strpi se. Pa za 9500kn je nedugo isao c9, zapakiran. Inace, u Harvey Normanu mozes pregovarati o cijeni, samo trebas imati ponudu druge trgovine. Meni su izjednacili cijenu lg c9 na 11000kn Koliko je bio na ekupi
tito vampir! Bog I Hrvati!
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

BeelzeBoss uzmi si samsung ue55ru8002 .trenutno best buy tv 

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 13:46 (daki80).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izložbeno je rabljeno,pa takva treba biti i cijena...osobno ne bih to nikad kupio bez dobrog dodatnog popusta...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LeskiRM kaže...
Strpi se. Pa za 9500kn je nedugo isao c9, zapakiran. Inace, u Harvey Normanu mozes pregovarati o cijeni, samo trebas imati ponudu druge trgovine. Meni su izjednacili cijenu lg c9 na 11000kn Koliko je bio na ekupi

 dakle ako se idemo cjenkat onda se cjenkam na nacim da bude jeftinije.

 

ako npr ekupi ima najjeftiniju cijenu 11000kn od svih trgovina ti si svjesno izgubio svoje vrijeme da bi u  Harveyu na kraju opet kupio za isti iznos..

Dakle u gubitku si.

 

Trebali su ti spustiti na manje kako bi to bilo neko pregovaranje, inace nema smisla.

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Berkut kaže...

Poštovanje..

Imaju mi starci priliku uzet zapakiranog Panasonica 55DX603E za 3000kn...znam da je to malo stariji TV,zanima me da li je to ok cijena ili bolje nešto nadoplatit,pa uzet neki drugi tv...?

Ako sam dobro pogledao specifikacije na netu,moći ce gledat nove programe u HD-u..?

TNX na odgovorima....

 Može pomoć...

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice