Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.044
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Berkut kaže...
Berkut kaže...

Poštovanje..

Imaju mi starci priliku uzet zapakiranog Panasonica 55DX603E za 3000kn...znam da je to malo stariji TV,zanima me da li je to ok cijena ili bolje nešto nadoplatit,pa uzet neki drugi tv...?

Ako sam dobro pogledao specifikacije na netu,moći ce gledat nove programe u HD-u..?

TNX na odgovorima....

 Može pomoć...

 može..

koliko novaca toliko glazbe...

 

Što se tiče 55 inča vrtio ti se je po trgovinama Samsug RU 8002 55 za 4 tkn , tri puta bolji tv...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 15:45 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 15:43 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CrniPero kaže...

 TCL je vertikalno integrirana korporacija i prijateljev tcl star 2-3god je sada na 9-tki.

Nadorbio si hrpetinu fan-boy gluposti i ograničenosti razmišljanja bez relane osnove

 Falija si cili balun. Na linku koji sam stavio imaš samo u jednom postu 250 stranica problema sa "velikim igračem" i gomilu postova sa "velikom nadom" tv industrije. Dovoljno je pogledati zadnjih par stranica koliko se problema zapravo riješi a koliko ljudi ode u kompromis i pomire sa sa nekim stvarima koje jednostavno ne rade. Prihvati činjenicu da neki ljudi jednostavno ne žele kupiti najjeftiniju ili tobože 'best buy' elektroniku (koju je preko privatnih poruka uvaljivao i nažalost još uvijek reklamira jedan član na forumu), pa onda sebi opravdavati i uvjeravati poznate ili nepoznate ljude kako je prošao odlično, a u stvari nakon kupnje tjednima tražiti rješenja za neke sitne probleme i čekati na firmware koji će to popraviti. Možda se ne želim smatrati sretan ukoliko se ta elektronika pokvari nakon godinu i pol ili 4,5 godine i još sam u garantnom roku iako nemam garanciju da se to isto neće dogoditi i sa nešto skupljim televizorom. Cijena elektronike u velikoj većini slučajeva se ne formira tako da netko želi tebe oderati ili će ti s druge strane nešto pokloniti, postoje razlozi zašto je nešto skuplje a nešto jeftinije. Ja smatram da koliko god je cijena nekih brendova viša od realne vrijednosti proizvoda (stoga i gledam da cijena tog televizora na sniženju bude što bliže nečemu što smatram da je realno) isto toliko zna biti vrijednost neke robe dosta niža od 'povoljne' cijene, posebno ukoliko govorimo o proizvođačima koji se na tržište nisu probili sa cijenom koja prati nekakav nivo kvalitete svojih proizvoda već ljepljenjem nečijeg loga pa što te unutar okvira zapadne. Na kraju se svi ti kompromisi znaju svesti na 20% ili možda sitno veću razliku u cijeni. Što se tiče bilo kojeg proizvoda imam tu slobodu da cijenu mogu gledati tek nakon specifikacija, iskustava drugih korisnika i nekih vlastitih kriterija odnosno minumuma što tražim od televizora. Vezano za ovo posljednje vjerojatno sam dosta zahtjevniji od dosta ljudi na forumu po tom pitanju, ali nikako nisam snob ili toliko glup tako da ću kupiti nešto samo zato jer je skupo pa bi trebalo biti bolje. Što se tiče monitora i televizora davno sam si našao vremena da naučim neke stvari o tehnologiji prikaza slike i što se sve da napraviti kalibracijom i smatram da to znam iskoristiti nebitno da li je riječ o 200€ ili znamenku-dvije skupljem uređaju. Tehnika je svugdje oko nas i ja još volim isprobavati nove stvari. Već sam gomilu toga nakupovao preko ebay-a i raznih azijskih trgovina. Osim ako ne govorimo o sitnim komponentama čija cijena zna biti nekoliko puta niža od cijene ovdje, kinesku elektroniku u pravilu kupujem 'just for fun' pa ako radi kako bi trebalo - dobro, ako ne radi podižem ljestvicu i znam što trebam tražiti drugi put. Na primjer nije mi bio nikakav problem koristiti $2 Weksi (dok je radio) umjesto 10 godina starijeg Cherry Azuro, Logitech M705 i još nekoliko drugih glodavaca, ali da bih ga ponovno kupio baš i ne. Grafički tablet, health & leisure stvarčice, sitna audio tehnika ili LED u raznim oblicima isto tako.


Niti znaš što sve imam od tehnike, niti uopće od kojih je sve to proizvođača, ali si zaključio da sam nečiji fan-boy. Zaista bih volio da to svoje saznanje podjeliš sa nama. Ovako znam da sam nečiji fan ali neznam čiji.


I što bi trebalo značiti "TCL je vertikalno integrirana korporacija". Pa sve da joj je na čelu Vlad III i prodaje odlične televizore na Novom Zelandu meni to iskreno ništa ne znači ukoliko su u ostatku Europe ti televizori daleko lošijih specifikacija, performansi i lošije slike a sve to za višu cijenu nego u Transilvaniji.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
LeskiRM kaže...
Strpi se. Pa za 9500kn je nedugo isao c9, zapakiran. Inace, u Harvey Normanu mozes pregovarati o cijeni, samo trebas imati ponudu druge trgovine. Meni su izjednacili cijenu lg c9 na 11000kn Koliko je bio na ekupi

 dakle ako se idemo cjenkat onda se cjenkam na nacim da bude jeftinije.

 

ako npr ekupi ima najjeftiniju cijenu 11000kn od svih trgovina ti si svjesno izgubio svoje vrijeme da bi u  Harveyu na kraju opet kupio za isti iznos..

Dakle u gubitku si.

 

Trebali su ti spustiti na manje kako bi to bilo neko pregovaranje, inace nema smisla.

 

Price matching nije cjenkanje. Cijela ideja je da dobijes u trgovini koja tebi odgovara zbog bilo kojeg razloga (ima fizicka trgovina u mjestu pa mozes isti dan otic uzet, daju na kartice koje ti imas neki popust ili vise rata, imaju bolju podrsku itd) istu cijenu kao negdje dalje i naravno ako trgovina na to pristane (a vani je to uobicajena praksa) da nikako nisi na gubitku, stovise.

 

A ne znam u kojim ti to trgovinama se uopce cjenkas, tipa TV kosta 5000kn, ti ponudis 4000kn pa se nadjete na 4500kn?

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HN ima šemu da ako si negdi naša nešto po nekoj cijeni onu svoju ako je veca izjednacavaju toj, al to mora bit fizicki ducan a ne online shop. Ako na to mislite
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cura takoder planira uzeti Tv,samo sto je ogranicena do max 43 incha.

Koristit ce ga za gledanje serija i SD programa.Bitno je samo da je okej slika i da ima netflix i te aplikacije instalirane.

Negdje do 3000 kuna +/- 400 kuna.

ORIGIN: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.emmezeta.hr/samsung-ue65nu7092uxxh-ultra-hd-led-tv-631318.html

 

Uletio u ovoga, kontam da je bestbuy

Kaže lik, va panel odličan za plejku😛

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...
toxic kaže...
LeskiRM kaže...
Strpi se. Pa za 9500kn je nedugo isao c9, zapakiran. Inace, u Harvey Normanu mozes pregovarati o cijeni, samo trebas imati ponudu druge trgovine. Meni su izjednacili cijenu lg c9 na 11000kn Koliko je bio na ekupi

 dakle ako se idemo cjenkat onda se cjenkam na nacim da bude jeftinije.

 

ako npr ekupi ima najjeftiniju cijenu 11000kn od svih trgovina ti si svjesno izgubio svoje vrijeme da bi u  Harveyu na kraju opet kupio za isti iznos..

Dakle u gubitku si.

 

Trebali su ti spustiti na manje kako bi to bilo neko pregovaranje, inace nema smisla.

 

Price matching nije cjenkanje. Cijela ideja je da dobijes u trgovini koja tebi odgovara zbog bilo kojeg razloga (ima fizicka trgovina u mjestu pa mozes isti dan otic uzet, daju na kartice koje ti imas neki popust ili vise rata, imaju bolju podrsku itd) istu cijenu kao negdje dalje i naravno ako trgovina na to pristane (a vani je to uobicajena praksa) da nikako nisi na gubitku, stovise.

 

A ne znam u kojim ti to trgovinama se uopce cjenkas, tipa TV kosta 5000kn, ti ponudis 4000kn pa se nadjete na 4500kn?

 

Ja se ne cjenkam.. komentiram kako ne bih trosio vrijeme na nesto sto znam da ne mogu dobiti ispod odredene cifre. Tvoj odgovor je legitiman ali u ovoj prici ne drzi vodu jer Harvey je sve samo ne bolja trgovina od Ekupi.

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dvoumim se izmedju LG B8 OLED i LG C9 OLED.Oba u 65 inča izvedbama.

Radi se o laganoj pripremi za ps5.

Ono što sam gledao da su oba tv stvarno odlična i naravno da je C9 bolji ali je i dosta skuplji. Bolji je ali ne toliko po meni da opravdava tu cijenu. Oba imaju viseoke ocjene i svemu što meni treba.

Jedina zamjetna razlika je u input lagu. Iplati li se davati 5-6 tisuća kuna više s obzirom da je input lag na B8 21ms a na C9 13ms.

Ukojim granicama je poželjno zadržati input lag kod televizora?

 

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

Dvoumim se izmedju LG B8 OLED i LG C9 OLED.Oba u 65 inča izvedbama.

Radi se o laganoj pripremi za ps5.

Ono što sam gledao da su oba tv stvarno odlična i naravno da je C9 bolji ali je i dosta skuplji. Bolji je ali ne toliko po meni da opravdava tu cijenu. Oba imaju viseoke ocjene i svemu što meni treba.

Jedina zamjetna razlika je u input lagu. Iplati li se davati 5-6 tisuća kuna više s obzirom da je input lag na B8 21ms a na C9 13ms.

Ukojim granicama je poželjno zadržati input lag kod televizora?

 

Oba input laga su i  vise nego dovoljno niska tako sa ti to ne bude vodilja kod kupovine.

Osobno  mislim da se ne isplati dati toliko vise. Istina c9 ima hdmi 2.1 i podrzava 4k 120 hz,

ali koliko god ps5 bude bio jak, nema sanse da vrti 4k na 120 hz, puno realnije je 4k 60 hz, a to moze i b8.

C9 je sigurnija kupnja na duze staze radi hdmi2.1, ali pitanje je koliko je to zaista bitno .

Meni osobno nije, pa zato nissm niti cekao c9, nego orisle godine uzeo c8. Koristim ga za ps4, a budem uzeo i ps5 kad izađe.

Uzmi b8, a razliku spremi za ps5 :)

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Milenijski Bugovac pet 8.11.2019 13:44

"Havo kaže...
Evo kolegica se vratila prije sat vremena iz Sancte Arena park... ubola 55RU8002.. veli da su bila dva na skladištu iako od jučer stoji na sajtu da ima samo izložbeni..."

Ja sam prekjučer vratio jedan jer je pao dostavljačima kad su prolazili kroz vrata. U kutiji. Nisam provjeravao ima li oštećenja samo sam rekao da ga vrate

Jaooo koji coprnjak.. otvoren, upaljen kad ono
Havo kaže...
UPDATE:
Zaprimili tv za servis u Sancti, dat će novi kada stigne pošiljka za par dana (imaju samo izložbene primjerke).. i njihov zaključak je da je ekran razbijen, kako nije nam jasno..

Uglavnom,

 

Sancta Domenica mjenja priču, nazvali su i telefonski rekli da je fizička šteta na panelu i da kupac mora snositi trošak popravka.

Zanimljivo da u trenutku fizičke kupnje u poslovnici (Arena Park) na webu je pisalo da nema na stanju, to su joj i rekli tamo u dućanu, kad odjednom veli joj lik ipak imamo jedan na stanju... i taj su uzeli

Kaže da se činilo da je naknadno lijepljena kutija (selotejp).

Dakle radi se o nekakvom povratu i pokušaju uvaljivanja potrganog tv-a, bez paljenja uređaja pred kupcem (kako to radi recimo ekipa u Elipsu u Buzinu).

Ja sam poslao jedan uljuđeni mail večeras u Sanctu i ako nas otkantaju, krećemo u full rat preko Udruga potrošača, inspektorata, medija i foruma.

 

Uglavnom dok se ovo ne riješi ne preporučam daljnju kupnju u Sancta Domenici, bez prilike da na licu mjesta provjerite ispravnost proizvoda.. isprike svima koji su kupili preko linkova koje sam sherao na Sancta Domenicu.. ubuduće ću pametnije kada kolegama, prijateljima i forumašima preporučujem bilo kakve kupnje.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 23:36 (Havo).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

Oba input laga su i  vise nego dovoljno niska tako sa ti to ne bude vodilja kod kupovine.

Osobno  mislim da se ne isplati dati toliko vise. Istina c9 ima hdmi 2.1 i podrzava 4k 120 hz,

ali koliko god ps5 bude bio jak, nema sanse da vrti 4k na 120 hz, puno realnije je 4k 60 hz, a to moze i b8.

C9 je sigurnija kupnja na duze staze radi hdmi2.1, ali pitanje je koliko je to zaista bitno .

Meni osobno nije, pa zato nissm niti cekao c9, nego orisle godine uzeo c8. Koristim ga za ps4, a budem uzeo i ps5 kad izađe.

Uzmi b8, a razliku spremi za ps5 :)

 

 Hvala ti puno na odgvoru.A ne mogu nigdje naci c8 65 inca.Nigdje ga nema.Njega bi uzeo prvog da ga ima

vidim ima ga asd u elipsu :)

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 23:39 (Kill Frenzy).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...
A ne mogu nigdje naci c8 65 inca.Nigdje ga nema.Njega bi uzeo prvog da ga ima

 

 

65C9 je prošli vikend bio 14400 u SD. To je najpovoljnije do sada ja mislim, a sad je 17999 pa treba pratiti ovih dana kada bude neki BF popust. Ne možemo očekivati neke njemačke cijene tipa 1700€ ali oko 14K bi možda mogao biti.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
CrniPero kaže...

 TCL je vertikalno integrirana korporacija i prijateljev tcl star 2-3god je sada na 9-tki.

Nadorbio si hrpetinu fan-boy gluposti i ograničenosti razmišljanja bez relane osnove

Falija si cili balun. 

.

.

.

.

I što bi trebalo značiti "TCL je vertikalno integrirana korporacija". 

 

Tipični primjer Dunning-Kruger efekta 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Od loših komponenti (da budem pristojan) koje proizvode teško da će ikada napraviti dobru pitu. Možda bi bilo zgodno da integriraju i nekog proizvođača WC papira.

Usput, ako mogu primjetiti strašno loš izbor televizora sa ovim QE65Q60R koji je dosta lošiji od prošlogodišnjeg 65NU8002 koji bi trebao biti stepenicu ispod njega ili približno sa 65MU8002 iz 2017.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 9:52 (Leon4rdo).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

 Od loših komponenti (da budem pristojan) koje proizvode teško da će ikada napraviti dobru pitu. Možda bi bilo zgodno da integriraju i nekog proizvođača WC papira.

Usput, ako mogu primjetiti strašno loš izbor televizora sa ovim QE65Q60R koji je dosta lošiji od prošlogodišnjeg 65NU8002 koji bi trebao biti stepenicu ispod njega ili približno sa 65MU8002 iz 2017.

 https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru8000

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

 

Duplo a?

I to kod likova kojima svaki review kreće "nije dobar jer nije oled" 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Nije duplo ali je lošiji kao što možeš vidjeti po ocjenama na ova dva linka što sam stavio. Usput za razliku od ovog 65MU8002 ne čita bilo kakav DivX video ni DTS audio, niti radi passthrough za audio.

 

Edit.

Ukoliko si TV kupio radi njegovih HDR mogućnosti rtings je MU8000 ocjenio sa 7.0, NU8000 sa 7.6 dok je Q60 sa 6.7 dosta ispod njih i slika je "nezamijetno i ako opće je išta bolja" od dosta jeftinijeg RU8000.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 10:29 (Leon4rdo).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

 Nije duplo ali je lošiji kao što možeš vidjeti po ocjenama na ova dva linka što sam stavio. Usput za razliku od ovog 65MU8002 ne čita bilo kakav DivX video ni DTS audio, niti radi passthrough za audio.

 

Edit.

Ukoliko si TV kupio radi njegovih HDR mogućnosti rtings je MU8000 ocjenio sa 7.0, NU8000 sa 7.6 dok je Q60 sa 6.7 dosta ispod njih i slika je "nezamijetno i ako opće je išta bolja" od dosta jeftinijeg RU8000.

Kada se budem brinuo radi faktora veličine 1/10 u najboljem slučaju, onda ću otići potražiti pomoć.

Sve ostalo su naklapanja i lakrdije.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Havo kaže...
Milenijski Bugovac pet 8.11.2019 13:44

"Havo kaže...
Evo kolegica se vratila prije sat vremena iz Sancte Arena park... ubola 55RU8002.. veli da su bila dva na skladištu iako od jučer stoji na sajtu da ima samo izložbeni..."

Ja sam prekjučer vratio jedan jer je pao dostavljačima kad su prolazili kroz vrata. U kutiji. Nisam provjeravao ima li oštećenja samo sam rekao da ga vrate

Jaooo koji coprnjak.. otvoren, upaljen kad ono
Havo kaže...
UPDATE:
Zaprimili tv za servis u Sancti, dat će novi kada stigne pošiljka za par dana (imaju samo izložbene primjerke).. i njihov zaključak je da je ekran razbijen, kako nije nam jasno..

Uglavnom,

 

Sancta Domenica mjenja priču, nazvali su i telefonski rekli da je fizička šteta na panelu i da kupac mora snositi trošak popravka.

Zanimljivo da u trenutku fizičke kupnje u poslovnici (Arena Park) na webu je pisalo da nema na stanju, to su joj i rekli tamo u dućanu, kad odjednom veli joj lik ipak imamo jedan na stanju... i taj su uzeli

Kaže da se činilo da je naknadno lijepljena kutija (selotejp).

Dakle radi se o nekakvom povratu i pokušaju uvaljivanja potrganog tv-a, bez paljenja uređaja pred kupcem (kako to radi recimo ekipa u Elipsu u Buzinu).

Ja sam poslao jedan uljuđeni mail večeras u Sanctu i ako nas otkantaju, krećemo u full rat preko Udruga potrošača, inspektorata, medija i foruma.

 

Uglavnom dok se ovo ne riješi ne preporučam daljnju kupnju u Sancta Domenici, bez prilike da na licu mjesta provjerite ispravnost proizvoda.. isprike svima koji su kupili preko linkova koje sam sherao na Sancta Domenicu.. ubuduće ću pametnije kada kolegama, prijateljima i forumašima preporučujem bilo kakve kupnje.

 

 

 

 

 

 jel ima negdje fizickog ostecenja na panelu?

ovo mi se cini kao problem koji je bio kod mene dakle onaj sugavi LVDS kabel.. dakle imao sam isto takve sare po tv-u. Doduse meni su se pojavile nakon 10 dana koristenja...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
Havo kaže...
Havo kaže...
Milenijski Bugovac pet 8.11.2019 13:44

"Havo kaže...
Evo kolegica se vratila prije sat vremena iz Sancte Arena park... ubola 55RU8002.. veli da su bila dva na skladištu iako od jučer stoji na sajtu da ima samo izložbeni..."

Ja sam prekjučer vratio jedan jer je pao dostavljačima kad su prolazili kroz vrata. U kutiji. Nisam provjeravao ima li oštećenja samo sam rekao da ga vrate

Jaooo koji coprnjak.. otvoren, upaljen kad ono
Havo kaže...
UPDATE:
Zaprimili tv za servis u Sancti, dat će novi kada stigne pošiljka za par dana (imaju samo izložbene primjerke).. i njihov zaključak je da je ekran razbijen, kako nije nam jasno..

Uglavnom,

 

Sancta Domenica mjenja priču, nazvali su i telefonski rekli da je fizička šteta na panelu i da kupac mora snositi trošak popravka.

Zanimljivo da u trenutku fizičke kupnje u poslovnici (Arena Park) na webu je pisalo da nema na stanju, to su joj i rekli tamo u dućanu, kad odjednom veli joj lik ipak imamo jedan na stanju... i taj su uzeli

Kaže da se činilo da je naknadno lijepljena kutija (selotejp).

Dakle radi se o nekakvom povratu i pokušaju uvaljivanja potrganog tv-a, bez paljenja uređaja pred kupcem (kako to radi recimo ekipa u Elipsu u Buzinu).

Ja sam poslao jedan uljuđeni mail večeras u Sanctu i ako nas otkantaju, krećemo u full rat preko Udruga potrošača, inspektorata, medija i foruma.

 

Uglavnom dok se ovo ne riješi ne preporučam daljnju kupnju u Sancta Domenici, bez prilike da na licu mjesta provjerite ispravnost proizvoda.. isprike svima koji su kupili preko linkova koje sam sherao na Sancta Domenicu.. ubuduće ću pametnije kada kolegama, prijateljima i forumašima preporučujem bilo kakve kupnje.

 

 

 

 

 

 jel ima negdje fizickog ostecenja na panelu?

ovo mi se cini kao problem koji je bio kod mene dakle onaj sugavi LVDS kabel.. dakle imao sam isto takve sare po tv-u. Doduse meni su se pojavile nakon 10 dana koristenja...

 Kolega samo ukoliko imate nekog frenda pravnika zamolite ga da sastavi pismo, oni su tu 100% u krivu. imao sam slucaj kod jednog prijatelja da je na tvu od +10k kn pojavile se mrlje, poslao je tv uredno zapakiran na servis u zg, oni mu salju racun za razbijen ekran, sto naravno nije bio. pravnik mu je sastavio pismo sa odredenim rokom da to rijese i rijesili su, inace kao nisu ni htjeli cut za popravak o svom trosku (tv je vjv pao u transportu kuririma)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Beelzeboss kaže...

https://www.emmezeta.hr/samsung-ue65nu7092uxxh-ultra-hd-led-tv-631318.html

 

Uletio u ovoga, kontam da je bestbuy

Kaže lik, va panel odličan za plejku😛

 

Blage veze nema s tim... cak je IPS bolji za gaming, bit ce i ovaj oOK, ali veze nema...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Beelzeboss kaže...

https://www.emmezeta.hr/samsung-ue65nu7092uxxh-ultra-hd-led-tv-631318.html

 

Uletio u ovoga, kontam da je bestbuy

Kaže lik, va panel odličan za plejku😛

 

Blage veze nema s tim... cak je IPS bolji za gaming, bit ce i ovaj oOK, ali veze nema...

 VA panel je meni mrak no jako veliko televizori su osjetljivi na kut gledanja npr ja imam 65" VA panel i imam doma 55" IPS od Sonya meni je sve bolje na VA panelu osim fucking kuta gledanja

 

Za gaming je sto trebas gledati je nekakav input lag bez obzira radi li se o VA panelu ili IPS panelu (svaki ima svoje prednosti i mane)..

Bnet: mNik987#2148
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Beelzeboss kaže...

https://www.emmezeta.hr/samsung-ue65nu7092uxxh-ultra-hd-led-tv-631318.html

 

Uletio u ovoga, kontam da je bestbuy

Kaže lik, va panel odličan za plejku😛

 

Blage veze nema s tim...

 

Konzola ima isprane texture pa grafika izgleda još gore na ips-u:)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CrniPero kaže...
Leon4rdo kaže...

 Ukoliko si TV kupio radi njegovih HDR mogućnosti rtings je MU8000 ocjenio sa 7.0, NU8000 sa 7.6 dok je Q60 sa 6.7 dosta ispod njih i slika je "nezamijetno i ako opće je išta bolja" od dosta jeftinijeg RU8000.

Kada se budem brinuo radi faktora veličine 1/10 u najboljem slučaju, onda ću otići potražiti pomoć.

Sve ostalo su naklapanja i lakrdije.

 Sad ti odjednom ne odgovaraju ocjene sa sitea kojeg si maloprije citirao . Nije to baš 1/10 u najboljem slučaju kako si ti to zamislio budući da je razlika između absolutnog low-end (1080p TCL Serije 1) i high-end (4K LG E9 OLED) televizora u prosjeku 2.8 bodova. Tvoj televizor sa 6.7 za HDR daleko je bliže 6.2 koliko ima prosječnu ocjenu 200€ TCL, odnosno miljama je daleko od 7.8 za HDR koliko imaju 2.000€ LG E9 ili 3.000€ Sony A9G.  Ali ako to tebe veseli, onda dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 13:02 (Leon4rdo).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U kojoj trgovini još ima popusta,u elipsa nema bar na web shopu...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
CrniPero kaže...
Leon4rdo kaže...

 Ukoliko si TV kupio radi njegovih HDR mogućnosti rtings je MU8000 ocjenio sa 7.0, NU8000 sa 7.6 dok je Q60 sa 6.7 dosta ispod njih i slika je "nezamijetno i ako opće je išta bolja" od dosta jeftinijeg RU8000.

Kada se budem brinuo radi faktora veličine 1/10 u najboljem slučaju, onda ću otići potražiti pomoć.

Sve ostalo su naklapanja i lakrdije.

 Sad ti odjednom ne odgovaraju ocjene sa sitea kojeg si maloprije citirao . Nije to baš 1/10 u najboljem slučaju kako si ti to zamislio budući da je razlika između absolutnog low-end (1080p TCL Serije 1) i high-end (4K LG E9 OLED) televizora u prosjeku 2.8 bodova. Tvoj televizor sa 6.7 za HDR daleko je bliže 6.2 koliko ima prosječnu ocjenu 200€ TCL, odnosno miljama je daleko od 7.8 za HDR koliko imaju 2.000€ LG E9 ili 3.000€ Sony A9G.  Ali ako to tebe veseli, onda dobro.

 iss i dalje nekužiš !!

Komentiram da je tim "stručnjacima" jedino dobar OLED a daljnju razliku dijeli 1/10 razlike po njima.

Smješno mi je čitati te fanboy (money) likove i tebe subjektivno-neutemeljenog u davanju mišljenja.

Kao što sam na početku rekao (trebaš se vratiti par stranica prije) pogledao sam sve kao i isprobao njih par i razlike su mizerne naspram.

Nimalo vrijedne razlike u iznosima koji se traže napravljene sa isključivom namjerom da se prodaju fanboyovima i ovcama. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

haha

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

 

otišao na 10keka. Sad mi je još slađe šta sam ga piknuo. Čeka da se montira, strpit ću se još malo pa se javim s dojmovima kad montiram i složim sve

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

Dvoumim se izmedju LG B8 OLED i LG C9 OLED.Oba u 65 inča izvedbama.

Radi se o laganoj pripremi za ps5.

Ono što sam gledao da su oba tv stvarno odlična i naravno da je C9 bolji ali je i dosta skuplji. Bolji je ali ne toliko po meni da opravdava tu cijenu. Oba imaju viseoke ocjene i svemu što meni treba.

Jedina zamjetna razlika je u input lagu. Iplati li se davati 5-6 tisuća kuna više s obzirom da je input lag na B8 21ms a na C9 13ms.

Ukojim granicama je poželjno zadržati input lag kod televizora?

 

 

 

Jesi li u potpunosti siguran da hoćeš riskirati s OLED ekranom za igre? Burn-in efekat je stvaran problem OLEDa danas, posebice u igrama gdje ti je "overlay" (primjerice pokazivač koliko ti je ostalo metaka, mapa, isl.) satima na istom mjestu.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li će ulazni modeli UHD samsunga zadovoljiti prosječnog gledatelja,za korištenje standardnih tv programa,naravno mislim na ove koji će tek doći preko dvb-t2 ..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ZovemseZoranidolazim upravo si antiši upropastio pregovore da Kill Frenzy uzme Philips OLED. Zloćko jedan. 

 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice