Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.110
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
runme kaže...

Pozdrav,

 

Ako netko vidi prije ponoći :) dvoumim se između sljedećeg:

 

LG UHD TV 55UM7610PLB za 4230kn

Sony TV KD-55XG8096 za 4390kn

 

To je otprilike cifra do koje sam mislio ići, možda ako se isplati bih uzeo

LG 55SM8200PLA za 4900kn

 

Ili nešto drugo? Udaljenost do tv-a je oko 4 metra pa možda dolazi i veće u obzir. Radije bih IPS mada bih prvenstveno navečer gledao filmove, jer me brine ipak slika po danu, a i kut gledanja.

 Ja bih rekao SM8200 koji je ipak Nanocell i ima manje probijanja u mraku (edge local dimming staviš na low ili isključiš ako smeta) te će imati manji DSE jer je Edge.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Bok,

 

Jel ovaj Sony tv vrijedi 3000 kuna? KD55XG7096BAEP

 

Bit će sad u četvrtak na akciji pa me živo zanima jel išta valja, pošto nigdje nema recenzije malo mi je sumljivo.

 

A gdje će to sve biti 55XG7096 za 2999 kn? Cijena je, s obzirom na naše uvjete i druge cijene vrlo dobra. Vani je slična, kad su neke akcije onda je ispod 400€.

 

 

Taj model je zanimljiv jer ima VA Direct led panel što je rijetkost kod 55" Sony tv-a.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/720518f5

 

 

10 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, uzeo bih neki Sony TV za PS4 Slim sada za blagdane, moze biti ovogodisnji ili proslogodisnji model, sasvim mi je svejedno, jedino me zanima koji modeli su dobri za gaming? Sto jeftinije to bolje, velicina 49-55

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IvanDado kaže...

Pozdrav, uzeo bih neki Sony TV za PS4 Slim sada za blagdane, moze biti ovogodisnji ili proslogodisnji model, sasvim mi je svejedno, jedino me zanima koji modeli su dobri za gaming? Sto jeftinije to bolje, velicina 49-55

 Uglavnom skuplji 120Hz Sony-ji imaju mali input lag (oko 14ms, jeftiniji oko 30ms), a generalno IPS paneli su dobri za igre (manji motion blur i lag).

 

Znači npr. Sony 55XG8596 - IPS 120Hz

https://www.nabava.net/search.php?q=55xg8596

 

ili 8505/8577.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 1:00 (Mad Ant).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti puno na preporuci i objasnjenju! 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
runme kaže...

Pozdrav,

 

Ako netko vidi prije ponoći :) dvoumim se između sljedećeg:

 

LG UHD TV 55UM7610PLB za 4230kn

Sony TV KD-55XG8096 za 4390kn

 

To je otprilike cifra do koje sam mislio ići, možda ako se isplati bih uzeo

LG 55SM8200PLA za 4900kn

 

Ili nešto drugo? Udaljenost do tv-a je oko 4 metra pa možda dolazi i veće u obzir. Radije bih IPS mada bih prvenstveno navečer gledao filmove, jer me brine ipak slika po danu, a i kut gledanja.

 Zašto te  brine slika po danu u kontekstu va vs ips ? Pa nije ips bolji od va po danu, stvar je da se po danu ne vide toliko nefostatci ipsa kao npr los kontrast pa onda ako gledas vecinom po danu, a uz to ti je bitan siroki kut gledanja (gdje je ips naravno u prednosti), onda je ips ok izbor.

Za gledanje filmova navecer uz manje svjetla, ips je najgori izbor zbog loseg kontrasta i tu isplivaju njegovi nedostatci.

Za 4m definitivno 65", ja gledam s te udaljenosti i 65" je tu cak mali, idealno bi bilo 75", ali nazalos 77" oked mi je ipak bio malko preskup :)

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imate LG 55" C9 za 9600Kn u Mallu ako ukucate kod MALLCYBER. 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55c9pla-tv-prijemnik?src=sug&s=lg%20c%209%2055

 

Ne znam dal se moze i na rate to uzet ili ne. Ako netko skuzi neka javi :) Nazalost nema produljeno jamstvo ko pocetkom mjeseca u SDu ali ako netko nije tada kupio a zeli ga sad uzet eto prilike. Ima li smisla to produljeno jamstvo uopce?

 

Neka ostane za iducu godinu ljudima koji oko black fridaya budu kupovali TV - pratio sam LG C9 kod nas. Najjeftiniji je bio u SDu pocetkom 11 mjeseca. Kostao je 9600Kn i dobijes 2g garancije +3 SD osiguranja u cijeni. Bio je Mastercard vikend i to je cijena za kes i bio je vidljiv u petak i pola subote, nakon toga su makli taj tv sa weba. Dosta povoljnih TVa je nestalo u prvoj polovici petka. Na Black friday nisu ni stavljali popust na taj TV tako da je bolje ni ne cekati BF iduce godine :) Ostali ducani su imali taj TV po cca 10200Kn kad je bila najniza cijena. Ali ta cijena je na eKupi trajala samo od ponoci cetvrtak na petak do petka ujutro u pol 7 (otprilike).

Vani nisam pratio cijene ali mislim da si za najnizu cijenu kod nas (cca 9500) tamo mogao dobiti i Switch Lite. Neka napise netko ko je pratio ako mu se da... TVi vece dijagonale su bili jeftiniji ali u to treba uracunati i troak provjevoza do HR...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 10:04 (JosephBullet).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

 Ode ti za RAMBOX-om....

I nadalje.. opet kažem da je LG IPS bolji izbor za prosječnog korisnika od Samsunga...

 

TELJEVIZOR  je ta cijela ta neka čudna kutija a ne samo panel...

 Pitanje je "što je to prosječni korisnik" ?!

Imam dva LG-a jedan IPS 2017, drugi VA 2019, dakle, nigdje ne spominjem da je Samsung bolji od LG-a.

 

zna se stoljećima za što služi IPs panel a za što VA, tako da ne razumijem tvoju konstataciju....

 

Što se tiče "bojanja" teksta to radim samo u ekstremnim slučajevima kada pojedinu stvar treba iznimno naglasiti i to tomu i služi.

 

Rambox je priča za sebe.

Lepy kaže...

Radi ipak. Preselio sam film i titlove u root sticka, skratio naziv i izbacio silne _ i . iz naziva. Također, nisam pokrenuo film iz pop-upa koji iskoči kad umetneš stick nego preko izbornika otišao na "veze" i tamo pokrenuo. Nešto od ovog bio je očito problem. Budem istražio.. uglavnom, sad uživam u filmu! Hvala na potvrdi da mora raditi..

 Osobno, uvijek kda mi treba titl, ne iskopiram samo titl već je dovoljno u folder dtaviti bilo koja dva znaka.. ja stavim i pored filma i tila npr 1,1 f,f tz, tz, bilo što samo da su isti znakovi a ako ti film nije u folderu samo napišeš i na film i na titl npr joker, santa barbara, gradić pejton 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad nisu novci u pitanju bira se najbolje ali u većini slučajeva su bitni pa biramo najbolje za budžet i to je uvijek kompromis.

Dvoumio sam se između Samsunga i LG_a do 5000 kn i uzeo 65UM7100 za 4499 kn. Gledao sam dosta po trgovinama uživo i zaključio da su niži televizori tu negdje po kvaliteti prikaza. Nadam se da će biti dobra zamjena 14 godina starom Sony_u koji još uvijek dobro radi ali ga pregazilo vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje - zasto mi na Sony XG9505 kad gledam neke 4k MKV filmove zvuk zatrzava. Gledam sa externog diska preko USB. Naravno sto je scena kompleksnija to je zatrzavanje vise izraženo (npr zapjenjeno more u Blue Panet).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja nemam takvih ni slicnih problema. Dapace, sve šljaka kako treba
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U MALLu dodatnih 10% sa promo kodom za cyber monday, tko voli nek izvoli.

Ja si piknuo lg oled c9 za 9500 😊
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ChillyBoy kaže...

Pitanje - zasto mi na Sony XG9505 kad gledam neke 4k MKV filmove zvuk zatrzava. Gledam sa externog diska preko USB. Naravno sto je scena kompleksnija to je zatrzavanje vise izraženo (npr zapjenjeno more u Blue Panet).

 Player preko kojeg pustas zeza (promijeniti player ili audio track)? Cudni .mkv-i?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 12:08 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja gledan preko stock aplikacije videa, zero problema.
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
jelincav kaže...

Bok,

 

Jel ovaj Sony tv vrijedi 3000 kuna? KD55XG7096BAEP

 

Bit će sad u četvrtak na akciji pa me živo zanima jel išta valja, pošto nigdje nema recenzije malo mi je sumljivo.

 

A gdje će to sve biti 55XG7096 za 2999 kn? Cijena je, s obzirom na naše uvjete i druge cijene vrlo dobra. Vani je slična, kad su neke akcije onda je ispod 400€.

 

 

Taj model je zanimljiv jer ima VA Direct led panel što je rijetkost kod 55" Sony tv-a.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/720518f5

 

 Pevec, od 12.12. do 15.12. mislim da je, 50% sniženje na plaćanje Diners karticom. 

 Pevec, od 12.12. do 15.12. mislim da je, 50% sniženje na plaćanje Diners karticom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 12:51 (jelincav).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite o TV-u TCL 43DP600? Upravo sam ga naručio iz linksa za 1900kn. Služit će uglavnom za igranje (xbox one i pc) i gledanje filmova, serija, itd. Nema baš puno recenzija, ali nisam pretjerano zahtjevan niti očekujem nešto spektakularno za tu cijenu. Pitam jer imam još vremena za otkazati narudžbu ako tv ima nekih značajnijih problema .

 

A drugo pitanje je ima li tko preporuku HDMI kabla za povezati PC s tim TV-om? Treba mi kabl dužine od nekih 7m, a naravno dolazi u obzir do 10m. Pretpostavljam da mi treba HDMI 2.0 da bi mogao imati 60hz na 4K, samo mi nije jasno zašto na nekim od tih 2.0 kablova piše da im je max framerate 30 - npr. ovaj, a prema wikipediji 2.0 standard bi trebao podržavati 60hz.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 13:51 (roxas).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim za mišljenje o ova dva smart modela Panasonic-a?

TX-43FX550E
TX-43FX620E

Kvaliteta, slika/zvuk.. Kakvi su u poređenju sa LG i Samsung modelima slicnog cjenovnog ranga?
Drugim rijecima, mogu li parirati modelima kao što su Samsung UE43RU7172, UE43RU7022.. i LG 43UM7100...

Generalno, kakav je se pokazao Panasonic-ov My Home Screen u odnosu na Tizen i WebOS?
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 14:54 (sencci).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IvanDado kaže...

Pozdrav, uzeo bih neki Sony TV za PS4 Slim sada za blagdane, moze biti ovogodisnji ili proslogodisnji model, sasvim mi je svejedno, jedino me zanima koji modeli su dobri za gaming? Sto jeftinije to bolje, velicina 49-55

 

Samsung RU8002, QLED je dobar izbor za konzole...
Može da procesira igre u 60fps, kad je uključen video processor za bolju odradu slike ne narušava toliko input lag.

 

(Za druge brendove morašuključitgame mod šta automatski onemogučuje sve obrade slike)


https://www.nabava.net/search.php?q=55ru8002

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 14:50 (Crt True Colors).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nista od akcije na C9 na crni petak, ovo ostalo je prenapuhano pa snizeno pa opet cijena li la kao i prije.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma da... za sve bolje modele nije bilo popusta.. npr. Q70 od samsunga je jedan web shop spustio 30 kn :)  treba pričekati... pa će spustiti početkom 2020...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roxas kaže...

Što mislite o TV-u TCL 43DP600? Upravo sam ga naručio iz linksa za 1900kn. Služit će uglavnom za igranje (xbox one i pc) i gledanje filmova, serija, itd. Nema baš puno recenzija, ali nisam pretjerano zahtjevan niti očekujem nešto spektakularno za tu cijenu. Pitam jer imam još vremena za otkazati narudžbu ako tv ima nekih značajnijih problema .

 

A drugo pitanje je ima li tko preporuku HDMI kabla za povezati PC s tim TV-om? Treba mi kabl dužine od nekih 7m, a naravno dolazi u obzir do 10m. Pretpostavljam da mi treba HDMI 2.0 da bi mogao imati 60hz na 4K, samo mi nije jasno zašto na nekim od tih 2.0 kablova piše da im je max framerate 30 - npr. ovaj, a prema wikipediji 2.0 standard bi trebao podržavati 60hz.

Taj model koristi ili ima Dual Core ili dvojezgreni procesor=preslabo i šepavo. To je stari model, kojeg može kupit samo neupučen kupac.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/f8b41517

 

Dakle otkaži naruđbu, pa ako baš mora bit 43 eto Hisense 7500 serija/ 4K VA LCD panel 60hz za 2600kn.U tom paketu imaš 2 godine standardne garancije, i još 3 godine osiguranja bez ikakvih dodatnih naknadnih internet registracija.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7500/

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/b7500/

 

Tu je i Samsung model, a kaj se tiče glavnih LCD panel tehnikalija to je ista priča kao i Hisense.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-43ru7022-4k-uhd-televizor

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
roxas kaže...

Što mislite o TV-u TCL 43DP600? Upravo sam ga naručio iz linksa za 1900kn. Služit će uglavnom za igranje (xbox one i pc) i gledanje filmova, serija, itd. Nema baš puno recenzija, ali nisam pretjerano zahtjevan niti očekujem nešto spektakularno za tu cijenu. Pitam jer imam još vremena za otkazati narudžbu ako tv ima nekih značajnijih problema .

 

A drugo pitanje je ima li tko preporuku HDMI kabla za povezati PC s tim TV-om? Treba mi kabl dužine od nekih 7m, a naravno dolazi u obzir do 10m. Pretpostavljam da mi treba HDMI 2.0 da bi mogao imati 60hz na 4K, samo mi nije jasno zašto na nekim od tih 2.0 kablova piše da im je max framerate 30 - npr. ovaj, a prema wikipediji 2.0 standard bi trebao podržavati 60hz.

Taj model koristi ili ima Dual Core ili dvojezgreni procesor=preslabo i šepavo. To je stari model, kojeg može kupit samo neupučen kupac.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/f8b41517

 

Dakle otkaži naruđbu, pa ako baš mora bit 43 eto Hisense 7500 serija/ 4K VA LCD panel 60hz za 2600kn.U tom paketu imaš 2 godine standardne garancije, i još 3 godine osiguranja bez ikakvih dodatnih naknadnih internet registracija.

 

 

Hvala na odgovoru. Jasno mi je što znači dual core procesor, ali je pitanje koliko će meni trebati jači procesor u TV-u. Znači nisu mi bitne smart funkcije, nego samo da vrti ono štu mu pustim sa PC-a i xbox-a. Za sada jedino što mi pada na pamet da bi mogao biti problem je upscaling sa 720p (xbox one s) i full hd (pc). Uglavnom, ideja je bila kupiti što jeftiniji tv sa što nižim input lagom.

 

Ne mora biti VA, može i IPS. Ali mora biti 40-43 incha jer nemam više prostora, a za veći bi morao mijenjati i tv stalak, a to mi je sad previše komplikacija.

 

Taj Hisense ne dolazi u obzir jer prema displayspecifications ima input lag od 50ms.

 

 

Ostali TV-i koje sam razmatrao su:

 

Samsung ue43ru7172

 

LG 43um7390plc

 

LG 43um7450pla

 

Samsung ue43ru7452

 

Samo je pitanje isplati li mi se dati cca 800-1000 kuna više za TV s obzirom na ciljanu namjenu.

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roxas kaže...

 

 

Hvala na odgovoru. Jasno mi je što znači dual core procesor, ali je pitanje koliko će meni trebati jači procesor u TV-u. Znači nisu mi bitne smart funkcije, nego samo da vrti ono štu mu pustim sa PC-a i xbox-a. Za sada jedino što mi pada na pamet da bi mogao biti problem je upscaling sa 720p (xbox one s) i full hd (pc). Uglavnom, ideja je bila kupiti što jeftiniji tv sa što nižim input lagom.

 

Ne mora biti VA, može i IPS. Ali mora biti 40-43 incha jer nemam više prostora, a za veći bi morao mijenjati i tv stalak, a to mi je sad previše komplikacija.

 

Taj Hisense ne dolazi u obzir jer prema displayspecifications ima input lag od 50ms.

 

 

Ostali TV-i koje sam razmatrao su:

 

Samsung ue43ru7172

 

LG 43um7390plc

 

LG 43um7450pla

 

Samsung ue43ru7452

 

Samo je pitanje isplati li mi se dati cca 800-1000 kuna više za TV s obzirom na ciljanu namjenu.

 

 

 Da samo ta žuta informacija bez testiranja ne znači puno. Isto piše i na Hisense stranici za 7500 seriju, ali u praksi tek kad vidiš test onda znaš gdje si.

 

Eto recimo ovaj dolnji primjer, to je TV od 200eura i isto na Hisense stranici piše input lag 50ms.Ali u praksi su izmjerili 24ms, dakle malo čudno ili očito Hisense laže u pozitivu.

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/a5800/

 

 

Bez testova ništa nije 100%, ali realno za tu lovu neš dobit idealan 4K upscaling nema nikakve šanse.

 

Da li se to sve isplati, ne baš ili možda ti je dosta i 1080p gejming na 40 veličini+ovaj TCL sa testiranim vrlo niskim input lag-om.

 

 

https://www.nabava.net/televizori/tcl-40es560-televizor-cijena-32-82-cm-40-102-cm-led-full-hd-ultra-hd-83129151

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obrišite me ako sam u krivoj temi, ali zna li netko možda kako da spojim pojačalo na TV ako TV nema ni RCA ulaz ni ulaz za slušalice? Govorim o LG UM7600 (a i LG UM7450) tv-u. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trebamtvhvala kaže...

Obrišite me ako sam u krivoj temi, ali zna li netko možda kako da spojim pojačalo na TV ako TV nema ni RCA ulaz ni ulaz za slušalice? Govorim o LG UM7600 (a i LG UM7450) tv-u. 

 RCA, znači kompozitni - 3 kabela (žuti, crveni, bijeli)? Imaju ih dijeljene sa komponentnim:

 

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-43UM7600PLB

"Komponentni ulaz (dijeljen s kompozitnim)
Da
Kompozitni ulaz (AV)
Da"

 

Ovako bi trebalo ići:
https://www.lifewire.com/shared-composite-component-video-input-connections-4103732

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 18:15 (Mad Ant).
14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipica 

Imam vec duze vrijeme u planu uzeti TV za sobu, pa uz ocekivano razocaranje crnog petka, dolazim ovdje po pomoc.

Treba mi smart TV za sobu. Smjestio bi ga iznad 2 PC monitora na zid (otprilike metar i pol visine). Koristio bi ga sa kreveta udaljenom oko 2 metra za gledanje netflixa, filmova (spajanje na komp) i igranje Switcha/PS4. Ne bi sluzio nikako za klasicno TV gledanje nasih programa jer nemam provucenu zicu za to, a i ne treba mi iskreno 

Nadao sam se pljunuti jedno 3000-3500kn i volio bi da je 43' do 50'. Imam trenutno u boravku LG 55UK6950 s kojim sam i vise nego zadovoljan. Magic remote mi je cisti sex (nije nuzan na novom TVu jer vjerujem da se i bez njega moze).
Nije problem protegnut se novcano jos malo gore, ali ako sam 55' sa magic remoteom uzeo za 4500, vjerujem da postoji i koji 43' dovoljno dobar za moju zacrtanu cifru.

 

Trenutno imam baceno oko na Samsung UE43RU7452 i LG 43UM7450.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e131c1430

 

 

Samsung je VA sa edge edom, dok je LG IPS sa direct ledom. Pretpostavljam da je bolje uzet Direct Led IPS ako cu gledat/igrat u lezecem polozaju?

Koji bi bio ekvivalent 50'' monitoru u tom cjenovnom pragu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DariX kaže...

Pozdrav ekipica 

Imam vec duze vrijeme u planu uzeti TV za sobu, pa uz ocekivano razocaranje crnog petka, dolazim ovdje po pomoc.

Treba mi smart TV za sobu. Smjestio bi ga iznad 2 PC monitora na zid (otprilike metar i pol visine). Koristio bi ga sa kreveta udaljenom oko 2 metra za gledanje netflixa, filmova (spajanje na komp) i igranje Switcha/PS4. Ne bi sluzio nikako za klasicno TV gledanje nasih programa jer nemam provucenu zicu za to, a i ne treba mi iskreno 

Nadao sam se pljunuti jedno 3000-3500kn i volio bi da je 43' do 50'. Imam trenutno u boravku LG 55UK6950 s kojim sam i vise nego zadovoljan. Magic remote mi je cisti sex (nije nuzan na novom TVu jer vjerujem da se i bez njega moze).
Nije problem protegnut se novcano jos malo gore, ali ako sam 55' sa magic remoteom uzeo za 4500, vjerujem da postoji i koji 43' dovoljno dobar za moju zacrtanu cifru.

 

Trenutno imam baceno oko na Samsung UE43RU7452 i LG 43UM7450.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e131c1430

 

 

Samsung je VA sa edge edom, dok je LG IPS sa direct ledom. Pretpostavljam da je bolje uzet Direct Led IPS ako cu gledat/igrat u lezecem polozaju?

Koji bi bio ekvivalent 50'' monitoru u tom cjenovnom pragu?

Postoji i LG 50UM7450 VA 60Hz, cca 5800:1, cca 350-400 nita, Magic remote - oko 3500kn:

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50um7450

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trebamtvhvala kaže...

Obrišite me ako sam u krivoj temi, ali zna li netko možda kako da spojim pojačalo na TV ako TV nema ni RCA ulaz ni ulaz za slušalice? Govorim o LG UM7600 (a i LG UM7450) tv-u. 

Ja sam uzeo ovo:

http://www.fiio.net/en/products/7

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trebamtvhvala kaže...

Obrišite me ako sam u krivoj temi, ali zna li netko možda kako da spojim pojačalo na TV ako TV nema ni RCA ulaz ni ulaz za slušalice? Govorim o LG UM7600 (a i LG UM7450) tv-u. 

Koje pojačalo? Pretpostavljam da zvuk s TV-a želiš proslijediti na to pojačalo? Ako pojačalo ima digitalni audio ulaz, možeš koristiti ovo: https://www.links.hr/hr/kabel-delock-toslink-opticki-m-1m-200600224

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

treba mi pomoć oko odabira televizora. Naime budžet mi je oko 2000 kn i molio bih vam da mi pišete preporuke u skladu s tom cijenom. Bitno mi je da je smart tv, što se tiče ostalih specifikacija tu se baš i ne razumijem pa mi je potrebna pomoć.  Također me zanima vaše mišljenje o markama Strong, Hisense, Vox, Vivax (pogotovo ove prve 4), Grunding i Philips koja je najbolja od njih i koja ima najmanji izgled za kvarenje. Trenutno se mislim između ove 4 opcije, ali svi prijedlozi su dobrodošli. Hvala unaprijed :)

 

https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-43GUB8960-UHD-SMART-1411456.aspx

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-32PFS580312-1347038.aspx

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7100/

https://pevec.hr/tv-led-vox-vox-32ads553b-dvb-t2-s2-android-326492.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 22:36 (tzvhdsse).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice